Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Folyton ugat a szomszéd kutyája az ablakom alatt. Mit lehet kezdeni a helyzettel? fórum

Folyton ugat a szomszéd kutyája az ablakom alatt. Mit lehet kezdeni a helyzettel? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2020. jan. 10. 18:34
Persze, fordulj az ombudsmanhoz. Kicsit már átestetek a ló túloldalára ezzel a nagy állatvédelemmel. Az oké ha egy állatot kínoznak, megvernek, hagyják éhezni, fázni betegen soványan, attól én is kiborulok, de itt most nem erről van szó. Itt most a kutya kínozza az embert, de lényegtelen. Egy kutyának lassan több joga lesz élni, mint egy embernek. Nem sajnáltatni akarom egyébként magam, de ha tudnád milyen úgy ébredni mindig hogy kialvatlan vagy, úgy menni munkába, aztán helyt állni 8-10 órán keresztül, meg még itthon is, te is megtudnád. Mindegy ugassanak, legalább elvisz egy agyvérzés vagy szívinfarktus, aztán nem kell legalább gürizni se többet.
2020. jan. 10. 17:52

Embereken végeznek ilyen műtétet?

Mert a szomszéd nő folyton ugat.

2020. jan. 10. 17:45
Mert az etikus hogy őrületbe kerget egy embert két dög? Ugyan már, nem fáj neki, attól ugyanúgy ugat, csak épp nem őrjíti meg vele a szomszédot. Az mondja a szomszéd majd leszokik róla, azért ugat meg kiskutya aztán minden új neki, de hát rájuk se szól, ő leszarja nagy ívben, pedig azt mondja ő is hallja őket ugatni éjszaka. De hát az ember a saját kutyáival csak elnézőbb, amíg volt kutyám engem se zavart ennyire ha ugatott, de mondjuk az már évekkel ezelőtt volt, meg akkor még jobb volt az idegrendszere is az embernek. Most meg már tényleg minden zavar, pláne éjszaka, amúgy is szar alvó vagyok, legszívesebben egy lakatlan szigetre költöznék, aztán ott is maradnék örökre. Csak a macskáimat vinném, azoktól még egy nyávogást nem hallottam mióta megszülettek, pedig nem vágattam át a hangszalagjukat. :D
41. simple (válaszként erre: 40. - Garabonciás)
2020. jan. 10. 17:20
Kizárt dolog, hogy legálisan csinálnak ilyen műtétet, mivel nem etikus. Esetleg valami sintér fű alatt, de egy diplomás állatorvos biztosan nem.
40. Garabonciás (válaszként erre: 38. - NomNom)
2020. jan. 10. 17:15
Magyarországon is csinálnak ilyen műtéteket. Lehet kérni állatorvostól. De leginkább Ázsiában meg az ausztráloknál hallottam hogy szokás. Feljelenteni nem fogom, nem akarok rosszat a kutyáinak, meg szerintem semmire se mennék vele, itt biztos nem foglalkozna vele a jegyző. Falun élünk, normális hogy szinte minden családban van kutya. Meg hogy ugat. Mondjuk ezeknek olyan brutális hangja van, két kis kölyökkutya, magas, érdes hangon ugatnak, olyan mintha az agyamat huzigálnák a fülemen keresztül. De a többi kutyát nem is hallom, mert csak ez a kettő van itt közvetlen a szomszédomban. 5 méter kb. a távolság az ablakom meg a kertjük között.
39. NomNom (válaszként erre: 37. - Garabonciás)
2020. jan. 10. 17:04

Ja és a füldugó tényleg nem ér semmit.

Lehet a végén csak fel kell jelentened. Az lenne a minimum hogy megpróbálja éjszakára elzárni őket.

38. NomNom (válaszként erre: 37. - Garabonciás)
2020. jan. 10. 17:02
Nem tudom honnan veszed hogy külföldön ezt csinálják. Én külföldön élek, minden kutyát bent tartanak. Lassan 4 éve hallgatom a szomszéd kutyáját ahogy visít, nyüszít mikor a gazdája nincs otthon. Szuper dolog. 👍🏾
2020. jan. 10. 16:38
Akárhova költözöm, mindenhol vannak kutyák. Lehet hogy nem túl humánus, de az a megoldás kéne mint külföldön, hogy átvágják a kutyák hangszalagját, aztán onnantól kezdve nem adnak ki egy mukkot se. De hát minek is, egy kutya nem házőrzésre való, arra ott a riasztó, a kutya legyen csak az ember társa, meg hobbiállat. Vagy éjszakára csukják be a lakásba mint az osztrákoknál, ne a szomszédokat idegesítsék a kutyaugatással, hanem idegeskedjenek ők maguk miatta. De javasoltam már a szomszédnak, hogy ott van hátul két üres ól, hátha ott nem ugatna annyira, nem lát ki nem zavarják a hangok, a mozgás, a macskák, de hallani se akar róla. Javasoltam neki hogy adjon nekik vaalami speciális kutyának szánt nyugtatót, hogy legalább éjszaka nyugta legyen az embernek, de az se tetszett neki. Nem tudom már mit csináljak, feljelenteni nem akarom, veszekszünk egyfolytában, meg azzal telik az éjszakám hogy folyamatosan ordibálok a kutyáira hogy hallgassanak már el. Másnap meg olyan az ember mint a mosott szar, élni nincs már lassan kedvem. Folyamatos fejfájás, kialvatlanság, rossz közérzet...soroljam még?
2020. jan. 10. 16:28
Füldugóval alszok, ami krva kényelmetlen, meg nem is 100 %-os, így is hallom őket, én asszem kezdek megzakkani. :D De amúgy meg annyira kis kedves, hálás kutyák, meg hát én amúgy is nagy kutyabarát vagyok aztán soha nem tudnám bántani őket. De ezzel a helyzettel, ezekkel az idegölő hangokkal elég nehéz megküzdeni. Engem még az is idegesít ha hallom a falióra ketyegését, már minden közelembn levő órából kiszedtem az elemet is. Az is megőrjít ha vki mellettem csamcsog. Van egy olyan betegség hogy mizofónia, ami zavaró hangokhoz kapcsolódik, a fül túlérzékenysége, asszem nekem ez van. Kigyógyulni nem tudom hogy lehet belőle, de mindegy is, mert hamarabb megőrülök mint hogy kigyógyuljak ebből az egészből, szerintem. :D
2019. dec. 29. 16:24

ezt követném!!!

Ki hogy oldja meg??

2019. dec. 3. 19:56
Költözz el! 😀😉
2019. dec. 3. 13:37
Latom, jo regen nem irt senki, de feldobom a temat hatha tud vki valami tanacsot adni. Itt is ugyanez a helyzet mint a foruminditonal. Van a szomszedunkban ket kiskutya, a kertjuk pont az en ablakomra nez, most egy-ket honapja kerultek ide, azota egyfolytaban ugatnak. Reggel, delbe, este de szinte mindig, végigugatják a napot. En meg mar tiszta ideg vagyok toluk. Folyton fejfajassal ebredek, 3-4 orakat alszom nyugodtan, azt is ugy hogy tobbszor felebredek. Ez egy negylakasos tarsashaz, szoltunk mar neki, nemcsak mi a tobbi szomszed is, de nem erdekli ugy kulonosebben a kutya gazdait a dolog. Kinek mi segitett, irjatok mar vmit, feljelenteni nem akarom a szomszedot, vmi mas lehetoseg, esetleg?
32. dd4fac34d4 (válaszként erre: 30. - Falipapir)
2014. márc. 8. 13:26
Nagyon együttérzek veled, mert szinte szószerint ilyen gondunk volt nekünk is évekig a hátsó szomszéd kutyájával! Szegény állat nem volt az igényei szerint lemozgatva, hanem egy 3 méter széles, lebetonozott udvaron őrjöngött. A szüleim hálószoba ablakától kb. 1-1,5 méterre ugatott egész éjjel, időnként a hátsó falunkat marta, végül tégláig. Én időnként megpróbáltam a ház másik oldalán lévő konyhában aludni, de a szűk udvaruk miatti visszhang oda is elhozta a rémes ugatást. Mi is a megbeszéléses megoldást próbáltuk, de gyakorlatilag hiába. Amikor másodjára szóltam, kérve, hogy csináljanak valamit az ebbel, mert nem tudunk aludni, ők fenyegettek meg, hogy zaklatás miatt feljelentenek! Aztán rájöttem, ha ég éjjel az udvarukon a villany, akkor nem uggat a kutya, valószínűleg nem félt?! Így javasoltam a szomszédéknak, hogy ne kapcsolják le az égőt. Nálunk ez volt a megoldás. Majd elpusztult az állat. Így nem fajult odáig a helyzet, hogy az önkormányzatnál kérjek birtokvédelmet. Mert hivatalosan ez lett volna - úgy emlékszem - az eljárás.
2014. márc. 8. 10:39

Egy darabka kolbaszba nyomj bele egy altatot vagy nyugtatot es add neki oda.

Most igy hirtelen ez jutott eszembe.

Egyebkent meg a tulajdonosnak kellene szolni.

2014. márc. 8. 10:27

Valoszinuleg azert ugat, mert a gazdi elment otthonrol, es addig csinalja, mig meg nem jon a boltbol stb.

A vicc az hogy amikor odaalttam a kapuba, attol a pillanattol kezdve csovalta a farkat, es csendben volt.

Siray. lehet meg lehet szokni ha tele van a falu kutyaval. ahol en lakom, es itt is tele van kutyaval a kornyek. de ez szo szerint az ablaktol 3 meterre ugat, es betonon all, es korulotte is mindenutt falak, es vizhangik, ami meg felerositi. gyere ide es szokd meg.

2014. febr. 28. 10:02

Éppen ebből lett itt a házban, ahol lakom a probléma.

A velem szemben levő lakásban albérletben lakik egy fiatalember évek óta. Mindig volt neki valami rusnya háziállata = aranyhörcsög, tengeri malac, egyéb csendes házi kedvenc, az idáig az ő dolga volt.


Kb. 3 hete hozott valahonnét egy "zseboroszlánt", csivavát, amelyiknek, ha a srác nincs itthon, órákon keresztül (=éjjel-nappal egyfolytában) be nem áll a szája.

De olyan hangerővel, hogy innét a másodikról, már a 4.-ik emeletiek, és a földszintiek is ezt hallják.

Hogy fél-e, vagy unatkozk, vagy miért, de már mindenki sík ideg tőle.


Tegnap este valaki nem bírta tovább cérnával, kihívta a rendőrséget, azok meg az én ajtómat kezdték verni este 9-kor: rendőrség nyissák ki!!


Mondtam nekik, hogy tudtommal hol dolgozik, melyik zöldséges üzletben, és bár a bolt akkor már nincs nyitva, kb. egy órán belül egész biztosan hazaért a gyerek (utólérték telefonon), mert a kutyának azóta sincs hangja!!!

Hogy most reggel magával vitte, vagy még itthon van és őrzi a kutyáját, nem tudom? Mindenesetre jelenleg csend van!


A rendőrök is ezt mondják, ennél többet ilyen esetben nem tudnak tenni. Ha a srác itthon lenne, akkor is csak odáig terjed a hatáskörük, hogy beszélnek a kutya gazdájával, de törvény szerint sem elvinni a kutyát azért, mert ugat, sem egyéb más lehetőségük nincs.

28. 273206364e (válaszként erre: 27. - Forrest2010)
2014. febr. 28. 07:24
Állítom,hogy meg lehet szokni,a falú,ahol lakom tele van vizslakutyával,a szomszédaimban is azok vannak,van ahol 7 van. Hát ugatnak is rendesen.:)
27. forrest2010 (válaszként erre: 25. - 273206364e)
2014. febr. 28. 07:16
Biztos , h más a zaj egy zárt helyen , de visszhangzik ez is , az is . Sajnos a telkek is elég keskenyek , közel vannak a házak egymáshoz és vidéken szinte minden udvarba van kutya , de hálistennek , nem mind zajos .
26. forrest2010 (válaszként erre: 8. - Falipapir)
2014. febr. 28. 07:14
Biztosan szörnyű lehet , sajnos a mi kutyáink is rengeteget ugatnak , csodálkozom , h még a szomszédok így elviselik , neveletlenek ! a gazdájuknak eleinte nagyon tetszett , h ricsajoznak , mostmár akkor is , ha meglátják őt . Ha én reggel kimegyek , ha vakkantanak is egyet , utána elhallgatnak , ha ő kimegy , félórát is ricsajoznak és ma már idegesíti , dehát talán nevelni kellett volna őket legalább egy kicsit ! Ha este zajonganak , kimegyek rájuk szólok , és tapsolok néhányat , nem úgy , h a szomszéd felébredjen , de a csattanástól félnek és olyankor a helyükre szaladnak . Szörnyű a folyamatos zaj , de nagyon sokszor a gazda tehet róla , mert nem neveli , amíg tehetné , v oda se figyel rájuk , egy kutyus nem riasztó , azzal törődni kell .
25. 273206364e (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2014. febr. 28. 06:11
Azért egészen más társasházban az éjszakai kutyaugatás,mint családi házban.
2014. febr. 27. 23:13
Megdobálni...:@...a gazdáját...:/
23. anya4005 (válaszként erre: 13. - Falipapir)
2014. febr. 27. 22:50

Hű,de jó! Komolyan aggódtam,de a miénk berni pásztor!

Nekem volt vizslám,2 dolog miatt ugatott:

1.Miután leamortizálta a lakást,és mindent szétrágott,unatkozott.

2.Volt egy elektromos szekrény a ház mögötti suli udvarán. Na,itt 20 percre leállt ugatni.

Megoldás: a tulaj adjon neki egy használt fakanalat- azzal ellesz. Ha a második lehetőség fennáll,nem sokat tehetsz!

Persze,még millió baja lehet,én csak leírtam a tapasztalatom.

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Falipapir)
2014. febr. 27. 20:56

Azért írtam az elején, hogy fordulj az önkormányzathoz. Nekünk is volt a házban egy kutya aki éjjel-nappal ugatott. Büntetést helyeztek kilátásba a gazdának, egyből csend lett, mert lehordták sétálni, amikor nem voltak huzamosabb ideig itthon másra bízták.


Én is kutyás voltam, másnak is volt a házban, tehát nem a kutya utálat miatt, még mielőtt valaki azt hinné, de idegileg kikészíti az embert nagyon.

21. Ata06
2014. febr. 27. 20:35
Jó éjt! :)
2014. febr. 27. 20:31
mar jo negyed oraja csedben van. lefekszem mert hajnali negykor mar talpon leszek. Joejt mindenkinek
19. Ata06
2014. febr. 27. 20:27
Majd írd meg mit sikerült intézned!
18. Falipapir (válaszként erre: 14. - Ata06)
2014. febr. 27. 20:26

ez erdekes. nem hallottam meg ilyenrol.

mindegy lehet legkozelebb beszelek a gazdival.nem akarok senkinek rosszat, sem haragkeltest. mara talan elhallgatott. alig masfel ket ora utan, szinte folyamatosan csinalta.

17. Ata06 (válaszként erre: 16. - Falipapir)
2014. febr. 27. 20:24

Előfordulhat. :D Az én szomszédom is. Tényleg.

Szólj neki, mert így nem lehet élni!

A kutyának se jó! A kutyák értelmi szintje 2-3 éves gyerekének megfelelő. Ha nem foglalkoznak vele, az szenvedés neki is. Egy kutyának nem elég, ha csak enni és inni kap.

16. Falipapir (válaszként erre: 7. - Cippora)
2014. febr. 27. 20:23
szerintem a gazdaja nagyot hall, mert nem vettem meg eszre hogy reagalna a kutyara. (sajnos)
15. Ata06 (válaszként erre: 13. - Falipapir)
2014. febr. 27. 20:22

A vizsla családi kutya, nehezen viseli az egyedüllétet.

A kutyák társas lények, nem jó nekik egyedül. :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook