Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Follpack bírja a 100 fokos vizet? fórum

Follpack bírja a 100 fokos vizet? (tudásbázis kérdés)

14. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
márc. 11. 09:25

A nagymamák, dédmamák tudták, hogyan kell csinálni. 🙂


Sok régi praktika feledésbe merült, pedig nem ártana újragondolni ezeket.

Én ugyan hagyományos húslevest főzök, ilyen húsleves töltelékről még nem is hallottam. De ha csinálnék is ilyet, biztos, hogy nem folpackban főzném ki a tölteléket.


Teljesen más ugyan, de valamilyen szinten mégis ideillik: étteremben az ásványvizet sem PET palackban hozzák ki, hanem üvegben.

Múltkor tonikot ittam, kis üvegben hozta ki a pincér, és előttem bontotta fel.

Boltban alig látni üvegben palackozott italt (a szeszes italok kivételével). Elárasztanak minket a PET palackok. De ez megy sok éve.

Mostanában egyre többet foglalkoznak a műanyagok ártalmával. Ha belegondolok, mennyi műanyag került a szervezetünkbe, és még mennyi fog.


Na, kicsit bő lére sikerült, de tényleg elgondolkodtató.

márc. 11. 01:05
soha probaltam ki es nem is fogom.
12. globus (válaszként erre: 11. - ,zumba)
márc. 9. 16:23
Nekem ez a levestöltelék sem világos...valószínűleg tájegységi hagyomány.
11. ,zumba
márc. 9. 16:01
Bírja-e a 100 fokos vizet nem tudom. Soha nem "főztem" bele az ételbe egyik fóliát sem, papírt sem, nem is tenném. Olyan ételt készítek, aminél nem kell alkalmazni.
10. Enissa (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
márc. 9. 14:32
Ezt alkalmaznám én is.
9. bozsu55 (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
márc. 9. 14:26
...megoldható.
márc. 9. 14:25

Gyöngyöző vízben főzve ipari folpack bírja.


De sütőpapírban is megpldható.

7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 9. 13:50
Nagyanyáink még az ilyesmit kis textil-zsákokban főzték meg. A szájába madzagot húztak, azt összekötötték, és a fazék fülére akasztva lógatták bele a levesbe... Használat után kimosták, elrakták, majd jó lesz legközelebb.
márc. 9. 11:38
Engem a szilikon sütőformák sem tudtak meggyőzni.
5. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 9. 11:31

Még nem próbáltam, de ha bírja, az ételedbe sok mérgező anyag bele fog kerülni a műanyagból.

Mást főzzél! Van egy rakás egészen jó kaja.

4. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 9. 11:31
Nem főzném a műanyagot, ilyen hőfokon tuti olvad ki belőle valami az ételbe. Eszünk így is elég műanyagot 😕
3. globus (válaszként erre: 2. - Globus)
márc. 9. 11:30
Akkor már inkább alufólia.
2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 9. 11:29
Nem főzném a műanyagot.
márc. 9. 11:08
Vannak olyan ételek amiket follpáckba kell tenni ilyen a húslevesben lévő töltelék vagy a szalvétagombóc és azt írja a recept hogy tegyük follpackba ,tekerjük be és így főzzük fél órát, de hogy bírja a follpack a forrásban lévő vizet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook