Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskola 40 évesen fórum

Főiskola 40 évesen (beszélgetős fórum)

1 2 3
31. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2014. szept. 29. 10:20
Minden elismerésem!! :)
30. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Angelic smile)
2014. szept. 29. 10:19

a logopédia és egyéb gyógypedagógiai ágak elég speciális szegmensei a pedagógiának, szerintem csak nagyon érintőlegesen érvényes rájuk az, amit leírtál


egy körzeti logopédust nem tudnak belső helyettesítéssel pótolni

29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2014. szept. 29. 09:38
Gratulálok!!!
28. angelic smile (válaszként erre: 25. - Mmacus)
2014. szept. 29. 09:33

Úgy, ahogy mondod. Nem rosszindulatból írom, hanem azért, hogy ne érje meglepetés. Amikor majd elvégzi a főiskolát, ne álljon ott, hogy ráköltött x összeget, és ugyanott van, ahonnan pár éve elindult, mert nem tud elhelyezkedni. Annál bosszantóbb nincs is. :(

Sajnálom a sok fiatalt, akik végeznek az egyetemen/főiskolán, a saját szakmájukban viszont nem tudnak elhelyezkedni.

Remélem, ez 18 év múlva már nem így lesz. Akkor végeznek kb. az ikreim. :D


A hozzászólásaimmal nem letörni szeretném a fórumindító lelkesedését, csak rávilágítani a nagy büdös helyzetre. :(

27. M0ncsa (válaszként erre: 16. - Fi-fi)
2014. szept. 29. 08:53

Gondolom, a gyerekek mar nem olyan picik, szerintem vallalhato.

A foiskola meg remek agytorna, jot fog tenni, szerintem. Hogy fizetos-e vagy sem, azt sajnos nem tudom, lasd felvihun.

En 37 evesen szereztem diplomat :) Sosincs tul keso :D

26. M0ncsa (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2014. szept. 29. 08:51
Gratulalok :)
25. mmacus (válaszként erre: 24. - Angelic smile)
2014. szept. 29. 07:56
Bennem ugyanez fogalmazódott meg tegnap. Szintén olyan területen dolgozom, hogy van rálátásom a dolgokra. Évek óta belső átcsoportosítással kell betölteni a megüresedő álláshelyeket.
2014. szept. 29. 07:44

Én azt mondom, hogy ha tanulni szeretnél, valami mást tanulj! Most biztos megköveztek, de hallgassátok meg az érveimet. Oktatási Osztályon dolgoztam Önkormányzatnál, a mai napon beszélgetek a volt munkatársaimmal. Sajnos, az óraszám emelkedésével egyenes arányban egyre kevesebb pedagógus kell. A másik dolog, hogy ha lesz üresedés, akkor az az általános eljárás, hogy egy szakmájában már több éve dolgozó pedagógust fognak felvenni és nem egy kezdőt. :(

Nem szeretném elvenni a kedvedet, mert biztos, hogy te nem lennél kiégve, mint sok pedagógus, látom a motiváltságot a kérdésedben. De csak úgy vágj bele, ha tisztázod előtte magaddal, hogy akkor is elvégeznéd, ha utána nem tudnál pedagógusként elhelyezkedni.

Mindezt úgy írtam le neked, mintha egy barátnőm lennél. Nekik is ezt mondanám! Fogadd kérlek tőlem ezt úgy!

2014. szept. 29. 07:26
Simán! Ha megfelelően motivált vagy, vágj bele. Agyilag a legkevésbé megterhelő, inkább az idő az, ami problémás; innentől kezdve nem kettő (munka+házimunka) hanem három műszakod lesz.
2014. szept. 29. 01:00

Nem bírtam ki, rákerestem. Ez nem a legújabb, mert az majd februártól lesz meghirdetve, de létezik állami támogatású levelező.


Itt a link, a levelezőt (ALA a rövidítése) lejjebb kell keresni.


[link]

21. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fi-fi)
2014. szept. 29. 00:42

56 éves vagyok, első éves egyetemi hallgató. Levelezőn.


A Felvi.hu.-t tudom én is ajánlani. Ott mindent elő lehet bogarászni. Én is úgy jelentkeztem germanisztika szakra.


Mivel régebben (76-ban) érettségiztem, németből emelt szintű érettségit kellett tennem, ez felvételi feltétel volt. A többi tárgyból beszorozták a régi érettségim eredményeit.

No az emelt szintű is pénzbe került, a felvételi eljárás is, de állami támogatású szakon tanulok, és levelező tagozatos diákigazolványom is van, azaz még az ideiglenes, mert még készül a kártya alakú. Ezzel félárú utazási kedvezmény jár, ami városi közlekedésre vagy diák-bérletvásárlásra nem érvényes.

A felvételinél nem számít, hogy mostanáig mit csináltál, csak hogy meglegyenek a felvételi követelmények.


...és igen, ha úgy érzed, vágj bele bátran!!! Már most, az első pár hét után is azt mondom, ezt kár lett volna kihagyni!

20. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Fi-fi)
2014. szept. 28. 20:19

úgy tudom, levelezőn csak egy szak választható


a magatartászavaros gyermekek alatt gondolom a pszichopedagógiát érted

19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Fi-fi)
2014. szept. 28. 20:18
hajrá, éljenek a logopédusok! szuper szakma! :)))
18. fi-fi
2014. szept. 28. 19:15
logopédia,magatartászavaros gyerekek
2014. szept. 28. 19:06

Hajrá, hajrá!!


Melyik ága érdekel a gyógypedagógiának?

16. fi-fi (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 28. 19:02
nem még nem vágtam bele,a gondolat van meg.Teljesen igazad van,hogy rajtam múlik ;)
15. honeywald (válaszként erre: 1. - Fi-fi)
2014. szept. 28. 18:11
menj, ki ne hagyd! pláne, hogy szép szakmát választanál :)
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Fi-fi)
2014. szept. 28. 18:10

Most mit vársz, megerősítést, vagy lebeszélést?


Azt hittem, már elhatároztad, belevágtál. Miért akkor a DE ?? Vagy érdekel valami és véghezviszed, vagy nem. Van még minimum 25 éved a nyugdíjig.


Sok sikert, ha elkezded az iskolát!

13. szimba
2014. szept. 28. 18:01
A levelező szakokon általában (kevés kivétellel) csak költségtérítésest hirdetnek, viszont jó tanulmányi eredménnyel két félév után át lehet kerülni államilag finanszírozottra.
12. Derya (válaszként erre: 9. - Fi-fi)
2014. szept. 28. 18:01
a mostani szabalyokkal nem vagyok teljesen tisztaban, de azt kene megnezned, hogy a szakon, ahova mennel, van-e allamilag finanszirozott hely.
11. Derya (válaszként erre: 8. - Fi-fi)
2014. szept. 28. 18:00

nem ertem pontosan, hogy miert kerdezed?

mi a lenyege a kerdesnek?

hogy 40 evesen erdemes-e tanulni?

vagy szakmat valtani?

vagy micsoda?

2014. szept. 28. 17:59

39 évesen kezdtem, 3,5 évet ingáztam hétvégenként. Nem volt szabadidőm, nem volt karácsony, de mégis azt mondom, hogy megérte. És nem azért, mert diplomás lettem, hanem azért mert nagyon sokat tanultam és tapasztaltam (na, jó, a fizum duplája lett, de megdolgoztam érte). Sok embert megismertem és előnyömre változtam :-).

Vágj bele!!!

9. fi-fi (válaszként erre: 7. - Derya)
2014. szept. 28. 17:59
az ingyen félévekről semmit nem találtam még
8. fi-fi (válaszként erre: 4. - BoBi86)
2014. szept. 28. 17:58
gondolom a munkájához is kapcsolódott.Nekem épp ez a bajom,hogy semmi közöm jelenleg hozzájuk,de a kereskedelmi fősulit nem igazán látom érdemesnek elvégezni,mert sokkal kisebb az elhelyezkedési lehetőség.
7. Derya (válaszként erre: 6. - Fi-fi)
2014. szept. 28. 17:58
a felvi pont hun mindent megtalalsz.
2014. szept. 28. 17:57
Levelezőn is jár a 12félév ingyen?Egyáltalán hol tudok érdeklődni erről,mert gondolom a sulikban ezt nem reklámozzák.
2014. szept. 28. 17:56

Ebben igazatok van de most egy bolt vezetője vagyok és átnyargalni pedagógusnak?!

Habár sokszor úgy érzem már most is gyógypedagógián vgyok:(

2014. szept. 28. 17:56

Abszolút! :)

Anyósom közelebb volt az 50-hez mikor simán megcsinálta pedig kedve sem volt hozzá csak a munkájához kellett. Szóval hajrá! ;)

3. Shanee (válaszként erre: 1. - Fi-fi)
2014. szept. 28. 17:49
Miért ne? Ha szeretnéd....Csak magad lehetsz akadálya bárminek is. :)
2. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Fi-fi)
2014. szept. 28. 17:49
Persze:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook