Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogyókúra után megereszkedett mell még lógósabb lesz? fórum

Fogyókúra után megereszkedett mell még lógósabb lesz? (tudásbázis kérdés)


22. VendrinerPiroska (válaszként erre: 18. - Timycat)
2019. nov. 26. 21:38

"A hátizom edzés mindenkinek javallott, de a mellek állására az sincs hatással."

Szerintem senki sem állította, hogy a hátizomnak hatása van a mellek állására is. Viszont a hátizmok edzése tényleg különösen javallott nagymellűeknek, hiszen a nagyobb mellek gyakran okoznak gerinc problémákat.

21. andi6020 (válaszként erre: 9. - Timycat)
2019. nov. 26. 15:32
Így igaz
20. Amaunet (válaszként erre: 18. - Timycat)
2019. nov. 26. 14:54
Jó. Te tudod, hogy nekem milyen tapasztalataim vannak.:)
2019. nov. 26. 14:27
KÖszönöm mindenkinek
18. timycat (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2019. nov. 26. 10:13

Nem vagy ellenpélda. Anatómiai ismeretekkel belátható. Nem attól nem lóg a melled, mert edzettél rá. Valószínű nem nagy melleid vannak, esetleg fiatal vagy, nem végeztél rendszeresen ritmikus ütődéssel járó azaz ugró, futó mozgást, pláne nem megfelelő melltartóban, szerencsés genetika és esélyes hogy nem szoptattál.


Egy kis, még helyén lévő mellet, max kiemelni lehet ha alatta extrémen megnő az izomzat. De ez általában azzal is jár, hogy az edzés hatására el is fogy az a mell, hisz a benne lévő zsírszövet "elég" .

Túlzó példa, de a testépítő nőkön látszik a legjobban, hogy mit tesz a mellel a testépítő edzés. Eltűnik, ami dagad nekik az az izom. Ha már csak egy picit is lóg a mell akkor "dupla mell" lesz, egy a magasan fekvő izom, egy pedig a helyéről már elmozdult mell.


Én is edzettem mellre is, hisz kell a vázizomzat, nagy mellem van, az edzőm erre külön figyelt az edzéstervemnél, hogy ne tegyük már tönkre. Elég sokat, elég hatékonyan és látványos eredményekkel edzettem, de szerencsére és külön odafigyeléssel a melleimre ez nem volt hatással, se nem javított, se nem rontott.


A hátizom edzés mindenkinek javallott, de a mellek állására az sincs hatással.

2019. nov. 26. 09:02
Köszönöm mindenkinek.
16. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Tünci3)
2019. nov. 26. 08:53
40 felett a bõr aligha lesz rugalmasabb, tehát erõsen esélyes, hogy még lentebb lesz. Persze nem mindegy, hogy mekkora a melled, milyen fajta és mennyire lóg. Egy kisebb lógós mellen azért lehet, hogy többet segít az edzés, de egy kicsit a nagyra is hat.Ez saját tapasztalat. Viszont vannak olyan típusuak is, akinek egy jelentõsebb fogyás alig befolyásolja a mellméretét, pld. én, de az enyém elég nagy.
15. Amaunet (válaszként erre: 9. - Timycat)
2019. nov. 26. 07:47

Ellenpélda vagyok. Igenis lehet a mellizmokat edzve karbantartani azokat, hogy ne lógjanak.

Nagy mellűeknek eleve ajánlott a torna, a hátizmok edzése a jó tartás miatt is.

2019. nov. 25. 23:20
Mondjuk engem nem zavar, de egy fiatalt biztosan.
13. Channa* (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2019. nov. 25. 22:26

Nem, sajna ez nem így van.

A kis mellűek jó helyzetben vannak, illetve az almaforma is szerencsés, mert ugye az alma forma és a nem túl nagy méret miatt nincs ami lógjon.

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Timycat)
2019. nov. 25. 21:53
Akkor legalább kiemeljük a körülötte levő zsírból, azáltal, hogy azt eltüntetjük - az is valami. :D
11. timycat (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2019. nov. 25. 21:02

A mell szalag, mirigy, kötőszövet, zsír. Nincs mit edzeni rajta. Lógós mellnek csak árt.

Genetika, kinek milyen a bőre, kötőszövetei.

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Timycat)
2019. nov. 25. 20:49

Szerintem azért lehet úgy mellre is edzeni, hogy nem lesz féltégla a bőröm alatt.

Ahogy ez sikerült is bizonyos mértékig, anno 55-56 évesen, 25 kilót fogyva. Igaz, nem nagy a mellem eleve, és nem nagyon volt lógós.

9. timycat (válaszként erre: 1. - Tünci3)
2019. nov. 25. 20:43

Mivel szalagok nyúltak meg, sajnos még edzeni sem lehet rá.

Nem fog jobban lógni, ugye kevesebb súlyra fog hatni a gravitáció, csak "kiürül", lelapul, így optikailag rosszabbul fog kinézni. Sajnos ez van, de ha nagy a súlyfelesleg akkor muszáj fogyni, szép mellet lehet utólag is "gyártani", egészséget viszont nem.


Ha mellizomra edzesz az a mellszövet alatti izmot domborítja ki, ha nagyon lóg a melled és nagyon rágyúrsz mellre csak rontasz az eredményen, hisz lesz egy domborulat fent ami az izom és lesz egy domborulat lejjebb ami a melled.

Sport melltartó, vastag pántos melltartó, sokat segít a gravitációval szemben, a gerincedet is tehermentesíti, illetve krémek, olajok, hogy legalább egy picit feszesebb legyen a bőröd.


Ahogy mondani szokták a nagy mell kétélű fegyver.

2019. nov. 25. 20:35

Nyilván amúgy is edzel valamit.

Ha még nem, akkor fogj bele. Akár otthon is.

Fitness Blenders a netről.

Érdemes súlyzózni, annál jobb egyelőre még nincs.

És eközben nem szabad a mellizmokat sem kihagyni.

7. Tünci3 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2019. nov. 25. 20:30
sokkal? kb 20 kilót kéne leadnom. de ha 10 sikerül,már jó lenne
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Tünci3)
2019. nov. 25. 20:20
Igen, lógósabb lesz.
5. Tünci3 (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2019. nov. 25. 19:44
köszönöm
4. Tünci3 (válaszként erre: 2. - Kisj)
2019. nov. 25. 19:44
köszönöm
2019. nov. 25. 19:35
Szerintem a mellizmokat is lehet edzeni és feszesebbé tenni, ezzel egy kicsit megemelni a melleket.
2. kisj
2019. nov. 25. 19:28

Lógósabb lesz.

Hordjál sokat melltartót. (addig sem hat a gravitáció)

2019. nov. 25. 19:07
Sziasztok. 40 múltam,eléggé meg van ereszkedve a mellem sajnos. Fogyókúráznom kéne,de tartok attól,még lógósabb lesz.. Tapasztalatot,tanácsot elfogadok..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook