Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra - mi a megoldás? fórum

Fogyókúra - mi a megoldás? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyókúra - mi a megoldás?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
181. 0c930ce391 (válaszként erre: 166. - 656565)
2010. jún. 27. 13:39

Sziabia! A turmix igazából tejsavópor, aminek a német neve MOLKE DRINK. A r.ssmannban veszem, nemrég kivonták a forgalomból a dm-ben, sajnos, pedig azt jobba szerettem. Kb 1000-1200 forint a 25 adag, nekem egy hónapra elég ez, néha azért egy könnyű vacsora becsúszik.

Könnyedén írom le a fogyásomat, mondod, és igazad is van! Mert én már csak egy ilyen pozitív gondolkodású ember vagyok, ha nem hiszed, nézd csak meg a naplómat :-))) Hiszek abban, hogy az erőmből és a biztatásomból másoknak is erőt tudok adni! Nem dicsekedni akarok, hanem megmutatni, hogy LEHET.

180. buschne (válaszként erre: 175. - 116212323c)
2010. jún. 27. 10:22

Szerintem azért, mert kislányunk születik (nekem kettő is született) nem kell magunkat totál elhanyagolni.

Egyetértek azzal, aki már előttem írta, hogy nemcsak anyák vagyunk, de nőknek is kell lennünk és ezzel nemcsak magunknak,az egészségünknek, de a FÉRJÜNKNEK is tartozunk szerintem.

Egy nem túlsúlyos test önbizalmat is ad, amitől kiegyensúlyozottabbak lehetünk és ez a kislányunknak a lehető legnagyobb ajándék. Egy kiegyensúlyozott anyuka, aki mellesleg nő is, több mindent tud nyúljtani a gyerekének, mint egy állandóan elégedetlen, kedvtelen, stb.

Gondolj erre az ördögi körre és hátha most tényleg sikerülni fog! Hajrá!

179. buschne (válaszként erre: 169. - 656565)
2010. jún. 27. 10:10

Hát akkor pedig segítséget kellene kérned!!!


Priviben meg is íronm Neked, hogy én ha sok feleslegem lenne, hova fordulnék. Merthogy hozzájuk jártam suliba és csak jót tudok róluk mondani.


Az biztos, hagy nem lenne nagyon olcsó mulatság, de lehet, hogy a tudat, hogy a francba, ha már ennyit kiadtam, megcsinálom!-Neked is beválhat.

178. buschne (válaszként erre: 167. - Argosz1967)
2010. jún. 27. 10:05

Elismerésem, nagy dolgot vittél véghez!

Igazad lehet, amit az árakról írtál.

(Kivéve ha tényleg az anyóstól van az alapanyag a főzéshez:-) )

Hál'Istennek a diétás cóla engem nem hoz lázba, sem semmilyen édesítős dolog, akkor inkább nem eszem/iszom azt a dolgot, amiben édesítő van. Már ha előre tudom, hogy az van benne:-)


Szóval, lehet, hogy már gratuláltam, de szerintem maradj és biztasd tovább azokat, akiknek jól jön!

177. buschne (válaszként erre: 163. - 0c930ce391)
2010. jún. 27. 09:57

Őszintén gratulálok és egyetértek abban, hogy mindenki arra szakít időt, amire akar.

Én is, amikor munka mellett tanultam+ 2 gyerek, főzés, háztartás,rengeteg torna ( gyakorolnom kellett :-) ) na akkor én is pont 4 kilóval voltam kevesebb, pedig nem kellett különösen odafigyelnem a kajára. Nyilván értelmetlen, kirívó dolgokat nem csináltam ( szörp és üdítő hegyek, este 10 utáni evések, stb....) de nekem pl. nem nasi a cerbona szelet, le sem menne a torkomon.

Minden nap tejszínhabbal ittam a kávémat (ezért nem voltam 45 kilós, hehe) szóval én az arany középút híve vagyok.

176. buschne (válaszként erre: 161. - Supin)
2010. jún. 27. 09:50
Szerintem ne izguljunk, nem csak attól fogyott le...:-(
175. 116212323c (válaszként erre: 169. - 656565)
2010. jún. 26. 23:25

Tudod én is mindig a "gyors" változást akartam látni magamon, sok sanyargatás és aztán ahogy vissza tértem a megszokott kajákhoz (fele annyi adaggal) visszajött a lefogyott súly és még pár kiló mellé, aztán már egyre egyre nagyobb méreteket öltött, ekkor úgy döntöttem nekem ebből elegem van, élek amíg de legalább nem sanyargatom magam!

Aztán most meghalt a Dédim, aztán a Mamám és mindkettő ugyanabban, közbe megszületett a kislányom és rájöttem már nem magamról szól az egész hanem róla!

Nekem Ő jelenti a fordulópontot az életembe ezért tudom hogy sikerülni fog most. Már egészen szépen kidolgoztam a menetét és ha valaki ezt tudná azt mondaná nahát nem is nehéz egész könnyen követhető, igaz hogy lassú de a fogyás tartós lesz, anélkül hogy megvonnám magamtól a finom kajákat.



Jahh a disznóhúsért sem kell fizetnünk a szalonna kolbász hurka stb de ezeket én nem eszem a párom igen...neki elkészitem ez kimaradt a felsorolásból

174. 116212323c (válaszként erre: 168. - Zani)
2010. jún. 26. 23:16
akkor nem kell idejönni hogy a séródat egy fodrász tegye helyre isten mentsen
173. 116212323c (válaszként erre: 167. - Argosz1967)
2010. jún. 26. 23:14

hát én akárhogy számolom nekünk bizony sokkal drágább lenne, lássuk mit kapunk tök ingyen, tojás, krumpli, hagyma, foghagyma, tök, paradicsom, paprika, uborka, gyümölcsök, eltéve savanyú, és eltéve gyümölcsök, méz, és szezonba a zöldségek széles skálája, egyedül szezonon kívül kell répát és zöldséget vennünk, ennyi...

ráadásul a páromnak és a kislányomnak ugyanúgy meg kell venni a hozzávalókat és plusz magamnak is rendelek az sok pénz és a svájci frank...nos hadd részletezzem

172. 116212323c (válaszként erre: 165. - 656565)
2010. jún. 26. 23:08

hát én igazán csak szorítani tudok neked!

de nekem ennél nagyobb fordulatra van szükségem, mert 30kgtól szeretnék megszabadulni!

és ezen semmi almaecet (borzalmas az íze, és becsüllek hogy megtudod inni)

de ahogy olvasom te nem is alszol rendesen! pedig ez is fontos lenne

171. 116212323c (válaszként erre: 163. - 0c930ce391)
2010. jún. 26. 23:04

Mielőtt te is azt hinnéd, bár ezek szerint biztos félre érthető voltam, nem kifogásokat keresek!

Mindenki viszi az életben a keresztjét, én is és különösen nehéz dolgom van, 3halottunk van 3hónap leforgása alatt, ez mindenkit megviselt, most szültem 9hónapja lesz csak és egyedül vagyok mint a kisujjam, mert a páromra a munkájából kifolyólag nem tudok számítani, eddig anyósom apósomat ápolta, nyugodjon békében, nem tudott bejönni segíteni nekem, a szüleim meg kint vannak Angliába bár anyám most a hagyatéki tárgyalás lezajlásáig marad állítólag...


Az amúgy is új életem, mert egy pici akárhogy is nézzük megváltoztatja az eddigi életmódot, szóval ehhez hozzá kellett szoknom és hogy lépést tartsak magammal mindent fontosabbnak tartottam megcsinálni addig amíg alszik.


Persze ezek lehet esetleg kifogásoknak tűnnek, de nem azok, egyszerű akadályok amikre megoldást fogok találni! Ezért indítottam ezt a fórumot hogy mindenki véleményét meghallgassam és összegyűjtsem sok ember tapasztalatát, ezt összegezve pedig elkezdjem a saját életmódom megváltoztatását


Elnézést ha kifogásoknak tűnnek a problémáim...

170. 656565 (válaszként erre: 167. - Argosz1967)
2010. jún. 26. 21:41

Megnéztem a képeidet is miután válaszoltam neked.

Fantasztikus az eredmény!!!!!!!!!!!!!

Gratulálok, ez nem kis teljesítmény.

Ha te is kényszeres evő voltál, akkor hogyan sikerült ilyen erős akaratra szert tenni?

Talán csak a szüléstől híztál meg és régen nem voltál duci? Inkább olyan emberről képzelem el, hogy ilyen ügyesen elhatározza magát és sikerül is neki rögtön, aki nem egy életen át fogyózott és akinek nem volt sok kudarca. Talán te ilyen lehettél.

Nagy eredmény, büszke lehetsz rá!!!!!!!!!!!!!

169. 656565 (válaszként erre: 167. - Argosz1967)
2010. jún. 26. 21:35

Hát nem minden esetben igaz amit írsz az étel rendelésről és az otthoni kaják áráról.

Az én evészetem nem kerül sokba, hiszen sajnos 3-4 vajas kenyeret hagymával vagy fokhagymával bármikor megeszek. Éppen ez a baj, hogy egyhangúan eszem, semmi gyümi, semmi zöldség. Ha hagyma van és vaj van, akkor töménytelen mennyiségbe jöhet. Na meg a tészták. Nem kell hozzá hús és semmi, csak kis szaft. Ezek közel sem kerülnek annyiba mint a rendelés. Édesség kívánásom határtalan, még a sárgadinnyét is bele tunkolom a cukorba. Ez szörnyű!

Nekem nem is lenne pénzem rendelni, de ahogy ismerem magam, mellé ennék ugyanúgy mást is.

Sokan mondják, hogy fejben dől el és ez igaz lehet. Régen még bírtam fogyózni és ha eldöntöttem, akkor bármit ehettek mellettem, nem érdekelt. De sajnos az elhatározás kis ideig tart nálam.

Látom valóban "nem sok" az én 168 cm/85 kilóm másokhoz, akik 100 felett is vannak. El nem tudom képzelni hogy tudnak így élni. Én ezzel a súllyal teljesen kivagyok, fáj a derekam, fáradt vagyok álladóan és gyűlölöm a testem. Ez egy minden napi hatalmas kudarc. Köze nincs ennek a vegetálásnak a teljes élethez. Persze a pajzsmirigy alúlműködésem is okozhatja a sok fáradtságot, de én minden bajomat a túlsúlynak tudok be, hisz 30 éve ez az életem középpontja, minden nap ezzel fekszem és minden nap ezzel kelek, hogy valamit tenni kell ellene.

És hát jön a kudarc minden nap. Néha fel sem tudom fogni hogy lehetek ilyen akarat gyenge ember. De biztosan többen vagyunk így.

Te erős vagy és ehhez gratulálok. Sajnos nem mindenki ilyen erős jellem.

168. zani (válaszként erre: 163. - 0c930ce391)
2010. jún. 26. 21:17

köszi h te is észrevetted! :)

nem akarok én itt bunkózni meg kekeckedni csak már annyira le kellett írnom, mert sok embert ismerek aki mindig a körülményekben keresik a hibát és ettől égnek áll a hajam.

167. argosz1967 (válaszként erre: 143. - 656565)
2010. jún. 26. 20:48

Szia!


Én se régóta vagyok a fórumon.Én sokkal,de sokkal rosszabb helyzetbe voltam, mint Te.Az én induló súlyom a 160cm-hez 106 kg.volt.

Talán a kényszerevőség a közös vonás a túlsúlyon kívül. Sajnos én is a végletek embere vagyok. Ha megkóstolok valamit, azt meg is eszem repetával.Ill. megettem február 1-ig. Akkor elhatároztam, hogy életmódot váltok. Elkezdtem a gastroyaltól rendelni az ételt. Mielőtt azt mondaná bárki, hogy drága, akkor arra kérem, hogy egy hétig írja fel, hogy mit evett, mekkora mennyiséget, és mennyit költött el ételre meg édességre.( reggeli, ebéd, vacsora, nasi, diétás cóla stb....

Én amióta rendelem az egésznapos menűt -27kg súlyveszteséget tudhatok magaménak. Ezt a képeim is bizonyítják. Még 20kg-ot kell leadnom az álom súly eléréséig. Ami sikerülni is fog.

A Családomnak én is fözök.Nehéz kibírni ill. az elején volt nehéz, hogy ne egyem tele magam az itthoni étellel. Minden az agyban dől el!!!!!!

Le akarsz fogyni,vagy nem.

Nekem sikerült! Neked és Nektek miért ne sikerülne?!

További szép estét! Holnap jövök.

166. 656565 (válaszként erre: 163. - 0c930ce391)
2010. jún. 26. 20:20

Kérlek írjad meg annak a fehérje turmixnak a nevét. Talán az jó lenne vacsi helyett, biztosan eltelít.

Már sokszor akartam valami ilyesmit venni, de pl. a 7+17 nagyon drága egy hónapra kiszámolva. Pedig talán segítene ha egy étkezés helyett ezt inná az ember.

Te nagyon könnyedén írod le a fogyásodat, de sajnos nem mindenkinek olyan egyszerű. Te biztosan eldöntötted fejben, különben egy túlsúlyos embernek nem egyszerű kis adagokat enni. Általában mi nem azért és addig eszünk amíg éhesek vagyunk, hanem az íze miatt. Ez valami szenvedély betegség lehet.

Bár csak ilyen egyszerű lenne ahogy te írod!!!!

Szóval a fehérje turmix neve jöhetne, szerintem sokan megvennénk.

165. 656565 (válaszként erre: 160. - 116212323c)
2010. jún. 26. 20:16

Délelőtt alszom, de keveset, mert este bepótolom, hisz nem minden nap megyek, mert 12 órázom.

Ma is úgy jártam mint mindig, azt hittem erőt ad a tegnapi fórumozás, de délután már ismét ment a nagy evészet. Mini tányérral szedtem, de utána még 2x.

Nem tudok keveset enni, vagy semmit, vagy őrületesen sokat.

Azt hiszem az lenne a járható út, ha kis adagokat tudnék enni és 4 után semmit. De ez a legnehezebb.

Próbálom megtudni azt a fehérje turmixot ami csak 1000 Ft egy hónapban, hátha az jó lenne vacsora helyett.

Meg kellene valami fogyis tea, de nem jön a neve annak amit a fórumon olvastam....

Ja és ma elkezdtem napi 3x almaecetet inni. Ha nem is fogyok tőle, de tele van ásványi anyaggal.

Hát hajrá!!!!

164. 0c930ce391 (válaszként erre: 163. - 0c930ce391)
2010. jún. 26. 18:38
upsz, 20 kg feleslegem volt, nem nulla, elírtam.
163. 0c930ce391 (válaszként erre: 102. - Zani)
2010. jún. 26. 18:28

Eddig olvastam a hozzászólásokat, és már majdnem kibukott belőlem is, amit leírtál...:-)

A fórumindító kizárólag kifogásokat keres. És pont.

Nekem is volt 0 kg feleslegem, amit úy adtam le egy év alatt szülés után, hogy elkezdtem mozogni, heti 5x, és feleannyit ettem.

Később, évek múltán megint feljött 4 kg, amit le is adtam nemrégiben. Nagyon egyszerű volt: kevesebb ebéd, mint általában, könnyű uzsonna és vacsira fehérjeshake, az edzés mellé. (Egy havi adag 1000 forint a r.ssmannban...nem pénz!!!spóroltam, mert nem vacsiztam)

Délutános műszakban dolgozom, mire hazaérek, tanulás a gyermekkel, házimunka, saját tanulás, mert tanfolyamra is járok, és edzés. na, mindenkinek arra van ideje, amit AKAR. Bizony, ha akarok valamit, meg is teszem! Voltam én már 42 percet futni hajnali 5kor!

162. mazzzsidrazzzsi (válaszként erre: 160. - 116212323c)
2010. jún. 26. 16:34
Ha üdítőkön meg szörpökön élsz , akkor már az is nagy előrelépés, ha szénsavmentes vízre váltod fel ezeket.
161. supin
2010. jún. 26. 15:35
Na!!A tea neve titok?????
160. 116212323c (válaszként erre: 155. - 656565)
2010. jún. 26. 15:12

én restellem a súlyomat leírni, ha a cm hez nézzük a nagyon túlsúlyosak köréhez tartozok...

a mai nap folyamán priviben megkereslek levélként és akár ha van msnen is tarthatnánk a kapcsolatot!

egyébként tökéletesen értem az evés boldoggá tesz dolgot, mert bennem is ez van...

mondjuk én nem reszketek az édességekért, sem cukrokért, viszont az ételeket igenis szeretem édesen amelyik azt kívánja!

paradicsomleves hogy csak egyet említsek vagy túrós tészta a másik, szóval jahh és a szörp szerintem a cukormentes iszonyatos ízű!

na de majd irok és kezdhetnék együtt, aztán remélem még lesznek akik csatlakoznak


Amúgy akkor te délelőtt alszol, vagy ilyesmi nem?

159. Emili0418 (válaszként erre: 156. - 656565)
2010. jún. 26. 10:07
én is szedtem krómot de semmi hatása..csak pénzkidobás volt
158. mazzzsidrazzzsi (válaszként erre: 154. - EÁ Bella)
2010. jún. 26. 09:43
Milyen varázstea? Hashajtó?
157. mazzzsidrazzzsi (válaszként erre: 147. - 116212323c)
2010. jún. 26. 09:43

Ezért nem is ajánlom az egész napos gyümi evést. Abból is estére az lenne, mint ha nem ennél egész nap semmit, sőt lehet éhesebb lennél:)

Evésre meg szakíts időt, mert így nem csak nem fogsz lefogyni, hanem még a gyomrod is kikészülhet, h egész nap nem jut kajához, este pedig leterheled.

156. 656565 (válaszként erre: 154. - EÁ Bella)
2010. jún. 25. 23:01

Milyen az a varázs tea? Neve is van, vagy annyira varázslatos, hogy nem lehet tudni a nevét?

Jó lenne ha egy ilyen tea segítene, de nekem a krom tabletta sem segített az édesség kívánás ellen, pedig állítólag nincs tőle édesség kívánás. Na én két hónapig szedtem és semmi.

Ha van neve a varázs teának, írjad meg.

155. 656565 (válaszként erre: 152. - 116212323c)
2010. jún. 25. 22:52

Számomra is egyértelmű, hogy csakis életmód váltással lehet lefogyni, a fogyókúrákba már nem hiszek. De a reggeli nagy elhatározás estére elmúlik. Pedig régen amikor 4 után nem ettem, sikerült kicsit fogynom.

Délutántól kényszeres evő leszek, szerintem ez is szenvedély betegség mint a cigi, alkohol...

Most fórumozok először, milyen módon és hol tudnánk egymást erősíteni? Hátha ez erőt adna.

Azzal is gondban vagyok, hogy éjszaka dolgozom és sokszor nagyon éhes vagyok éjjel a munkahelyemen.

De az biztos, hogy nem normális dolog évtizedek óta naponta elhatározni magam és esténként kudarcot megélni és gyűlölni a saját testemet. Ez szörnyű!

Szóval erősítsük egymást, csak segíts hogyan tudjuk a fórumokon megtalálni egymást, mert nem értek hozzá.

Megnéztem a fényképeidet, tündéri a baba. Neked mennyi a súlyod? Sikerült ár fogynod?

Nehezít a dolgon az is, hogy férjem így szeret és nem akarja, hogy lefogyjak, állítólag a husikat szereti. De van egy érzésem, hogy ha lefogynék, akkor sokkal jobban tetszenék neki, csak az embert szereti bennem akármilyen vagyok.

Igen igazad van, az evés úgy érzem boldoggá tesz és az édességért reszketek. És nagyon durva módon.

Szóval essünk neki!!!!!

2010. jún. 25. 22:35

Sziasztok!

Nekem van egy munkatársam Ő Varázs teát iszik és már 30 kg fogyott vele! :) ( Nem a Csala Zsuzsás )

153. 116212323c (válaszként erre: 150. - Jázmin-Kornél-mum)
2010. jún. 25. 22:22

köszönöm :D csinálni fogom ilyen mindenki láthatja féle táblázatba :D lehet egy évembe fog telleni hogy lefogyjak, de az olyan lesz hogy vissza soha többet nem hízok!!!

már csak az időpontot kellene kitűznöm :D

hétfőn megyek szájsebészhez a bölcsességfogamat akarja csontfúróval kifúrni akkor mondta 2-3napra szájzár :D talán ez megteszi első lépésnek :D

152. 116212323c (válaszként erre: 143. - 656565)
2010. jún. 25. 22:18

én elmondom miért van ez :D mert hasonló nálam is, mivel nem voltál elégedett magaddal kezdtél el diétázni, de nem volt meg a fejben ez annyira eldöntve. Ezért mivel sikertelenség ér sorra :D inkább eszel, mert az evés boldoggá tesz a jól lakottság érzése, és igenis olyan jó enni sütiket és egy pörkölt vmi finom fözelékkel :D

de nem minegy mikor, este nem szabad :D

mi lenne ha együtt elkezdenénk egy általam már fejben összeállított nem drasztikus életmód változást? és együtt segíthetnénk egymást ebben!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook