Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra - mi a megoldás? fórum

Fogyókúra - mi a megoldás? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyókúra - mi a megoldás?

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
31. Binky (válaszként erre: 30. - Virágocska044)
2010. jún. 22. 23:16

És azon nem gondolkodtál, hogy lehet neki van/lesz igaza...?

(Mégiscsak tíz évig tanult érte...)

30. virágocska044 (válaszként erre: 26. - Binky)
2010. jún. 22. 23:14
én kb 70kg voltam, most jó ha elérem a 46-47et édesség, szalona és cola mellett. Igaz, más férfi van mellettem. Nekem is mondja az orvos barátom, hogy késöbb majd megsinylem. Ezzel a súlyal 2 terhességet vittem végbe.
29. Binky (válaszként erre: 28. - 116212323c)
2010. jún. 22. 22:32
Talán pont az a rendszer, amit bevezetsz az étkezésedbe segít majd rendbe tenni nemcsak a magadhoz fűződő, de másokkal is a kapcsolatodat.
2010. jún. 22. 22:28

sziasztok

köszönöm mindenki tanácsát, meglátását...

Az életemben kell rendet tennem elöször azt hiszem aztán ha az rendben van jöhetek én...

nem mehetek el itthonról 1hétre sehova, ki vigyáz a kislányomra? meg én se birnék nélküle ennyit!

A háziorvosom jobban akarja mint én a fogyást, ő igazán segítőkész lenne, sajnos nagyon igaz hogy az egyetlen a gyermekemen kivül az evés amiben kis örömöt találok, és ez nem jó!

Sorra meghaltak a rokonaim és mot aposom is, a kapcsolatom mintha kezdene romokban lenni, és nem értem hogy is jutottam el idáig? tegnap még minden rendben volt...vagy csak én nem láttam, nagy baj van ha azt mondom a páromra hogy ne szólj hozzám te mocsok, meg szemétláda! nem tudom ugy érzem nagy a feszültség és hát a pénz...

rokonok, hagyatéki, pénz és közbe mi valahol elveszünk, nem is tudom mikor voltunk utoljára együtt...külön alszunk, külön eszünk nincs egység ami volt

itt sok minden más is bajban van nem csak a kilóim és azt se tudom hogy álljak neki

27. cukornádkisasszony (válaszként erre: 1. - 116212323c)
2010. jún. 22. 22:26

Látod leginkább én is azért akartam lefogyni mert meg akarom érni a gyermekem/gyermekeim felnőtté válását:)

És úgy látszik jó nyomon haladok:)

26. Binky (válaszként erre: 25. - Virágocska044)
2010. jún. 22. 21:53

Ez mind szép és jó, de ha nagy súlyról beszélünk, azt nem lehet félvállról venni.


Több népszerű módszer is másoknak komoly egészségügyi gondokat okozott, mert nem magukra szabták a diétát, hanem más 'tuti' tippjeit akarták átültetni a saját életükbe. Mindenki más állapotban van, nyilván egy egészséges fiatal, kevés túlsúllyal rendelkező nőre nem ugyanúgy hat egy módszer, mint egy túlsúlyos, idősebb, egészségügyi problémákkal küszködőre.


Szerintem ott van a gond, ha valakinek csak a fogyás a cél. És ha lefogy, akkor mi van? Mert élete végéig senki nem fogyókúrázhat...

25. virágocska044 (válaszként erre: 22. - Binky)
2010. jún. 22. 21:46
jaj istenem,az orvos azt mondja, ne cigizz, ne igyál alkoholt. No kit lelsz meg a korcsmában? Hát természetes az orvost füstölve és féldecivel na meg félnótásan! Magad dönts, én támogatlak! Csak irj!
2010. jún. 22. 21:34

Sokat gondolkoztam már a feltett kérdéseden. Sokat le is írtam abból, amire jutottam. Ha rákeresel a nevemre megtalálod.

Sok sikert!

23. virágocska044 (válaszként erre: 21. - Bneandi)
2010. jún. 22. 21:22
Hát a kró neve csak króm retard. A tea neve fogyókúrás tea, csak pár forin t. Lefog&tam gyorsan, mert akartam kuldjek az albumba képet hogy milyn lapos hasam van és hogyan néztem ki???
22. Binky (válaszként erre: 20. - Virágocska044)
2010. jún. 22. 21:19

Szerintem ne javasolj nagyon gyógyszereket, pl. króm tabletátt, mert van akinek nem szabad...



Ahogy korábban is írták bármilyen nagyobb súly elvesztése előtt végig kell járni az orvosokat, egy általános állapotfelmérést csinálni, meg persze vérkép, vérnyomás, vércukorszint ellenőrzése.

21. bneandi (válaszként erre: 20. - Virágocska044)
2010. jún. 22. 21:06

Szia!

Megkérdezhetem,hogy menni idő alatt fogytál le és milyen króm tablettát szedtél és mi a tea neve!

Nekem is sikerült már 8kg fogynom,de még szeretnék 5kg-ot,most egy kicsit lassabban megy!

2010. jún. 22. 20:50
Na nekem segített 67 kg ról kb 46 kg re fogyni almaecet tablettában és króm retard, no meg fogyókúrás tea, klasszikus a legolcsóbb a gyógyszertárból....és nem is tudtam hogyna fogytam le és mellékesen párszor terhes is voltam. Tartsátok magatokat, mert lefogytok, de igaz akarni is kell, nekem volt olyan idoszak, mikor 4 nap után észrevettem, hogy nem ettem és éhes sem voltam. Tartsátok magatokat, tudom nehéz, nekem 80 kilós testvérem van. ha ki is bírta az adott receptet, tudta fogy valamit, de utána kedvet kapott az édességre és ezért kell krómot fogyasztani. mindent bele!! Ja és irjatok az eredményrol!!!
19. Sirga
2010. jún. 22. 20:02
Szívemből szóltál, mintha csak rólam írtad volna! :) Volt a családomban cukorbeteg, szívbeteg, magas vérnyomás, ... Nem szeretnék én lenni a következő! Ennek ellenére be kell vallanom: magam miatt fogtam bele tizedszer, is, meg huszadszor is ... Lehetetlen lenne végigszámolni, mi mindent próbáltam ki. Azt mondom: ne mások tapasztalatai szerint kezdj bele! Hiába írnánk le, hogyan sikerült, hiszen mások vagyunk.(Megjegyzem: én is pénz és idő nélkül vittem véghez, sőt: kényelmes tempóban! Másfél év, -17 kiló. És jól érzem magam. Ez a legfontosabb.)Fontos, hogy ne érezd túl megterhelőnek. Ha áldozatot jelent lemondani valamiről, az lesz az első, ami később elcsábít! Sok sikert! :)
18. Emili0418 (válaszként erre: 16. - Binky)
2010. jún. 22. 19:31
ill van olyan aki éjszakás, vagy 24ben is dolgozik mint pl most én...
17. Binky (válaszként erre: 16. - Binky)
2010. jún. 22. 19:30
Persze van akinek beválik, de jobb szerintem ha nem korgó gyomorral fekszünk el és az éhségtől felkelünk éjfélkor és betoljuka a fél hűtőt.
16. Binky (válaszként erre: 14. - Napfenyvirag)
2010. jún. 22. 19:28
Ez a 6 után nem eszek etc. szerintem is butaság. 8-kor még ugyanúgy képesek vagyunk az emésztésre, ráadásul van aki éjjel aktívabb, vagy egyátalán későn kelt és későn fekszik...
2010. jún. 22. 19:25
körzetiorvos tud megoldást,ha nagyon sok a súlyfelesleged tud beútalót bpestre a szentlászlóba ingyenesen jár egy hét mindenkinek.de egy biztos agyban dől el és radikális egészséges életmódváltás kővetően tuti a siker.,fontos az ötszöri étkezés és mozgás mozgás mozgás.sok embernek sikerült.neked is fog menni.
2010. jún. 22. 19:25

Szervusz!

Könnyű tanácsot adni, de betartani nem könyű. Ne együnk este 5-6 után? De kérem mire összeszedem a családot, az már eleve 6 után ha sikerül. A maradékot mosogatáskor véletlenül sem kaparom ki, hanem be. Tornázni? Kell a pénz a vilanyszámlára. Most bérlet is kell, mert a villamosjegy drága. A diétát betartani? Mennyit is kéne keresni?

Szóval én nem tudok Neked tanácsot adni, mert nekem ha sikerül valamicskét leadni, tuti, hogy a duplája jön vissza.

2010. jún. 22. 18:41

Szia!


Szerintem ne egyél 5-után, vagy legalább lefekvés előtt 2 órával. Próbálj meg tornázni, minimum heti 5-ször 20 percet. Én így fogytam le 22 kg-t 3 hónap alatt. Sokaknak sikerült! biztos neked is fog!

2010. jún. 22. 18:00

ÉLETMÓDVÁLTÁS FOKOZATOSAN.


Legfontosabb a CUKOR, LISZT, ZSÍR csökkentése, vagy teljes elhagyása.

A fogyás NEM PÉNZ KÉRDÉSE. Ha cukor nélkül iszol, annyival kevesebb pénz. Ha rántás nélkül, annyival kevesebb. Ahogy fogysz, kisebb lesz a testtömeged, és kevesebbet bírsz enni. Én csak 8 kg-ot fogytam, de óriási a változás. Majdnem feleannyit eszek, mint fél éve.

pl. kiszámoltam az édesítőszert. olcsóbb, mint a cukor (nem kilóra, hanem használva, mert nagyon tömény.)

PL: Én mindent habarok, nincs több zsíros rántás. Több csirke, kevesebb disznó.

Cukor fele vagy egésze helyett édesítő (az enyémbe). Családnak cukros minden (azt olvastam, hogy a gyerekeknek nem egészséges az édesítő 3 éves korig).

Fehérliszt helyett Grahamliszt, néha tönkölyliszt. Ez nekünk havonta kb. 3000 Ft többletköltség (mivel itthon sütjük a kenyeret. Nem iszunk, nem cigizünk, nincs tv-előfizetésünk, ennyit költünk az egészségünkre.

Egyébként mindenből a legolcsóbbat vásároljuk, mert mindenen spórolnunk kell.

Pl. olcsó zöldsalátát készítek fejes káposztából, fűszeres kefirrel leöntve. Olcsó, finom, és fogyaszt. Soha nem vettem avokádót, spárgát, meg ilyeneket, mert nem volt miből.

Este 6 után nem eszem, és előtte is már csak féladagot.

Én ezt nem nevezem fogyókúrának, sem kínnak. nekem most már ilyen az életem. Tartom a súlyom. Egy boldog, kiegyensúlyozott nő néz vissza rám minden nap a tükörből.


ÉS A MOZGÁS (heti 4x fél óra gyors séta, bicaj, tánc, stb.)


Sok sikert!

11. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 116212323c)
2010. jún. 22. 16:48
Szia,én 1 db RRdvd-vel kezdtem el,hetente 3x 40 perc mozgásra kell,hogy teljen idő.Nem jártam terembe,nem vettem drága fogyis cucokat,fejben kell eldönteni,tudom,hogy elcsépelt,de ez az igazsság.Sokan a gyerekre fogják,de ez csak rejtőzködés valami mögé bújnak.
2010. jún. 22. 16:46
A testkontroll tényleg szupi. McKenna módszere is nagyon jó, ő épp arról ír, amiről a cikked szól: az ő rendszerében mindig azt lehet enni, amit megkívánsz, csak 4 szabályt kell betartani (lassan evés, jóllakottság figyelése, azt edd, amit szeretnél és akkor egyél, ha éhes vagy). A novagyok-on van róla egy cikk, "Fogyás, ahogy még nem volt" címmel. Nekem megvan a könyv és a hanganyag (hipnotizál a kevés evésre), ha gondolod, átküldöm, illetve bárkinek, akit érdekel.
2010. jún. 22. 16:38
15 kilót fogytam másfél éve,5 jött vissza ,de az is akkor mikor leraktam a cigit.Nincs titok:minden kaját ettem,csak keveset és sokszor.Leveseket tészta nélkül,vacsira csak gyümölcsöt és esetleg felvágottat,töltött káposztát kenyér nélkül,délben a levest,kettőkor a másodikat.Vettem a V*** 10000-ért egy használt szoba bringát,minimum heti 5x 20 perc tekerés.
8. Binky (válaszként erre: 6. - Álomvirág1)
2010. jún. 22. 16:30
Elvileg a háziorvos beutalhat...engem is gerincbántalmakkal anno beutaltak.
7. Gaby76 (válaszként erre: 4. - Álomvirág1)
2010. jún. 22. 16:30
Abszolút egyetértek Veled! Nálam is sokáig a kifogások és a magyarázatok okoztak problémát. az "igy is szeretlek" hozzáállás a férjem részéről sem segített,bár jól esett. :-) Aztán amikor már úgy fájt a térdem meg a talpam, hogy rokkantnyugdíjas szerettem volna lenni, mert a mindennapi mozgás is gondot okozott, akkor elfogytak a kifogások.
6. Álomvirág1 (válaszként erre: 5. - Juditkecskemet)
2010. jún. 22. 16:28
Úszójegy jár mindenkinek?? Ez tényleg így van?
2010. jún. 22. 16:20

Legelőször is a háziorvossal kell konzultálni. Kell egy alapos állapotfelmérés. Vérvétel stb. Fontos megnézni azt is hogy, hogy működik a pajzsmirigy. Egy lassult működés magyarázat lehet mindenre.

Ha viszont nincs szervi eltérés (gond) akkor csakis a mozgás és a stabilan tartott "kevesebb kalóriát viszek be" marad. Heti 3-5 x 30-50 perc aerob mozgás feltétlen kell. (eleinte taposógép, futógépen gyors gyaloglás,(ha erre nincs pénz) akkor a szabadban, úszás stb.)

Úszójegyet meg a reumatológián felírnak mkinek jár évente 2x15 alkalom.

2010. jún. 22. 16:18

Először is ne keress kifogásokat és határozd el magad!

Teljesen tipikus, amit leírtál. Diéta után több jön vissza, mint amennyit leadtál.

Nem diétázni kell, ami egszer véget ér, hanem változtatni sok mindenen végleg.

Nem csak magad, hanem a családod egészsége érdekében is.

Mozgás? Sok séta a friss levegőn a picivel pl.

Kaja? El kell felejteni a cukros löttyöket, több zöldség, gyümölcs. A desszert ne süti legyen, hanem mondjuk egy gyümölcssaláta vagy gyümölcsös túró, stb. Rántást teljeskiörlésű liszttel készítsd, vagy pl főzelékeket egy-két főtt kruplival sűrítsd, amit összeturmixolsz egy kis tejjel/vizzel.. Ezek nem olyan nagy dolgok, és egy jó alternatíva.:)

2010. jún. 22. 16:16
Szia! Mindent lehet, én is megtettem. Nézd meg az adatlapomat. Gyakorlatilag munka és bevétel nélküli időszakomban kezdtem fogyni. Az az egy biztos, hogy ha lefogysz, akkor sem ehetsz meg mindent, a súly megtartása lemondásokkal jár. Azért kezdtem fogyózni, mert 32 évesen 106 kilót nyomtam, és meg csak nem is szültem!
2010. jún. 22. 16:14

Testkontroll számomra egyértelműen.

Nem kell semmit sem megtagadni, csak korlátozni és odafigyelni. Kérdés nem a mit?, hanem a mikor? és a mivel?

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook