Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt 2016. májusától fórum

Fogyjunk együtt 2016. májusától (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2016. jún. 1. 15:56
Pár éve már végig csináltam, akkor sikerrel, ezért próbálom most is ezt, eddig egész jól megy. Azért elég változatossá lehet tenni a kajákat :) Nekem egyszer már bevált, remélem most is jó lesz.
52. GraceK (válaszként erre: 51. - Andus1012)
2016. jún. 1. 10:56
A 90 napos diéta szerintem az egyik legnagyobb marhaság, amit kitaláltak "fogyókúra" gyanánt. Most nem ellened beszélek, nyilván Te tudod mibe vágod a fejszéd, csak ennél a diétánál a legvalószínűbb a jojo effektus + kb. tönkreteszed az emésztésedet ezzel a "minden nap egyfajta kaját eszek" dologgal, hát nem erre lett kitalálva a bélrendszer. =/
2016. máj. 31. 20:43
Sziasztok! Remélem nem gond hogy jövök :) Én a 90 napos diétát csinálom immár harmadik hete... Sajna nem mindig sikerül betartani, de remélem azért sikerül fogyni pár kg-t. Emellett még egy kis tornát is beiktatok amikor tehetem.
50. Zsuzska_70 (válaszként erre: 39. - Savanya6)
2016. máj. 31. 14:31

Sziasztok, bocs hogy csak most egy kész káosz volt a hétvége meg a hét eleje.. igen én is a kalóriabázist használom. Meg, és nem reklámnak szánom, letöltöttem a telefonomra egy yazio nevű appot, így egyszerre a kettő alapján próbálom belőni a kajákat. :)

Mára tönkölyös fasirtot terveztem (tepsiben sütve) párolt spárgával és salátával.

Szép napot mindenkinek! :)

49. hajni1989 (válaszként erre: 48. - Főnix01)
2016. máj. 31. 07:39
Én igyekszem kerülni a ch-t, az egészséges határokon belül persze. Két naponta otthon tornázom, youtbe-os videók alapján,néha funi is eljárok. kb 1-2 kg-ot szeretnék még alakulni. De nem a súly a fontos, hanem hogy az a pici felesleg lemenjen, ami még megmaradt. Reggelire mindig zabot eszem, zsírszegény tejjel, ebédre változó, vacsora mindig sovány túró zöldséggel. Cukrot nem eszem.
48. főnix01 (válaszként erre: 46. - Hajni1989)
2016. máj. 30. 20:35

Szia. Én is csak kevéskétől szeretnék megszabadulni. Konditerem a részemről kilőve. Kajára figyelek meg edzek hetente 3szor. Te mit csinálsz?

Ma főztem csokipudingot (felecukor-fele édesítőszer van benne) és teszek bele chia magot.

Ma letoltam egy negyven perc enikő videót, a kaja meg túl jól sikerült: cirka 700 kalóriát ettem. Nincs kedvem enni :(

2016. máj. 30. 20:14

Szio Mindenki:-)

Ma újra voltam edzésen..elfáradtam,de nagyon jólesett,és megtetéztem egy fél óra sétával is,kocsizás helyett. Holnap nincs edzésem, így jobban oda kell figyelnem a kajabevitelre.

Kitartás, mindenkinek:-)

46. hajni1989 (válaszként erre: 45. - GraceK)
2016. máj. 30. 16:48
Azt gondoltam, hogy ez ilyen komplex dolog, hogy Ti az étkezésre és a mozgásra is figyeltek, és tapasztalatokat cseréltek. :-( De bevallom, hogy nem volt időm vissza olvasni a kommenteket.
45. GraceK (válaszként erre: 44. - Hajni1989)
2016. máj. 30. 14:43
Formálódásra és feszesítésre egy roppant egyszerű megoldás létezik --->> konditerem. A súlyok emelésétől és az izmaid alakulásától leszel "formás", nem a diétázástól (attól max. zsírt és minimális szinten izmot adsz le). Szóval szerintem ez nem a Te fórumod.:)
2016. máj. 30. 14:30

Sziasztok.

Szeretnék a csapat tagja lenni, bár nagyon sokat nem akarok fogyni, inkább formálódni szeretnék, és feszesedni.

2016. máj. 30. 13:52
Sziasztok! Szeretnék én is csatlakozni, ha megengeditek. 83 kg vagyok a 172 cm magassághoz, így bőven van teendő. Egy hete kezdtem bele a kalóriabázissal és heti 3-szor mozgással. Mindenkinek szép napot, és kitartást.
42. GraceK
2016. máj. 30. 11:29
Attól függ milyen "célt" állítasz be. Ha 1 hónap alatt akarsz 10 kg-ot lefogyni, akkor nincs mit csodálkozni a 688 kalórián:)
2016. máj. 30. 07:27

Jó reggelt! Megnéztem azt az oldalt, nagyon jó, bár rájöttem, hogy már használtam ezt :)

Igaz elsőre azt írta, egyek meg 688 kalóriát egy nap :) az lehet kicsit kevés lenne :)

40. GraceK (válaszként erre: 39. - Savanya6)
2016. máj. 29. 12:24
Remélem nem számít reklámnak, kaloriabazis.hu. Itt tudsz célt beállítani, kalória "kalkulátort" ad neked, tudod vezetni benne, hogy mit ettél meg aznap stb. Eléggé hasznos.:)
2016. máj. 29. 00:35

Sziasztok! Kicsit eltűntem :)

Milyen kalóriaszámolós oldalt használtok?


Csütörtöki mozgás után nem sikerült még ismételnem! Nagyon lusta voltam, vagyok!

GraceK jól hangzik a palacsinta, kipróbált majd én is :)

2016. máj. 28. 21:47

Szio Mindenki:-) mindenkit megkövetek..biza, hogy elirtam :-)és ezért bocsi..nem vettem észre tehát: 92.9 kg-ról

1 hét alatt 91.6 kg lett.

köszönöm hogy figyeltek rám:-)

(alvás után pedig 2 x is visszaolvastam, mielött elküldtem :-))

37. GraceK
2016. máj. 28. 16:31
Valószínűleg elírás igen.:) Üdv köztünk Kicsikincs.
36. Böce
2016. máj. 28. 15:13

Szia!

Több mint 10 kilót fogytál egy hét alatt? Azt hiszem, inkább kicsit elírtad:-)

2016. máj. 28. 07:02

Sziasztok mindenki:-)

Szeretnék csatlakozni. 178 magassághoz 92,9 kg-al kezdtem neki a mÚlthét vasárnap. Az elsödleges cél 85 kg aug 13-ra amikor 44 éves leszek, a további cél dec.31 re 75 kg. A terv :heti 3 nap edzés úszás, ami h-sz-p 2000 méter/edzésnap, és használom azt a kalóraszámolós oldalt is melette.Ha úszni nem tudok,(mert nagylány vagyok épp) bevetem a body jam-et videon edzésnapokra.Kezdösúlyom multhéten 92.9 volt , a mai mérlegelésem: 81.6 kg lett:-) heti 1 x állok mérlegre minden szombat reggel.

Köszönöm , hogy itt lehetek:-)mindenkinek kitartást sok minusz kg ot, és sok türelmet kívánok:-)legyen csodás napotok:-)

34. GraceK
2016. máj. 27. 16:31

Sziasztok!

Nos, ma rám jött a "kaja kell" szindróma, és nem tudtam megállítani.

Összedobtam, egy viszonylag egészséges receptet. Ha valakinek szüksége lenne egy kis édességre, és azt gyorsan akarja, ez tuti módszer.

100g zabpehely (gluténmentes a legjobb, nekem sima volt)

1,5dl natúr joghurt vagy kaukázusi kefír

1kk. sütőpor

édesítő (én egy fél kupaknyit tettem bele)

csipet só

fél tojás

vanília eszencia vagy fahéj

Az egészet összekeverjük, várunk 5percet még a zabpehely megszívja magát és én az egészet beleöntöttem egy serpenyőbe, jól ellapogattam kb. 3-4p sütés elég volt mindkét oldalra.

Össze is lehet pürésíteni egy botmixerrel és merőkanállal teflonsütőbe szedni. Mini palacsinták lesznek belőle.:)

Remélem valakin segíteni fog egyszer ez a gyors "édesség".:)

33. Zsuzska_70 (válaszként erre: 32. - GraceK)
2016. máj. 26. 22:59

:) köszönöm szépen :)

Sokat segített, így már jobban átlátom, kicsit bővebben kell mérnem a szénhidrátot... de majd belejövök, mint kiskutya az ugatásba :D

32. GraceK (válaszként erre: 31. - Zsuzska_70)
2016. máj. 26. 17:48

Szió!

Az oldal, ahol számolod a kalóriákat (én is használom) jó. Én is vezetem rendszeresen.

A fehérjéből nem baj, ha többet viszel be, sőt muszáj is. Diétánál min. tskg*2, tehát, ha 112kg vagy, akkor a 224g fehérje nem lesz sok, bár ez rengeteg, még én sem eszek ennyit, pedig én még fehérjeport is iszok.:D De a napi 150g fehérje nem árthat Neked. (Mosolygós kis fej van a fehérje mellett, ha eléred a napi minimumot, ha többet eszel, csak még inkább mosolyog.:))

A lényeg az, hogy nem kell "meghalni" a diétában. Inkább egyél meg néha 1 kocka csokit (ami belefér a kalóriádba, mint már látod) csak ne add fel.


A másik kérdésedre a válasz, ahogy Te érzed, úgy csináld. Én nem szoktam többet enni, kivétel ha kondi+aerob mozgás + futás is van egy napomon, mert az +1300-1500kcal, amit muszáj pótolni, ilyenkor sokkal több fehérjét eszek.

A jó az, ha heti 1kg-ot szeretnél/tudsz fogyni. Ez az egészséges és így nem kockáztatod azt, hogy az izmaidat égesd el első sorban. Ha ennél több megy le, akkor ehetsz picit többet (bár az első hét nem mérvadó, hiszen ilyenkor ürül ki a gyomrod), ha kevesebbet fogysz, akkor változtatni kell a bevitt szénhidráton elsősorban.:)

Egy kész szerelmeslevelet írtam Neked.:D

31. Zsuzska_70 (válaszként erre: 28. - GraceK)
2016. máj. 26. 16:03

Szia GraceK, :) köszi-köszi nagyon szívesen fogadom, lényegében majdnem teljesen ismeretlenül állok most ebben a kalória témában, mert tényleg csak az a pár napnyi kórházi ellátás van mögöttem, az viszont azért megalapozta a másfajta gondolkodást a kalóriák terén... :) Savanyának leírtam az előbb, hogy nálam mit számolt főbb részekre bontva az okos, de akkor jól értem, hogy fehérjéből végül is nem baj ha többet fogyasztok? Sőt?


Ja, és a másik amit akartam kérdezni tőletek, akkor mi van ha elfogyasztottam a napi x kalóriamennyiséget, és mondjuk mozgással levittem most csak hasra ütök 50 kalóriát? Tehát x-50-en vagyok, akkor amit lemozogtam vigyem vissza mondjuk főképp fehérje formájában? vagy örüljek hogy aznap annyival kevesebb? Bocs ha hülyeséget kérdezek.. ;)

30. Zsuzska_70 (válaszként erre: 23. - Savanya6)
2016. máj. 26. 15:53

Szia, köszönöm a tanácsot :) , most gyorsan megnéztem, hogy mit számolt nekem a rendszer, 1294 a napi kalória mennyiség, ami ha jól veszem ki az alábbi arányokra bomlik:

157 g szénhidrát

63 g fehérje

41 g zsír, akkor eddig jól csináltam.

Gondolom, mondjuk, hogy jó az összeállítás, mert amióta ezt csinálom eltűntek a "jaj de éhes vagyok bedobnék egy csokit és társait" gondolataim, és egyáltalán nem kívánom a pékárút... :) Hajrá hajrá mindenkinek :)

2016. máj. 26. 13:47

Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni :) 3-4 kiló lenne a cél, de nem ilyan egyszerű leadbi, hiába kevés. Ősszel megyünk nyaralni, addigra bomba formát szeretnék:)

Mindenkinek sok sikert :)

28. GraceK (válaszként erre: 23. - Savanya6)
2016. máj. 26. 12:02
Egyetértek savanyával. Leginkább arra figyelj, hogy a napi ch ne haladja meg a testsúlykilogrammod(tskg) kétszeresét. Mivel nagyobb testsúlytól szeretnél megszabadulni, és mivel már én is ledobtam pár kg-ot jó tanács, hogy a fehérje beviteledre figyelj, ha nem akarsz lógós bőrt magadon. Mert bizony a szervezetünk hamarabb "nyúl" az izmokhoz energiaforrásként, mint a zsírhoz. Így lehet, hogy 80kg leszel, de annak a fele elvesztett izomzat lesz, gyakorlatilag csak 15kg zsírt dobsz le magadról.
27. GraceK
2016. máj. 26. 11:59
Minél többen annál jobb.:)
26. ella87
2016. máj. 26. 09:07

Sziasztok, jöhetek én is? :)


Egyszer már indítottam itt pár éve én is egy ilyen fórumot, és tökjó is volt, szuper csapat lett belőle. Sajna nem sikerült megtartani az akkor elért eredményeket, így most, azon túl, hogy leadom a felesleget, a súlytartásra is nagyon szeretnék odafigyelni.


164 centi vagyok és 65-ről indultam kb másfél-két hónapja, nagyon lassan megy, most olyan 60-62 közt ingadozik, fogalmam sincs, hogy mennyi, mindig mást mutat :D de minimum 3 kg lement, ami tudom, hogy nem sok, de rajtam nagyon látszik már ennyi is, mert kicsi vagyok.


Kalóriabázison vezettem eddig a kalóriákat, de most már nagyjából tudom, hogy mi mennyi, meg spinningre járok és futok.


Szóval jönnék, szabad? :)

2016. máj. 26. 06:11
Sziasztok! Jönnék én is, csapatban könnyebb. Talán... 😊
24. savanya6 (válaszként erre: 21. - GraceK)
2016. máj. 25. 22:53
Ez jól hangzik, holnap én is csinálok vmi finomat! Ez a lenmagos cucc jó?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook