Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás a mesterséges ételek kizárásával. Velem tart valaki? fórum

Fogyás a mesterséges ételek kizárásával. Velem tart valaki? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. febr. 10. 19:19
Egyébként meg ha valaki fogyni akar, nem a "mesterséges adalékanyagokat" kell kiiktatnia az étrenjéből, hanem a cukrot. Attól hízik, nem az adalékoktól.
30. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 16. - Minerva77)
2013. febr. 10. 19:17

Én segítő szándékkel írtam.

1. Nem tudhatom hogy te mit tudsz, vagy mit nem.

2. Nem csak te olvasod a fórumot, hanem mások is.

29. 5ccca4049a (válaszként erre: 24. - Minerva77)
2013. febr. 10. 12:15

Köszi a tippeket, utána nézek.

Házi májkrémre már van ötletem, hogyan. De hátha találok másra is receptet.

28. Csipkerózsika (válaszként erre: 2. - Mari20)
2013. febr. 10. 11:17
Hehe, elkezdtem megnézni a videót, mert kíváncsi lettem (könyveit olvastam már). Még nem tudom, msot hova akar kilyukadni, de egyszerűen behalok a humorától.... :D
2013. febr. 10. 11:01

Még mindig nem látom be, hogy itt bárki is bántóan szólt volna a témához, maximum viccelődés volt, de semmi személyes. Persze ki hogy veszi, na de tényleg nincs értelme tovább vitázni erről.


A Nátrium-glutamát adalékanyagot tényleg érdemes kiszűrni, állítólag nyálkahártya izgatószer (ami további étvágyat csinál) és idegméreg. Fűszerekben szinte mindben van, talán csak egy márka kapható, amiben nincs.

26. Csipkerózsika (válaszként erre: 24. - Minerva77)
2013. febr. 10. 10:52
Fb-n olvastam receptet, hogy lehet házilag természetes párizsit készíteni. Keress rá neten, szerintem érdemes megcsinálni, nem volt túl bonyolult.
25. minerva77 (válaszként erre: 23. - Csipkerózsika)
2013. febr. 10. 10:51
na jó, hagyjuk, ha nem vagy hajlandó belátni, hogy némely hozzászólás egyáltalán nem elmélkedés vagy segítő szándék volt. (egyébként nem a tiédről van szó). És nem, nem haragszom magamra, miért tenném? Emberi dolog, hogy huzamosabb ideig nem tud kemény megszorítások közt élni senki, én ezt egyszerűen csak beláttam. Nem haragszom senkire, csak megkértem, hogy ne itt okoskodjunk erről, mert ez a fórum nem a tökéletes, jógik becsületére váló tuti étrendről szól.
24. minerva77 (válaszként erre: 22. - 5ccca4049a)
2013. febr. 10. 10:45
köszi a tippeket! A hús kivételével én is hasonlóképpen szeretném a dolgokat. A kókuszzsír mondjuk kicsit borsos, de lehet, hogy beújítom. Eddig olivát meg szőlőmagot használtam. Felvágott helyett házi sajtok fűszeresen? Vagy ha mindenképp hús, akkor házi hússzeletek vagy húskrém?
23. Csipkerózsika (válaszként erre: 20. - Minerva77)
2013. febr. 10. 10:35

Bocs, azt hittem ez nyilvános fórum és bárki hozzászólhat, nem tudtam, hogy zártkörű klubot nyitsz. Legközelebb írd ki...

Az okoskodásról annyit, hogy senki nem mondta meg neked, hogy mit hogy csinálj, arról sem volt szó, hogyan kéne csinálnod, csupán elméleti szempontokból beszéltünk arról, hogy milyen megoldások vannak és mi jobb. De azt senki nem mondta, hogy neked úgy is kell tenned, vagy ha nem azt teszed, az rossz.

Az utolsó mondatod a kulcs, valójában magadra haragszol, mert nincs elég nagy önfegyelmed. Én megértem és senki nem ítél el miatta, de nem másokra kéne kivetítened. Örülj neki, hogy valaki olvassa a fórumodat és hozzászól, ha senki egy sort se írt volna, akkor az lenne a baj.

22. 5ccca4049a (válaszként erre: 21. - Minerva77)
2013. febr. 10. 10:05

Szia, szerintem simán lelehet fogyni úgy, hogy mindent lehet helyettesíteni, csak oda kell figyelni.

Én naponta fedezek fel új dolgokat, mit miért ne egyek. Amiért addig azt hittem jó.Leírom a tapasztalataimat, hátha te is tudsz fogyni.

Nekem a pajzsmirigy alulműködés miatt, jó pár dolgot el kellett hagynom amit szerettem. Pl káposzta, és néhány gyümölcs.

A fogyási étrendem:

reggel 2 kiwi, 3 mandarin, 1 banán, ebből gyümölcs saláta.

1 narancs, 2 mandarin, 1 citrom, vagy grapefruit kifacsarva. (a cirtusok negativ kalóriás élelmiszerek, az emésztésük több energiát használ el, mint amit tartalmaznak)

10 órai: 1 reszelt alma 2 evőkanál zabpehely liszt plusz fahéj ízesítésnek.

innivaló céklalé házilag,

ebéd párolt csirkemell vagy comb, pl pár szelet sütőtökkel.

én szeretem a húslevest, miso levest, ez utóbbi japán leves és kevés kalóriát tartalmazösszetevői shitake gomba, póréhagyma, alga stb.

Sütiket zabpehely liszttel csinálom,

nokedli zabpehely lisztből.

hozzá szürkemarhából pörkölt, és csak alapanyagok, hagyma, paprika, paradicsom, só.

a legtöbb hagyományos kaját helyettesítő dolgokkal meglehet csinálni.

Zsir helyett, kókuszzsirt használok,

napraforgó olaj helyett: oliva olaj, szőlőmagolaj, tökmagolaj.

Cukor helyett: stevia, xilit.

nest kakaó helyett: hagyományos holland kakaó.

kávé helyett: koffein mentes kávé.

Rágcsálni: magok, mogyoró, pattogtatott kukorica otthon, rendes kukoricából.

Amire most "berágtam", a szója, és ízfokozó.

A gondom, hogy párizsit, felvágottat mivel helyettesítsem.

Egyenlőre próbálom házi disznótorossal, de ezek kétszer annyiba kerülnek. Páromnak mégsem adhatok kecskekaját, de ízfokozót sem akarok neki adni.

21. minerva77 (válaszként erre: 19. - 5ccca4049a)
2013. febr. 10. 07:19
Gratulálok az eredményhez - én is ebben bízom, hogy pusztán a természetes ételek preferálásával is lejjebb kúszik majd a mérleg nyelve.
20. minerva77 (válaszként erre: 17. - Csipkerózsika)
2013. febr. 10. 07:18
Nem megsértődtem, de ez a fórum arról szól, hogy "velem tart valaki?". Nem pedig arról, hogy mi az adalékanyag, mi a műkaja és hogy nyersen jobb az étel. Csak nem bírom, hogy bármilyen diétás téma van itt kiírva, megjelenik rögtön pár okoskodó, akik szerint nem úgy kéne, jobban kéne stb. Nem mondtam azt se, hogy nem erőfeszítés a fogyás, de nekem épp elég erőfeszítés lesz az, hogy ha kiiktatom az eddigi mesterséges kajáimat. Ennél szigorúbb szabályokat nem mérek magamra, mert ismerem már magam, hogy akkor falásroham lesz a vége. Ennyi.
2013. febr. 10. 05:53

Sziasztok, nekem a pajzsmirigy problémám miatt diétáznom kell. Szinte alig van valami, amit ehetek.

De sikerült kialakítanom egy étrendet, és fogytam is. Még terhesség alatt is. :) A lényeg, hogy nem eszem olyan ételeket, amiben ízfokoó, szója van. Vagy tartósítószerek közül max ha citromsavval tartósított. 89 kg voltam. Most 83 vagyok. Napi ötszöri étkezéssel, torna és mozgás nélkül gyönyörűen lehet fogyni.

18. b53f0326e2 (válaszként erre: 2. - Mari20)
2013. febr. 10. 02:08

Kedves Mari, mondj nekünk még valamit az önfejlesztésről!

Úgy néz ki, te tudsz erről valamit.

17. Csipkerózsika (válaszként erre: 16. - Minerva77)
2013. febr. 10. 00:18

Szerintem senki nem bántott itt, csupán elmondtuk a véleményünket az egészséges kajálásról, nem tudom ezért mért kell megsértődni. Már ne haragudj, de te írtál ki fórumot. Azt nem várhatod el, hogy csak neked tetsző hozzászólások legyenek a számodra megfelelő stílusban.

Sajnos azt nem mondhatjuk, hogy erőfeszítés nélkül, csak úgy lazán lehet fogyni. Mert nem így van. Ha nem tetszik, az más dolog. Hidd el nekünk sem...

16. minerva77 (válaszként erre: 14. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 9. 22:14
szerinted ezt én nem tudom? :D Olyan jó, ahogy osztjátok itt az észt. Igen, nyersen a legjobb, de fogok főtt-sült ételeket is enni. Mint mondtam, nem a minta-hiperszuper-tuti étrend felállítása a célom. Aki csatlakozni akar, jöjjön, aki meg okoskodni-kötekedni, inkább ne. Köszi.
15. Csipkerózsika (válaszként erre: 14. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 9. 21:57
És főleg a vitamintartalmából, elsősorban a C-vitaminból, ami nagyon fontos.
14. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 13. - Minerva77)
2013. febr. 9. 21:53

A zöldségeket jobb nyersen fogyasztani, sülve főve már túl "mesterséges". A természetben nincs sült főtt zöldség.

De nem is ez a baj, hanem hogy veszít a tápanyagtartalmából.

2013. febr. 9. 21:46
Én nem akarok most itt azon szőrözni, hogy mi műkaja és mi nem. Egyszerűen csak főtt-sült zöldségeket eszem, sajtot, kefirt, magvakat, főzelékeket stb., liszt, kekszek, cukor, műsajtkrémek stb. kizárásával. Nem 100%-os tiszta étrendre törekszem, csak sokkal nagyobb mértékben tiszta kajákból felépíteni az étrendemet.
12. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 11. - Globus)
2013. febr. 9. 20:52

Most fánkot ettem, baracklekvár "adalékkal". :)

Fánk farsang volt ma.

11. globus (válaszként erre: 10. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 9. 20:29
Szerintem az ;)
10. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 9. - Globus)
2013. febr. 9. 20:28
Ha a tojásrántottához sonkát is teszek az adalékanyag? :)
9. globus (válaszként erre: 8. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 9. 20:25

És mit jelent az adalékanyag?

Mi garantálja, hogy a gabona nincs vegyszerezve, a gyümölcs permetezve, a tejterméket adó állat antibiotikummal, hozamnövelővel kezelve? Egyáltalán, amit a boltban veszünk, tartósítószer nélküli?

8. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 6. - Minerva77)
2013. febr. 9. 20:22

És ha az adalékanyag is "termett"?

Mit jelent hogy termett?

7. minerva77 (válaszként erre: 5. - Csipkerózsika)
2013. febr. 9. 20:16
Tudom, hogy a súly nemcsak ettől függ, de tekintve jelen étkezési szokásaimat, teljesen biztos, hogy fogyást eredményez egy ilyen étrend. Nem tudom elképzelni, hogy ha huzamosabb ideig főleg gyümölcsön-zöldségeken élek, elhájasodnék... Szerintem idővel így elengedi a szervezet a zsírtartalékokat. És persze nem vödörszámra fogok banánt enni, de nem fogok kalóriaszámolgatni meg mini-adagozni, ha főleg egészséges kajákat eszek. Ha ehhez széndhirát csak zabpehely, akkor szerintem bőven lehet enni a zöldségekből.
6. minerva77 (válaszként erre: 4. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 9. 20:13
Minden, ami "nem termett", amiben adalékanyagok vannak stb. Persze nem csőlátással csinálnám a dolgot, tehát 1-1 túró ruditól nem fogok bűntudatot érezni. De 90%-ban természetes ételeket eszem majd.
5. Csipkerózsika (válaszként erre: 3. - Minerva77)
2013. febr. 9. 19:29

Nem tudom milyen arányokkal étkezel, de nem biztos, hogy a mesterséges kaják jelentik a gondot.

Vagyis gondot jelentenek, de főleg az egészség szempontjából, a súly nem ettől függ (csak).

Én inkább az általad leírt BÁRMENNYI kifejezésen gondolkodnék el. Mert hízni egészséges ételektől éppúgy lehet, mint csokitól, chipstől, csak a mérték más. Épp nemrég olvastam - itt a fórumon írta valaki - hogy cukor és finomliszt elhagyása és mozgás mellett is 30 kilót hízott egy terhesség alatt. Rákérdeztem, hogy lehet ez, mire valaki azt válaszolta, az összetétel mindegy, ha túl nagy mennyiségeket eszel...

4. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Minerva77)
2013. febr. 9. 17:51
Mi a mesterséges? Hol kezdődik?
3. minerva77 (válaszként erre: 2. - Mari20)
2013. febr. 9. 17:25
köszi, majd megnézem. Egyelőre csak annyit tűztem ki célul, hogy semmi feldolgozott bolti kaja, egyébként bármit és bármennyit eszek. Majd később szigorítok a szabályokon, de most elég ennyi, különben zabaroham lesz a vége:) Biztos jó a videó, szeretem ezeket a témákat.
2013. febr. 9. 16:06

drága, ha megnézed a videót, rájössz, mitöl tudsz vissza állni a Te természetes alakodra, minden odafigyeés és kinzás nélkül.

persze ez az első lépcső van még némi info hogy kerek legyen az élet, de ha rájösz az önfejlesztés izére, magadnak találsz minden földi jót

szóval a youtobe-n dr Lenkei Gábor egészségünk titkai

ha kérdezel mondok még jó filmeket....

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook