Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
28053. AncsyGSX-R
2015. ápr. 24. 12:33
Köszi mindenkinek,aki hozzá szólt a kérdéseimhez. Megvolt a röntgne,mintavétel mindkettőnknek,összesen fizettünk 15000 ft-ot ,szerintem nem vészes. Kisfiam kivehető készüléke 35000 ft leszaz enyém,egyenlőre csak felőlre 100000 ft. Szerintem ez is nagyon jó ár. Szigetszentmiklóson teszi fel majd Jaklovszky doktornő,nagyon kedves volt,most elmondott mindent,minden kérdésemre válaszolt,kapok kezelési tervet,mindnet. Kb addigra leszek jó,mire a kisfiam,így együtt "szenvedünk" majd. Nekem nincsenek nagy eltérések,úgyhogy foghúzás sem lesz..elvileg legalábbis. Május 7-én lesz meg kisifamé,enyém kicsivel később,majd jelentkezem a tapasztalatokkal. Egyébként nekem nem mondta,hogy nem moshatok elektromos fogkefével fogat, én azzal fogom mosni,veszek rá majd speckó fejet,ami fogszabihoz való és ennyi. Csak megszokom.Persze parázom én is azért, hogy hogy fogok vele kinézni,hogy fogok beszélni,énekelni pl,de csak jó lesz :)
28052. S35Budapest (válaszként erre: 28051. - Kicse)
2015. ápr. 24. 09:49

Kicse, hogy telt az első fogszabis éjszaka?

Nem ragadnak bele az ételmaradékok a fogszabiba?


Nekem 5-öt kell aludnom és felteszik:)

Elkezdtem izgulni picit, pedig nagyon elszánt voltam és még vagyok is.

28051. kicse
2015. ápr. 23. 21:43

Nekem 20 volt, egyszer volt a kezemben is, de sok érdemi dologra nem emlékszem belőle. Mondjuk itt levonják a kezelési ktg-ből, ha valaki náluk csináltatja a szabályozást.


Nagyon idegen érzés, hogy a számban van a cucc. Meséljetek hogy teltek az első napok nálatok? Olyan jó lenne tudni, hogy én mire számíthatok. Egyelőre enyhe sajgást, feszítést érzek csak. Illetve, hogy nem fér el a fogsorom a számban. Vacsira tejbegrízt csináltam, a gyerekek legnagyobb örömére. :)

28050. evi108
2015. ápr. 23. 21:30
Nekem 10e + a röntgen volt a "kezelési terv", amit nem láttam. :-)
2015. ápr. 23. 20:10
Biztos tökéletesek lesznek a fogaid😊hisz mindannyian ezért vágtunk bele. Mi leszunk az 1 milliárdos mosolyú csajok!!!!!!😁😁😁💃💃💃
2015. ápr. 23. 19:57
40 ezer volt a tervkeszites? Huuuu.az picit sok️Eléggé el szálltak az árak😔nekem 12 a terv átvbeszeles, 4 ezer a rontgen. Akkor ahoz képest egesz jol megúsztam.
2015. ápr. 23. 19:54
Kondorosi fogászat️
28046. Kittybébi (válaszként erre: 28045. - S35Budapest)
2015. ápr. 23. 19:40
jaja, a felső fogsorom brutál erős. még most is ott van gond.
28045. S35Budapest (válaszként erre: 28044. - Kittybébi)
2015. ápr. 23. 19:31
9 hónapig nem mozogtak a fogaid?hu en nem is gondoltam, hogy van ilyen. Remelem azért a nyári fotókon mar alakul a mosolyom️
28044. Kittybébi
2015. ápr. 23. 19:17
Én nem kaptam kezelési tervet...annyit mondott, hogy 1,5 év lesz kb. Nah ehhez képest a felső fogsorom 9 hónapig semmit nem csinált, pedig oldalanként 4 ívem volt+gumilánc. Ennyire erős a csontom...ebbe nem látnak bele a dokik.
2015. ápr. 23. 18:58
Nekem egy teljes elemzést készítettek számokkal, diagramokkal.El is magyarázta a doktornő hogyan kell értelmezni. En most felfigyeltem a fogmozgas szóra😬 elég félelmetesen hangzik bár muszáj mozigniuk hogy a helyes útra térjenek😄
28042. Kittybébi
2015. ápr. 23. 18:27

Igen, rendben van. Nem tudják előre, hogyan reagál a fogad, csontozatod....van egy elképezlése a kezelési tervről, de nem biztos, hogy úgy reagálsz rá...uh ne aggódj:)

A kattogás elmúlik, nekem is kattogott a fog kihúzása után.

28041. Bajaikriszta (válaszként erre: 28031. - AncsyGSX-R)
2015. ápr. 23. 18:08
Hajrá ! Minden elismerésem, hogy belekezdesz ! Eleinte lesz furcsa, de majd megszokod. Furcsa érzés lesz, hogy mozognak a fogaid, minden étkezés után lehet fogat mosni, és eleinte számíthatsz sebekre a szádban és persze feszítő érzésre. De ha majd helyre állnak a fogaid és leszedik a fogszabályozót még egy ideig éjszkait is kell hordani, hogy nehogy visszaálljanak a rossz sorrendbe a fogaid.Két évig eltart a folyamt. Kb ennyi.
28040. Kittybébi
2015. ápr. 23. 16:33

Az újaknak!

Én mindent eszem a fogszabival, rágót, pop cornt, stb., és minden harapok: almát, körtét, csöves kukoricát, répát, egyszóval úgy táplálkozom, ahogy szabi előtt!

Ne habozzatok, rakassátok fel! Minden nyűgjével, fájdalmával, kellemetetlenségével, MEGÉRI!!!!! :))

28039. S35Budapest (válaszként erre: 28036. - Kicse)
2015. ápr. 23. 14:41

igen engem is érdekel, hogy miért nem lehet elektromos fogkefét használni....


Azt hittem, hogy a réginél mindenképp húznak. Pedig nagyon tájékozottnak hittem magam, amennyit utána jártam és olvastam:)


én szerencsére este megyek felrakatni, remélem reggelre ehetek valami pépeset.

28038. _Dina_ (válaszként erre: 28034. - Kicse)
2015. ápr. 23. 14:31

Kérünk képet :)

Mit mondott miért ne használd az elektromosat?

28037. Angolalap
2015. ápr. 23. 13:25
Sziasztok! Ma megkaptam retainer sìnt ami a helyèn tartja az egyenes fogaimat...hàt egyenlőre mèg ez is idegesìtő :p nyugtasson mwg akinek van ilyen hogy hamar meglehet szokni :)
28036. kicse (válaszként erre: 28035. - S35Budapest)
2015. ápr. 23. 13:06

hajrá. :) én 38 vagyok.


szerintem nem készülék, hanem dokifüggő, hogy kell-e a foghúzás. nekem végül nem önligírozó lett, mégsem húzott fogat a dokim. más meg azzal kezdte, hogy 3-at mindenképp kell húzni. és akkor még nem is volt szó arról, hogy milyen készülék.

viszont érdekes módon azt mondta, hogy ne használjak elektromos fogkefét. :(


nagyon éhes vagyok, akartam enni mielőtt megkapom, de nem volt rá idő reggel. még egy óra, mielőtt ehetek.

28035. S35Budapest (válaszként erre: 28034. - Kicse)
2015. ápr. 23. 12:53

Sziasztok!Én új vagyok az oldalon. Nekem jövő héten kerül fel a fogszabim. 35 éves vagyok:) Amennyi időt elvesztegettem azzal, hogy eldöntsem, tényleg belevágjak-e azalatt már 4 x is letelt volna a fogszabis idő:)

Most nagyon elszánt vagyok. Én 2 fogdokinál jártam és sikerült foghúzás nélkül megoldani a dolgot. Amúgy ezért vártam eddig, mert régen a hagyományos fogszabinál foghúzással lehetett csak megoldani. Nekem ez az abszolút NEM! Van felül 2 kinőtt bölcsességfogam, azokat a kezelés végéig kell majd kihúzatnom. Azokba belementem, mert hátul vannak, de ép fogakat elől, soha!


Szóval nekem Damon Clear fogszabim lesz. Felül fehér. Az alsót nem döntöttem el, hogy fém vagy fehér legyen.


Kiváncsi vagyok:)

28034. kicse
2015. ápr. 23. 12:37
Megkaptam. Szép csilli-villi :) nem mennek a sustorgós szavak. És fennakad az ajkam a kiálló szemfogamon, ha nevetek vagy beszélek.
28033. _Dina_
2015. ápr. 23. 11:03
Én szoktam rágózni vele. Semmi nem történt még vele. Sőt én ragacsos cukrot is ettem már. Két dolgot kerülök a csöves kukoricát meg almába nem harapok.
28032. evi108
2015. ápr. 23. 10:08

A 2-3 év rövidülhet is, hosszabbodhat is.

A sebekre és fájdalmakra főleg az elején lehet számítani. Pár hét vagy hónap. Ezalatt az idő alatt turmixoltat tudsz enni. Utána lehet normálisan élni vele. Rágózáni nem.

A kivehető fogszabályzót éjszaka hordják, igen.

Ha azt akarod, hogy ne nagyon látszódjon, akkor átlátszó bracketet kérj.


Azt nem értem, hogy ezeket hogyhogy nem mondta el neked az rovosod.

28031. AncsyGSX-R
2015. ápr. 22. 17:06

Sziasztok!

Ebben a topikban még új vagyok,segítsetek nekem :) Holnap megyek hét éves kisfiammal a mintavételre,neki és nekem is fogszabályzónk lesz. Én idén töltöm a 34-et..Remélem nem leszek vicces egy fogszabályozóval..Nincsenek nagy eltéréseim,de nekem nem tetszik és mivel a kisfiamnak is könnyebb,ha anya is "szenved" vele,akkor belevágok én is.viszont segítségre szorulok,a doktornő,akinél voltunk,nem igen volt bőbeszédű. Nekem két-három évet mondott a szabira,ez rövidülhet szerintetek? alsó fogsornál rést kell zárnia,mert hiányzik egy fog..Bár ez engem annyira nem zavar,mert nem is látszik kb..Másik kérdés,hogy kell elképzelni magát a mintavételt és milyen fogszabályozót javasoltok? Nyilván nekem fix lesz,tudom,de pl, milyen tappancsot ajánlotok,mert én azt szeretném,hogy a lehető legkevésbé látszódjon. Belső fogszabira sajna nincs keret..:( Milyen sebekre és mikor lehet számítani? Meddig fog fájni? Lehet mellette normálisan lenni,mármint sex(bocsi),beszéd,evés,ivás, rágózni pl. tudok azért tőle? Kisfiasmnak pedig kivehető lesz.azt csak éjjel kell,vagy hogy? Azt hogy kell elképzelni,állítható,vagy milyen szerintetek? Ő még csak hét évse,még tele van tejfoggal,de el kell kezdeni szabályozni,mert nem nőnek neki szépen. Bocsi a sok kérdésért :))) köszi,Ancsi

28030. Csillag999 (válaszként erre: 28029. - Kicse)
2015. ápr. 22. 15:41
kitartást :) nekem is több mint egy éve van és nem bántam meg :) mindenképp csináltasd meg :)
28029. kicse
2015. ápr. 22. 13:16
Köszönöm, sokat segítettetek. Annyira zűrös most az életem, pont nem hiányzik még egy csomó macera. :( de ha már edfig eljutottam, nem fordulok vissza. Holnap 10.30-ra megyek. Azért izgulok továbbra is.
2015. ápr. 22. 09:00

Nem tudok mást mutatni, csak ezt...:-)))


[link]

28027. evi108 (válaszként erre: 28025. - _Dina_)
2015. ápr. 21. 15:32
Én is egy éve csak az egyik oldalon eszem. Alig várom, hogy egyszer majd használhassam midnkét oldalt.
28026. 7db74a3578 (válaszként erre: 28011. - Kicse)
2015. ápr. 21. 15:05

Iggggeeeeennn ,akarod. és hidd el ez természetes...

nekem 3 hete rakták fel, és én is ezt éreztem az elején, tényleg akarom e?

Aztán felrakta, két napig semmi baj nem volt, majd jöttek az afták, és nem tudtam, enni, meg harapni.


elképesztően utáltam, sírva keltem, hogy nem akarom (bá rén hisztis vagyok :D), de most 3 hét elteltével örülök nagyon, mert látom hogy elindultak a fogaim :):):) úgyhogy tessék belevágni, jó lesz az :):):)

28025. _Dina_ (válaszként erre: 28023. - Indian holi)
2015. ápr. 21. 14:44

Most számoltam ki mennyit költöttem az elmúlt két évben a fogaimra. Sokkolt!


Amúgy már nem fáj szerencsére. Fura mèg, nem annyira mint tegnap. De hogy mikor fogok merni vele rágni.. Megszoktam h mindig egy oldalon eszem.

28024. 3cpo (válaszként erre: 28011. - Kicse)
2015. ápr. 21. 13:52
Vágj bele! Én konkrétan 10(!!!) évig vacilláltam a dolgon, és egyetlen egy dolgot bántam meg: hogy nem kezdtem bele korábban! Messze nem olyan rossz, mint az ember hinné, és az idő is gyorsabban telik, mint gondolnád. Pasiktól is sok bókot kapok a fogszabira - amin én lepődtem meg a legjobban :D Lesznek nehezebb napok, olykor egy kis fájdalom, de megéri! És látod, itt ebben téged mindenki csak megerősíteni tud...
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook