Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátlás a negyedik X után! fórum

Fogamzásgátlás a negyedik X után! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
26. 0961bae255 (válaszként erre: 25. - Koperta)
2008. nov. 8. 23:35

Tudod, Koperta, hogy lehet még gyereked a lekôtés utàn is. Vagy csak egy klipszet tesznek fel, ami összeszoritja a petevezetôt és amit le lehet venni, ha gyereket akarsz, vagy, ha ténylegesen elkôtôtték, akkor meg levesznek petesejtet tôled, msterségesen megtermékenyitik és beültetik a méhedbe.

De ha lelkileg nem vagy felkészülve rà és idegenkedsz tôle, akkor semmiképpen se köttesd le magad!!!!

A férfi fogamzásgátlásról: az én ismeretségi körömben egyetlen férfi sincs, de ennek ellenére nagyon örülôk, hogy megcsinàltam. Egyébként senki se mer rola beszélni --- szerintem (én is csak itt)

25. koperta (válaszként erre: 20. - 0961bae255)
2008. nov. 8. 16:48
Nem reagáltam, mert bár ez a biztos megoldás, én mégsem választanám. Talán jöhetne még egy gyermek, de a beavatkozás után az már lehetetlen. Egyébként harmadik gyerek után egy pillanatig sem gondolkodnék a lekötésen. Egyébként nagyon örülök, hogy végre egy férfi is vállalt valamit a fogamzásgátlásból (az én ismeretségi körömben csak egyetlen férfi volt, aki ezt a beavatkozást vállalta).
2008. nov. 8. 13:35
Persze, hogy hormon van benn, de minden anti-béby tablettàban az van, és még egyes spiràlokban is. Van akinek nagyon bejôn a fogamzàsgàtló tabletta, de van aki vérzik, rendszertelen, fàjdalmat okoz stb. Most ez olyan, hogy ugy àllitottàk be, hogy inkàb ne legyen vérzés, biztos legyen, ne legyenek nehéz napok a honapban és ne felejtsék el bevenni. Lehet gondolkodni hogy ez most jo, vagy rossz?
23. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 22. - 0961bae255)
2008. nov. 6. 21:05
de hát ez is vmi hormonos szar..én meg abból nem kérek!
22. 0961bae255 (válaszként erre: 21. - 4282d8f4c9)
2008. nov. 5. 22:59

Szia Judit :-) Osztom a véleményed! Felnôtt nôk szabadon rendelkezhetnének sajàt testûkkel magyar honban is. Sokkal komolyabb esztétikai mûtéteket engedélyeznek, de az elkötést nem? Tiszta hülyeség!

Viszont!

Megjelent ujabban egy kis kapszula, amit a kéz bôre alá helyeznek be, làthatlan és 3 éves folyamatos fogamzásgátlást biztosit. Még hosszabb tapasztalatokrol nem tudok semmit, mert most kerûlt forgalomba az euro zonàban. Nem tudom, hogy csökkenti-e a vàgyat, de sztem nem. Neked meg fôleg nem :D Mellékhatàsa, hogy a menses elmaradhat honapokra is.

2008. nov. 5. 19:55

engem is foglalkoztat a dolog.

utána próbáltam nézni de vhogy nem találtam konkrét dolgot a művi meddővé tétellel kapcsolatban.


ill egyet - még örültem is - de aztán írta vki, h vissza is vonták és két gyerek után csak.


nos nekem egy sincs nem még kettő - nem is akartam soha gyereket.


most akkor mit lehet tenni?


gyógyszert szedtem - de köszi szépen nem kérek belőle többé! meg attól nem kívánom a szexet - a tablettától stb...

én meg imádom!!!

spirált nem lehet mert még nem szültem!!!

akkor mi marad? amiben hiszek és bízok? semmi csak a gumi. mondjuk semmi bajom vele.

tapasz , meg kúp ..... ezekben nem bízom!


tököm ki van azzal, h szabályozni akarják az életemet minden szarral.

rég szültem vna ha akartam vna, azt hiszik most fogom meggondolni magam?!

ezt is vmi barom ffi politikus találta ki, h két gyerek kell ahhoz, h meddővé tehessenek vkit!

a farka rohadjon le aki ezt a törvény vagy rendeletet vagy mi szart hozta!

20. 0961bae255 (válaszként erre: 18. - Koperta)
2008. nov. 2. 22:22
Tudom Koperta, hogy ez nem vicces, de hogy a témànàl maradjunk, egy vicctôl nem lesz még senkinek gyereke :-) Egyébként két napja hozzà szoltam “komolyan” is, de arra senki nem reagàlt. A viccre legalàbb te vàlaszlotàl.... Egyébként nem alaptalanul irtam, hogy a petevezeték vagy az ondovezeték mûtéti lekötése egy jo dolog: nekem 17 éve, a 3-ik gyermekem születése utàn 1 évvel lekötötték az ondovezetékemet. Azota is élvezzük a feleségemmel az elônyeit...és csak elönyei voltak eddig
2008. nov. 2. 21:18
Én még nem vok a 4.-ik x körül, de már van három gyermekem és én elkötettem magam! Én ezt találtam a legmegfelelőbb dolognak, reméljük az is lesz! Most meg főleg, hogy a párom elhagyott és senkim nincs!
2008. nov. 2. 20:05
Remélem, hogy az utóbbi néhány hozzászóló is megéri ezt a kort, s akkor majd nem érzi ennyire viccesnek a problémát.
2008. okt. 31. 21:13
Halàl biztos fogamzàsgàtlo, de csak férfiaknak mûködik: a szeretkezés utàn be kell venni egy tablettàt, ami megvàltoztatja a vércsoportodat. (40 felett is ok :-)) na jo ez rosz vicc volt:-(
2008. okt. 30. 18:19
Spirált javaslom, és csak egyszer lettem terhes mellette :D :D
15. 0961bae255 (válaszként erre: 4. - Caravell)
2008. okt. 30. 18:12
Szerintem egy nagyon jo megoldàst vàlasztottàl. A sebészeti beavatkozàs biztos, megnyugtato és megengedi a felszabadult nemi életet. Kàr, hogy nincs eléggé kihasznàlva ez a lehetôség. Akàr a nôknél, akàr a férfiaknàl kötik el a vezetéket, szerintem meg éri :-)
14. marcsy006 (válaszként erre: 11. - 5796fb1dbf)
2008. okt. 30. 15:39
Ez vicc akart lenni?Nem mindenki érzí magát öregnek a negyedik X után.
2008. okt. 30. 13:38
ebben a kérdésben csak az orvos tud szerintem elfogadhatót mondani.
2008. okt. 30. 13:29
NO SEX
2008. okt. 30. 13:22
Minek már a fogamzásgátlás? Menjetek inkább moziba.
2008. okt. 28. 20:10
Köszi, talán megtalálom. A neten is nézelődök már, remélem meggyőz majd valamelyik lehetőség.
9. 2ab728965c (válaszként erre: 8. - Koperta)
2008. okt. 23. 20:34
Van itt is topik róla, meg a neten is millió egy cikk, keress rá így hogy IUS MIRENA és már ontja is a gép.
2008. okt. 23. 20:29
Egy kicsit ódzkodok a spiráltól, félek, hogy nem lesz elég megbízható. Erről a hormonos spirálról tud valaki többet?
2008. okt. 23. 15:53

Sziasztok, én idáig nem találtam ezt a fórumot, azért maradtam csendben.


Negyven év felett is több elfogadható verzió van a fog. gátlás megoldására: pl: hormonos spirál ( Mirena), Depo-provera injekció, Pharmatex termékek, aztán a művi sterilizáció, és akkor még nem beszéltünk a teremtés koronáiról, hogy ne mindig csak mi nők oldjunk meg mindent: vazektómia, esetleg gumi óvszer.

Ha valaki fog. gátlót szeretne szedni, 45 évig az sem ellenjavallt, csak vannak olyanok amik ajánlottabbak, mint pl. a Cerazette.

6. koperta (válaszként erre: 3. - Marcsy006)
2008. okt. 21. 09:12
Nagyon meglepő, hogy szinte alig történt hozzászólás a témához. Persze, aki még nem közeledik a negyvenhez, azt nem érdekli. Na de nincs is ilyen korú érdeklődő? Engem is érdekelne ez a kérdés, főleg azok a hozzászólók, akik már tudják, hogyan védekezzenek 40 felett. Nos, ki, hogyan oldotta meg ezt a problémát?
2008. febr. 27. 14:31
Sziasztok! A két gyerek után spirálom volt, amit bizony most már aktuális volt levenni. Semmi problémám nem volt vele..viszont most hogy változókorba léptem már nem ajánlatos semmi féle tablettát sem szedni.. A nőgyógyászom a pharmatex termékeket ajánlotta..ami eddig nagyon is be vált. Lassan 1 éve ez a készítményem van. Kúp és tabletta változatban..:)
2007. okt. 7. 12:11
Nekem elég rosszak az ereim, ezért nem való egyébként sem fogamzásgátló. A második gyerek után ellézereztettem a petevezetékem. Apró beavatkozás, altatással, fájdalom nélkül (két éve volt 35 000FT) és nincs gond. Két gyerek és betöltött 35 év volt a feltétele akkor, azóta lehet, hogy változott.
2007. szept. 23. 14:04
Az egyik szemem sír,a másik nevet.Örülök,hogy másnak nincs ilyen problémája,vagy nagyon jó orvosa van és sírok mert nálunk nincsenek ilyen jó dokik.Talá senki nem veszi komolyan a korosztályom ilyen irányú gondját?Vagy csak nekem jelent ez gondot????
2007. szept. 9. 19:21
Azért tettem fel a kérdést,mert az orvosok ebben a korban már nem javasolják a fogamzásgátló gyógyszerek szedését,sőt van amelyik már fel sem írja.Kinek,mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2007. szept. 8. 15:11
Kinek milyen problémája merült fel a fogamzásgátlással kapcsolatban a negyvenedik év körül?
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook