Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogalmam sincs mit kezdjek az életemmel. Jövőre 35 leszek,... fórum

Fogalmam sincs mit kezdjek az életemmel. Jövőre 35 leszek,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
jan. 15. 11:34

Szia kérdező!

Lenne egy pár kérdésem ha lehet, de nem itt hanem írj rám privátban.

jan. 12. 07:38
Boldogok a tudatlanok…. Vagyis most bárki mondhatná, annyi emberben fel sem merül, milyen mintát ad tovább, és gyereke lesz. Ez ilyen, pusztán biológia kérdése. Viszont ha az ember tudja, hogy valami nem oké, és látja is, az ő élete hol siklott félre, vagy a szüleit hibáztatja, ott belép a felelősség kérdése. Ha tudom, hogy carul vagyok, magammal kezdem, nem úgy, hogy nosza, legyen gyerek és meglátom mi lesz… innentől viszont egyéni döntés, és nem lehet a sorsot hibáztatni.
69. srcrss (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 9. 13:25
Mi lesz, amikor nőkkel/férfiakkal, szexszel, szerelemmel kapcsolatos kérdésekkel fordul hozzád? Majd vonogatod a vállad?
68. michelle.r (válaszként erre: 63. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 9. 13:14
Valahogy próbáld megszeretni, megszokni, mert egy gyereknek nagyon sokat kell olvasni. Legalább kétéves koráig nem tanácsos a képernyő elé ültetni, olvasni kell. Ha jól csinálod, minimum egy órát, mert megszereti, kéri. És ő maga is így fogja megszeretni az olvasást.
67. michelle.r (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 9. 13:07

Dehogy kötekszik. Csak mindent támadásnak veszel, ami nem az, hogy hajrá, persze, csinálj gyereket, majd lesz valami.


Abszolút releváns kérdés, hogy ha egy kapcsolatot nem tudsz "szerezni, működtetni", hogy fogsz egy életen át a gyerekeddel kapcsolatban lenni?


Nekem is az jön le, hogy azért kell a gyerek, mert itt az ideje. És a kapcsolat nem működik, akkor majd a laborban elintézik.


Nekem és itt mindenki másnak tök mindegy, hogy mit fogsz csinálni, az tök mindegy, hogy cseszed el a gyerek életét. Az egyetlen, akinek nem mindegy, az te vagy. Téged fog felelősségre vonni, ha nem olyan a gyerekkora, mint ami járna neki.

66. michelle.r (válaszként erre: 17. - Myra)
jan. 9. 13:01
Úgy gondolod, tisztességes egy gyereket varrni egy pasi nyakába, aki nem akarta a gyereket, és elvárni tőle, hogy ha anya nem lesz többé, ő gondoskodjon róla?
65. michelle.r (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 9. 12:56
Amit leírtál, az nem vélemény, hanem tapasztalat. Abból, amit ott hallottál, levonod a véleményedet az összes coach-ról? Nem túl bölcs dolog.
dec. 28. 23:10
Életmód vezetési tanácsadó. :)))
63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - CCMC)
dec. 28. 21:40

Sajna nem szeretek olvasni. Nyáron vettem pár könyvet, 2-vel pikk-pakk végeztem.

Aztán amikbe belefogtam utána, ott hevernek, mert nem érdekelnek.

De sokszor nincs türelmem akár egy 1,5 órás filmet sem megnézni. Megállítom, teszek-veszek, folytatom.


Tényleg nincs tehetségem semmihez: kötni, varrni, rajzolni, festeni, énekelni nem tudok.

62. CCMC (válaszként erre: 59. - Regin_a)
dec. 27. 23:53
Nem akarlak lehülyézni, még véletlenül se. De a fórumnyitó segítséget kért, és szerintem ez egy olyan vonal, amin el tudhat indulni. Nekem veled ellentétben kifejezetten jó tapasztalataim vannak a coachokkal. És nem gond, hogy az ügyfélre bízta a döntést. Rajta áll, mit kezd az életével. Ahogy a kérdezőnek is.
61. Nikice (válaszként erre: 59. - Regin_a)
dec. 27. 19:46

Cáfolom. Ősszel dolgoztunk együtt, gyökeresen tudtunk változtatni egy bizonyos területen, elkerülve a kiégést. Nekem szakmai területen kellett célokat meghatározni, a segítségével belőttük a határt, és soha ilyen közel nem jártam ahhoz, hogy egyensúlyba hozzam a munkámat és a magánéletem.

Ha nincs tapasztalatod, szerintem nem hiteles ez a határozott vélemény, de egy ember ismerete alapján is necces ennyire kategorikusan nyilatkozni bárkinek.

60. Nikice (válaszként erre: 55. - CCMC)
dec. 27. 19:40
Hasonló hozzászólást kezdtem el írni, de kitöröltem… Az ember alapból azt adja, amit kapott, felismerés és nagyon kemény munka kell ahhoz, hogy ne ugyan arra a mintára gyártsunk egy gyereket, ami már nekünk sem igazán tetszett. Egyenlőre hasonló beszűkült dolgokat tudna átadni, mint pl minden coatch hülye, mert egyet látott. Nem kell a spanyol viaszt feltalálni, de amíg kihívás közösségbe járni, addig a gyerek szociális kapcsolatai is veszélyben vannak. Nem fog belehalni, sokkal rosszabb körülmények között élnek gyerekek sajnos, de nehezített pálya.
59. Regin_a (válaszként erre: 54. - CCMC)
dec. 27. 18:44

Finomabban hülyézz le! Az különösen szép hogy rábizza a döntést a páciensre

Az ilyen embereket 'régen" pszichológusnak hívták

Aztán valaki rájött hogy hasonlóképpen mellé lehet beszélni mint sok esetben a pszichológus és kreáltak egy új szakmát

Nézz körbe a neten! Nem a coach művelése hozza a pénzt, hanem azok képzése

Ki is fizetnek egy zsák pénzt, aztán sehova nem jutnak vele

Nem áll távol a pszichiáter/pszichológustól, azokról bizonyára sokkal több tapasztalatom van.

58. CCMC (válaszként erre: 48. - Regin_a)
dec. 27. 12:25
Ezt a saját tapasztalatot hogy érted? Neked nem lehetett gyermeked, vagy nem tudtál vállalni? Vagy a környezetedben valakinél alakult így?
57. CCMC (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 27. 12:21
Ès még? Gondolkodj. Kulturált embernek tűnsz, biztos van még mire büszkének lenned.Szeretsz olvasni?
56. CCMC (válaszként erre: 49. - Charlize)
dec. 27. 12:18
Szerintem inkább az kár, hogy az emberek magukat nem mérik letesztelni. Hogy magukat nem tudják, és nem is mérik megkérdezni, hogy mire is vagyok én jó.. És mire nem. A gyereknevelésre egyébiránt nagyon sokan nem.
55. CCMC (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 27. 12:13

Kedves fórum nyitó, igen, találkozhatsz rossz emberrel, aki lehet egyben rossz szakember is - ki tudja, talán sokaknak pont rólad nincs túl pozitív véleménye. De attól még elmegyünk rákszűrése, hogy a körzeti orvos tapló, nem? Csak keresünk olyat, akivel együtt lehet működni. Attól még jár a gyerek iskolába, hogy a tanár nem érti a szakmáját, ugye? Max. keresünk korrepetitort. Attól még dolgozunk, hogy a főnök dilettáns? Ha nem megy máshogy, más munkahelyet keresünk.

Ès itt a titok. A gyereknevelésben a nevelés a lényeg, elleni a kutya is tud. Ha nem vagy rugalmas, nem használod az eszed, nincsenek érzelmi tartalékaid, ha csak egysíkú elvek mentén, adott keretek közt vagy képes létezni, akkor is képes leszel ugyan gyereket növeszteni, de élvezettel nevelni - nem.

54. CCMC (válaszként erre: 47. - Regin_a)
dec. 27. 12:00
Ha tudnád, mivel is foglalkozik egy ilyen szakember, akkor azt is tudnád, hogy a coach semmit sem mond meg. Arra ösztönöz, hogy te magad találd meg a helyes megoldást. Kérlek mielőtt leszólod a szakmát, előtte tájékozódj.
53. Nikice (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 27. 08:48
Ez általánosítás, és mint olyan, káros. Rengeteg jó szakember van.
52. birebora (válaszként erre: 51. - Nikice)
dec. 27. 08:26
Ezt gondolom én is. Nem biztos, hogy a gyerek a megoldás.
51. Nikice
dec. 27. 08:22

Szerintem a gyerkőc hiánya a jéghegy csúcsa. Elsőként azzal foglalkoznék, ami a felszín alatt van, jó sok munkát bele kell tenni, hogy számodra is természetesek legyenek bizonyos helyzetek. Úgy tűnik, jól látod a probléma gyökereit, a tüneteket is leírtad, lenne miből dolgozni, én kérnek ehhez segítséget.

Azt írod korábban jártál már terapeutánál, hát sajnos az kevés volt ezek szerint, mert most újra adódott egy helyzet, ami frusztrál. Tenned biztosan kell valamit. Megértem, hogy nagy rajtad a nyomás, de neked a te utadat kell járni. Nem biztos, hogy neked az a jó, ami másoknak, mégha az a nagy átlag is. Ehhez én tuti kérnek segítséget szakembertől. Ha van cél, vezet oda út is.

50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Regin_a)
dec. 26. 22:07

Coatch-okról a véleményem:

Az közvetlen szomszédom az. Közös a fal, hallottam éveken át, hogy az anyjával-apjával úgy beszélt mint egy utolsó senkivel. Ahogy ordított velük. Majd ahogy a pasijával. Mostanság meg a gyerekével. Undorító módon minddel.


Belőle kiindulva, inkább nem kérnék tanácsot kócstól.

49. Charlize (válaszként erre: 47. - Regin_a)
dec. 26. 20:27
Kár, hogy nem tesztelnek le mindenkit okos kócsok. Be kellene vezetni, hogy csak kócs engedéllyel lehessen szülni! Ja bocs, nem!
dec. 26. 20:23

A fórumnyitó helyében akármi módon akárkitöl szülnék gyereket.Hogy az meghálálja majd ha idős leszel vagy nem, nem érdekes

Jobb ha van, saját tapasztalat a hiánya

47. Regin_a (válaszként erre: 43. - CCMC)
dec. 26. 20:21

A coach majd megmondja a frankót hogy szüljön vagy ne

Kócsokat OKJ-n képzik manapság, tapasztalat

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - CCMC)
dec. 26. 14:13
Sosem jártam. Pszichológusnál igen, úgy 5 éve. Hogy miben vagyok jó? Jó kérdés. A főzésben talán, de csak magamra főzök.
45. csikil4ny (válaszként erre: 43. - CCMC)
dec. 26. 12:43
Ezt például az iskolában kötelezővé tenném. Csak ugye az, hogy átgondoltan hozzunk utódot a világra, sokaknak nem cél.
44. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 12:09
Tedd azt, amit érzel, amit jónak látsz 🍀
43. CCMC
dec. 26. 09:09
Kedves fórum nyitó! Mondd csak, coachnál esetleg jártál már? Azt, hogy te magad milyen ember vagy, mennyire vagy terhelhető, milyen a gondolkodásod, problémamegoldó képességed, miben vagy jó, mik az erőforrásaid- mert hogy miben nem vagy jó, vagy mid nincs, azt részben elmondtad - azzal tisztában vagy?
42. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 06:40
Vágjál bele!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook