Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
5243. indah
2012. júl. 3. 11:36

na majd meglátjuk mi lesz...


én itthon neki sem állnék, mert tényleg nehéz lehet a fejemmel (sörény haj, szőkítés, utálom a vöröses beütést stb.), de tényleg úgy gondoltam, hogy ha másban nem, egy szalonban talán bízhat az ember (lett volna sarki putri is, ahová mehetek ezért az eredményért :S)


remélem hamarosan rendbe lesz, mert így nagyon szarul érzem magam :(


melót sajna nem tudok, örülök, ha nekünk van, azt is éjszakánként csinálom, mikor már alszik a kisfiam :S

5242. ivi79 (válaszként erre: 5241. - Indah)
2012. júl. 3. 10:48

pakolásokat nem ismerem, de szép fénye kókuszolajtól lesz a hajnak(a szétszőkitett haj nagyon fakó tud lenni), gondolom vmennyire táplálja is.

friss sebes fejjel a melegvizet sem tudtam elviselni, inkább langyossal mostam,hideggel öblitettem. ebből kiindulva a hajszárító sem lesz nagy élvezet, próbáld kevésbé forróval.


csodálkoznak h sokan otthon babrálnak hajukkal, de amikor hasonló sztorikat hall az ember, akkor hogy bizza rá magát egy vadidegenre? nem mindenki tud ajánlás alapján fodrászhoz menni..

menő szalonokról és is hallottam rossz tapasztalatokat mind borzalmas vágás, mind elrontott festés ügyben.

2szer vágta tanuló a hajam oktató segédletével, mind2 jónevü szalon. az egyik tökszuper lett 1hónapig szinte hozzá sem kellett nyúlni(én mutogattam el milyet szeretnék 3fotóból összekombinálva), a másikat úgy kellett noszogatni, nem merte elég rövidre vágni, végül olyan lett amit 1óra alatt én is összehozok géppel..


webes melót ha tudsz bp-n akkor szólj, hasonló témában keresgetek jóideje:)

5241. indah (válaszként erre: 5238. - Ivi79)
2012. júl. 3. 10:24
én úgy gondoltam, hogy persze krémezem, aztán hajmosás előtt 2-3 órával valami pakolás a hajra, utána megmosom, aztán valami kíméletes szárítás... sajna a szabad levegő nem megy, mert így is oroszlánfejem volt (nem a szép hullámos, hanem ilyen szétálló szálkás), tehát nekem mindig vasalni kellett a hajam hajmosás után. Most megpróbálom, hogy csak szárítom, de azt mindenképpen kell :S
5240. indah (válaszként erre: 5239. - Anda39)
2012. júl. 3. 10:22

Nem, nem hagyták, hogy kifizessem, pedig én nem akartam rosszat az első lánynak sem, mert így a festék anyagköltségét neki kell majd fizetni :(

Akik utána "helyrehozták" (az első lány közben haza is ment, meg sem várta, hogy mi lesz...) mondták, hogy menjek vissza vagy most szerdán, vagy jövő héten, de jobb lenne, ha kivárnám a jövő hetet... hát amilyen sebes most, tuti kivárom, mert most nem bírnám ki az új festést :S

Mondták, hogy kenjem bepantennel, ők tényleg nagyon rendesek voltak utána, pedig egy nagy szalonnak gondolom nem túl jó cégér egy bent síró és levegő után kapkodó vendég :(

Ezaz, hogy szakember... és bíztam benne... ha én csinálok egy munkát, és közben az ügyfél szól, hogy így vagy úgy, akkor mondom, hogy ok, várjuk meg a végét, ha akkor sem elégedett, akkor megcsinálom ahogy szeretné... persze a végeredmény már mindegyiknek tetszik :) na mondjuk én csak webdesignnal foglalkozok, tehát nem emberek fejével, napjaival, hajával játszok :S

5239. Anda39 (válaszként erre: 5235. - Indah)
2012. júl. 3. 10:08
Atyaég, ilyen hibákat elkövetni! Ha valaki otthon kontárkodik így, az is épp elég, na de egy szakember?! Mit mondtak az üzletben? Kifizettették az elrontott hajat?! Nekik kellett volna tanácsokkal ellátni, ha már ennyire elbarmolták a fejedet!
5238. ivi79 (válaszként erre: 5237. - Indah)
2012. júl. 3. 09:59

nem feltétlen genny, csak nedvedzik a seb. esetleg bróbálkozhatsz neogranormonnal, az szupergyorsan begyógyitja a sebeket.

én azt szoktam h amig nem megyek emberek közé addig kenem, és utána megmosom, ez fellazitja a sebeket h leeshessenek(nem kell kapargatni), de lehet fésüvel finoman rá kell segiteni, h kihúzd a hajszálak közül

5237. indah (válaszként erre: 5236. - Ivi79)
2012. júl. 3. 09:53

:( sajna most ez van, jó lenne minél hamarabb rendbehozni, hogy jövő héten meg lehessen csinálni :S

eddig bepanthen+-al kentem, megpróbálom a körömvirágot is...

Hajat szerinted mosthatok már? Nagyon idegesít, hogy össze van állva a gennytől :(

5236. ivi79 (válaszként erre: 5235. - Indah)
2012. júl. 3. 09:51

kenegesd fejböröd körömvirágos krémmel,esetleg olajjal bár hosszú hajnál nemtom mennyire sikeres. én is szétszoktam gyalázni a fejbőröm, de 3nap után leesnek a sebek, ha kenegetem..

nemszabadott volna uaznap rámenni festékkel..

5235. indah
2012. júl. 3. 09:45

Sziasztok! Hét végén voltam fodrásznál, és nagyon el lett szúrva a hajam... Röviden: szőkíteni kell a hajam, nagyon sötét barna az alapszínem, és min. 5cm-es lenövéssel mentem be. Mondta a csajszi, hogy nem kell leszőkíteni, hanem sima festék elég (mint később kiderült, 12%-os hidrogénnel kevert be valami hamvas szőkét) A nagy baj az volt, hogy nem csak a tőre kente, hanem az egész hajra azonnal... Így gyakorlatilag ahol barna lenövésem volt, ott vöröses lett a hajam (ez az egy amit utálok!), ahol viszont már eleve szőke volt, az fehér lett... mindebbe barna melírt képzeljetek el...

Mondtam, hogy ez így nem jó, de az ott lévő másik két fodrász is azonnal a segítségemre sietett. Mivel az első lány gyakorlatilag belehazudott a fejembe, mondtam, hogy ő már ne fesse tovább, a másik lány kezdte rendbehozni... Rámentek a tőre szőkítővel, ezt még bírtam is... Utána viszont jött volna a festék, hogy ott is hamvas legyen, mint a vége, na azt kb. 5 perc után le kellett mosni, mert nem bírtam tovább a fájdalmat + calcium is kellett és pechemre pánikrohamom is lett (erről persze nem ők tehetnek!!)

A lényeg, hogy most tiszta seb a fejbőröm, néhány helyen még mindig folyik a genny, össze van a sebeknél állva a hajam... Mivel moshatnám, hogy aránylag gyorsan helyre jöjjön a bőr, és jövő héten be lehessen fejezni a festést? Az elégett hajra pedig milyen pakolást ajánlanátok? Nagyon köszi bárkinek aki segít!!!

2012. júl. 2. 15:51

Sziasztok!

Fodrász gyakorlati helyet keresek!

Végzett fodrász vagyok de mivel tanműhelybe voltam tanuló mindenképp szeretnék egy pár hónapot szalonba dolgozni, tanulni.

Aki tud ilyet írjon nagyon meg köszöném :)

5233. bartaldora (válaszként erre: 5227. - Anda39)
2012. jún. 27. 15:39
Hát nem tudom, de most láttam egy mézes kivonatút. Egyébként most egy nagy, 1 literes tégelyest használok, ami mint kiderült, nem a kallos terméke, hanem valami olasz termék, de mindenesetre a hajam töredezésén segített. Ugyan most egy gyümölcsös változatot használok, de nem tudom, hogy ez a mézes változat mennyire jó. Elvileg az is töredezésre való. Majd lehet, kipróbálom.
5232. db005c479b (válaszként erre: 5231. - Anda39)
2012. jún. 27. 14:41
na majd megnezem...volt amugy belole meg 2 fele fekete csak gondoltam ezzel festettem elotte is akkor maradok ennel.Koszi az infot ;)
5231. Anda39 (válaszként erre: 5230. - Db005c479b)
2012. jún. 27. 12:30
Annyit tudok segíteni, hogy a hideg színek mindig kékesek-lilásak, a melegek pedig vörösek-rezesek. Biztosan van ennek a festéknek is meleg változata, mondjuk ami sima fekete. (tipp)
2012. jún. 26. 22:52

Sziasztok


Feria hajfestekbol melyik fekete a normalis fekete? Ma befestettem hideg feketevel de olyan kekes lett :/

Meg semmi fenye :(

5229. Anda39 (válaszként erre: 5228. - Emmaszabo22)
2012. jún. 26. 17:07
Igen, úgy tudom, hogy a szilikon bevonatot képez a hajon, amitől szép lesz egy ideig, de mivel nem kopik le, egy idő után annyira elnehezül tőle a haj, hogy emiatt nem lehet vele mit kezdeni. Ilyenkor jók a mélytisztító samponok, amikkel meg lehet tőle szabadulni.
5228. emmaszabo22 (válaszként erre: 5226. - Anda39)
2012. jún. 26. 15:08

Köszönöm szépen a választ! =)

Egyébként tegnap este olvastam, hogy a szilikonos sampon árt a hajnak...ez igaz lehet vagy ez is inkább haj típustól függ?

5227. Anda39 (válaszként erre: 5222. - Bartaldora)
2012. jún. 26. 07:37
A Kallos hajpakolásai nagyon jók, bármelyiket használod, illetve egyénenként eltérő lehet a vélemény, úgyhogy majd te eldöntöd, neked melyik válik be a legjobban.
5226. Anda39 (válaszként erre: 5223. - Emmaszabo22)
2012. jún. 26. 07:36
Még nem hallottam ilyen hajvégápolóról. Ha nem raksz rá túl sokat a hajadra, az olajos is tökéletes. Van viszont, aki testápolót használ erre a célra.
5225. Anda39 (válaszként erre: 5224. - Alguna)
2012. jún. 26. 07:34
Minden attól függ, te mit szeretnél. A festett hajon csak szőkítővel lehet melírozni világosabbra, de a színtelenített hajban nincs festék, tehát a színe olyan, amilyen stádiumban éppen lemosta a fodrász róla az anyagot. Ha ezután tesz rá színt, akkor jobban passzolhat az alaphoz. Ha valaki a nagy kontrasztot szereti, akkor inkább festés után kell melírozni, mert ilyenkor nem festődnek be a színtelenített tincsek.
5224. Alguna
2012. jún. 25. 21:11

Sziasztok,

nem vagyok valami nagy melíroztató, de mostmár szükségessé vált. Viszont a fodrászom azt mondta, hogy a szokásos festés előtt kell melíroztatni, mert akkor szebb lesz. Nekem kicsit furcsán hangzik a sorrend, de lehet, hogy igaza van? Kérek szépen választ Tőletek! Üdv.

2012. jún. 24. 20:48

Sziasztok!

Tud vki krémes állagú hajvégápolót ajánlani vékony szálú hajra? Eddig olajasat használtam, de vhol olvastam, hogy inkább krémeset kéne, de olyat meg nem találok :/

2012. jún. 24. 20:32

Sziasztok!


Kérdezném, hogy próbálta-e valaki a Kallosnak a mézes hajpakolását? Én ma vettem kék tégelyest, meg egy kicsi tégelyest, ugyanolyan fehéret, de ha a mézes is van olyan, mint ez a kék tégelyes, akkor kipróbálnám a mézes változatot is.

5221. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4655. - T.Ili)
2012. jún. 19. 21:36
Szia! Nem kell multivitamin... Azóta kiderült, h lisztérzékeny vagyok, és a felszívódási zavar miatt ment tönkre a hajam.... Hát ennyi. Most már tartom a diétát, uhogy gondolom vissza fog dúsulni magától is. Azért köszi! :)
5220. Anda39 (válaszként erre: 5215. - Dora023)
2012. jún. 19. 21:18

A 12-es oxit erős felvilágosításhoz használjuk, speciális szőkékhez vagy kontraszt festékekhez, teljesen feleslegesnek tartom egy sima hajfestékhez, ráadásul jobban gyötri is a hajat.

Fokozatos világosítást a nagyon sűrű és vékony fűzött melírrel lehet a legjobban elérni, és ehhez sem kell erős oxidálószer, ahogy azt otthon szokták csinálni...

Azt nem egészen értem, mikor nem egységes a hajszín: festés előtt vagy utána? Egyébként ha 12-es oxit kensz a hajadra, az a fejbőrnél a meleg miatt jobban világosíthat- sötétebb színekhez a 6-os oxit szokták keverni.

5219. bartaldora (válaszként erre: 5218. - Anda39)
2012. jún. 19. 21:17
Nem dörzsölöm agyon, van, amikor csak bevizezem a hajat, hogy felfrissüljön a fejbőr.
5218. Anda39 (válaszként erre: 5217. - Bartaldora)
2012. jún. 19. 21:15
Gyakran is lehet hajat mosni, csak nem kell a fejbőrt agyondörzsölni. Elég egy kis felhigított samponnal átmosni a hajat.
2012. jún. 19. 20:54

Sziasztok!


Nekem olyan kérdésem volna, hogy ugyan tudom, hogy hetente egyszer célszerű hajat mosni, főleg, amikor már csavarni lehet belőle a zsírt, de mégis van egy olyan kérdésem, hogy a hajnak mondjuk jót tesz ezekben a nyári hónapokban, ha kétnaponta megmossuk? Fejbőr, és egyéb frissítés céljából gondoltam. És ha csak bevizezem, azzal lemosok gondolom róla mindenféle ápoló anyagot, amivel előzőleg megmostam.

5216. csija_14
2012. jún. 19. 16:22

Sziasztok.


Szőke, kevés vékonyszálú hajam van. póthajat szeretnék. jó minőségű póthaj+ kristályos kreatinnal rakná fel egy fodrász. Tönkre tenné a hajamat? előre is köszönöm a választ.

5215. dora023
2012. jún. 19. 10:50

És lenne még egy kérdésem :D

ha fokozatosan szeretném világosítani a hajam, akkor elég, ha 12es oxihoz mindig világosabb hajfestéket veszek? mert most világos aranybarna festéket használok 12es oxival. és ha lehetséges, akkor hogyan lehet elkerülni, hogy a töve ne legyen más színű? mert ugye mindig akkor festem, amikor már kezd lenőni. a választ ismét előre is köszönöm =)

5214. Anda39 (válaszként erre: 5213. - Dora023)
2012. jún. 17. 22:45
Elvileg lehetséges. Hogy a gyakorlatban menne-e, az attól függ, milyen a hajad, és hogy bírja a gyűrődést. Van, akinek meg se kottyan, van, akinek meg vattaszerű lesz a haja a sok szőkítéstől. Próbálj meg egy tincset esetleg, aztán meglátod, mennyire károsodik.
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook