Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalon szívritmus zavar? fórum

Fiatalon szívritmus zavar? (beszélgetős fórum)


1 2
6. dus
2012. nov. 5. 21:44

Nekem is van.

126 a rekord pulzusszámom. Kaptam Béta-blokkolót, de annyira leviszi a vérnyomásom, hogy csak szédelgek tőle. A pulzusszámom jó, a vérnyomásom a béka feneke alatt. Így nem szedem. Mióta lefogytam, nem érzem, hogy szapora lenne a szívverésem.

Pszichés okai is lehetnek annak, hogy előjön. Sportolást javasoltak.

2012. nov. 5. 21:41

Pánikbetegségre vitamin sport.:) az összes koffeines dolog eldob cigi eldob:)

Nekem is voltak ilyen zavaros dolgok ez a pánik kísérője sajnos.

Meg még sok más tünet is.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 232c8c1776)
2012. nov. 5. 21:40
Ez nem kor függő, de lehet a pánikbetegséged okozza.
3. trapiti (válaszként erre: 1. - 232c8c1776)
2012. nov. 5. 21:27

24 éves nőnek mindkét vérnyomás érték normális, talán a második 92-es pulzus kicsit sok, de az sem vészes. Ennyit mindenkinek mozog a vérnyomása, az a dolga...

Palpitáció érzés (vagyis szapora szívdobogás érzés )lehet 92-es pulzus mellett, de ha minden más negatív akkor semmi bajod nem lesz tőle. Ha a pánikbetegség kezelésére használt gyógyszerek (?) nem elegendőek, akkor esetleg szóba jön kis dózisú béta-blokkoló szedése (bár tudni kell, hogy a pulzus mellett a vérnyomást is csökkenti) kardiológussal egyeztetve. De a legjobb lenne, ha nem aggódnál túl sokat a dolog miatt ;)

2012. nov. 5. 21:20
vérnyomásmérő szívritmuszavart?
2012. nov. 5. 21:19

24 éves vagyok. Tavály pánikbetegséget állapítottak meg. Akkor volt EKG-m, vérvétel, szemészeti vizsgálat, mellkas röntgen és ABPM vizsgálatom. Negatív volt minden.Csak a vérnyomásom volt már akkor is ingadozó.

Mostanába viszont előfordult, hogy szédültem olyankor megmèrtem a vérnyomásom. Két párnapos külömbségü értékem: 132/76 76 ; 98/69 92. Mindkét esetben mutatta a készülékem a szívritmus zavart. Az utóbbi értéknél vagyis ma ugy fronthatás is volt. Véleményetek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook