Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalkori izületi gyulladás fórum

Fiatalkori izületi gyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
239. Era81
2009. okt. 12. 10:19

Hali!

Köszönöm szépen a részletes válaszokat.Látom, mindenki ORFI-s, engem is ott kezelnek már sok éve.Volt egy időszak, amikor nagyon szerettem volna túllépni ezen az intézményen, de nem volt hova följebb lépni. Mindenhol azt mondják, hogy ez a reumatológia fellegvára, és hogy külföldön sem tudnak többet.Úgyhogy elvileg a legjobb kezekben vagyunk.

2009. okt. 12. 09:21
Kedves szimba és Meda, köszönöm szépen a válaszokat! :)
237. Meda
2009. okt. 11. 20:21

Sziasztok!


Először az ortopéd szakorvoshoz fordultam, de ő reumatológiai konzilíumra küldött...

Így aztán gondoltam egyet, hogy az ORFI-t megpróbálom.

Telefonos érdeklődés. Először úgy volt hogy elmegyek az egyik orvoshoz, de ütközött az időpont, így lemondtam.. Aztán újra felhívtuk az Ambulanciát, immár egy másik orvossal megbeszélve, azóta Ő kezel engem tavasz óta.

Először bevittem az ortopéd javaslatot és a háziorvosi beutalót is. Aztán már csak rendelésenként beutalóval mentem el. Nagyon lelkiismeretes gyakorlott orvos, fizikális vizsgálattal és röntgen nélkül is meg tudta mondani, hogy mi baja a térdemnek. Akkor még csak picit éreztem, de nagyon recsegett-ropogott a térdem mozgatáskor. Következett a röntgen vizsgálat, majd egy későbbi időpontban vissza a lelettel. Újabb rendelésen júliusban már beutalt engem 2 hétre fizioterápiás kezelésekre. De befeküdni csak augusztusban mentem. Voltak akik sokat segítettek rajtam, a társaságot is sikerült kifogni.

236. szimba (válaszként erre: 235. - Meda)
2009. okt. 11. 08:22

Én már írtam, hogy kopásaim is vannak.

Az ORFI-ba először 2001-ben kerültem, egy ismerős ajánlotta. Nem voltunk túl elégedettek, így elmentem máshová, de a második műtétem után a sebész megint az ORFI-ba ajánlott be, csak most egy másik orvoshoz.

235. Meda
2009. okt. 10. 22:23

Körkérdés: van-e még kopásos beteg rajtam kívül?

Ki hogyan került az ORFI-ba?

234. szimba (válaszként erre: 232. - Meda)
2009. okt. 10. 20:26
azért szerencsére így is meg lehet találni
233. Meda
2009. okt. 10. 19:54

Barátnőmnek 3 éve van térdkopása, nekem tavasz óta sajog, nyillal. Ő megtanult ugyanúgy járni, de nekem meg kell tanulnom.

Tavasszal pingpongoztam hetente egyszer a veteránok között és nem vettem észre hogy terhelem a térdeimet, hanem élveztem a játékot. Márciustól júniusig.


A jelenlegi ORFI ORVOSOM megkérdezte: sokszor elestem? A válasz igen volt tavasszal.


Az elesésről sok történetet tudnék mesélni gyerekkortól mostanáig. Ezek közül hadd emeljek ki egyet, ami sajna nevetséges mutatvány volt...és hangos:


Tavaly szeptemberben történt, munkahelyen munkaidőben. Egy asztalnál ülve dolgoztam épp, amikor hirtelen felálltam és az asztaltól elléptem balra. Nem vettem észre, hogy az asztal mellett egy üres raklap áll útba. Előre akartam menni, ám a raklap sarkába botlottam. Ettől 1 méter magasságban 1 métert repültem és hangos csattanással a földre zuhantam. Feketeség és csillagok ..... :(

BUMM-CSATT! A kollégáimnak megállt a kezük és felkapták a fejüket a nagy zajra, de nem láttam semmit, mert elfeketedett előttem minden. Majd felém nyúltak úgy álltam fel. Fogtam a bal térdemet és szisszentem. Megütötted magad? Ilyen kérdést! Naná, de nem mondtam semmit visszabicegtem a helyemre eltorzult arccal.

A testemet ért erős ütéstől egész nap FÁJT A FEJEM, még pár napig is.


Hát így történt tavaly szeptemberben.........

232. Meda
2009. okt. 10. 19:40
És még valami: azok a kopott térdűek akik csúnyán járnak, nem kellenekmég a fiúknak sem. És ez a lélekromboló annak aki ebben szenved..
231. Meda
2009. okt. 10. 19:34

Nagyon sok weboldal mutatja, hogy a kopás nagyon fájdalmas tud lenni.

Nekem nehéz felülni, állóképességem lerövidült, kimerevítésre benyillal a térdem és a lépéseket csak lassan, szaladás után már érzem a térdemet mintha megütöttem volna. Úgy próbálok menni ahogy tudok de barátnőm udvariasan megjegyezte, nem járok szépen. És ebbe bele lehet nyomorodni. A zárójelentésemben a lábaim eldeformálódtak a röntgen szerint. A kopás nem válogat, még nagyon fiatalkorban is megkaphatja bárki. Csak a végső esetben tud fájdalmas lenni, akkor kiabál az ízület, addig némán kopik.

1. Húgom valamikor kosaras volt, megkapta a kopást a sok ugrálás, szaladás, stb....tehát a versenysportolók többsége, főleg ott ahol a lábakat nagyon igénybe veszik, igenis megkaphatják ezt a hosszú ideig tartó néma betegséget.

2. És a barátnőm pedig egy csontsovány örökmozgó mégis megkapta. Folyton mozog, túrázik, utál ülni.


Nagyon nem szeretném ha botra kényszerülnék ebben a korban, mert ez csak 60-on felülieknek lenne normális dolog. 10 éve mondta egy sztk-s reumatológus, akit a mai napig nem szívelem hogy ez civilizációs ártalom, tipikus városi betegség.


A reumásokat nem veszik komolyan, sőt vannak akik azt mondják: a gyulladás rosszabb mint a kopás.

Előfordulhat hogy a kopásból gyulladás lehet, de fordítva is igaz. Van akinek mindkettő is megvan......

Sok helyen a fiatal reumásokat kinevetik, mert olyan öregnénisek.

230. szimba (válaszként erre: 229. - Era81)
2009. okt. 10. 18:23

igen, sokkal nagyobb fájdalom, mint a gyulladás, és súlyosabb esetben állandóan fáj, nem csak terhelésre, mozgatásra, de teljes nyugalomban is.

és beszűkül a mozgása, nekem a jobb csípőm mozgása ann 95%-ban beszűkült, nem tudtam lendíteni, ülni sem, felhúzni sem, gyakorlatilag csak egyenesben tudtam tartani.

és igen, sok esetben együtt járnak, nekem például a gyulladástól koptak el az ízületek, mert a folyamatos gyulladás ugye roncsolja az ízület szerkezetét, és sajnos nekem olyan erős ez a gyulladás, hogy 2-3 évente "elpusztít" egy-egy ízületemet

229. Era81
2009. okt. 10. 17:26

Sziasztok!

Körkérdés: honnan tudja az ember, hogy izületi kopása van? Állandóan fáj? Gondolom,együtt járhat az izületi gyulladással. Vagy nem feltétlenül?

Sok éve van izületi gyulladásom, bár kopást egyszer sem említett az orvos,nem is nagyon akarok ezen parázni, de gondoltam, megkérdezem.

228. Meda (válaszként erre: 211. - D7f169a73d)
2009. okt. 10. 13:51

Kedves DottyGirl!


Nagyon jók a megérzéseid az oltásokkal kapcsolatban, mert rossz tapasztalataim vannak erről.

Szerintem a H1N1, ugyanolyan közönséges influenza mint az eddigi. A korábbi influenza elleni oltások sem voltak különbek. A vakcinában új betegségeket előidéző lassú méreg van, ezért gyengíti le az immunrendszert. Én is kaptam oltásokat a háziorvostól évekkel ezelőtt és tényleg legyengítette az immunomat. Az meg a markába nevet és felveszi a nagy pénzt érte.


Ez a téma amit lát-olvas az ember, egy jól szervezett pánikkeltő médiahisztéria. 3-4 évvel ezelőtt a NÍaplóban is szó volt az oltásról, amitől szövődmény alakult ki az emberben...

Nem ragozom tovább.

227. Meda (válaszként erre: 213. - Era81)
2009. okt. 10. 13:38

Kedves Era81!


Igaza van az ORVOSNAK, hogy nem javasolta A H1N1 elleni oltásra, mert tényleg megbolygatja az immunrendszert.


".....Mindannyiunknak egy fantasztikus védelmi rendszere van: az emberi immunrendszer.És amikor ez erős, és optimálisan működik, egészségesen tart bennünket.Megvédi testünket a külső támadásoktól......"


Alábbi Shopoklész-idézet, Antigone görög drámájából:


"Sok van mi csodálatos, de az embernél nincs semmi csodálatosabb."

226. szimba (válaszként erre: 225. - Meda)
2009. okt. 10. 06:55

Amiket mi szedünk/kapunk, azok szerintem mind gyulladásos betegségekre vannak, azért nem ismered.

A kopásomra én egyszer kaptam DONÁ-t, a port, de nem bírtam meginni, úgyhogy az annyiban is maradt, mást nem kaptam még rá. Szerintem arra sajnos már nem igazán vannak gyógyszerek.

225. Meda
2009. okt. 9. 22:26

Itt ezen a fórumon olyan gyógyszereket olvasok, hogy csak pislogok. Egyet sem ismerek, tavasz óta jártam rendelésekre, eddig még egyetlen reumás pirulára nem szorultam rá. Kivéve a nyárvégi bennfekvési időt, akkor bizony kaptam. Remélem nem lesz erre szükség folyamatosan szedegetni vagy szurizni...

A rendeléseken még csak nem is hallottam a pirulákról és a fizioterápiás kezeléssorozatról sem, abszolút reumás zöldfülüként. Csak a nyár közepén váratlanul került szóba a 2 hét befekvés fizioterápiás kezelésekkel egybekötve. Azt sem tudtam mi fán terem?

224. Meda (válaszként erre: 223. - Szimba)
2009. okt. 9. 21:09

Még sosem kaptam fizioterápiás kezelést, ez az első. Kész tortúra-nekem. Nem a szomszéd kerületben lakom Pesten, ezért sok átszállással jó 1 óra az utazás. Aztán vissza 1 óra mhelyre, majd újabb 1 óra haza. Esténként összerogyások voltak. Most már levontam a tanulságokat, sok mindenre rájöttem.

Voltak, amelyek jólestek....


Egy nap ált. 2-3 kezelésekből álltak. Sokból 1 kezelés még hátravan, az a gyógytorna, és ezzel befejeződik a 2 hónapos kezeléssorozat.


A hírek szerint az egészségügyből ha igaz? fizetőssé tennének a fizioterápiát.


Ki tud róla valamit is? Nem lenne jó ha megtörténne...

223. szimba (válaszként erre: 221. - Meda)
2009. okt. 9. 20:02

Igen, nekem elég nehéz is fizikoterápiás kezeléseket adni, mert kopásom is van (mindkét csípőmben protézis, a bokámban pedig csak azért nincs, mert oda még nem tudnak betenni), viszont a térdem, csuklóm, könyököm és az elkopott bokám gyulladt is. Én is bent szoktam feküdni az ORFI-ban minden évben két hetet, de csak galvánt szoktam kapni, és a létező összes tornát csinálom.

Mikor a csípőm el kezdett kopni (úgy hét éve), rögtön mondta is az orvos, hogy amennyire lehet, a lépcsőket kerüljem. Mondjuk nekem pont akkor okoz csak gondot, ha nagyon be van dagadva térdem, a kopásoktól simán lépcsőzöm.

Egyébként az ORFI-ban tényleg jó szokott lenni a hangulat, én is mindig jó szobatársakat szoktam kifogni.

222. Meda
2009. okt. 9. 19:22

És még valami:


A gyógyszereknek elvből nem vagyok a HÍVE, irtózom is tőlük.

Pedig a szervezetem más betegségeim (nem reumatikus) miatt sokat, sokfélét szedek. Egyik sem gyógyítható.. És ezekkel élek együtt. Ha nem muszáj nem szedem pl. torokfájásra.


Egyszer voltam szüretelni 3 napig vidéken 2 hete. Egyik nap bementünk a magángazdához csoportosan, mindent elmeséltek és a végén adtak saját üdítős üvegekbe házi tehéntejet. Azt este egyszerre legurítottam a garaton folyamatosan. Mit gondoltok, mi történt? Nem, ez nem reklám, ennek nem itt a helye.


Az történt, hogy NEM FÁJTAK A CSONTJAIM!!!

Mondták is a gazdák: gyerekeik, unokáik nem járnak orvosnál.

221. Meda (válaszként erre: 218. - Szimba)
2009. okt. 9. 19:11

Köszönöm szimba! :)


Köszi az egyszerű és világos magyarázatot. Mert még sosem hallottam biológiai terápiáról, bár még nem kell az nekem-egyelőre- el ne kiabáljam. Csak mint fogalmat kérdeztem, mert nem vagyok eléggé tájékozott ilyen reumatikus témában.


Ugyanis mint lentebb írtam sokizületi kopásom van és sajog a térdem, de megpróbálok mindennap sétálni, amíg lehet. A lépcsőket viszont gyűlölöm jó 15 éve. Mert 3km-t kellett mindennap falépcsőn a szállástól a tengerig megtenni fel-le. Brrrrr.


2 hónapja befeküdtem az ORFI-ba....Sok mindent-láttam-tapasztaltam, mint minden korábbi betegtátársak. Alapvetően kedvesek voltak hozzám, még a szobatársaim is.


Köszönöm.



Úgy tudom hogy a kopásosoknak meleg-, a gyulladásosoknak hidegkezelés kell. A sorstárs barátnőmnek pont gyulladásos, tőle hallottam.


Szinte mindenhol kiemelten kezelik az izületi gyulladásokat.

220. szimba (válaszként erre: 219. - Era81)
2009. okt. 9. 18:50

Ma már én is nagyon jól vagyok, egyre jobban! :-)

Csak tartson jó sokáig!

219. Era81 (válaszként erre: 215. - Szimba)
2009. okt. 9. 16:34
Remélem, meg leszel a Humirával elégedve. Kezdetben nekem nagyon tetszett, de úgy néz ki, hogy lassan búcsút mondok neki. Az elmúlt hetekben olyan izületeim dagadtak be, amikkel eddig nem is volt baj.Úgyhogy valószínűleg váltani fogunk.De ezt nem azért írom ám, hogy elkedvetlenítselek, jókat hallottam a Humiráról betegektől. Kinek mi válik be.
218. szimba (válaszként erre: 217. - Meda)
2009. okt. 9. 07:09

Szia! Fizio-, fizikterápia, én ezekre minddig azt gondoltam, hogy ugyanaz. Ezek a különböző UH-os, mágneses, galvános stb. kezelések, de ezeket biztosan ismered.

Biológia terápiának nevezik a legújabb szereket (injekciók, infúziók), amiket kifejlesztettek a reumás ízületi gyulladásra. Tehát az, hogy én most biológiai terápiát kapok, mindösszesen azt jelenti, hogy kéthetente adok magamnak egy szurit.

217. Meda
2009. okt. 9. 06:52

Sziasztok most másodszor vagyok itt a fórumon.


Nem tudom mi a különbség fizioterápia, fizikoterápia és a biológiai terápia között?

A fizioterápiának vannak hatásai, az egy biztos. Van akinek ott hat ahova kell, van akinek máshol, máshova hat.... Ez mitől függ?


Kérem a segítséget, amit köszönöm.

216. szimba (válaszként erre: 215. - Szimba)
2009. okt. 8. 20:53
Ja, és legközelebb persze dec. közepén-végén lesz kontroll.
215. szimba (válaszként erre: 214. - Era81)
2009. okt. 8. 20:53
Tegnapelőtt voltam, meg is kaptam az első Humirát. Tegnap pedig annyira fájt mindenem, amikor felkeltem... Nem tudom, ez miért volt, most már viszonylag jobb, de az injekció előttinél még mindig rosszabb. Lehet, hogy nincs köze az injekcióhoz, mert egyébként is nagyon hullámzó az állapotom.
214. Era81
2009. okt. 8. 17:07

Szia Szimba!

Mikor mész kontrollra az ORFI-ba? Azt is megkérdezném, hogy milyen a Humira,de gondolom erről még korai nyilatkozni.

213. Era81
2009. okt. 8. 17:02

Hali!

Én is kaptam Enbrelt, most Humirát kapok.Nekem sem javasoltak ilyen oltásokat a biológiai terápia előtt, egyedül a bárányhimlő ellenit, mert nem volt még bárányhimlőm. A reumatológusomnál pedig nemrég kérdeztem rá a H1N1 elleni oltásra, azt mondta, hogy inkább nem kellene megbolygatni az immunrendszeremet.

212. szimba (válaszként erre: 211. - D7f169a73d)
2009. okt. 7. 19:12

Hát nekem semmi ilyesmit nem tanácsoltak...

Két évig kaptam az Enbrelt, ma kezdtem a Humirát.

Én csak azt tudom mondani, hogy én sem az elmúlt két évben a biológiai terápia alatt, sem azt megelőzően, a gyógyszeres kezelések alatt nem kaptam el semmilyen fertőzést, egyáltalán nem voltam beteg, gyakorlatilag tíz éve, amióta a betegségem tart... Ez lehet hogy paradoxon, mert előtte évente kétszer nagyon súlyos légúti fertőzésem volt. Azóta meg tényleg semmi.

2009. okt. 7. 09:57

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Nálam idén fogják elkezdeni a biológiai terápiát, előtte az orvosom kérte, hogy oltassam be magam Hepatitis A-val és B-vel, ajánlja a szezonális influenza elleni védőoltást is és akár a H1N1 ellen is beoltathatom magam szerinte.

Kicsi képzavar alakult ki bennem, mert régebben azt mondták (nem újkeletű a betegségem), hogy kerüljem el az oltásokat, mert nem célszerű velük beleavatkozni az amúgy is megváltozott működésű immunrendszerembe. Most meg oltassam be magam egyszerre többel is?

Tudom, hogy a terápia alatt fogékonyabb az ember a fertőzésekre, ezt meg is értem, de azért mégiscsak tartok az oltásoktól...

Kérem, akinek van tapasztalata ebben, az írjon, mert teljesen tanácstalan vagyok!

Köszönöm!

210. Meda
2009. okt. 6. 20:37
Pedig felnőtt vagyok és nincs gyerekem. Sokizületi kopásom van, főleg a térdem sajog a legjobban.
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook