Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fiatal pár lakásnak manapság be merjen vállalni panelt? fórum

Fiatal pár lakásnak manapság be merjen vállalni panelt? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. ápr. 22. 12:45

A víz gáz és áram mindenhol ugyan annyi! Az előző 46nm-es szigetelt, ablakcserés panelunknak télen 8-10 ezer ft volt a fűtése, amiben benne volt az alapdíj, és a vízmelegítés. Most ennek a 71nm-esnek 30e Ft volt, de ez még az előző lakók fogyasztása, akik - nem viccelek - 30 fokban éltek itt télen... szóval szerintem majd olyan 20 körül lesz, de ennyiért tényleg meleg van!!!!!

Közös költség (szeméttel együtt) ott 10e volt, itt 16, de ebben benne van a radiátor törlesztés!

14. jujujo (válaszként erre: 12. - Vicuska85)
2013. ápr. 22. 12:44

Köszi és nektek is sok sikert! :)


A múltkor hallottam vagy olvastam valamit, hogy kötelezővé teszik a lakástulajdonosoknak valami vizsgálatot, ami nem tudom, mennyibe kerül, de összegzést készít a lakásról (mi elavult, vezetékrendszer, stb). Ilyesmi már létezik, működik?

13. jujujo (válaszként erre: 11. - Era06)
2013. ápr. 22. 12:42
Ha panel lesz, akkor van már kiszemelt környék. Elvileg, ahol most élünk, itt nem kéne lenniük, mert új építésű, társasházak, jó környék, mégis folyton sokan vannak erre felé. :S
2013. ápr. 22. 12:42
Mi szóról- szóra ugyanebben a cipőben járunk, és mi is erre a döntésre jutottunk, hogy panelt fogunk venni. Most kell ingatlanba beruházni, pláne, ha hitel nélkül sikerül, ha panel, ha nem panel, ennél sokkal olcsóbban nem hiszem, hogy lehet lakáshoz jutni. Körül kell nézni egy jó építőipari szakemberrel, hogy valóban olyan állapotú- e a lakás, mint ahogyan azt az eladó állítja, vagy csak "szépre van festve", és elbújtatva a sok hiba. Egy kalappal a kereséshez.
11. era06 (válaszként erre: 1. - Jujujo)
2013. ápr. 22. 12:41

Régóta panelban lakom, de még csótánnyal nem találkoztam (kop, kop,)

Mostanában sok házat szigetelnek, cserélik az ablakokat (még a műanyagot is).

A lényeg a környék. Vannak kifejezetten barna negyedek, amit messzire el kell kerülni.

10. Katkamamusz (válaszként erre: 7. - Spiritus)
2013. ápr. 22. 12:39
Teljesen egyetértek Veled! Mi is panelt vettünk, nagyon meg vagyunk elégedve vele, a fűtést mi szabályozzuk, nem vészes a rezsi. Ide vállaltunk 2 gyerkőcöt is...
9. jujujo (válaszként erre: 7. - Spiritus)
2013. ápr. 22. 12:37
Rezsiben mennyire olcsóbb? Mert mi jelenleg új építésű 90 valahány négyzetméterrel fizetünk legdurvább esetben 60.000 Ft-ot télen (víz, gáz, áram, internet, közös költség, szemét).
2013. ápr. 22. 12:36
Mi nem penészedünk. Télen is kellemes meleg van, és a számlába se rokkansz bele. Betörni nem lehet, mert mindig van mozgás, és mindenki ismer mindenkit!
7. Spiritus (válaszként erre: 4. - Jujujo)
2013. ápr. 22. 12:35
Szerintem a panel a lehető legjobb megoldás! Mi tudtunk volna téglát venni, mégse tettük. Ez rezsiben is olcsóbb, biztonságosabb stb.
6. jujujo (válaszként erre: 5. - D878fb6317)
2013. ápr. 22. 12:34
Megyeszékhelyen élünk és itt akármilyen kicsi is egy ház, nincs annyink. :(
2013. ápr. 22. 12:31
Nem tudom, hol éltek, de város széli kis házat nem néztetek?
4. jujujo (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2013. ápr. 22. 12:31

Igen, ezekre mi is gondoltunk. És szakemberrel is végigszimatolnánk.

Én sose akartam panelt, de most megelégeltük az évek alatt az albérletre kidobott pénzt, de csak panelt tudnánk venni, és nem is nagyot.


Ami visszatart az, hogy nagyon zsúfolt (sok lakás egy csomóban), csótányok lehetnek, hőszigeteléssel kapcsolatban is sokat hallani, hogy vagy nem hőszigetel, vagy úgy lezárják a nyílászárók, hogy penészedik keményen. :(

2013. ápr. 22. 12:29

Első lakás lenne, és a pénz sajnos csak panelt enged. Hitelt semmiképp nem szeretnénk felvenni, így önerőből pedig ennyire futja.

Kérdés, hogy mennyire alapozhat az ember a panelra? Amikor építették, 30-40 évre tervezték, ami már letelt/letelőben. Ennek fényében merjen az ember erre költeni?

Mire kell nagyon de nagyon odafigyelni?


Téglalakást szerettünk volna, de annyink sajna nincs. :(

2013. ápr. 22. 12:28
Persze, csak nézessétek meg előtte szakemberrel, hogy milyen "bajai" lehetnek, meg beszéljetek lakókkal, milyen közös gondok (pl. csótány) fordult már elő...
2013. ápr. 22. 12:27
Fiatal pár lakásnak manapság be merjen vállalni panelt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook