Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiam hatodikos. Osztályában egy fiú szinte mindennap bántja.Ti mit tennétek a helyemben? fórum

Fiam hatodikos. Osztályában egy fiú szinte mindennap bántja.Ti mit tennétek a helyemben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. dec. 4. 14:45
Sziasztok, köszönöm, elindultam a suliba.Majd természetesen jövök.
70. b9662b68b3 (válaszként erre: 68. - Edb6c38cef)
2008. dec. 4. 14:45

Szia!Ne haragudj a véleményemért,de igaza volt a barátnődnek.

Ha akkor nem avatkozik bele ,lehet hogy most nem piszkálja. Most a gyerek direktbe rászállt.Nem állhatunk mindig a gyerek mögött.Én szinte a kezdetektől arra nevelem őket hogy tanulják meg magukat megvédeni,mert nem lehetek mindig ott. Eddig nem volt gond.

69. lizabella (válaszként erre: 64. - Cikicakk)
2008. dec. 4. 14:41

A férjedet nem értem,ő nem sajnálja a gyerekét.Csak mi vagyunk anyák ilyenek??Tegnap beszélgettünk a ti problémátokról a párommal,hát teljesen ki volt akadva.

Mennyire kell,hogy elfajuljon a dolog,hogy érdekelje a férjed?


Hát én csak bátorítalak,állj ki a fiad mellé.

Várom a fejleményeket,remélem írsz ha hazaértetek.

2008. dec. 4. 14:39

Hát, én meg azt mondom, hogy be kell avatkozni, szerintem. De nagyon nehéz kérdés.

Nálunk tavaly, ötödikben történt, hogy lányomat (ő is amolyan féltett kislány, én meg anyatigris vagyok), szóval egyik fiú osztálytársa a suli után két méterről megdobta hóval. MÁrmint jeges, szutykos, kőkemény hógolyóval, pont a lánykám szemét dobda meg. Direkt volt, ezt nem lehet játékra fogni. Lányoma amúgy sincs benne hülye játékokban, egyszerűen mit sem sejtve jött ki a suli épületéből, amikor a srác ezt tette. Orvosnál kötöttünk ki a végén.

Férjem másnap bement a suliba, és órák előtt közölte a gyerekkel (kulturált hangnemben), hogy ha még egyszer ilyet tesz a lányunkkal, nagy baj lesz.

Na, a gyerek aztán nem szállt le a lányomról: Hülye apád így, hülye apád úgy, ezt hallgatta egész nap a sráctól.

Ekkor a férjem felhívta az anyukát telefonon, és nagyon higgadtan, nagyon udvariasan elmondta neki, hogy mi volt, és hogy hívja fel a fia figyelmét, hogy nem jó vicc, jeges hóval a szemét is kidobhatja két méterről. Erre az anyuka elkezdett üvöltözni és lecsapta a telefont.

Ez sem cigó, hanem olyan mindent megkapó kis köcsög.

Légyeg, hogy azóta sem szállt le a lányomról, már csak verbálisan cseszegeti, de napi szinten. Lányom meg visszaszól neki, nyelvét ölti rá.

Barátnőm szerint, ha akkor nem avatkozik be a férjem, és nem teszi helyre a kölyköt, most nem lenne ez. Én meg azt mondom, hogy be kell avatkozni akkor is.

Amúgy, Cikicakk, megjöttetek már a suliból, írd ám meg, hogy reagálta le a kis köcsög!

67. cikicakk (válaszként erre: 65. - B9662b68b3)
2008. dec. 4. 14:37
Biztos igazad van, én is tudom, hogy eddig túlon túl védtük,és óvtuk.Azt is tudom, hogy késő már ezen sokat javítani,bár nem lehetetlen.Nem avatkoztam bele sokáig, de ez a hatalmas monokli tegnap a szemén arra késztetett,hogy lépjek.Itt már nem csak osztálytársak közti kis afféról van szó.Ez a gyerek rendszeresen, és egyre durvább módszerekkel támad.Na és nem utolsó sorban ameddig tudom,megvédem a fiam,elvégre az Édesanyja vagyok.Senkinek nem kívánom,hogy a gyerekét olyan állapotban lássa hazajönni,mint én tegnap a fiamat.
66. cikicakk (válaszként erre: 61. - 2d539db31c)
2008. dec. 4. 14:30
Lehet,hogy nálunk is szakember segítségére lesz szükség,de nem csak a gyereknek,hanem nekem és az apjának is.Másik iskolába nem nagyon akarom iratni,mert ott aztán tényleg van etnikum bőven.A fiam nem jó kisfiú,benne van,volt minden hülyeségben, de verekedni nem szeret,és szerintem nem is mer de tudja,hogy meddig mehet el.
65. b9662b68b3 (válaszként erre: 16. - Cikicakk)
2008. dec. 4. 14:29

Szia!

Olvastam ezt a hozzászólásod.Sajna egy picit elszúrtad ezt.Igen én is úgy gondolom hogy a fiad kezdetektől fogva a "védelmed alatt" volt,és ez most visszaüt.

Most így már nehéz lesz helyrehozni.És a fiúk sokkal durvábbak mint a lányok.Hosszú türelem kell hogy egy kicsit talpraesettebb legyen,de azzal semmiképp nem segítesz neki ha most újra megvéded. Egyre nagyobb lesz,egyre durvább dolgokkal fog találkozni.Inkább tanítsd meg neki hogy védje meg magát. Te semmi esetre se avatkozz bele.

2008. dec. 4. 14:11

Sziasztok!

Köszönöm a bátorító, segítő, és megértő hozzászólásokat.Most vagyok túl egy nagyon kellemetlen, és számomra szégyenletes beszélgetéssel a párommal.Szerinte nagyon helytelenül tettem amit tettem.Rá kell hagyni a gyerekekre, hogy intézzék el egymás közt a vitájukat.Én más képp látom, másképpen érzem.Most először a 33 év alatt csalódtam nagyot a férjemben.Itt már az is késő, hogy üljünk le beszélgetni a gyerekekkel, a szülőkkel.Nem bántottam gyereket, és remélem nem is fogok, bár higyjétek el,nagyon nehéz türtőztetnem magam, de megteszem.Többszőr szóltam a fiamnak, hogy ha annyira nem akarja, hogy beleavatkozzak,akkor üssön vissza.Csak egyszer kell, hogy úgy istenigazából odacsapjon,szerintem nem bántaná többet.Először azzal védekezett,hogy fél,mert osztályfőnökit kap.Megnyugtattam,hogy nem fogom leszídni,még meg is dícsérem,ha azért kapja mert megvédi magát,.( Ha már a tanárok nem teszik).Megígérte nem is egyszer, de tudom, hogy nem ütötte meg a gyereket sosem.Az apja szerint én könnyen beszélek,mert nem én vagyok ott,nem nekem kell ütni.Állami gondozottként nagyon sokszor kellett megvédenem magam,mert a nevelőket nem érdekelte mi van velünk,mi csak kolonc voltunk az állam nyakán.Nekem is először nehéz volt visszaütnöm, de rájöttem,ha a felnőttek nem védenek meg,magamat kell megvédeni.45 perc múlva indulok a fiamért,mert képtelen vagyok itthon kivárni,mi zajlott le azután,hogy eljöttem.Itt nem cigány gyerekről van szó,hanem egy agyonkényeztetett,mindent megtehetek gondolkodásu szülők gyermekéről.Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget.Ha haza értünk jelentkezem.

63. 808b59bb6f (válaszként erre: 61. - 2d539db31c)
2008. dec. 4. 12:16

Jo tanacsokat irsz Madra, de szerintem pl leulni beszelgetni, csak "normalis emberekkel" lehet. Szerintem az eroszakoskodo fiunak, ugyanugy, mint a kedves szuleinek semmit sem hasznalna. (ha egyaltalan elmennenek arra a beszelgetesre).


Amikor en voltam 5. osztalyos, napkoziben hozzank raktak par embert (idosebb romakat). Minden delutan ugyanaz volt a program:

Ok kivalasztottak nehany embert kozulunk es pl lekopkodtek, vagy azt kellett csinalni, amit ok mondtak pl fekvotamaszokat.

(A tanitoneni sokszor nem volt a teremben, mert epp pletykalkodott valahol. Aztan szoltunk, hogy mi megy, de az igazgato sem tudott mit tenni, mert ezek az emberek otthon is ezt latjak. Elkuloniteni meg nem lehet mindig oket, mert az diszkriminacio lenne. Oket nem erdekli, ha megkapjak a 20. osztalyfonoki figyelmeztetest is. A szuleiket meg vegkepp nem.

4-5 ilyen ember miatt szenvedett az egesz csoport. Mert ugye elobb utobb sorra kerult mindenki.

MAr elore feltem a delutanoktol, hogy en mikor kerulok sorra. En sem vagyok az eroszak hive, de amikor pl odajott hozzam az egyik eroszakoskodo lany, en nem tudom mi utott belem, de felalltam es levertem a sarga foldig. Senki nem avatkozott bele, meg a baratai sem.

Onnantol kezdve engem beken hagytak.

2008. dec. 4. 12:00

Szia!


Engem is nagyon felhaboritott ez az egesz. Igen is jol tetted, hogy megfenyegetted a gyereket. Szerintem a ferjednek is be kellene avatkoznia. ISKOLAN KIVUL, AMIKOR NEM LATJA SENKI! Termeszetesen nem kell megverni, csak ereztetni, hogy ki az erosebb.

Lehet, hogy durva, amit most leirtam (foleg hogy pedagogus vagyok), de nehany esetben csak ez hasznal.

MEg lehet fenyegetni a csaladot azzal is, hogy ha a gyerek nem megfelelo korulmenyek kozott nevelkedik (foleg ha a szulok isznak, putrisak stb), kikuldenek hozzajuk valakit, akar meg el is vehetik a gyereket.

Amugy pszichologus van az iskolatokban?

A fiadat meg meg kell tanitani arra, hogy hogyan vedje meg magat. Legyen egy kicsit talpraesettebb, mert az olyan eroszakoskodok mindig a leggyamoltalanabbat szoktak kiszurni.


Remelem sikerul megoldani ezt a helyzetet! Jo, ha megkered az osztalyfonokot, hogy figyeljen oda a 2 gyerekre.

61. 2d539db31c (válaszként erre: 41. - Cikicakk)
2008. dec. 4. 11:10

Szia! Döbbenetes amit leírsz, de sajnos a mai világban erősen elterjedt az erőszak. Ezek a renitens gyerekek provokálnak, kedvenc célpontjuk a rendes, csendes gyerekek. Velük bátrak, hőstettnek érzik ha rémületet kelthetnek.

Én azt javaslom semmi esetre se akarj egymagad elégtételt venni. Az iskola feladata lenne összehozni egy beszélgetést az érintettekkel.(igazgató-tanár-szülők-gyerekek) Lehet, hogy a kismocsok ebben a helyzetben nem is lenne olyan bátor. De ha más megoldást nem találtok, még mindig jobb ötletnek tartom az osztály, vagy iskola cserét. A fiad sajnos nemcsak fizikai, de életre szóló lelki sebeket is kaphat. És nem állhatsz mindig a háta mögött.

Nagymama vagyok, a lányunokám került hasonló helyzetbe. Őt lelkileg, trágár szavakkal, kiközösitéssel terrorizálták. Stréberséggel vádolták. Egyetlen hibája, hogy jól tanult, az meg már nem sikk a kiskamaszoknál. Odáig fajult a dolog, hogy a gyereknek már szakember segítségére is szükség volt, hogy feldolgozza a helyzetet. Végül is ő döntött, és kérte, hogy helyezzék át egy másik osztályba. Megyugodott, újra tud nevetni, aludni, jól érzi magát. A tanulásban és a sportban továbbra is eredményes.

Nem vagy könnyü helyzetben, de próbáljatok higgadtan megoldásra jutni.

60. supin
2008. dec. 4. 11:01
Most ez nagy félreértés lett! Én sem ütném meg más gyerekét pedig késztetést éreznék rá ebben a helyzetben. Azt sem ígazán tudom mit tennék ha meglátnám ,hogy üti a gyerekemet.. A helyzet hozná a döntésemet..Bocs..
59. a9e1c02a7b (válaszként erre: 58. - Supin)
2008. dec. 4. 10:44
Az, hogy nem hagynám annyiban, nem jelenti azt, hogy megverném a gyereket... :)
58. supin
2008. dec. 4. 10:38
Ezt az előbb Bettyboop-nak szántam.
57. cikicakk (válaszként erre: 54. - Supin)
2008. dec. 4. 10:36
Gyereket csak legvégső esetben ütnék meg, bár most nagyon közel volt ez a legvégső eset.A gyereknek is megkellene tanulnia, hogy azért mert ő gyerek,még nem kurvázhat le egy felnőttet.Én a fiamat ( bár imádom) biztos szájon vágnám ha így beszélne.
56. cikicakk (válaszként erre: 54. - Supin)
2008. dec. 4. 10:33
De nem ütöttem meg, pedig hidd el mikor lekurvázott,nagyon nehéz volt vissza fogni magam.
55. 60e8720bcf (válaszként erre: 54. - Supin)
2008. dec. 4. 10:27
De nem történt ilyen!
54. supin
2008. dec. 4. 10:26
A monoklival csak az a baj,hogy más elbírálás alá esik az amikor egy felnőtt üt meg kiskorút!!Ebből még komoly baj is származhat.
53. 60e8720bcf (válaszként erre: 50. - Cikicakk)
2008. dec. 4. 10:22

Sziasztok!

A gyerekek kiszűrik maguk közűl azt, aki lilkis, jószándékú, gyengébb valamiért mint az átlag, és azt fogják bántani.

Nekem nincs gyerekem, de én sem hagynám.

Kiskoromban engem is bántottak, de engem mindig azért mert kövér kisgyerek voltam. Engem sem hagyott az apukám!

2008. dec. 4. 10:21
Ez már az év eleje megy, és mind ez azért,mert a fiam a nyári szünetben nem vitt cigit,meg italt,meg " vicces" megtréfáláshoz benzint a molotov koktélhoz.
2008. dec. 4. 10:19
Egy monokli után már muszáj tenni valamit. Én sem hagynám annyiban.
50. cikicakk (válaszként erre: 49. - ALLICS)
2008. dec. 4. 10:18
De nem védi meg magát, ez a baj.Nem verekedős gyerek a fiam, és szerintem pont ezért ő a célpont,mert őt lehet bántani.
49. ALLICS
2008. dec. 4. 10:09

Szerintem a fiúknak kéne elintézni,egy darabig még nem avatkoznék bele.

A fiadnak nem kéne hagynia magát ebben a helyzetben,védje meg magát.

48. supin
2008. dec. 4. 10:08
Ajajj!! ez már mindent megmagyarázz!
47. cikicakk (válaszként erre: 46. - Supin)
2008. dec. 4. 10:05

Nem cigány, ha erre gondolsz, de nagyon fura család

az anyuka biztos, hogy iszik

46. supin
2008. dec. 4. 09:48
Akkor megtudod oldani,hogy ne vegyen észre.. Bízzunk,hogy még nevelhető ez a fiú,habár elég csúnya szája lehet. Kiváncsi lennék a családi helytetére no és a bőrszinére...
2008. dec. 4. 09:45
A sulival szemben szoktam várni, épp azért ,hogy e miatt se piszkálhassák, hogy anyuka kicsi fia.
44. supin
2008. dec. 4. 09:39
Szerintem is menj. De ha megtudod oldani akkor próbálj ugy ott lenni,hogy ne vegyenek észre. Csak kövesd és ha kell akkor avatkozz bele.Én ezt tenném. Elhiszem,hogy ideges vagy. A legtöbb szülő az lenne.
43. cikicakk (válaszként erre: 42. - Supin)
2008. dec. 4. 09:35

Köszönöm!

Most egyenlőre tiszta ideg vagyok, hogy mi lessz a suliban délutánig.Az biztos, hogy megyek érte a suliba.

42. supin (válaszként erre: 41. - Cikicakk)
2008. dec. 4. 09:16
Nagyon remélem,hogy rendeződik a helyzet. Végig olvastam mindent. Nem vagy könnyű helyzetben. Bizom abban,hogy a gyerek szülei nem fognak beleavatkozni ha már eddig nem tették. Sajnos olyan világban élünk ahol az iskola is tehetetlen. Gondolok itt a tanár verésekre. Nincs más lehetőséged mint várni és bizni.. De abban is bíztos vagyok ,én sem hagynám a gyerekemet bántalmazni.. Majd írj!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook