Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiam hatodikos. Osztályában egy fiú szinte mindennap bántja.Ti mit tennétek a helyemben? fórum

Fiam hatodikos. Osztályában egy fiú szinte mindennap bántja.Ti mit tennétek a helyemben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. dec. 4. 08:48

Sziasztok!

Mindenkinek aki drukkolt értem, megpróbálom dióhéjban elmondani mit tudtam intézni az iskolában.

A fiam osztálya az első emeleten van.A verekedős gyerek meglátott mikor a lépcsőn mentem felfele, és azt hitte én nem vette őt észre, és gyorsan berohant az osztály melletti fiú wc-be.Nem volt szerencséje,mert a wc melett a falhoz lapulva vártam.Nem sok idő múlva kidugta a fejét,hogy megnézze a láthatáron vagyok-e? Nekem ennyi pont elég volt, hogy megkapjam, és kirántsam a folyosóra.Próbált a kezeim közzül szabadulni,de megint nem volt szerencséje.Kezét szorosan tartva a tanári szobáig mentünk.Közben a gyerek ilyen szavakat eresztett meg: Engedj el te büdös kurva. Apám szét rugja a mocskos pofádat, ha nem engedsz el azonnal.Valahogy ma nem voltam ijedős kedvemben, és még szorosabban fogtam, és biztos voltam, hogy ez már fáj neki, de nem érdekelt. Ártatlanul megkérdeztem, hogy csak tán nem fáj valamid?In kább nem írom le,hogy mit válaszolt.Az én válaszom volt erre, hogy :na látod, az én fiamnak is fáj, mikor bántják, pedig én még nem is bántottalak.Kb 2 perc múlva jött ki az osztélyfőnök.Megkértem, hogy hívja ki a fiamat az osztályból, és négyesben pár percig beszélgessünk.Az én gyerekem meg sem mert mukkanni, csak bólogatott,mikor én kérdeztem.Az osztályfőnök végig hallgatott mindent, és bocsánatot kért,mert nem tudta, hogy ennyire elfajult a két gyerek közt a viszony.A kölyök még az osztályfőnök előtt is azt mondta, hogy rohadt árulkodós a fiam, és ezért még szétveri a pofáját.Na itt szállt el az oszt.főnök agya, és bementünk az igazgatóiba.Fiamat visszaengedte az osztályba,mert közben becsengettek.Az igatgatónő előtt az osztályfőnök elmondott mindent.Mikor a diri megkérdezte,van -e hozzáfűzni valóm, én még azon kedves szavait is elmondtam a gyereknek, amit a várakozás közben mondott nekem.Az igazgatónő megköszönte, hogy nem én vettem revansot a gyereken és azt mondta, hogy a többit ő majd elintézi.Mindenesetre mielőtt kijöttem az igazgatónőtöl még annyit mondtam a gyereknek:Ha még egyszer megtudom, hogy csak egy ujjal hozzá ér a fiamhoz, négyszem közt fogunk beszélgetni és az nem lessz ennyire gyors,és sokkal jobban fog fájni..Az hittem az Igazgatónő rám szól, de nem mondott semmit,mert látta, hogy komolyan is gondolom amit mondtam.A monokli a fiam szeme alatt ma reggelre még rosszabbul mutatott mint tegnap este.A szivárvány minden színében játszott.Én eljöttem a verekedős gyerek ott maradt az igazgatóval.

Hozzá kell tennem, hogy az iskolát 2 éve átvette a katolikus egyház, és azóta az iskolai szabályok sokat szigorodtak,igaz ezt én nem nagyon vettem észre, ezt csak az igazgatónő mondta.

Most kíváncsian várom a folytatást.Férjem nagyon mérges rám amiért beleavatkoztam a gyerekek ügyeibe,nem is jött el velem.A kisfiam sem örült, hogy bementem az iskolába, mert azt mondta, hogy ezentúl még jobban fogja verni az a gyerek.Nem nagyon tudtam megnyugtatni,remélem az osztályfőnöknek majd sikerül.Most azért erősen aggódva várom haza a gyerekemet, de elhatároztam, hogy ha továbbra is veri a fiamat, tényleg én fogom elintézni a kölyköt.Tudom, hogy nem adtok igazat, de képtelen vagyok kivárni ameddig az iskola intézkedik.Persze ez csak abban az esetben lessz ha a verések nem szünnek meg.

Köszönöm, hogy drukkoltatok értünk, és köszönöm a segítségeteket is.Ha ti nem hűtötök le tegnap, én már ma négyszemközt intéztem volna el a gyereket.

40. cikicakk (válaszként erre: 38. - 0f45284c13)
2008. dec. 3. 22:14

Eltudod te képzelni mekkora törés az egy gyereknek,ha hat év után kell iskolát változtatnia?

És mind ezt egy olyan gyerek miatt akit a szüleik képtelenek megnevelni.

39. cikicakk (válaszként erre: 37. - Diagonalt)
2008. dec. 3. 22:13

Természetesen nem fogom agyba főbe verni a gyereket.Ennél már jobban nem tudja ez a gyerek útálni a fiamat,úgy hogy rosszat már nem tudok neki tenni.Lehet, hogy az a kölök nem is tudja, hogy Viktor itthon panaszkodik minden nap,mert semmi baja nem lett még eddig hiába szóltam a szülőnek, az oszt,főnöknek.Valamit tennem kell amitől megijed.Bízom benne,ha berángatom az igazgató elé,akkor az igazgató már rá tud ijeszteni.

Bár itt meg az a gond, hogy azosztályfőnökük nagyon aranyos,kedves tanárnő.Félek, hogy neki ártok azzal,ha az igazgatóhoz megyek,mert majd az lesz,hogy nem alkalmas osztályfőnöknek,pedig a gyerekek imádják.Egyszerüen nem tudom mit tegyek.Annyit tudok,hogy ez így nem mehet tovább,és mint minden anya én is féltem a gyerekemet.

2008. dec. 3. 21:55
Szólj az igazgatónak,de ha az sem segít vidd másik iskolába a gyerekedet.
2008. dec. 3. 21:19
Én is az igazgatóhoz fordulnék,nem hiszem,h jó megoldás elkapni a gyereket,mert tapasztalatból tudom,h utána csak jobban bántják.
36. Kedveske (válaszként erre: 35. - Cikicakk)
2008. dec. 3. 21:17

Minden estre járj a végére, és tényleg kérdezz meg egy szakembert mit tegyél.

A verekedős fiúra nem tudok okosat mondani, de engem nagyon felháborít, hogy az iskola nem nagyon csinál semmit. Azért azt a monoklit ők is látták! Én e mellett sem mennék el, szó nélkül.

2008. dec. 3. 21:14

Kedveske!

Igen,kifejezetten az erőszaktól fél.Tehát ha az edzésen fejbe találja a labda,semmi baj.Egyenlőre még nem emberkerülő, de ettől a szinte betegesen írtózás az erőszaktól aggaszt engem is.Pedig itthon ilyet nem lát.Szép csendesen éldegélünk a férjemmel, soha egy veszekedés,legalább is nem előtte.Erre mindíg nagyon vigyáztunk.Most még kifejezetten társasági ember, de ott is,ha két osztálytársa összeveszik,azonnal elmegy onnan.Nem nézi meg mi lesz a vége.

34. Kedveske (válaszként erre: 32. - Cikicakk)
2008. dec. 3. 21:07
Ez nagyon érdekes! Számomra ebből az jön le, hogy az emberektől fél, mert azok direkt/szándékosan is tudnak bántani, nem csak véletlenül. Ha ez nagyon beidegződik, akkor szerintem még "emberkerülő" is lehet, teljesen bezárkózik. Ez kamasz korban még inkább előjöhet.
33. cikicakk (válaszként erre: 31. - Kedveske)
2008. dec. 3. 21:06
Most már csak az edzésre kísérjük,mert még tavaly a stadionba vezető úton cigányok rohanták le őket,( ketten voltak egy csapattársával) és elvették a kerékpárjukat,és a mobiltelefonjukat.Azóta kísérjük, de csak ilyenkor ősszel,mikor már sötétben kezdődik az edzés.
32. cikicakk (válaszként erre: 28. - Kedveske)
2008. dec. 3. 21:03
Igen és is így gondoltam.Látja a játékosoknál a csapatban, hogy bizony néha rendesen összerugdossák egymást.Számomra azonban meglepő, hogy mint kapus, a legmeredekebb megoldásokba is belemegy.Tehát kirohan a kapuból és még sérülés árán is elkapja a labdát, de ott a labda áll szembe vele, és nem egy másik gyerek.
31. Kedveske (válaszként erre: 29. - Cikicakk)
2008. dec. 3. 21:02

Látod a nevelési tanácsadó nekem eszembe sem jutott, pedig ez nagyon jó ötlet. Ha jól emlékszem azt írtad, hogy 10 éves a fiad(?). Szerintem itt az ideje, hogy egy kicsit önállóbb legyen, ne kísérgessétek mindig minden hova.



(engem is sokáig kísértek a suliba anno, és a végén még nappal is féltem az utcán, ha nem volt velem valaki, aztán rájöttem, hogy nincs mitől tartanom-nappal)

30. cikicakk (válaszként erre: 27. - C0c88e77c0)
2008. dec. 3. 21:00
Természetesen és sem úgy gondoltam, hogy odarontok hozzá, és a tanáriig pofozom, de azért a kezeim közzül nem fog szabadulni az biztos.Az meg szerintem nem árt a fiamnak, ha észre veszi, hogy csak azzal van nagy szája a kölyöknek, aki nála csendesebb,és nem aggresszív.
29. cikicakk (válaszként erre: 26. - Kedveske)
2008. dec. 3. 20:57

Köszönöm a tanácsodat, és erősen gondolkodom is rajta, hogy valami nevelési tanácsadót felkellene keresnem.

A burikban nevelésre azt értettem, hogy állandóan kisérjük, vagy autóval visszük az edzésre,Alsós korában még a játszótérre sem engedtem el egyedül.Ha csak egyett tüsszentett már padlón voltam, mert biztos nagyon beteg, és félóránként mértem a lázát.

Mindettől függettlenül közösségi emberke,jól tanul, eddig soha senkivel nem volt konkrétan problémája.Nem félős,de most a fáramászás, gödör átugrás, meg minden olyan dologra gondolok, ami nem erőszakos cselekedet.

28. Kedveske (válaszként erre: 25. - Cikicakk)
2008. dec. 3. 20:56
Vagy talán nem (csak) az erőszakot nem szereti, hanem attól fél, hogy bántani fogják, és ezért kapus.
27. c0c88e77c0 (válaszként erre: 25. - Cikicakk)
2008. dec. 3. 20:46
szerintem ez a helyes,hogy nem szereti az erőszakot... az a helytelen aki szereti sőt élvezi is ha erőszakoskodhat ... ja és ami eszembe jutott még,hogy holnap ne fizikai bántással közeledj a fiúhoz,grabanc elkapás meg ilyenek,mert akkor pont az erőszakos viselkedést fogja látni tőled is,mint megoldást inkább szavakkal legyél rá hatással és,hogy elszégyellje magát! szerintem ha egy ilyen korban lévő fiú megszégyenítésre kerül főként többek előtt kétszer is meggondolja,hogy bántsa-e a fiadat,és lehet nem a megszégyenítés a jó, de az,hogy monoklisra veri a fiad szemét az már sok és nem lehet szó nélkül hagyni...
26. Kedveske (válaszként erre: 24. - Cikicakk)
2008. dec. 3. 20:38

Pontos receptet nem tudok adni, mert Te ismered a fiadat, csak ötletet. Pár hozzászólással lejjebb, pont Te írtad, hogy burokban neveltétek (hogy eze alatt mit értesz pontosan nem tudom) Itt az ideje azt a burkot megrepszteni. A sport szerintem több szempontból is nagyon jó ötlet: önbizalmat ad, állóképességet fejleszt, és egy sportos gyerekkel sze,mben kétszer is meggondolják, hogy újjat húzzanak a társai, közösségi hatás, stb

Elviheted terápiás csoportba ha van ilyen a közeletekben, vagy beszélhetsz te egy szakemberrel (pl: pszichológus, vagy pedagógus) hogy hogyan tudnád a fiadat fejleszteni. Szerintem ők sok jó tanáccsal tudnak szolgálni.

25. cikicakk (válaszként erre: 23. - Lizabella)
2008. dec. 3. 20:32
Járt már, de lehet, hogy pont az erőszak miatt ,nem szerette.Jelenleg focizik,már 5 éve, de ott is kapus, hogy még véletlen se kelljen erőszakosan viselkedni.Valamiért nagyon retteg az erőszaktól.Még a filmekben sem szereti a verekedős akciófilmeket.
24. cikicakk (válaszként erre: 22. - Kedveske)
2008. dec. 3. 20:30
És ezt hogy csináljam.Mióta ez a gyerek veri,mindennap leülök vele beszélgetni,hogy: Kisfiam,anya és apa nem lehet mindíg melletted, nem óvhatunk meg mindentől és mindenkitől.Próbálj meg te magadtól is kitalálni valamit, amivel ráijesztesz a gyerekre.Meg van engedve, hogy ött üsd ahol éred, még csak szídást sem fogsz itthon kapni.Ezen kívül nem nagyon tudom elképzelni, hogy mivel is készíthetném fel a valós életre.Jó tanuló, nem egy visszahúzódó csendesgyerek.Az osztálytársai szeretik,egyedül a testi erőszaktól ódzkodik.( Természetesen kivéve a verekedős gyereket, ő nem szereti.)
2008. dec. 3. 20:27
Azért be írathatnád a gyereket valami küzdősportra.Adna neki egy kis önbizalmat.
22. Kedveske (válaszként erre: 14. - Cikicakk)
2008. dec. 3. 20:25

Ez elsősorban iskolai probléma. Ez alatt azt értem, hogy az ost főnek kutya kötelessége megvédenie a fiadat. Csinált már eddig valamit? Mit? Kapott ez a gyerek már osztályfőnőkit, vagy valamit?

Ha a gyerek problémás, és nem tud vele mit kezdeni az iskolának kötelessége (törvénybe előírt kötelessége) jelezni a Gyermekjóléti Szolgálatnak, akik lépéseket tehetnek hogy a problémás gyerek "problémáit" feltárják, és orvosolják.

DE ettől még nem biztos, hogy a fiadat egy csapásra nem fogja bántani Ő vagy más, fizikálisan és/vagy verbálisan. Ahhoz hogy a gyerekedet a jövőben megóvd a hasonló, vagy még rosszabb helyzetektől és ezel serdülő és felnőtt korában ne legyen nagyobb problémája neked kell tenni, fejleszteni (fejlesztettni) az önértékelését, önérvényesítő képességét.

21. cikicakk (válaszként erre: 19. - C0c88e77c0)
2008. dec. 3. 20:25
na itt a nagy gond, hogy a párom is rettentően ellenzi, hogy én beszéljek a gyerekkel.Tudja, hogy ha a gyerekemről van szó,nem vagyok egy úri lány,főleg ha a gyerek ki is provokálja.Azon gondolkozom, hogy lehet addig fogom a gramancánál fogva ameddig az osztályfőnököt meg nem találjuk.Így talán megússza a gyerek a kiadós verést tőlem, mert engem is vissza tart majd az, hogy ott az osztélyfőnök.A fiam szeméről a monokli reggelig biztos nem múlik el.
20. cikicakk (válaszként erre: 18. - Dus)
2008. dec. 3. 20:21
Már beszéltem az anyukával,semmi eredmény, beszéltem az osztályfőnökkel, szülőin, szülőin kívül is, semmi hatása.Sajnos a fiam nem verekedős fajta,kerüli a konfliktudokat, már ha tudja.Lehet,hogy pont ez irritálja azt a gyereket, hogy a fiamat szeretik az osztálytársak, még őt nem annyira.Mondjuk neki is van az osztályban 2.3 gyerek az agresszívabb fajtából akik a barátai, de azok legalább a fiamat nem verik.Nem látok más megoldást, csak azt, ha én kapom el a kölyköt holnap reggel.A magatartásán fog múlni,hogy mivel ússza meg a találkozásunkat.
2008. dec. 3. 20:20
mivel már beszéltél a szülőkkel és szülői értekezleten is elmondtad,hogy mi a helyzet csak az a helyes megoldás,ha közvetlenül a gyerekkel beszélsz! legyél határozott ,hogy megfélemlítve és megszégyenítve érezze magát! még jobb lenne talán ha nem egyedül mennél be hanem a pároddal! azért ez borzasztó,hogy elengeditek a gyereket az iskolába ahol elvileg védett helyen van,és milyen lelki-testi terror érheti őket... kitartást és szorítok,hogy megoldódjon ez az állapot...
18. dus
2008. dec. 3. 20:14

Szia.


Szerintem jobban jársz, ha beszélt a tanárral, az majd megpróbálja helyre tenni a verekedő gyereket. Ha ez sem lesz hatással rá, akkor beszélj a szüleivel, hogy Ők beszéljenek vele erről a dologról.


Remélem sikerül megoldani a problémát!

Az én fiamat8aki elsős) is év elején rendszeresen piszkálták a negyedikesek, de szóltam a tanárnak, az elrendezte! Ja, és 1,5 hónapig ment, mert a fiam nem mert róla beszélni, utólag derült csak ki!


Ne hagyd annyiban, mert lelkileg tönkre teszik a fiadat ezek a verések!

2008. dec. 3. 20:12
sajnos az én fiam se ütne vissza, és ő egy kicsit fura... mármint nem öli a többieket a szünetben, hanem mondjuk pl hajtogat papírból, és ez a tanárok szerint autista jelekre utal... én is féltem őt, nehogy bántsák, mert sajnos így szokott lenni...
16. cikicakk (válaszként erre: 10. - Ritapam)
2008. dec. 3. 20:10
Intézni szerintem már csak én tudok.Nagyon eldurrant már az agyam.Az a helyzet, hogy a kisfiam 8 vetélés után, 41 éves koromban született.Mondjam azt, hogy burokban neveltük, védtük még a széltől is.?Igen, biztosan.Ha nem pátyolgattuk volna,talán nem ilyen mulya, és már rég vissza üt.A majomszeretetnek is ára van, ami a gyereken csattan Nem véletlen, hogy pont őt bántja az a gyerek.Nem azt mondom, hogy a fiam egy kis angyal, de sosem volt rászorulva, hogy megkeljen védenie magát.Most, hogy mondtam neki, hogy majd én elbeszélgetek az osztálytársával,nagyon meg van ijedve,mert attól fél, hogy ezután még jobban fogja bántani
15. Ritapam (válaszként erre: 13. - Cikicakk)
2008. dec. 3. 20:07
várom a fejleményeket, sok sikert!!!
2008. dec. 3. 20:03
Nem nagyon van nekem kedvem végig járni ezt a szamárlépcsőt.Igazgató, ifjúságvédelmi felelős,stb.Elterveztem,hogy holnap elkapom a kölyköt, és azon múlik, hogy milyen megoldást választok,hogy a gyerek támadóan, flegmán, vagy (és ez neki a legjobb megoldás) bűnbánóan, megígérve,hogy leszáll a fiamról lép fel.
13. cikicakk (válaszként erre: 10. - Ritapam)
2008. dec. 3. 20:01
Igazad lehet,mert azon a szülői értekezleten amikor szóltam az anyukának a kedves Anyukából erős alkoholszag párolgott ki.
2008. dec. 3. 20:00
Köszönöm a jótanácsokat.A szülőin az osztályfőnök megígérte,hogy beszél a gyerekkel.Nem egyszer szóltam már szülőin kívül is a tanárnőnek.A gyerek osztálytársai is a fiam védelmére keltek,persze nem úgy, hogy elverték a fiam helyett.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook