Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Félrelépésem története fórum

Félrelépésem története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Félrelépésem története

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
181. dorianah (válaszként erre: 174. - Jellina)
2011. ápr. 11. 16:41
Jellina, nagyon könnyen mondod, hogy "repülne, mint a szél", amíg meg nem csalnak...
180. mágnes74 (válaszként erre: 179. - Dorianah)
2011. ápr. 11. 16:38
A próféta szóljon Belőled:)
179. dorianah (válaszként erre: 169. - Mágnes74)
2011. ápr. 11. 16:35
Igazából inkább remélem. Mert ha nekem van igazam, az talán kicsit más, mintha máskor is megtenné.
178. 3b6009da8e (válaszként erre: 177. - Pitypangné)
2011. ápr. 11. 16:28

OK.OK.OK.

:-)

177. Pitypangné (válaszként erre: 172. - 3b6009da8e)
2011. ápr. 11. 16:27
Egy szót nem írtam rólad, nem tudom hogy jön az ide, hogy te csaltad-e már meg a párodat. Az utolsó mondatoddal pedig egyetértek, ezt én is írtam már lentebb, csak más megfogalmazással. :)
176. Jellina (válaszként erre: 175. - 8a68aecda6)
2011. ápr. 11. 16:27
Ja, értem.
175. 8a68aecda6 (válaszként erre: 170. - Jellina)
2011. ápr. 11. 16:25
A lépést arra értettem hogy létezik olyan hogy,VÁLÁS.
174. Jellina (válaszként erre: 166. - E458602baf)
2011. ápr. 11. 16:22

Nem.

Nem vesszük természetesre.


De álszentség lenne azt állítani, hogy meglepődöm és gyors egymásutánban 5-ször keresztet vetek, ha ilyet hallok.


Én nem tudom, hogy megcsalt-e a férjem az elmúlt nem kevés év alatt.

Bízom benne, hogy nem.

Ha megtette, akkor úgy tette, hogy nem vettem észre, nem éreztem meg.


Azt sem mondom, hogy ha megcsalna, akkor megérteném vagy meg tudná magyarázni.

Nem tudná.

Repülne, mint a szél :D


De, ugyanakkor saját magunkkal szemben elnézőbbek vagyunk...jó, csak magamról beszélek...

173. hbea (válaszként erre: 170. - Jellina)
2011. ápr. 11. 16:22

:)


Azt hiszem én is feladom:)

172. 3b6009da8e (válaszként erre: 162. - Pitypangné)
2011. ápr. 11. 16:21

akkor én is leírom még 1x hátha nem voltam elég világos.

sem a megcsaltak, sem a megcsalók táborát nem gazdagítom.

ettől függetlenül, minden ember életében jöhet vmi, amire később nem lesz büszke.

171. hbea
2011. ápr. 11. 16:21

Pont ugyanígy gondolkodtam az életről, míg rá nem jöttem, hogy bármit teszek akkor is az ilyen emberek vesznek körül. És belefáradtam a csalódásokba.

És igazad van, mindig utólag derül ki, hogy elcsúszott a számolás, ellenkező esetben is.

Nah de mindegy attól szép a világ, hogy mindenki másképp lát dolgokat, túl unalmas lenne ha nem.

170. Jellina (válaszként erre: 167. - 8a68aecda6)
2011. ápr. 11. 16:19

Nem.

Nem.

Nem.

Pont azt mondtam, hogy még véletlenül sem szeretnék senkit sértegetni egy arctalan fórumon, ezért inkább nem is írok semmit, mert, ha vki nagyon akarja bármit (rosszat) belemagyarázhat.



Szerinted egyébként egy félrelépes hogyan lehet "nem gusztustalan"?

Van "szép" félrelépés is ?

169. mágnes74 (válaszként erre: 165. - Dorianah)
2011. ápr. 11. 16:18

Ez jól hangzik, és egyetértek.

De Neked ebből a cikkből az jött le, hogy az író elkövette a hibát, majd továbbjutott?

Én attól félek, újra megteszi, mert nem érzi a súlyát a dolognak.

168. mágnes74 (válaszként erre: 164. - Hbea)
2011. ápr. 11. 16:16

Amit másért teszek, illetve nem teszek, az nem kell, hogy a viszonzás mértékétől függjön. Szerintem ez az alapvető szemléletbeli különbség köztünk.

Az én személyes tapasztalatom, hogy amikor már nem azért teszek valamit, mert az másnak jó, hanem azért, mert nekem jó, hogy adok, onnantól olyan emberek vesznek körül, akik ugyanilyenek.

Normális, hogy az egyén van előtérben bármely élethelyzetben, önmagunkat feladni a másikért, nagy butaság lenne.

Ne azért ne csaljak, hogy Őt ne bántsam, hanem azért, mert ezzel magam is bántom. Ennek következménye az önvád, a bűntudat. Mérlegelni kell, hogy megéri-e? Ha nagyobb a nyereség, akkor legyen. Csak általában utólag derül ki, hogy elcsúszott valahol a számolás.

167. 8a68aecda6 (válaszként erre: 118. - Jellina)
2011. ápr. 11. 16:14

Nagyon fiatal igen,40 éves kétgyermekes, tisztességes családanya vagyok.

Mit tudnál sértésnek írni? azt tisztességgel nevelem a két gyermekem, és 18év házasság alatt nem csaltam meg a férjem ,holott lett volna számtalan alkalmam. Nem azt mondom, hogy ha valakinek hiányzik az életéből valami, és üresnek érzi azt ,akkor ne lépjen,de ne így ilyen ocsmány módon. Gusztustalan egy nőtől,ugyanúgy mint egy férfitől.Hányingerem van az ilyentől.Ellehet válni, nem kell a másikat megalázni, becsapni!!!!!!

2011. ápr. 11. 16:13

Sziasztok!

Akkor itt mindenki(kivéve aki nem) természetesnek venné azt is ha őt csalná meg a párja?

Nagyon könnyedén vesszük ezt a témát...el se akarom hinni hogy ez a való életben is már ennyire természetes dolog. (?)

Amellett hogy hűséget fogadunk egymásnak, bizalmat is adunk...és ez érte a hála? Tényleg manapság ennyit ér egy párkapcsolat/házasság?

Mindemellett persze nem mondok véleményt... mert nem szoktam ítélkezni... de azért ledöbbentem a hozzászólásokon.

2011. ápr. 11. 16:13
Szerintem túlidealizálják az emberek a párkapcsolatokat. A való életben igenis megtörténik az, hogy valaki megcsalja a párját. És akkor mi van? Szerintem az, hogy kipróbál valaki valami olyat, amin 10 éve rágódik, egyáltalán nem probléma. Attól még szereti a férjét. Sőt, talán most még jobban. Én úgy gondolom, hogy néha az ilyen dolgok előrébb visznek. Igenis kell hibákat elkövetni, hogy továbbjussunk.
164. hbea (válaszként erre: 159. - Mágnes74)
2011. ápr. 11. 16:08
Ez ekkora fokú önzőségről azt gondolom, hogy az ember saját magának tartozik elszámolással s ha az már megvan jöhetnek a környezetében élők. Lehet én vagyok túl negatív a tapasztalataim alapján és te,ti megtaláltátok azokat az embereket, akik feltétel nélkül tesznek dolgokat értetek, nekem ez nem sikerült. Szerintem a legnagyobb szerelemben is kivétel nélkül az egyén van előtérben és ez talán jól is van így.
163. mágnes74 (válaszként erre: 161. - Hbea)
2011. ápr. 11. 16:06

Értelemszerűen, ha vállalta a sztoriját, tudnia kellett, hogy nem mindenki fog tapsikolni.

Nem török pálcát senki felett, itt vélemények ütköznek csak.

162. Pitypangné (válaszként erre: 160. - 3b6009da8e)
2011. ápr. 11. 16:03
Látom fáj megérteni amit írok... Utoljára elmondom, hogy ÁLTALÁNOSSÁGBAN VÉVE NEM SZIMPATIKUS, AHOGY AZ EMBEREK TÖBBSÉGE A MEGCSALÁSRÓL GONDOLKODIK. Ebben nincs benne az, hogy bárkit is elítélnék... Na, többször nem írom le, aki érti az érti, aki nem az így járt.
161. hbea (válaszként erre: 158. - Jellina)
2011. ápr. 11. 16:02
Így van. Ez a legundorítóbb az egészben, hogy ismeretlen emberek következtetéseket vonnak le egymásról és pálcát törnek egymás feje fölött. Ha könnyedén venné eszébe nem jutott volna megosztani itt és végigolvasni, elviselni a beszólásokat. Ő így dolgozza fel, ezen elgondolkoztak az elítélők?
160. 3b6009da8e (válaszként erre: 155. - Pitypangné)
2011. ápr. 11. 16:01

igazad van.

inkább éljenek azok a nők életük végéig magányosan, a jól megszokott semmiben, mintsem, hogy egy kis élvezet is jusson nekik.


áááááááááááááááá felháborító!

nem szégyellitek magatokat?

ti, akik még buzdítjátok is egymást egy kis gyönyörre?

micsoda fertő!

megyek, rágyújtok egy cigire, hogy ne itt füstölögjek!:-)

159. mágnes74 (válaszként erre: 153. - Hbea)
2011. ápr. 11. 16:00

Az, hogy a férje milyen, csak az Ő leírásából tudhatjuk, ugye? Nincs itt a másik fél, hogy meghallgattasson.

A másik, amiért lehet, hogy engem köveztek meg, az, hogy ez viszont akkora fokú önzőség, amit kevesen engedhetnek meg maguknak.

Érthető, hogy miután a gyerekek elérnek egy bizonyos kort, és az anya-funkcióból visszaváltozunk nővé, nagyobb a szexuális igényünk. De maga a szó: "megcsalás" már negatív dolgot jelent. És nem azzal van gondom, hogy megtette, hanem, hogy emiatt egy cseppnyi lelkiismeret-furdalása nincs, vagy legalábbis nem ez érzik ki az írásából. Ha mégis van, elnézést kérek.

Nem a társadalmi morálról beszélek, inkább a saját erkölcsi határainkról.

158. Jellina (válaszként erre: 148. - Mágnes74)
2011. ápr. 11. 15:59

Szerintem nem tudhatjuk, mennyire veszi könnyedén.


Lehet, hogy annyira nem tudta elmondani senkinek, hogy itt mondta el az arctalan tömegnek (arra nem gondolok, hogy ez csak egy újabb fórumindítási kamusztori)...

157. Pitypangné (válaszként erre: 154. - 3b6009da8e)
2011. ápr. 11. 15:58
Mondom a HOZZÁÁLLÁS az, ami nem szimpatikus.. Nem az adott pillanatról beszélek, amikor elborul az agya valakinek...
156. Pitypangné (válaszként erre: 155. - Pitypangné)
2011. ápr. 11. 15:57
Egyébként én is úgy gondolom, hogy a megcsalás mindkét fél hibája, mert van oka is annak, ha valaki megcsal valakit.
155. Pitypangné (válaszként erre: 152. - A959b08f86)
2011. ápr. 11. 15:55
Éppen azt mondom, hogy nem kövezek meg senkit, nem tudom mi vár rám, nem vagyok fából én sem... Általánosságban véve gondolom, hogy nem jó ez a hozzáállás. Nem lenne ennyi megcsalás, ha nem így állnának hozzá az emberek, ahogy itt néhányan.
2011. ápr. 11. 15:53

semmit sem mondhatunk természetesnek, ha így vesszük.

vannak dolgok, amik csak úgy jönnek.

és útközben nem gondolkodunk azon, hogy ez vajon természetes-e vagy sem.

minden ember életében vannak foltok.

jó esetben csak "folt"-ról beszélünk.

amikre nem vagyunk büszkék.

de mint mindenből, a rosszból, vagy a megbánt dolgokból is tanul az ember és remélhetőleg bölcsebb lesz.

153. hbea (válaszként erre: 150. - Mágnes74)
2011. ápr. 11. 15:53
Igen csak az a baj, hogy a másik oldalát senki nem látja. Ha az ő férje nem túl önző és lusta ahhoz, hogy kielégítse a vágyait akkor talán neki eszébe sem jut máshol keresni azt, amire vágyik. Nem azt mondom, hogy erre az az egyetlen reakció, hogy akkor megkeresi másnál. Csak ő volt elég önző ahhoz, hogy meglépje attól függetlenül, hogy megbánt-e vele valakit vagy sem. Az a baj, hogy az éremnek mindig de mindig két oldala van. Hiába tűnik egy házasság boldognak ha az egyik fél titkon nem érzi annak. Ő pedig nem is titkolta, hanem kifejtette a másik fél miért nem hallgatta meg? Én nem gondolom természetesnek a megcsalást, de ha valaki megcsal valakit nem csak a csalfában kell keresni a hibát.
152. a959b08f86 (válaszként erre: 151. - Pitypangné)
2011. ápr. 11. 15:52
20 évesen ha azt mondják visszahozzák a hűtlen nők megkövezését a törvényhozásba bőszen bólogattam volna de mára már örülök hogy nincs ilyen.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook