Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felháborodtam - láblógató anyukák? fórum

Felháborodtam - láblógató anyukák? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Felháborodtam - láblógató anyukák?

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
745. 40163fd81d (válaszként erre: 725. - F36e266467)
2011. márc. 5. 23:38

Avval egyetértek.Tiszta sor,a gyerek érdekeit kell szemelőt tartani,azt pedig nem más,hogy harmonikus,szerető családban,kiegyensúlyozott anya,apa,emberek között éljen.

Ha ez úgy valósul meg ,hogy az anyja visszamegy dolgozni,akkor az szolgálja a gyerek érdekeit.

744. a0c1361e44 (válaszként erre: 741. - Zunika)
2011. márc. 5. 23:22

Igazad van:)

Én is igy gondolom, de vannak olyanok, akik szerint ettől már rossz anya vagyok.


De ugye mindenki magából indul ki.

743. a0c1361e44 (válaszként erre: 740. - Tündér74)
2011. márc. 5. 23:20

Te sem értettél meg valamit!

2,5 éves volt a gyerekem és egyke, ami itt sokak szerint rossz. Azért adtam be bölcsibe, hogy szokja a közösséget. Játszon vele egykorúakkal és a szervezete megismerkedjen más emberek bacijival. Miért lett volna jobb, ha suliból hiányzik ennyit????


Komolyan mondom hihetelenek vagytok! Szuper anyák! De ezt csak ti hiszitek el magatokról, mert szerintem aki ilyen érthetetlen, az anyának is ilyen.

742. a0c1361e44 (válaszként erre: 736. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 5. 23:16

Ha olvasod, amit irok, akkor olvashattad, hogy nem csak a gyerekem felnőtt koráról volt szó, hanem gyerekkoráról is, amikor hasmenése és hányása is volt egyszerre.


A kórházat nem értem, mert az én gyerekemnek is volt, de odafigyeléssel a kiszáradás elkerülhető.


Tehát ha te sem csak a sorok közé képzelnél valamit, akkor megértetted volna amit irtam.


És senki nem mondta, hogy kötelező oltás, de úgy tűnik nem sikerült mindent megértened.


De még egyszer leirom ha nem sikerült elsőre elolvasnod: Nem tartom jó dolognak, ha bárányhimlő ellen oltatják a szülők a gyereküket, mert nem tudjuk, hogy meddig ad védettséget.


De aki akarja oltassa a gyerekét, magát, stb.


Megkérhetlek, hogy ne reagálj a hozzászólásaimra?

Számomra nehéz veled, nagyon lefárasztasz.

741. zunika
2011. márc. 5. 23:06

Sziasztok!

Nekem egy 3,5 éves kislányom van, és nem értek egyet.

Sajnos munkanélküli vagyok, így megtehetném, hogy kislányom mindig itthon legyen velem. Csakhogy nem jó senkinek sem.

Unatkozik, és igenis szüksége van a közösségre. Mint értelmileg, mint fizikailag.

Ott szakszerűen foglalkoznak, vele, sokat tanul, és van napirend. Ha itthon van, nincs napirend, mindig azt csinál, amit akar, és van, hogy éjfél, mire elalszik.

Sokat betegeskedik. De ez minden ovis gyerek első évében így van.

Mi lenne, ha lenne munkahelyem? Hol tolerálják azt, hogy 4 nap ovi után 2-3 hét itthonlét?

SEHOL!

És ez bizony csak úgy oldható meg, ha a gyerek immunrendszere erősödik. Ez pedig csakis oviban lehetséges.

Kövezzetek meg, ez az én véleményem. és a szakértőké is...

740. tündér74 (válaszként erre: 684. - A0c1361e44)
2011. márc. 5. 22:04
Én sosem döntöttem volna azért a bölcsi mellett, hogy a gyerekem szokja a betegségeket. Tudjuk, hogy minél kisebb egy gyermek, annál súlyosabb formában jelentkezhet nála a betegség és annál nehezebben küzdheti le szervezete a különböző fertőzéseket.
739. ab4b6bc17d (válaszként erre: 726. - F758a7200f)
2011. márc. 5. 19:44

Nem is ez okozta a fórumbéli problémát :)

Aki akar, az fog is tanulni, stb. - én pl. szülés előtt egy héttel vizsgáztam :) Főiskolán. Aztán meg a picurom mellett. Amíg ő aluszkált, én tanultam és a háztartást vezettem.

Lola írta, hogy mi mi, akik azon véleményen vagyunk, hogy a gyerekkel otthon kell lenni sülve-főve. Én nem ezt a szót használnám rá, ez olyan lekicsinylő.

Mégsem tudnám elképzelni, hogy az apján, ill. nagyszülein kívül másra bízzam a picurkámat akár pár hónaposan, akár 2 évesen.

Igaza van Csaba dokinak, a gyermekszülés időszaka olyan időszak, amire fel kell készülni, amikor előbbre kell helyezni a gyermekünk igényeit! - hogy elsősorban neki mi a jó!

Tény, hogy nagyon nehéz a mai világban megtartani egy jó állást, de a gyermekeknek egyáltalán nem mindegy, hogy kivel-és hogyan töltik az első hét évüket, ez esetben az első hármat (mivel utána úgyis bekerülnek az oviba, a közösségbe).

Persze van kivétel, amikor pl. egy anya egyedül van, segítség nélkül, akkor muszály dolgoznia, de sokan vannak, akiknek nem lenne muszály, mégis idegenekre bízzák az alig megszületett csemetéiket. Akkor miért akarják azt a gyereket?

738. Szabianyu (válaszként erre: 737. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 5. 19:14
:)
737. ab4b6bc17d (válaszként erre: 735. - Szabianyu)
2011. márc. 5. 19:13

Nincs gond!

Meg amúgyis egyetértek veled a témával leírtaknál:)

736. ab4b6bc17d (válaszként erre: 684. - A0c1361e44)
2011. márc. 5. 19:12

Csupáncsak azért, mert egy hányás-hasmenés esetén egy gyermek hamarabb kiszáradhat, mint egy felnőtt!

Ne hasonlíts már egy felnőttet egy gyerekhez se betegségben, se másban. Jó lenne, ha sok emberben végre rögzödne, hogy A GYEREK NEM A FELNŐTT KICSINYÍTETT MÁSA!


A bárányhimlő vaccinája pedig nem tartozik a kötelező oltások közé.

735. Szabianyu (válaszként erre: 732. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 5. 19:10
nem a véleményéről volt szó!de ezt meg beszéltem vele már...
734. ab4b6bc17d (válaszként erre: 638. - 3aad3b800d)
2011. márc. 5. 18:58

Ez így van, mert még egy anyás típusú dadus sem pótolhatja az édesanyát.


Mellesleg, amikor nem vagy ott vele (nem te desperate, ezt is általánossában írom!), nem biztos, hogy úgy bánnak velük idegenek, mint amikor ott vagy... - ezt csak úgy mellékesen írom.

733. ab4b6bc17d (válaszként erre: 625. - D104370848)
2011. márc. 5. 18:52

Ez tényleg olyan dolog, hogy akinek nem muszály, tehát nem a megélhetése múlik rajta, az jobban teszi a gyermeke érdekében, ha nem adja be bölcsibe az alig pár hónapos/vagy pár éves kicsit.


Ha most így belegondolunk: másoknak szültem, vagy magamnak/magunknak? Megszakadna a szívem, ha már olyan kicsin is másokra kéne bízzam!


Ne érts félre, hogy ide írtam hozzád, csak a te gondolatmeneted egészítettem ki az enyémmel! :)

732. ab4b6bc17d (válaszként erre: 602. - Szabianyu)
2011. márc. 5. 18:37

Én ezzel nem értek egyet. Miért ne oszthatná meg a gondolatait attól még? Vagy a véleményét? (én is hozzá szoktam szólni pl. a hűtlenségi fórumokhoz, bár - hálisten - nincs benne tapasztalatom - pusztán azért, mert felháborít, ha valaki megcsalja a másikat).

Ezek szabad fórumok és nem csak úgy volt megfogalmazva a kérdés, hogy csak azok jöhetnek, akiknek már van tapasztalata.

Az más, hogy hogy fog ő reagálni bizonyos helyzetekre, ha már lesz gyermeke, de attól még szerintem nyugodtan hozzászólhat bárki!

731. f36e266467 (válaszként erre: 728. - Punka)
2011. márc. 5. 18:27

Az években nem vagyok biztos. Azt tudom, hogy 2-3 éves korig nagyon fontos az anya szerepe, de az intenzitásnak még utána kell néznem.


Mindenesetre ez az első és legfontosabb. Aztán jöhet a saját igény. Én így gondolom. Sőt, biztos vagyok benne. Így kellene előre is gondolkozni.

730. Szabianyu (válaszként erre: 721. - Kneseva)
2011. márc. 5. 18:18
hol kaphatnék támogatást hozzá?tudsz valami weboldalt ahol leírják milyen képzéseket támogatnak?
729. Szabianyu (válaszként erre: 721. - Kneseva)
2011. márc. 5. 18:16
Én szeretnék tanulni!!!!!!csak kell egy olyan társ aki valamit le vesz a válladról.abban az esetben kivitelezhető.nekem nem hogy levesz még rak is rá.de ez van.de ettől függetlenül szeretnék tanulni de most a hobbimat szeretném okj-síteni.
728. punka (válaszként erre: 727. - F36e266467)
2011. márc. 5. 17:58
Én már rákérdeztem, mi a gond vele, de nem kaptam választ sajnos. Nekem jó emlékeim vannak onnan :)
727. f36e266467 (válaszként erre: 724. - 40163fd81d)
2011. márc. 5. 17:45

Ha szereti és fontosnak tartja a munkáját a gyerekének az érdeke előtt, akkor minek szül? Ennek semmi értelme.


Ez a kipipálás tipikus esete.


Amúgy a bölcsi témának még utána nézek. Ahhoz nem értek. Ha nem tesz jót a gyereknek, akkor felelőtlen. De a bölcsivel lehet, hogy nincs gond. Majd visszatérek, ha elolvastam, amit írnak róla :)

726. f758a7200f (válaszként erre: 721. - Kneseva)
2011. márc. 5. 17:44

Ez a tanulas dolog tok jo lenne:)


Es tenyleg rugalmas dolognak tartom mert eleve egy otthon levo anyuka ugy szervezi meg a tanulnivalot ahogy akarja:) es ahogy a gyerekek elfoglaltsagaval osszeegyeztetheto


Amugy en is tanultam amikor az elso pici volt es nem utkozott akkora nehezsegbe

725. f36e266467 (válaszként erre: 724. - 40163fd81d)
2011. márc. 5. 17:40
A gyerek érdekét kellene néznie. Ha ezzel nem értessz egyet, az gáz :)
724. 40163fd81d (válaszként erre: 712. - F36e266467)
2011. márc. 5. 17:39

Nem értek veled egyet.

Szerintem egy munkáját szerető és fontosnak tartó nő is megteheti ,hogy férjhez megy és gyereket szül,akkor amikor akarja,anélkül ,hogy emberileg felelőtlennek,vagy elítélendőnek ítélnék meg azért,mert mondjuk egy évesen bölcsődébe viszi a gyermekét.

723. punka
2011. márc. 5. 17:22
rá=rám
722. punka (válaszként erre: 680. - Kiralylany1018)
2011. márc. 5. 17:21

Szia! Azt hiszem, a 3 hót én írtam, és nem hülyeség, mert itt így van. 3 hónap, ha vállalkozó vagy (elég sokan azok, pl. én is), 6 hónap, ha alkalmazott. Utána olyasmi jár, mint a családi pótlék, ami kb. az otthoni kétszerese, meggazdagodni nem lehet belőle.

Németországot nem tudom, de arról nem is nyilatkoztam.

Belgiumban 3 évesen van az ovi, illetve suli előkészítő, de előtte ugyanúgy van bölcsi.

Lehet, hogy nem rá céloztál a hozzászólással, csak jelezném, hogy nem hülyeség a 3 hónap.

721. kneseva (válaszként erre: 712. - F36e266467)
2011. márc. 5. 17:13

Nem mindenben értek egyet Veled.Illetve másként közelíteném meg a gyerek és karier kérdést.Szerintem a kettő tökéletesen összeegyeztethető, és három gyerekes anyuka is gonodlhat , sőt tehet is a munkahelyi siker érdekében. Rég volt, igaz, de három gyerek mellett tanultam felsőfokon-- egyetemen, szakértőnek--A gyerekek még kis iskolások voltak. A férjem, 4 és fél évig a munka dandárját vállata, s a gyerekek is sokat segítettek. Össze

lehet egyeztetni: 3 gyerek+ kiemelt osztályvezető+társadalmi munka+ társasági élet+szinház+hangverseny+ vacsora étteremben+ kirándulás. Így leírva elképzelni se tudom, hogy bírtam/tuk, de ment.A gyerekeim nem látták kárát, sőt sokat segített nekik, manapság mikor az egész élet egy kűzdelem,van példa előttük.

Gondolatban elmentem odáig, hogy én minden kismamaát, aki igénybe veszi a GYES-t, GYED et, köteleznék valamilyen tanutásra. Az anyuka otthon van, sok esetben 5-6 évig. Ez alatt megtanulhatna egy nyelvet, elvégezhetne szakmai tovább képzéseket, hogy ne felejtsen el moindent. Ha nincs képesítése, megszerezhetne valamilyet. Nem ördögtől való ötlet ez. Az unokamenyem pl. középfokú nyelvtudását tökéletesítette, felsőfokúra és kertészetet tanult, ki tudja mire lesz jó. Ha csak a kertben, akkor ott. A semminél több.

Van egy mondás: "Ne mond, hogy nincs időd semmire ! A Te napod se rövidebb, mint Michelangello, Pasteur, Eisten, Teréz anya napja "

2011. márc. 5. 14:25

Fórumokon veszekedni..

mennyire felesleges..szerintem itt senki sem foglalkozik ténylegesen a másikkal..de azért sokan szeretnek kötekedni..

719. f36e266467 (válaszként erre: 716. - A0c1361e44)
2011. márc. 5. 14:24
Valójában az élet produkál persze olyan helyzeteket, amiben nem tudjuk tartani magunkat a legideálisabb megoldáshoz, de én inkább arra gondolok, hogy azt látomm hogy sok emberben túl laza az átgondolása ezeknek a témáknak ahhoz képest, amit a gyereküknek okoznak ezzel. :)
718. spinneli (válaszként erre: 716. - A0c1361e44)
2011. márc. 5. 14:14

"A legnagyobb problémát az jelenti, hogy sokan csak a sorok között olvasgatnak, és lehet félre értenek sok információt és emiatt feleslegesen háborognak nem létező jelzőkön..."


A legtöbb veszekedésnek ez az oka itt...meg a való életben is.

:)

717. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 707. - 9242a6388c)
2011. márc. 5. 14:10

Én teherbeesésem előtt 3 -4 hónappal oltattam be magam..

Most pedig 20 hónapos korában megkapta a gyermekem is..

lehet úgy jár volna,mint én,hogy nem kapja el,de jobbnak láttam így..

szerintem ma már minden betegségnek más a lefolyása..én tartok a bárányhimlő szövődményeitől,ezért oltattam be..

2011. márc. 5. 13:21

A probléma abból alakult ki, hogy sokak egy celeb véleményét magukra vették, miszerint azok az anyukák, akik otthon maradnak a gyerekükkel x ideig, azok láblógatók. Ami joggal, vagy sem felháborodást váltott ki azon anyukákkal szemben, akik visszamennek a gyerek 3 éves kora előtt dolgozni.

Én ezzel nem tudok egyet érteni, hiszen mindenkinek meg van az oka arra, hogyha úgy dönt, visszamegy dolgozni. És most ne azt tekintsük elsődleges indoknak, hogy karriert akar valaki épiteni. Számtalan oka lehet. Mint emlitettük is többen: anyagi okok miatt, néhány éve nem járt 3 év gyes, stb. De ezek a gyerekek sem sérültek ettől.


Még ami ezzel kapcsolatban elgondolkodtat: itt mindenki azt gondolja, hogy a gyerekkel x éves koráig sülve-főve együtt kell lenni, és azt mondják ettől a gyerek nem lesz önállótlan, nem lesz anyámasszony katonája, stb., de bezzeg egy egyke az mindenképp az. Miért is? Miért gondolja minden több gyerekes, hogy az egyke az elkényeztetett, anyuci kedvence, akinek az anyja ráadásként rossz anyós is lesz. Miért gond az, hogy egy egykét a szülei szeretnek, támogatják, együtt éreznek vele, és miért nem baj, ha ugyanezt teszi a több gyerekével a szülő?

A legnagyobb problémát az jelenti, hogy sokan csak a sorok között olvasgatnak, és lehet félre értenek sok információt és emiatt feleslegesen háborognak nem létező jelzőkön...

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook