Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félek a szüléstől!! fórum

Félek a szüléstől!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
45. trixxxi0918 (válaszként erre: 43. - F758a7200f)
2011. nov. 15. 22:03
Igaz! Köszönöm :)
44. hnora
2011. nov. 15. 21:46

Elolvastam a másik, dohányzós fórumot, és bár ne tettem volna... Álmomban se jutott eszembe, hogy a XXI. században még itt tartunk!

Egyébként meg kíváncsi vagyok, hogy az, akinek annyi önuralma sincs, hogy a magzatának (és magának) nyilvánvalóan ártalmas dologgal felhagyjon, mit fog tenni az első időszakban, ami bizony sokszor megköveteli a lemondást és az önuralmat... Mondom ezt úgy, hogy valaha nagy dohányos voltam, és gyakorlatilag nincs olyan barátnőm, aki ne lett volna az, és érdekes mindannyian kibírtuk azt a 9 hónapot cigi nélkül... Bocsánat az offért.

2011. nov. 15. 21:42

Elkezdtem olvasni azt a cikket amire valaki hivatkozott, hát már az elején egyetértek 100%:


A szülés élménye sokban függ a párkapcsolat jellegétől is, az érzelmi-anyagi körülményektől, és társadalmi közállapotoktól.


Miért van az, hogy leginkább azok "szenvedik" meg a szülést és hánytorgatják évekig, akik eleve nincsenek valahogy rendben a női mivoltukkal, vagy a nő szerepével. Szóval komolyan, Trixxi, ne nyűgként éld meg, hanem mint kitüntetés: TE ÉLETET ADSZ!


Kérdés: szeret a párod? Ő is fél a szüléstől? Sztem ha ezt tisztázzátok és úgy mentek oda, hogy együtt vagytok, lesztek, akkor nem lesz probléma, valaki mondta is, hogy a fájdalmat, rosszat valahogy kitörli az ember utólag az agyából és ez tényleg így van. Amire szomorúan emlékszik vissza az anyuka, az leginkább a külső körülmények.


Érted, a szurit is beadhatja egy bajuszos, sűrű szemöldökű, ellenszenves nővérke, vagy egy kedves és szép. Esetleg ott lehetsz egyedül, vagy valakivel aki elkísér, a fájdalom adott, a körülményektől függően úgy emlékszel majd vissza, hogy förtelmes volt, vagy tűrhető, nem?:)))))

2011. nov. 15. 21:42

Én akkor féltem a szüléstől,mikor mégcsak tervben sem volt..aztán mikor terhes lettem egyáltalán nem,sőt az utolsó pillanatig nyugodt voltam..átadtam,vagy megadtam magam a szülésnek,és próbáltam együttműködő lenni..

Bár nem fórumoztam,de kismamás könyveket olvasgattam..

Később itt tudtam meg,hogy lehet fájdalómcsillapítót kérni..(szívesen éltem volna vele..:)

2011. nov. 15. 21:33
Én nem féltem. Egész terhességem alatt magabiztos voltam, ügyes leszek, erős leszek, túl fogom élni, hisz annyian szültek már és mind túlélték. Mikor megjött az első fájás, az első gondolatom az volt, nem akarok szülni. Bementünk a kórházba, 1 óra múlva mondtam, hogy jöhet az eda, megvizsgáltak és azt mondták, itt biza nem jöhet, hanem a gyerek jön egy órán belül:) Nem kaptam se beöntést, se fájdalomcsillapítót, első baba volt, nem tudtam mire számíthatok és még így is azt mondom, nem volt vészes. Legalábbis pár óra múlva azt mondtam:D Közben meg eszedben sem lesz a félelem:)
40. f758a7200f (válaszként erre: 33. - A360345bdd)
2011. nov. 15. 21:30
Ez tök aranyos, ki fogom próbálni:)))))
39. zoknis kacsa (válaszként erre: 36. - Syria)
2011. nov. 15. 21:18

Ez relatív dolog, van egy ismerősöm , aki végig dohányzott és most is . a fia 12 éves és focizik , jól tanul-.----

Nem tudom miért jó vészmadárkodni...én is cigiztem , míg nem tudtam ,hogy baba lesz..söt 3 hónapig ittam is alkalmanként.

Mikor a doki bejelentette, hogy baba van , a poén kedvéért azt mondtam, hogy na akkor a tegnapi két jack daniells nem kellett volna:) Erre a doki, hogy az elején nem lényeges, attól nem lesz semmi baja a babának, amelyik meg akar maradni megmarad.

Az utolsó harmadban azért érdemes felhagyni vele, amikor az idegrendszer is fejlődik...

2011. nov. 15. 21:14
Köszönöm szépen mindenki válaszát!
2011. nov. 15. 21:10
ne félj, ott majd úgyis sodornak az események és repülnek az órák. kitartás!
36. syria (válaszként erre: 1. - Trixxxi0918)
2011. nov. 15. 21:09

Semmi okod a szüléstől félni.

Tudom, mert már kettőn túl vagyok, megspékelve a kettő közt egy spontán vetéléssel.


Inkább a attól félj, hogy bagózol, s nem tudhatod, milyen kárt teszel ezzel a kicsidben.

35. trixxxi0918 (válaszként erre: 33. - A360345bdd)
2011. nov. 15. 21:09
ÓÓÓÓ ez nagyon jól hangzik :)
34. zoknis kacsa (válaszként erre: 33. - A360345bdd)
2011. nov. 15. 21:08

:) majd kiötlöm melyik legyen...


Néha odabújik hozzám a kutyusom , horkol mint az istennyila, a pici meg nagyon mozog olyankor...nem lehet elég korán megszokni a horkolást:)

33. a360345bdd (válaszként erre: 31. - Zoknis kacsa)
2011. nov. 15. 21:05

Ha szeretnél sokáig szoptatni, vagy csak azt, hogy hamar beinduljon a tejed: evés előtt mesélj egy rövidke mesét a fiadnak. Válassz 3-4 kedvenc mesét.

Aztán mikor megszületett, kezdd el mesélni ezeket miközben a szoptatáshoz készülődsz, már akkor nagyokat fog nyelni, meg nyalogatja a szája szélét.

Tudja, majd hogy evés következik :) Tudni fogja, hogy cselekedni kell.

32. fehér csoki (válaszként erre: 28. - Zoknis kacsa)
2011. nov. 15. 21:04
Gratulálok hozzá :))))én is féltem és ha megint szülnék újra csak félnék ,nálam így van XD
31. zoknis kacsa (válaszként erre: 30. - A360345bdd)
2011. nov. 15. 21:03
:) én is beszélem vele.....lényeg a hozzáállás..
30. a360345bdd (válaszként erre: 22. - Zoknis kacsa)
2011. nov. 15. 21:02

Én is így indultam neki. Már az első pozitív teszt után elmeséltem a lányomnak, hogy bemegyünk, szuszogunk, beigazítod a fejed, anya nyom 3at, te sokat segítesz majd és pillanatok alatt túl leszünk rajta. Első fájástól utolsó öltésig 1,5 óra.

Nem kaptam fájdalomcsillapítót, de nem is volt rá szükség. :DD


Hédi csak addig sírt míg tőlem távol volt (fürdés, pelenkázás, méricskélés) aztán már hangja sem volt!

29. katuss
2011. nov. 15. 21:01

szia, en a fiamat epiduralis nelkul, a lanyomat epiduralissal szultem es eg es fold a kulonbseg...minek szenvedni ha nem muszaj!!!!

mondhatom, hogy a masodik szulesem fajdalommentes volt, hala az epiduralnak es nem utolso sorban a szulesznomnek..olyan profi volt, hogy gatmetszes nelkul ment a dolog, szoval utana sem fajt semmi, tudtam ulni, ellentetben az elsovel :) annyira csodas elmeny volt ez a szules (iden februarban) hogy minden nap szulnek felelem nelkul :) ferjem is csak nezett, hogy az elsohoz kepest ez mennyivel mas volt..szoval ha ennyire felsz ajanlom a fajdalomcsillapitast..attol a szuritol meg ne tarts, nem erez az ember semmit...

hajra! :P

28. zoknis kacsa (válaszként erre: 25. - Fehér csoki)
2011. nov. 15. 21:01

lehetőleg ahogy mindenhez ehhez is pozitívan állok.Mikor megtudtam ,hogy baba lesz összeolvastam a neten mindenfélét.....na ezt nem ajánlom senkinek...

Most a 23. hétben vannak napok ,mikor eszembe se jut...mondjuk ha hányingerem van , akkor igen....de nem pörgök rajta....biztos vagyok benne , hogy könnyű szülésem lesz, és hogy egy szép ,mosolygós fiam lesz:)

27. trixxxi0918 (válaszként erre: 24. - Zoknis kacsa)
2011. nov. 15. 20:59
Oké, lehet igazad van, de mindig azon akad meg a szemem :S
26. kyra1978 (válaszként erre: 17. - Kyra1978)
2011. nov. 15. 20:58
Ja és a legfontosabb lemaradt: megéri!!! :)))
25. fehér csoki (válaszként erre: 22. - Zoknis kacsa)
2011. nov. 15. 20:57
:)
24. zoknis kacsa (válaszként erre: 19. - Lindy22)
2011. nov. 15. 20:56

oh én azokat a szülésélményeket, amik úgy vannak tálalva ,mint a világ legnagyobb szenvedése el sem olvasom.

Trixi neked se kéne!!!

2011. nov. 15. 20:55

Szia!


Ha annyira félsz,már van lehetőség a fájdalom csillapításra is.(EDA)Meg kell beszélni a dokival.Ez is egy lehetőség...

Sok sikert!!!

22. zoknis kacsa (válaszként erre: 20. - Trixxxi0918)
2011. nov. 15. 20:54
így, úgy tervezem,hogy majd mikor beindul a folyamat bemegyünk a kórházba és egy óra múlva meg is lesz a pici:)
21. trixxxi0918 (válaszként erre: 19. - Lindy22)
2011. nov. 15. 20:52
Elvileg apás szülést tervezünk igen :)
20. trixxxi0918 (válaszként erre: 18. - Zoknis kacsa)
2011. nov. 15. 20:51
Te így állsz hozzá zoknis kacsa?? :)
2011. nov. 15. 20:50

Ne félj Tőle!! Főleg ha bent lesz a párod. Mi végig viccelődtünk, fájt, nem azt mondom, de Én már annyira izgultam, hogy milyen lesz az Én kis Picim. És a legviccesebb, hogy most már nem is emlékszem mennyire fájt. Valahogy nem tudom olyan szőrnyen előadni, valahogy az agyam törölte a rosszat, és egészen máshogy emlékszem rá, mint ahogy volt. Olyan fura. De ne félj!


8 hónapos pici, gyönyör Anyukája :D

18. zoknis kacsa (válaszként erre: 1. - Trixxxi0918)
2011. nov. 15. 20:50
szia , nem lesz gond, nem kell félni:)Gondolj arra milyen szuper lesz, egy élmény...
17. kyra1978 (válaszként erre: 1. - Trixxxi0918)
2011. nov. 15. 20:48
Én is nagyon féltem, de utólag azt mondhatom, hogy rosszabbra számítottam. Bízz a testedben és a babádban, tudni fogják a dolgukat! Hidd, hogy minden rendben lesz! Ne félj! :)
2011. nov. 15. 20:46
Köszönöm mindenkinek a választ!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook