Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félek a szüléstől!! fórum

Félek a szüléstől!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. dec. 5. 16:40

Kedves Kismamák!


A segítségüket szeretném kérni egy kérdőív kitöltésében (az alábbi linken elérhető). Szülésznő hallgató vagyok, a szakdolgozatom megírásához lenne rá szükségem.


Előre is köszönöm!


[link]

134. Hannapanni (válaszként erre: 133. - F758a7200f)
2011. dec. 5. 14:11

Amivel ijesztgetnek, az, hogy tág maradsz, de erre jó az intimtorna, ami természeti népeknél tánc (pl hastánc) formájában van jelen.

Én is megnézném, ahogy egy főorvos az én szemem láttára hanyatt fekve kakál, mert kb ez az a helyzet, amit mi ilyenkor a kórházban átélünk.

Nyisd meg magad idegen ember szeme láttára, lehetetlen, kiszolgáltatott testhelyzetben, ami egyedül neked, meg a babának nem jó...:-(

Na ezért nem megyek kórházba, csak ha valami baj van. Pedig ott is megtehetnék, hogy tisztelik bennünk a NŐt, és az ERŐt. Még pénzbe sem kerülne.

133. f758a7200f (válaszként erre: 131. - Hannapanni)
2011. dec. 5. 13:20

:))))) ez a raketa jo!!!


Amugy szeretnek meg egyet idezni, ami nagyon tetszett a fekve szulesrol:

"fekve egnek emelt labbal meg carni is nehez, nemhogy szulni":)))))


En sem gondolom, hogy a termeszet ugy alkotott volna meg minket hogy ha nincs a kozelben egy orvos aki gatat metsz akkor keptelenek lennenk megszulni, sot mi tobb szetrepednenk, vagy egyenesen orok eletre tonkretenne egy szules. A termeszet a mi oldalunkon van es igenis a huvely van annyira rugalmas, hogy ilyesmi ne tortenjen, sot, a termeszetben senkinek nem "ugraltak" a hasara hogy kinyomjak belole a gyereket ami tobbek kozott oka lehet repedeseknek is (de alapjaraton tenyleg nincs repedes)


Gratula az 5. babahoz;)))

132. trixxxi0918 (válaszként erre: 130. - Hannapanni)
2011. dec. 5. 11:40
Köszönöm ezt a tanácsot is! :)
131. Hannapanni (válaszként erre: 129. - Lencsy)
2011. dec. 5. 10:20

Azt hiszem nem vagyunk selejtesebbek, mint bármelyik állat, és normális esetben sérülés nélkül, vagy minimális (gátmetszés egytizede) sérüléssel ki tudjuk nyomni a babát.

Az elsőnél engem is vágtak, mert rutin, de nem akartam...hiába.

Sajna az orvosok meggyőztek minket, hogy ez nekünk jó...hát háton fekve lehet, hogy kell is, nekem a függőleges testhelyzetű szüléseimnél egyszer sem lett bajom, pedig 4 kiló körüli babám is volt, és az egyik (3.6 kg) konkrétan egy nyomásra rakétaként száguldott ki belőlem...

130. Hannapanni (válaszként erre: 126. - Trixxxi0918)
2011. dec. 5. 10:14

Mindenképp ajánlom figyelmedbe Ina May Gaskin könyvét: Útmutató szüléshez

Rengeteg történet van benne, amikből láthatod, hogy hogyan tudják a nők jól megélni a fájdalom-hullámokat. Nekem is sokat adott, pedig már rutinos öreg róka vagyok, így az ötödikkel a hasamban. Magáról a szülés folyamatáról is nagyon emberközelien ír, mindenképp segíteni tud, hogy elengedd a félelmeidet!!!

129. Lencsy (válaszként erre: 121. - F758a7200f)
2011. dec. 2. 21:38
Na igen ..azért ha az ember jól belegondol tényleg érdekes , hogy azt mondják azért vágnak, hogy segítsenek, hogy könnyebb legyen az anyának meg a babának ..amit még meg is értek egy nagy babánál ..node ugye mint említettem , nálam az elsőnél és a másodiknál is vágtak , a harmadiknál meg nem holott súlyban igencsak rávert a testvéreire ! Hát fene tudja mi a jó ..vágni vagy nem vágni, de ezt ugysem mi döntjük el hanem a doktorbácsi , így felesleges is ezen aggódni !
128. f758a7200f (válaszként erre: 126. - Trixxxi0918)
2011. dec. 2. 09:40

En 2 fajas kozott be is aludtam a ferjem vallan:)


De lenyeg, hogy ki lehet birni mert a fajas az eltart egy ideig, es utana mindig van egy kis szunet, addig pihensz. A fajdalomtures meg kialakul mert amikor ott leszel, tudatosul benned, hogy nem futhatsz el, hanem szembe kell nezni vele es ez mar onmagaban is erot ad:)


Nekem szinte erosebbnek tuntek azok a gorcsok amik az elso par napban a gyogyszer miatt voltak, kaptunk egy olyan tablettat ami segit osszehuzni a mehet, es elvileg az lenne a dolga, hogy ezzel bezarodjanak a vererek a mehben, hogy lecsokkenjen a verzes egy kicsit (nalam francot sem ert, mert verzekeny vagyok de fajni fajt)

127. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 126. - Trixxxi0918)
2011. dec. 2. 06:20
Hidd el nekem epi nélkül is meg tudod csinálni!Fájni fog ez tény,lesz olyan pillanat is,amikor azt mondod,hogy nem bírod már tovább,de ha megszületik a babád,minden fájdalom elmúlik.Mondjuk lehet könnyen beszélek,mert gyorsan tágultam,lehet,hogy aki lassan tágul,annak megváltás.Majd akkor kiderül.
126. trixxxi0918 (válaszként erre: 125. - F758a7200f)
2011. dec. 1. 19:34
Anyukámmal beszéltem ma...azt mondta,hogy az a jobbik eset, ha a fájások egyre erősödnek és folyamatosan jönnek, mert akkor elzsibbadok valamennyire a végére...hát remélem igaza van. Nekem a mensi nem szokott olyan nagy görccsel járni nekem..nem tudom,hogy akkor abban a pillanatban mennyire lesz magas a fájdalomtűrő képességem....
125. f758a7200f (válaszként erre: 124. - Trixxxi0918)
2011. dec. 1. 19:07
De azt ugye tudod hogy epiduralnal amikor jon a kitolasi fazis, a gyogyszert nem adagoljak tobbet? Mert kulonben erzeketlen alsotesttel nem tudsz nyomni. Szoval a kevesbe fajdalmas resze az pont a fajasok (mensis fajashoz hasonlo gorcsok csak erosebb) es ezt tudjak csak kikuszobolni az epidurallal (ehhez meg, ha jol birod a mensis fajasokat akkor felesleges a fajdalomcsillapito). Amikor elerkezel a kitolas reszhez, gyogyszer stop es nullarol ezerrel fogod erezni. Mig ha egyaltalan nem kapsz fajdalomcsillapitokat akkor fokozatosan van idod hozzaszokni. Meg en azert sem kertem soha mert gondoltam, ha ugysem lehet adagolni a kitolashoz akkor minek bokjek meg a hatamat, nem? :)
2011. dec. 1. 18:08
Én szeretnék ügyes lenni, könnyen szülni. Mondtam a dokimnak azért,hogy ne keljen könyörögnöm az epidurálért...
123. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 114. - F758a7200f)
2011. dec. 1. 16:46
Nem,ha első szülésre is olyan ügyes lettem volna,mint a másodiknál,tuti nem kellett volna vágni.de mivel nem tudtam semmit a szülésről a kitolás nagyon nehezen ment,nem tudtam hogy kell nyomni,és jobbnak látta a doki,ha vág,miután látta,hogy egyedül nem megy,még a hasamat is nyomták,hogy meg tudjam szülni.
122. f758a7200f (válaszként erre: 119. - 71c9045211)
2011. dec. 1. 14:13

A tested nem felejt:) nekem az elso es masodik kozott 5 ev van (jo, ez nem 16 de 5 is sok), es pl hamarabb is nyilt a mehszaj stb, szinte teljesen zart volt a szules napjan es megis par ora alatt utolerte magat ( mig az elsovel mar hetrk ota 1 ujjnyira volt a szulest megelozoen).


Most megint mondtak hogy valoszinu idore szuletik a 3. de ki tudja, talan meg hamarabb nyilik a mehszaj (perpillanat tok zart) mint az elso kettonel?;) en igy allok hozza a dologhoz

121. f758a7200f (válaszként erre: 116. - Lencsy)
2011. dec. 1. 14:06

Hat ez az, nekem nem rutinbol vagtak elsonel sot a szulesznk vegig gyozkodott hogy meg tudjuk csinalni gatvedelemmel csak meg egy kicsit ki kellene tartanom. Csak nekem elfogyott az erom, kedvem stb.De legalabb igy tudom hogy en valasztottam, es nem ugy, hogy beijesztettek, hogy marpedig ha itt nem lesz metszes akkor ki tudja micsoda tragedia lesz!


Persze, a dokinak konnyebb (hogy idezzem egy forumbol mert egyetertek) egy elegans vagassal meggyorsitani mindent minthogy leguggoljon, nehogymar osszekoszolodjon a feher kopeny!:)


Igy lett az hogy ki kellett talalni egy kifogast, amivel konnyu meggyozni az anyukakat:"szanaszet fogsz repedni stb stb"


Ez egyaltalan nem igaz, de otthon meg idobe fog telni mire eltorlik a rutin-vagast elso szuloknel, es ha valakinek mar most is fontos akkor keres egy anyukabarat korhazat vagy megbizhato szulesznot akivel meg tudja beszelni elore, hogy igenis egy "aktiv" szulest szeretne es hogymerrehanymeter, mivel kenegesse, ha kenegetni akarja stb. hogy is folyik ez az egesz.

120. Lencsy (válaszként erre: 119. - 71c9045211)
2011. dec. 1. 13:34
Na akkor te már egy érett nő vagy aki felfogja mit mondd az orvos és ura tud lenni a testének :) Ne félj :)
119. 71c9045211 (válaszként erre: 118. - Lencsy)
2011. dec. 1. 13:28
Csak attól tartok túl sok idö telt el a második szülésem óta több mint 16 év:(
118. Lencsy (válaszként erre: 117. - 71c9045211)
2011. dec. 1. 13:24

Ne rettegj :) Minden szülés más és más :) A lányom az utolsó héten már annyira elől volt , hogy azt monda az orvosom érzi a haját és vigyázzak el ne hagyjam útközben hazafelé ! ( gondolom csak poén lehetett ) ..de valóigaz hogy több,mint 3 ujjnyira nyitva voltam már előtte két héttel ..mégis a legnehezebb szülésem volt , úgy térdelték ki belőlem szegénykét és 3 órát tartott ! A középső fiamnak hatalmas buksija volt és nehezen tágultam , mégis megvolt 2 és fél óra alatt ! A legkisebb fiam meg tényleg úgy jött mint a golyó ..minden gond nélkül volt 2 óra , úgy hogy az utolsó fél órában totál elmúlt minden fájdalmam és csak a gép jelezte hogy összehúzódásom van és nyomni kell !

Nyilván benned van a rossz élmény , de hidd el nekem a harmadik tényleg könnyebb , nem véletlen hogy már gátat sem vágnak !

117. 71c9045211 (válaszként erre: 116. - Lencsy)
2011. dec. 1. 13:16
A második szülésemnél a doki azt mondta ne izguljak mint a golyó ugy fog megszületni a kisfiam....nem erre számitottam és most rettegek mi lesz a harmadiknál.
116. Lencsy
2011. dec. 1. 13:12

A harmadik szülésnél már szinte egyáltalán nem vágnak gátat ..legalábbis mi felénk ! Mondjuk azt nem tudom, hogy a szövet rugalmasság hogy alakul a terhességeknél, mert azt azért én is furcsállom, hogy egynél, kettőnél szükséges vágni a harmadik negyediknél meg már nem ..hmm lehet hogy gondolják akkor már rutinosak vagyunk ? :) Kedves kismamák , tudom,hogy a szülés előtt mindenkit minden foglalkoztat pláne első szüléskor , mert ugye az ismeretlen mindig ijesztő ..de ne görcsöljetek ilyen dolgokon, mert nem sok értelme van ! A dolgok úgy is úgy fognak történni ahogy történnek ! Ha kifogtok egy car dokit követhet el hibákat de épp úgy követhet el a jó doki is !

Az első gyermekem születésének az időpontját elszámolták 3 héttel . Mikor a kislányom megszületett oxigénhiányos volt és a magzatvíz teli volt magzati széklettel ..napokon át vizsgálták a gyermekemet hogy van e agyi károsodása ..nem lett , mára már egy makk egészséges csodaszép 14 éves lányom van :) Mérges voltam az orvosomra és vádolhattam volna , de nem tettem , mert nyilván nem szándékosan számolta el az időt és az UH méretek alapján a kiírt időnek felelt meg a terhességem .. A másik két gyermekemet is nála szültem , gond nélkül és sosem gondoltam arra hogy esetleg másodszor vagy harmadszor is megtörténhet ! Ha mindig féltek valamitől , be fogtok zizizni mire eljön a nagy nap ! :)

115. f758a7200f (válaszként erre: 112. - 71c9045211)
2011. dec. 1. 12:58

:(

Sajnalom...


De ahogy te is mondtad, a doki keze is benne van a dologban, marmint ha hagytak volna ameddig kell. Egy baratnom pici mint en es megis kozel 4 kilos babat szult gatvedelemmel repedes nelkul es raadasul 30 perc volt osszvissz a kitolasi szakasz, de a pozokat o valaszthatta es o is allva szult, nem szuloagyon es senki nem nyomta ki belole a babat stb.

114. f758a7200f (válaszként erre: 104. - D4fe0b6bc1)
2011. dec. 1. 12:52

Szoval az elsonel meg nem voltak rugalmasak a szoveteid, a masodiknak meg igen?:) vagy ennyire elnezte a szuleszno az elsonel? Mert pl nalam ezt mar az elsonel is mondtak hogy meglett volna gatvedelemmel csak mint mondtam, en mar tul faradt voltam az egeszhez.


Sztem ha a masodikat meg tudtad csinalni vagas nelkul akkor ment volna az elso is gatvedelemmel (mert a rugalmassag adott), de te meg akarod gyozni magad hogy az a vagas igenis kellett, en meg hagylak ebben a tudatban.

113. trixxxi0918 (válaszként erre: 112. - 71c9045211)
2011. dec. 1. 12:28
ÁÁ na az ilyenektől félek! :(
112. 71c9045211 (válaszként erre: 101. - D4fe0b6bc1)
2011. dec. 1. 12:26
Én a második szülésemnél szakadtam teljesen szét a doki nem várta meg ,hogy teljesen kitáguljak nyomnom kellett 18 órás vajúdás után:(A szülés után még 3 aranyér mütét történt ami mind a szülés következménye a gátam begyulladt és mikor kitoltak olyan voltam mint egy zombi.Ettől tartok most is:(
111. trixxxi0918 (válaszként erre: 110. - D4fe0b6bc1)
2011. dec. 1. 10:09

A doki engem is ágy nyugalomra intett. De már besokalok a sorozatoktól, filmektől és könyvektől...:( el akartam menni kismama jógára, tornára és úszni vagy csak az egyikre, de a doki egyiket sem engedi. Így marad a bezártság, úgy,hogy én mindig pörgős voltam :(

Ezért itthon vagyok, depizek és agyalok..mi máson,mint a félelmeimen. :S

110. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 109. - Trixxxi0918)
2011. dec. 1. 09:33
Ha nagyon rágörcsölsz,tényleg sokkal rosszabb lesz.Próbálj meg ne arra gondolni,foglald le magad mással,ráérsz akkor parázni,ha megindult a szülés.addig is nyugi,olvassál,vagy nézzél jó filmeket,tereld el róla a figyelmedet.Mondjuk és az első terhességgel végig dolgoztam a 9 hónapot,szülés előtt 1 héttel jöttem el,úgy hogy nem is volt időm a szülésen gondolkodni.A másodiknál 5 hónaposan eljöttem táppénzre,mert nyitva voltam már egy újnyira,de otthon takarítottam,meg le foglalt a nagyobbik gyerek.
109. trixxxi0918 (válaszként erre: 108. - D4fe0b6bc1)
2011. dec. 1. 09:15

Húh hát ez érdekes :)

Igazából megpróbálom leadni ezt a sok feszültséget ami bennem van,mert mindenki ezt mondja,hogy ha parázok akkor csak rosszabb lesz...hát remélem igazuk van és remélem meg tudok szabadulni a sok félelemtől...

108. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 105. - Trixxxi0918)
2011. dec. 1. 09:03
Az elsőnél volt félelem,de nem a szüléstől,hanem,hogy milyen lesz anyának lenni.Tényleg 19 voltam amikor megszültem,tapasztalatom sem volt,nem volt körülöttem kisbaba.De féltem,hogy milyen anya leszek,mit fogok vele csinálni,ha sír,vagy beteg lesz,vagy akármi.Kicsit ügyetlen is voltam az elején,de pár hónap alatt belerázódtam.Csináltam is pár hülyeséget,mivel nem volt tapasztalatom,de belejöttem.Ezt nem lehet tanítani,ezt az élet tanítja.A másodiknál,már tapasztaltabb az ember,könnyen megy,és nem ijedek meg,ha sír,vagy felborúl,vagy bármi történik vele.A szüléstől nem féltem,mert az elsőnél azért mert nem tudtam milyen lesz,a másodiknál azért nem,mert tudtam,hogy mi fog történni.Olyan érzésem volt csak a vége felé,hogy jó lenne már túl lenni rajta.Egy dologtól paráztam csak a másodiknál,hogy ne akkor induljon meg a szülés,amikor megyek az oviba,vagy a buszon,vagy ne éjjel.De sajnos az utóbbi bejött.
107. trixxxi0918 (válaszként erre: 106. - Fittandi)
2011. dec. 1. 08:53
Nagyon tudnék örülni, ha igazad lenne..túl sok minden miatt aggódom és tuti,hogy ezt a pici is megérzi :S
106. fittandi (válaszként erre: 105. - Trixxxi0918)
2011. dec. 1. 08:52

Szia!

Nekem egy kisfiam van aki most múlt egy éves, szerintem mindenki fél, de ha rágódsz rajta csak rosszabb lesz. A természet mindent megold, és ha higgadt vagy nem lesz semmi baj!

Ha hazaviszed mindent megoldasz majd mert egyszerűen jön majd magától, meglátod hogy egy születendő gyermek mindenkit jó anyává varázsol!

Csak nyugi minden rendben lesz és ha megvan már nevetni fogsz rajta hogy miért is aggódtál!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook