Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félek a szüléstől!! fórum

Félek a szüléstől!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
105. trixxxi0918 (válaszként erre: 104. - D4fe0b6bc1)
2011. dec. 1. 08:19
Ne haragudj,hogy megjegyzem, de te is olyan fiatal vagy és már két baba születését is "túlélted"..nem volt benned félelem a szüléstől, anyaságtól és minden egyéb velejárójától (mi lesz, ha beteg lesz, hogyan fogom fürdetni,pelenkázni,stb).???
2011. dec. 1. 06:19
A másodikat amikor szültem a doki vágni akart,a szülésznő mondta,hogy ne,mert elég rugalmasak a szövetek.Ott vitáztak a lábam közt,hogy legyen vagy ne legyen.Végül mondta a szülésznő,ha azt csinálom,amit mond nem kell vágni.Én szorgosan követtem"most ne nyomjon,most nyomhat,most megint ne nyomjon"de nem kellett vágni.Mondjuk hamarabb felépül utána,mintha vágtak volna,de ha mondjuk azt mondták volna vágni kell nincs mese,biztos nem tiltakoztam volna.
103. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 102. - F758a7200f)
2011. dec. 1. 06:12
Én nem repedtem,mert az első szülésnél vágtak,a másodiknál nem.Egy nagyon jó ismerősőm járt úgy,hogy szanaszét repedt belül is kívül is.És nem csak 2 oltéssel kellett összevarni!
102. f758a7200f (válaszként erre: 101. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 30. 18:57

En is oldalt fekve nyomtam.


Amugy ez a repedes dolog olyan, hogy mivel szornyen hangzik, mindenki fel tole de a valosagban nem is latszik. Pl nekem volt repedes (a doki szerint igy hivjak), a nyalkahartyan, es ezert a masodik babanal is volt 2 oltesem (az elsonel 3 oltes). De a ferjem bent volt es o mondta hogy szerinte meg nem volt repedes, vagyis o nem latott vert egyaltalan. A doki ugy magyarazta hogy inkabb a huvely nyalkahartya egy kicsit horzsolodik de ez a szakmai neve, mostmar igy repedesnek kell hivni es kesz, de kulonbseg az volt, hogy

1: nem verzik

2: masnap, ha tukorrel megnezed, mar a szules napja utani napon sincs semmilyen heg, nem lila, nem duzzadt, ugy nezel ki mint elotte


Gatmetszes utan viszont lila is es heg is van, raadasul be van dagadva. Persze, begyogyul meg minden, de mondom, meg ha tenyleg felrepedsz akkor sincs a heg fel centinel nagyobb, szoval amivel ijesztgetik az embert hogy a repedes ekkora meg akkora, sztem mind kamu.


Pl te honnan tudod, hogy repedtel volna? Csak mert a doki

ezt mondta?

2011. nov. 30. 17:35
Hát én mind a két gyerekemet kórházban kórházi ágyon szültem,csak oldalt fekve volt a legjobb,ha meg kellett mozduljak,hogy megnézzenek,azt hittem belehalok.Nekem a vajúdással együtt volt 5 óra és 3 óra,pár nyomásra kint is volt mind a két gyerek.Hagytak vajúdni rendesen,mondjuk nem volt nagy igényem,csak hagyjanak oldalt feküdni.Minden szülés más és más,mindenki másképp éli meg.Elsőnél marha rosszul voltam,hányingerem volt,hol melegem,hol fáztam,a másodiknál semmi ilyen nem volt.A második mire észhez tértem kint is volt.Én inkább azt mondom,hogy ha kell vágjanak,mint szétrepedjek.
100. f758a7200f (válaszként erre: 99. - Hannapanni)
2011. nov. 30. 15:57

:)))))


En az elsonel nagyreszt a szuloszeken voltam, tehat gravitacio nulla, lehet, hogy o is meg lett volna hamarabb:) a masodiknal elucsorogtem egy csomo ideig egy fotelben. Egesz addig nem szolt a szuleszno mig fel nem ismerte a hangomban egy kicsit hosszabb fajas utohangjat es csak azt kerte hogy hadd nezze meg, mert szerinte (anelkul hogy szuloszeken lettem volna, csupan a hangombol pedig nem uvoltottem) a baba most lejjebb csuszott. En fogadkoztam, hogy aaaa, meg maradnek itt a fotelben:) de rabeszelt es tenyleg mondta hogy a hajat mar latja. Allva voltam elorehajolva es o nem rostellt leguggolni hogy megnezzen, nem "vezenyelgetett" ahogy egy ferfiorvos tenne. Es on antol kezdve is vegig allva nyomtam, eredmenye, hogy szepen spiralmozgasban jott le a picurim, csak az utso 2 nyomashoz fekudtem fel az agyra ami a vajudoszobaban volt. Ennyit szamit, hogy hagytak vajudni rendesen! Most megint egy masikban szulok mert az a szuleszno amugy is elment indiaba, de itt ahol szulok, megint tele van fiatal orvosokkal/szulesznokkel, bizom benne, hogy megtalalom veluk is a hangot:) neked meg sok sikert a kovetkezohoz!

2011. nov. 30. 15:39

Nekem furcsa is volt először, hogy a bába ennyire nem mondja, hogy mit is kell csinálni, mert szinte elvártam...ugye az első két tapasztalat. Most már tudom, amit tudok, és semmi félelem nem volt bennem, amikor rájöttem, a férjemen és a nagylányomon kívül nincs senki mellettem a negyediknél. Persze megnyugtató volt a gondolat, hogy úton van a bábám, mert az ő szakértelme utána is jól jön, hisz ha vérzés van, vagy bármi, akkor ő tudja, mit kell tenni.

Tényleg szörnyű lehet a brutál fénybe érkezni, elgondolkodtató, amit írtál. Amúgy nekem is jobb volt félhomályban vajúdni, de ez totál ösztönös volt.

Mondjuk a nagyok nappal születtek, így ott főleg a természetes fény dominált.

98. f758a7200f (válaszként erre: 97. - Hannapanni)
2011. nov. 30. 15:27

En is amugy vegig a szulesznovel voltam, a doki csak a varrast csinalja nalunk, az osszes tobbiben a szuleszno dont, de pl van egy nagyon kozeli szuleszno ismerosom, aki szivesen ad (volt mar ra precedens), steril kit-et is, ha veletlenul olyankor jonne ram a szules amikor nem ernek be idoben a korhazba (hegyekben udules stb, igy hogy 3.baba, sietosebb lesz), szoval nem jatsza meg magat, elsosorban "atsegit" ezen az elmenyen.


Sot, ma mar nalunk az sincs, hogy megmondjak a vajudas kozben, hogy most nyomjal! Ma mar ezt is rabizzak az anyara, hogy igenis akkor nyomjon amikor erzi, mert ez a valtozat meg jobban megelozi a repedest stb.


Jol dontottel a babaval kapcsolatban, termeszetkozelibb az egesz. Ja, pl hogy en a masodiknal szinte sotetben szultem (csak egy kicsi asztali lampa volt, mert kertem, hogy hadd ne kelljen a terpesztos szekbe menni), a pici lanyom nem uvoltve jott vilagra es nem sikitozott almaban sem meg napokig.


Egyszoval, a fiammal is egy normalis szules volt de sokat szamitott, hogy ugye a sok reflektorfeny stb. Megijedt mikor megszuletett (mint minden kisbaba nagyjabol), es o meg napokig sikitott almaban, mint amikor valaki rosszat almodik, na, ezt a lanyommal nem tapasztaltam:)

97. Hannapanni (válaszként erre: 94. - F758a7200f)
2011. nov. 30. 15:00

Itt sajna az orvosok azért csinálják, mert különben, ha hagynak természetesen szülni, akkor miért fizetnél? Neki semmi dolga nincs, így meg a varratszedésnél szépen adod a lóvét... :-(

Csak az segít, ha mi nők sokkal tudatosabban állunk ehhez a kérdéshez, és nem csúszunk vissza 3 éves szintre, a doktorbácsik előtt...nem egyszerű.

Én is a könnyebb utat választottam: orvos helyett bába, aki nem fensőbbséges, és nem akar okosabb lenni a testemnél.

96. Hannapanni (válaszként erre: 91. - 71c9045211)
2011. nov. 30. 14:56

Nyugi, a rettegés nem segít!!!

Az első fiammal 33 órát vajúdtam, hála az orvosok hozzáállásának, a másodiknál sokkal normálisabbak voltak, akkor 8 óra volt, a harmadik otthon 4 óra alatt született, a negyediknél mire rájöttem, hogy szülök, már csúszott kifelé...

Fontos, hogy tájékozódj, és rengeteg pozitív szülésélményt olvass, mert ezek azok, amik segítenek! Ha a te fejedben és a lelkedben rendben van minden, akkor simán megy!!! Az elsőnél még tudatlan voltam, ma már felrúgnám azt a dokit, és kisétálnék onnan, ha nincs más. Akkor birkamód hagytam magam.

A szülésélményed nagyban rajtad múlik, és más a hozzáállás is, mint 16-20 éve!

Bízz magadban!

2011. nov. 30. 14:48
Szivetek=szovetek
94. f758a7200f (válaszként erre: 92. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 30. 14:47

Nalunk tobb mint 5 eve senkinek nem metszenek, megsincs annyi repedes, egyebkent a repedes csak a nyalkahartyara vonatkozik es a szuleszno donti el abban a pillanatban hogy a szivetek elbirjak-e vagy sem, de ennek ellenere nalunk mar nem metszenek senkinek, viszont olyanokat hallok hogy otthon meg mar kijelentik honapokkal a szules elott, hogyha elso baba akkor rutin a gatmetszes. Miert rutin?!


Elhiszem, hogy biztos konnyebb osszevarrni egy nett vagast mint egy repedest de mindez csak a kitolas pillanataban dol el. Az elsonel (bar lehet, hogy mar irtam) is gatvedelmet akart a szuleszno, csak 1 oraja nyomtam mar es nagyon el voltam faradva, en kertem a gatmetszest, o azt mondta, hogy ha meg egy kicsit nyomtam volna, meglett volna repedes nelkul is mert ahogy elnezte, a szovetek rugalmasak voltak. De elsosorban nem lett ram eroltetve sem egyik sem masik.


Rohej, hogy sokszor olyanokkal ijesztgetik az anyukakat, hogy ha nem hagyja a gatmetszest akkor elolrol hatulig szetreped, sot mi tobb, hogy metszes nelkul a babanak valami baja lesz! De informacio hianyaban egy anyuka termeszetesen igent fog mondani barmire, en gusztustalannak tartom a "tarifa" dolgot is, jellemzo ez a magyar mentalitas, egy dokinak, aki tarifaert segit eletre egy babat (ami utan amugy fizetest is kap), nem hiszem el, hogy azert surgeti a gatmetszest mert a babamnak baja lesz.


Nekem mindket szules utan a dokik vissza is utasitottak a

boritekot, le a kalappal...aki feleskudott (marpedig a sok ev tanulas utan van egy esku is) az nem "tarifazik" az allami korhazban

93. f758a7200f (válaszként erre: 91. - 71c9045211)
2011. nov. 30. 14:33

Altalaban minden kovetkezo baba feleannyi ido alatt szuletik:)


Nalam a vajudas mindkettonel 6 ora volt (ebbol 2-3 a korhazban, a tobbi otthon), de a kitolasi szakasz tenyleg feleannyi volt (nem tudom, most szamitsak 15 perces kitolasra a 3-nal?:D)


Kitartas!:)

92. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 90. - F758a7200f)
2011. nov. 30. 11:02
Nem én írtam a cikket,csak figyelmükbe ajánlottam a várandósoknak.Első szülésnél,ami 5 óra volt,kellett vágni,a másodiknál 3 óra volt nem kellet vágni.Pontosan azt csináltam végig,amit a szülésznő vagy az orvos mondott.Nem kaptam egyszer sem semmit,se tágítót se semmi egyebet.Az orvos nem hiába tanul éveket,biztos nem csinál fölöslegesen gátmetszést meg más egyéb beavatkozást sem,ha csak úgy nem látja jónak.Ha kell metszeni nincs mese,mert akkor szerintem szétreped,az meg rosszabb.
2011. nov. 30. 10:30
Nekem még 4 hónapom van a szülésig de rettegek tőle. A 3 babámat fogom szülni.A lányomat 20 éve 9 óra alatt szültem meg a fiamat 16 éve több mint 18 óráig vajudtam és nem tudom most mi vár rám.
90. f758a7200f (válaszként erre: 89. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 30. 10:21

Hat nem tom de nem ertek egyet tobb ponton sem. Egyreszt maga gatmetszes nem konnyiti meg a szulest, ha hagynak vajudni rendesen surgetes nelkul, az konnyiti meg (mert igy van ideje a babanak spiral mozgasban ugy lejjebb csusznia fokozatosan hogy ne kelljen metszes es ne is repedjen a gat). De ehhez sajnos az kellene hogy NE vakon kovessuk az orvos utasitasait hanem pont ellenkezoleg, megbeszelni veluk hogy ez vagy az a poz neked most kenyelmesebb, jobban tudsz nyomni igy stb stb. Te szulsz, nem ok, te erzed, nem ok, igy "utasitasokat" nagyon nem tudnak adni ami hasznos lenne, plane a ferfi doki.


Egy szuleszno, aki maga is atelte a szulest az mar egy fokkal jobb de meg igy is azt ajanlom mindenkinek, hogy pont egy ilyen fontos pillanatban, igenis az anyuka a foszereplo es mint ilyen, mukodjon is kozre, nem szabad betojni es hallgatni kell az osztonokre. Masodik babam kb 2 nagy nyomassal (es max 8 pici nyomassal) megvolt, ennek koszonhetoen, hogy egyreszt kertem, hadd legyek ilyen es olyan pozban, hadd ne menjek fel a szuloszekre, es 100%-ig ott voltam agyilag, ugy ereztem, igenis, valamennyire en iranyitom ezt az egeszet:) persze a szuleszno szakertelmenek meg az koszonheto hogy a megfelelo pillanatban ugy ugyeskedett hogy sikeres volt a gatvedelem is es szo sem kerult gatmetszesre.


Fajni faj, de konyorgom, az a sok no aki meg dalolva megy hasplasztikara, mellplasztikara ami sokkal jobban faj es utana meg honapokig faj nekik, azert megeri a fajdalom?! Azt ki lehet birni, egy szulest meg nem?:)

2011. nov. 30. 09:37
Az igazság a szülésről-383.oldalon van a cikk,olvassátok el,ha még nem olvastátok
2011. nov. 30. 09:18
Tegnap olvasgattam a cikkeket itt és találtam a szülésről egy két cikket.Nézzetek utána,valahol a vége felé van.
2011. nov. 30. 09:05
Vegre felfogta mindenki a forum lenyeget asszem en voltam az elso aki kiborult ezen a cigi teman hisz ez mas forum.en is felek a szulestol es gyakran beugrok megnezni a hozzaszolasokat hisz engem is erint a tema jo olvasni a tapasztaltabb oldal biztatasait.beleleptem a 7ik honapba es egyre kozelebb kerulok en is ahhoz hogy a karomban lehessen a kincsem de kozben felek attol hogyan is fogom vegigcsinalni??tele vagyok kerdesekkel es ketsegekkel...vajon kepes leszek egeszsegesen megszulni az elso gyekem...akkora feladatnak tunik olyan edesen mocorog bennem de vajon nem lesz baja amikor kifele tart??vajon kibirom???kavarog bennem minden, gondolom mindenki igy van valahogy....de azt biztosan tudom h a fiam karpotolni fog hiszen mar most annyira szeretem :)
86. f758a7200f (válaszként erre: 83. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 24. 11:27

Szerintem a baba súlyát igen, legalábbis én a második babám előtt cigiztem és mikor terhes lettem, abbahagytam, de mégis ő fél kilóval kisebb lett mint az első (pozitívum, hogy így könnyebb is volt megszülni). Ez állítólag azért van, mert még abbahagyás után is a dohányzás hatásai egy évig fennállnak, szóval pl az első előtt meg már 2 éve nem cigiztem, és lehet, hogy ő ezért volt nagyobb.


Ezért nem gondolom, hogy egy "megtudom, hogy terhes vagyok, rögtön leszokom" sokat változtatna, ha valaki tényleg azt akarja, hogy ne legyen kisebb babája a cigitől, akkor már 2 évvel teherbeesés előtt abba kellene hagynia. Más: dolgoztam fogyatékos gyerekekkel, és soha nem volt egy olyan sem köztük, aki az anyuka dohányzásának köszönhette a fogyatékosságot, míg az anyuka alkoholizmusára nagyon sok fogyatékosság vezethető vissza. Ezért még ma is nyitott kérdés, mert tudjuk, hogy a cigi árt, de még nem tudták bebizonyítani, hogy egész pontosan mennyire (csak a súlyt tudták bizonyítani, de pl a kislányom ennek ellenére, hogy picur volt mikor született, most vasgyúró és intelligens is). Ezzel nem akarok persze senkit biztatni, saját egészségére való tekintettel is jobb minél hamarabb abbahagyni:)


De a téma tényleg nem ez volt, hanem a szüléstől való félelem, ezért bocsi:)

85. gera175 (válaszként erre: 83. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 24. 11:18
Egyetértek, bár én nem dohányoztam a terhességem alatt. Viszont anyukám velem és a testvéremmel is szívta. Mindketten egészségesek vagyunk.
2011. nov. 24. 11:18

Jó akkor csak azért,hogy lezárjuk végre ezt a témát.

Volt egy fórum amit elindítottam, de nem saját magam miatt. Terhesség alatti dohányzásról volt benne szó és véleményeket kértem. Imádom,hogy az emberek minden tuti tudás nélkül elítélik a másikat. Nem akartam magyarázkodni és ezután sem szeretnék. Remélem most már lezárhatjuk... Köszönöm.

A másik ez a fórum a szülésről szól(t), megkérek mindenkit csak ezzel a témával kapcsolatban reagáljon.

83. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 82. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 24. 11:15
És szerintem egyáltalán nem befolyásolja sem a baba súlyát,sem a szülés kimenetelét.
2011. nov. 24. 11:14
Bizony vannak kismamák akik cigiznek,nem is egy,sok.
81. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 78. - A360345bdd)
2011. nov. 24. 11:13
Szerintem inkább elitéli azt,aki terhesen dohányzik.Legalábbis nekem ez jött le a hsz-ból.
80. trixxxi0918 (válaszként erre: 78. - A360345bdd)
2011. nov. 24. 10:56
Ne haragudj, de ezt honnan is veszed?
2011. nov. 24. 10:50

Szerintem első szülő nőknek egy dolgot biztosan nem szabad tenniük: szülés videókat nézegetni.

Én már szültem, de kíváncsi voltam hogy is volt a dolog... bár ne tettem volna!

78. a360345bdd (válaszként erre: 71. - Miramira77)
2011. nov. 24. 09:56
Nem! Ezt a hozzászólást ide szánta az illető, mert a kedves kérdező terhesen is dohányzik :(((((
2011. nov. 23. 10:40
Köszönöm szépen. Örülök,hogy nem vagyok ezzel egyedül azért :)
2011. nov. 23. 10:10

Könyvajánló:

Ina May Gaskin: Útmutató szüléshez

Debra Pascali-Bonaro, Elisabet Davis: Orgazmikus szülés

Ha ilyeneket olvastok, az segít a parázáson túljutni!!!!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook