Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Facebook az oviban fórum

Facebook az oviban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
56. kriszta773 (válaszként erre: 54. - Emagdi)
2014. jan. 21. 18:48
szerintem a facebook nem azért van, hogy az óvonő és a szülő tartsa ott a kapcsolatot :) ha már neten akarnak kommunikálni, ahhoz bőven elég egy e-mail-es elérhetőség is, de mivel az oviban reggel és délután is találkozik szülő és óvonő, ezért valóban nem értem a facebook-oldal szükségességét :) egy iskola már más, ahol főleg a mai elvárásoknál folyamatosan jöhetnek-mehetnek az információk a diákok, tanárok között például
55. emagdi
2014. jan. 21. 18:47

gyerek fent legyen-e a közösségi oldalon ovis csoportképpel: hááát, szerintem azért túlzott aggodalom, ha már ezeket is kifogásolod. főleg, hogy ha még megnevezve sincs, hogy a képen ki kicsoda.

ez pont olyan, hogy az utcán is letakarod a fejét, nehogy valakinek a fényképén rajta legyen?


oké, szíved joga letiltani, hogy a te gyereked még véletlenül se legyen rajta a többi gyerekkel közösen készült képeken (esetleg kikockázzák a képen az arcát), de egyébként nem értem, hogy hogyan élhetnének vissza mások a képekkel?

ha egyébként nem túlzottan előnytelen a kép, vagy nem kellemetlen helyzetben ábrázolja, akkor mi vele a baj?

amúgy úgyis kb csak a szülők-rokonok nézegetik az ovi fészbuk oldalát.

54. emagdi (válaszként erre: 52. - Kriszta773)
2014. jan. 21. 18:40

szerintem nem felesleges. mindenféléről hírt adhatnak a szülőknek, igen, arról is, hogy mi volt ebédre, hogy miket rajzoltak-készítettek a gyerekek, hogyan játszottak az udvaron, mi volt az épp aktuális ünnepségen (fotóalbum), mit üzennek az óvónénik a szülőknek stb.

de ha a te logikád követjük, tulajdonképpen az egész fészbuk felesleges, sőt, minden közösségi portál, akár ez is. :)

53. Eszterkee (válaszként erre: 47. - Kriszta773)
2014. jan. 21. 18:21
természetesen nem ilyen formában áll fenn a veszély :)
52. kriszta773 (válaszként erre: 50. - F25b952f4e)
2014. jan. 21. 18:20
azt én sem tartom helyesnek, hogy rengeteg ember mindent feltesz magáról, a gyerekeiről (szegény kisgyerek meg úgysem tud tiltakozni :)), de nem hiszem, hogy egy óvodai csoportképpel, amin valószínűleg egy foglalkozás pillanatképe van, olyan sokféleképpen lehetne visszaélni :) bár mint írtam, eleve nem értem, minek egy ovinak saját oldal, mégis miről tudósítanak, hogy hány répa volt a főzelékben, és döncike ma nem verte meg pistikét? :)
2014. jan. 21. 18:17

Nem értem itt a többséget.


Ha feltettek egy kérdést (aminek nem mellesleg igen komoly jogi háttere van), megkapták rá a választ, akkor, hogyan jut az eszükbe ellentétesen cselekedni?!


Nem véletlenül zárták be az iskolák kapuit sem.


Legközelebb már akárki elviheti a gyereket, aki elég magabiztosan megy érte, mert a gyerek "ismerte"? Szerintetek azzal is minden rendben lesz, hisz nem idegen vitte el.


És nem csak a pedofilok miatt lehet probléma a meggondolatlanul feltett, megosztott képek miatt...

50. f25b952f4e (válaszként erre: 48. - F25b952f4e)
2014. jan. 21. 18:15

Nem is a pedofilokkal van a baj, hanem ha illetlenek használják fel a fotókat bármilyen pénzszerzési vagy reklám célokra.

Mondjuk nekem van olyan ismerősöm, aki simán kitesz a gyerekről pucérkodós képeket is. Szerintem ez kifejezetten nem jó ötlet.

De nyilván az oviban nem ilyen fotók készülnek.

2014. jan. 21. 18:14
Nalunk megtortent, hogy olyan kep kerult fel a netre, amely nem volt fenn a neten, sot, nekem meg a kep se volt meg! Akkor kepzeljetek el, hogy a 16 eves kislany kepe egy hatvanas ven, kover f'kalap kepe mellett egy meztelen kisfiuval egyutt! Lett is nagy balhe. Lekerult, mondanom sem kell!!
48. f25b952f4e (válaszként erre: 46. - Kriszta773)
2014. jan. 21. 18:12
Szerintem is van már egy szint, ami a nem normális kategória. Azzal már én sem értek egyet. A túlzott aggódás sem vezet jóra.
47. kriszta773 (válaszként erre: 45. - Eszterkee)
2014. jan. 21. 18:08

én például soha nem tettem fel családi képet ilyen oldalra, gyerekét se. de mint előbb is írtam, van már túlzott aggódás is.

persze, a pedofil kifigyeli a gyerek ovis képeit, majd beállít az oviba, rábökve a képre, hogy ezért a gyerekért jöttem

46. kriszta773 (válaszként erre: 44. - F25b952f4e)
2014. jan. 21. 18:06

én azt sem értem, minek egy ovinak facebook-oldal, kivéve, ha magánovi, és üzleti céllal készült, hogy bemutatkozzon és pozitív képet mutasson magáról :)


azért az óvatoskodással sem kell túlzásba esni és átfordulni paranoiába, mert azért van, ami már röhejes aggódás :)

45. Eszterkee (válaszként erre: 42. - Kriszta773)
2014. jan. 21. 18:06

csak egy kattintásba telik kedvelni az oldalt és máris megnézhet mindent.

lehet, hogy túl sok megtörtént esetről készült dokumentum filmet néztem az ID-n, de jobb óvatosnak lenni.

csak hogy szélsőségeget említsek, egy őrült pedofil az oldalra tévedhet, megtetszhet neki valaki, az információ adott, hogy hova jár a gyerek, kifigyelheti, nem folytatom tovább...


tényleg hihetetlen számomra, hogy sokaknak a világ legtermészetesebb velejárója, hogy számtalan kép kering a gyerekéről a neten.

2014. jan. 21. 17:58

Nem tudom, hogy miért fura az, ha valaki a mai világot ismerve elgondolkodik rajta, hogy nem engedi feltölteni a képeket, vagy azt szeretné, ha privátabb formában történne a képek megosztása?

A fórumindító azt szerette volna javasolni, hogy zárt csoportban történjen a képek megosztása, így csak a csoportba felvett szülők nézhetnék meg a képeket. Annyi rossz dolgot lehet hallani a mai világban és nem csak a pedofilokról, mert ez már a legszélsőségesebb eset. De volt már arra példa, hogy gyerekek képeivel visszaéltek a neten. Akár valamilyen pénzgyűjtési céllal, akár mással. Természtes, ha valaki elgondolkozik a mai világban, hogy mennyit engedjen a saját, vagy a gyereke életéből megosztani a neten. Nekem meg az a fura, ha valakinek ez eszébe sem jut.

2014. jan. 21. 17:57
Még jó, hogy túléltük azt az időszakot amikor nem volt faszbuk, meg nem lehetett a gyerekeinkről 100000 képet feltölteni rá.
42. kriszta773 (válaszként erre: 41. - Eszterkee)
2014. jan. 21. 17:54

persze hogy más, de valahogy nem látom a kivetnivalót abban, ha az ember gyerekéről felkerül csoportkép az óvodája oldalára. most őszintén, ki a fene nézeget egy óvodai oldalt azokon kívül, akiknek odajár a gyereke? :) ha meg idegen téved az oldalra, honnan tudná, ki kinek a gyereke és hogyan tudna bármi kellemetlenséget okozni a képekkel kapcsolatban?

mellesleg az óvoda oldalán lévő képeket vagy bármilyen információt csak azok láthatják, akik az oldal kedvelői, követői, nem? tehát annyira mégsem nyilvános, hogy milliók elé tolják a képeket

41. Eszterkee (válaszként erre: 38. - Kriszta773)
2014. jan. 21. 17:43
azért az egy kicsit más kategória :)
40. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Lencsi.)
2014. jan. 21. 17:42

teljesen megértelek. viszont először érdemes lett volna közvetlenül az óvónőkkel beszélni.

nem tartom helyesnek, hogy az ovis képeket bárki által megtekinthető módon teszik közzé.

nem értem a többi szülőt sem, hogy miért nem lehet zárt csoportba feltölteni a képeket?

39. 6b006fc769 (válaszként erre: 38. - Kriszta773)
2014. jan. 21. 17:31
Megelőztél, köszönöm;)
38. kriszta773 (válaszként erre: 36. - 5236d12e25)
2014. jan. 21. 17:24

feltölteni akár száz képet is egy-két perc, külön megmutogatni az összes szülőnek a képeket, szelektálni, válogatni, másoltatni több napba is telhet, vagy hétbe. ez a különbség :)

bár nem ez a lényeg itt

én magamról is találtam ovis képeket a facebookon, na bumm, nem ugrottam perelni, inkább csak rötyögtem rajta, és örültem neki

37. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Lencsi.)
2014. jan. 21. 17:21
igazad van abban, hogy ha nem engedélyezted képek megjelentetését, akkor ne tegyék. valószínűleg azért nem kérdeztek rá nálad, mielőtt feltették, mert nem tulajdonítottak neki nagy jelentőséget. és én sem értem igazán, hogy a gyerekednek vagy neked milyen hátránya, kellemetlensége származhat. aki ismeri a gyerekedet, az látja, találkozik vele, annak biztos egy fotót is mutatnál róla :) aki pedig nem ismeri, honnan tudná, hogy egyáltalán ki az, mi az, kié és egyébként is :) az csak egy csoport ovist lát, ha egyáltalán érdekel ez bárkit az adott szülőkön kívül :)
36. 5236d12e25 (válaszként erre: 35. - 6b006fc769)
2014. jan. 21. 17:21

Miért közösségi oldalra feltöltögetni x mennyiségű képet nem szöszmötölés? :D


Mindegy nem is ez a lényeg. :)

35. 6b006fc769 (válaszként erre: 34. - 5236d12e25)
2014. jan. 21. 17:17
Nos,nyilván egyszerűbb a tömböt feltenni, mint a szülők kéréseinek eleget téve válogatni, másolgatni, kiírni CD-re. Nem gondolom, hogy az óvónéni ezzel akar szöszmötölni. Mert ki más tegye? Esetleg "Anyuka holnap jöjjön már be, nézze meg a készített fotókat és másolja ki magának, ami kell." ? Mondjuk egy komolyabb óvoda több, mint száz gyermekkel foglalkozik, nem hiszem, hogy ezzel bonyolítani akarják az életüket.
34. 5236d12e25 (válaszként erre: 33. - 6b006fc769)
2014. jan. 21. 17:10
Szerintem nem kell profi fotós, sem fb profil, sem letöltögetni akinek van számítógépe az pendrive-on vagy cd-n is megtudja kapni a fotókat, de kinyomtatni is lehet és akár laminálni. Akinek nincs szg-pe internete közösségi oldala nos annak meg tök mindegy melyik oldalra van feltéve a fotó ha nem tud hozzá férni.
33. 6b006fc769 (válaszként erre: 32. - 5236d12e25)
2014. jan. 21. 17:07

"Miért nem lehet kézbe adni a fényképeket óvodában kiállítani a képeket?"


Szerintem sokkal egyszerűbb, nem kell profi fotós hozzá sok pénzért, és ami tetszik, ahol jól elkapták a pillanatot, azt letöltöd magadnak ingyen és elő lehet hívatni. Lehet persze profi fotós képeket is csináltatni - nálunk volt is az oviban, jó képek lettek. De nem ugyan az.

2014. jan. 21. 16:58

Az a baj a mai világgal ha valaki nem követi a többséget birka módjára akkor ő a fura a hülye a kiközösített..


Bár nincs még gyermekem de véleményem nem okoskodás képp de azért van. Világosan emlékszem hogy az én időmben akármilyen program volt és fotóztak azt utána anyukám megkapta kézbe, és az egész sorozat mindenkiről az óvoda falain belül kialakított "esemény falon" voltak közzé téve.

A mai világban szinte mindenki a közösségi oldalakon éli a világát. Minden apró részét életünk fontos - kevésbé fontos momentumát igyekszünk ( tisztelet a kivételnek ) megosztani közeli ismerőseinkkel - mindenkivel, aki nem ügyel rá azzal is akit nem is ismer.. és vannak akik szeretnék az életük fontos - kevésbé fontos részleteit megóvni és nem közzé tenni.

A baj ott kezdődik hogy ezt a mai világban sokan ezt nem értik meg.


Én sem szeretném ha (leendő) gyermekemről töltögetnének fel különböző közösségi oldalakra fényképeket, főleg ha előzőleg még meg is kérdeznek és megtiltottam. Tény hogy nehéz kiküszöbőlni főleg egy csoportképen. De a kérdésem akkor is az minek egy óvodának fb profil? Miért nem lehet kézbe adni a fényképeket óvodában kiállítani a képeket?

2014. jan. 21. 16:57

Azt hiszem, hogy mas a csoportos felvetel, es mas az egyedi. Ami zart terben keszul lenyegeben a nyilvanossag kizarasaval szoloban, azert szolhat.

Nem olyan hatalmas durranas az fb. Ha meg mar errol beszelunk: ugyebar vannak szemelyisegi jogok, melyeket a szulo gyakorol - mar ha el vele - a gyermek helyett, hiszen az nem tudja vegig gondolni az esetleges karos hatasokat. Es nem tudni sohasem, hogy ki talal ra...

2014. jan. 21. 16:49

Én sem gondolom,hogy probléma a gyerekek csoportos fotózása és utána a facebook-on az óvoda oldalán viszontlátni a képeket.

Persze a szülő kérését tiszteletben kell tartani, és előre kell a hozzájárulást megkérni.

Szerintem ez inkább egy kedves emlék lesz, nem rettegek tőle, hogy pont arra veri egy pedofil a répát.

29. Rubiny
2014. jan. 21. 16:25
Az igaz,hogy nem engedélyezte a szülő,de azért elég nehéz megoldani,hogy az x y lánya,fia ne legyen rajta a képeken.Szerintem sem a like-ról szól,én sem találok ebben kivetni valót.Mégis mit ért a gyereknek ez?Az annál inkéább ha különcként kezelik és a szülő miatt eleve furcsán néznek rá!
28. 7ff5dc369b (válaszként erre: 8. - 9d7907a17a)
2014. jan. 21. 16:04

Egyrészt sose tudnám meg ha igy lenne, másrészt meg miért kell ennyire agyon agonizálni és a lehető legrosszabra gondolni bármiről is legyen szó a mi világba?


Lsd:időjárás.

Tél van, viszonyleg meleg. Majd esik februárban avgy márciusban 2 hétig a hó. Most az a baj, hogy meleg van, akkor meg majd az lesz, hogy esik a hó és rosszkor, HOLOTT eshetett volna novembertől idáig végig.


Semmi nem jó soha a magyar embernek.

27. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 26. - 7ff5dc369b)
2014. jan. 21. 15:49
egy,kézzel megfogható fénykép,miért nem jó?Azt,bele lehet tenni egy fotóalbumba....
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook