Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Facebook az oviban fórum

Facebook az oviban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
176. trapiti (válaszként erre: 151. - Lencsi.)
2014. jan. 22. 17:01

Érdekelne hogy pl. színházba jártok-e... mert ott minden jegyen rajta van, hogy a jegy megvásárlásával beleegyezel hogy adott esetben felvételek készüljenek rólad és azok az xy cég tulajdonát képezik, nem korlátozhatod a felhasználásukat...

Túl van pörögve ez a kérdés szerintem, lehet ilyeneken hisztizni, csak nem érdemes.

175. trapiti (válaszként erre: 170. - Lencsi.)
2014. jan. 22. 16:55

Összefoglalva tehát:

- év elején nyilatkoztál, hogy nem egyezel bele hogy feltegyék a képeket, viszont a többi szülő szeretné és ennek megfelelően nyilván itt-ott feltűnik a lányod a képeken, ez valóban nincs egészen rendben

- amikor értesültél róla, ez nem kezdett annyira zavarni hogy azonnal kérd a képek eltávolítását, csak amikor már többször hallottad

- akkor viszont annyira zavart, hogy nem tudtál másnapig várni és közvetlenül az óvónővel megbeszélni a dolgot, hanem azonnal a vezetőnőhöz fordultál

- miután megtetted ezeket a lépéseket azon aggódsz, hogy a lányodat nem fogják fotózni, ill. fényképezős helyzetben félre lesz állítva - nyilvánvaló egyébként.

- elvárnád hogy ezek után is ugyanúgy fotózzák, de valaki fektessen már energiát abba, hogy neked külön kimenti vagy kiírja vagy elküldi

- a szülőire ahol erről volt szó nem mész el, sőt nem is küldesz senkit magad helyett aki részt venne a megbeszélésen

- ezek után felajánlják, hogy hozz létre te egy zárt csoportot olyan formában ahogyan neked megfelel, de erre neked sem időd, sem energiád nincsen... szerinted ezt valaki másnak kellene csinálnia úgy, hogy neked is megfeleljen...

174. 6b006fc769 (válaszként erre: 155. - Lencsi.)
2014. jan. 22. 16:15
Kétlem,hogy a munkájához tartozna egy óvónőnek, hogy készítsen és kezeljen képeket a gyerekekről stb. Nyilván nem szerepel a munkaköri leírásában sem. Őszintén szólva én sem várnám el tőle. Sőt, azt szeretném,hogy a gyerekekkel foglalkozzon, NE fotókkal szöszmötöljön.
173. konacafe (válaszként erre: 172. - Emagdi)
2014. jan. 22. 15:46

:) lehet, h igazad van!

En nem vagyok ilyen helyzetben, viszont sajnos az ovi, ahova vinnenk a gyerekeket, ott is latom fent a kepeket - mindent tudok a szuleszemrol.. Nekem sem szimpi a dolog.


Viszont nem kellene hagyni, h igy banjanak az emberrel, ezt at tudom erezni, s sajnos a duh beszelsz belolem :)


Tenyleg az lenne a megoldas, hogy igen is 1 szulo miatt valaki kezdje el a zart csoportot. Ugy tudom fb-on is csak par kattintas..tehat nem kell it-snak lennie az ovononek. Azon kivul jovore mar lehet, h lesz meg egy szulo, vagy 3 vagy 10.

Elkepzelheto lenne, h vki szulo ezt meg tudna csinalni, kezelni az oldalt?



Nekunk ki sem adnak pendrive-ot sem bolcsiben, szeptembertol egeszen nyarig kell varni, mig ideadjak oket cd-n. Pedig mi kertuk a titkos, megosztast..de nem hajlandoak.

172. emagdi (válaszként erre: 171. - Konacafe)
2014. jan. 22. 15:41

aha, egy ilyen után aztán már tényleg a szívük csücske lenne :))


szerintem a többi szülővel kellene ezt megbeszélni, talán a legközelebbi szülői értekezleten.

valamilyen kompromisszumos megoldást csak tudnak találni...

2014. jan. 22. 15:30

Mit szolnal hozza, ha ezt igy elmondanad az ovonoknrk?

Hogy most nekik szolsz eloszor, te vagy az anyuka, te tudod mi jo a gyerekednek es te dontesz felette. Az, hogy ilyen modon beszelnek veled, azt kikered magadnak! Plane az utan, h az akaratodat hagytak figyelmen kivul. Egy elnezest jobban esett volna, mint egy tamadas, nyilvan helyenvalobb is. Ugyhogy most eloszor nekik szolsz, h kikered magadnak ezt a modor, aztan pedig nem csacsogni fogsz a vezetonovel, mint a multkor, hanem jegyzokonyvbe vezeted!

170. Lencsi. (válaszként erre: 82. - Trapiti)
2014. jan. 22. 14:40

Kedves Trapiti!

Év elején fel lett ajánlva két lehetőség, miszerint szeretnéd, vagy nem szeretnéd. Csak azt felejtették el odaírni, hogy melegen ajánlott az A verziót bejelölni.

169. Lencsi. (válaszként erre: 85. - Trapiti)
2014. jan. 22. 14:39
Én csak gyakorolnám a szülői jogaimat, ha lehet, amíg felnőttebb lesz, és el tudja dönteni mit akar. Fülbevalója sincs, mert döntsön ő maga. Persze - mielőtt még valaki ebbe is belekapna - a döntések az ésszerűség határain belül zajlanak nálunk.
168. Lencsi. (válaszként erre: 72. - Zebra25)
2014. jan. 22. 14:34
Az a helyzet kedves Zebra 25, hogy ez a dolog már igen kifutott a medréből. Nem nagyon tudom már irányítani. Most felajánlották, - miután elmondták, hogy mennyi kellemetlenséget okoztam nekik - hogy hozzak létre ÉN egy zárt csoportot és kezeljem ÉN. Egyedül álló édesanya vagyok két gyermekkel. Az a kevés időt, amit hét közben, a munkából, iskolából, óvódából haza esve rendelkezésemre áll, nem hiszem, hogy arra kell fordítanom, hogy moderáljak egy oldalt, ami ellen eddig is szót emeltem. Kedves a felajánlás, és ez egyetlen egy embertől eredt, de a feltételek sincsenek otthon megadva hozzá. Csak a munkám végzése közben jutok nethez, és elég is. Amikor otthon vagyok, inkább mesélek, gyurmázok, főzök, sütök, és játszom velük, nem a képernyőt fogom bámulni kigúvadt szemekkel. Az a baj, hogy elment ez már rossz irányba. Hibáztak, és én is, de nem is tudom, hogyan lehetne ezt úgy helyre hozni, hogy ne szaladjon tovább rossz irányba, anélkül, hogy az én gyermekem inná a levét. :(
167. f25b952f4e (válaszként erre: 159. - Lencsi.)
2014. jan. 22. 14:12
Egyébként meg minden csoda három napig tart. Majd ez is lecseng az oviban és lesz már szülő, akit ki lehet dumálni. Ez tapasztalat :)
166. Rubiny (válaszként erre: 157. - Lencsi.)
2014. jan. 22. 14:10
Bocsi,de szerintem pontosan tudhattad,hogy nem fog kettőtök közt maradni,egy óvodavezető nyilván felrója az ilyesmit az alatta állóknak,hisz ez kellemetlen téma!
165. f25b952f4e (válaszként erre: 161. - Lencsi.)
2014. jan. 22. 14:06

Az a baj, hogy elavultnak számít :)

Ma már egyszerűbb egy gombnyomással feltölteni a netre a képeket és meg is van oldva a dolog.

Egyébként ez egy elég jó ötlet lenne. Régebben az ember kifizetett egy csomó pénzt a képekért most meg ingyen, gyorsan, egyszerűen nyomon tudná követni a gyereke mindennapjait.

Én is jó ötletnek tartom a modern technika nyújtotta előnyöket, de bizonyos korlátok mellett. Zárt csoportként, ahol a tagok csak az adminisztrátor felvételével kerülhetnek be. Nem értem, hogy ez miért nem megvalósítható értelmes, felnőtt emberek esetében, azt meg végképp nem ,hogy egy ilyen miatt kidumálják az embert. Én inkább felelősségteljes édesanyának gondolom az ilyen embert. Jól teszed, ha kiállsz a véleményed mellett az oviban.

164. fildus
2014. jan. 22. 13:56
Nálunk mindkét lányomnak van csoportja a fészen, bölcsis és ovis is. De azt csak a szülők látják, idegen nem, mert nem engedjük be a csoportba és kész!
163. emagdi (válaszként erre: 161. - Lencsi.)
2014. jan. 22. 13:51

igen. elavult:)

más nem szeretne éveket várni, az óvónők meg valószínű nem akarnak egy napot azzal tölteni hogy kiírnak mindenkinek egy cd-nyi anyagot.

2014. jan. 22. 13:45
Aki nem kerult kellemetlen helyzetbe a vilaghalo miatt, az nem erti az aggodasodat; alacsony a kerites; meg fogod talalni az egeszseges lehetoseget.
161. Lencsi. (válaszként erre: 50. - F25b952f4e)
2014. jan. 22. 13:44
Természetesen ilyenről szó sincs. Azt is értem, hogy az óvónők puszta jóindulatból készítenek képeket, és ez nyilván az ő idejüket rövidíti, de a nagyobbik is járt oviba és az óvóda 3. évében megkaptuk egy kiírt cd-n a képeket! Micsoda Ötlet! :)Elavult lenne?
160. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 149. - Lencsi.)
2014. jan. 22. 13:43

Ahogy latom, kisebbsegben vagyunk :(

Nem szukseges egyutt uvoltenunk a farkasokkal!

159. Lencsi. (válaszként erre: 47. - Kriszta773)
2014. jan. 22. 13:41
Amíg egyszer nem történik ilyesmi, csak egy hülye anyuka leszek, akinek feltűnési viszketegsége van, és biztosan ezért is vált el.....:)
158. Lencsi. (válaszként erre: 46. - Kriszta773)
2014. jan. 22. 13:40
Nem vagyok para-anya. A nagyobbik leigazolt amatőr sportoló. Több száz kép készül róla, amit ZÁRT CSOPORTBAN osztanak meg. Ennyi lett volna a megoldás, nem pedig egérből elefánt...
157. Lencsi. (válaszként erre: 40. - Eszterkee)
2014. jan. 22. 13:37
Igen, igazad van. Nagyot hibáztam, amikor a jó ismerősömnek szóltam, de kikötöttem, hogy ne csináljon ügyet belőle. Tudom, h itt csúszott el az egész, de tudod az az érdekes, hogy az még sosem hangzott el, hogy elnézést anyuka, mi hibáztunk, csak az, hogy elég kellemetlen volt, hogy a főnök szólt nekünk.
156. Lencsi. (válaszként erre: 38. - Kriszta773)
2014. jan. 22. 13:36
Igen, de ez nem rólad szól, hanem rólam. Én nem rötyögök rajta, és hadd döntsem el, és hadd képviseljem a gondolataimat. Vagy akinek más a véleménye az UFÓ?
155. Lencsi. (válaszként erre: 35. - 6b006fc769)
2014. jan. 22. 13:34
Lelkiismeretes munka. Ha nem tudom tökéletesen véghez vinni, akkor nem hirdetem. Sok óvoda él ezernyi megosztott kép nélkül, az anyukának kézbe adva, és ők is emberek, és működnek.
154. Lencsi. (válaszként erre: 33. - 6b006fc769)
2014. jan. 22. 13:33

Van pendrivom, tegye arra. Jelezze, hogy készült kép, érdekel. A bölcsiben, ahova jártunk meg tudták kérdezni.

Sőt! Előhívták és utána kitették a képeket az öltözőbe, és utána kérhettél belőle. Nem like-oltad és megosztottad....

153. Lencsi. (válaszként erre: 32. - 5236d12e25)
2014. jan. 22. 13:31
Igen, én is pont ezeket a kérdéseket teszem fel. Már lassan attól rettegek, hogy a "birka-módon"- ahogy te fogalmaztad - cselekvő többség, mikor szorít sarokba, mert ugye a sok disznó elve, azért működni szokott. Főleg, h tök egyedül vagyok ez ügyben....:(
152. emagdi (válaszként erre: 151. - Lencsi.)
2014. jan. 22. 13:26

azért akartak beleegyező nyilatkozatot, hogy ne legyen belőle jogi probléma.

valószínűleg nem voltak felkészülve az extra esetekre, mert valószínűleg eddig rajtad kívül másnak nem voltak ilyen félelmei. de talán konzultálhatnál a többi szülővel a dologról, hogy ők hogyan látják a helyzetet.

151. Lencsi. (válaszként erre: 29. - Rubiny)
2014. jan. 22. 13:23
Akkor miért adtak választási lehetőséget, ha nem készültek fel a B. választ adókra?
150. Lencsi. (válaszként erre: 26. - 7ff5dc369b)
2014. jan. 22. 13:21
Tudom, miről beszélsz. Nekem is megnyugvás, ha látom. Zárt csoportban is meg lehetne tenni. Azzal mi a baj?
149. Lencsi. (válaszként erre: 21. - 3b1a5ec920)
2014. jan. 22. 13:20
Köszönöm a bíztató szavakat, sokat jelentenek, mert nagyon bánt a dolog.
148. Lencsi. (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2014. jan. 22. 13:19
Köszönöm szépen! Kár, hogy a csoportunkban egyedül én gondolom így, és emiatt szálka lettem, optimista anyukából.
147. Lencsi. (válaszként erre: 13. - Adfa0d8bdb)
2014. jan. 22. 13:18
Engedném, ha az nem a facebookon van. Legyen kint az óvoda falán. Vagy az már nem is trendi, mi?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook