Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Facebook az oviban fórum

Facebook az oviban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
86. Zebra25 (válaszként erre: 85. - Trapiti)
2014. jan. 22. 10:01
Azért mégis másabb az, ha valami zátabb, vagy ott van nyílvánosan kirakva az interneten.
85. trapiti (válaszként erre: 83. - Zebra25)
2014. jan. 22. 09:55
Ne már... minden tárhelyhez hozzáférhet akárki. Még a Pentagon adataihoz is. Ha valaki ennyire fél, akkor tényleg inkább ne fotózkodjon, de ne is írjon ide se, mert beazonosítható bárki, lenyomozható ha valakit épp ez érdekel.
84. geranna7 (válaszként erre: 83. - Zebra25)
2014. jan. 22. 09:52
Ok..de ki fizeti?, Csak halkan kérdem..:(
83. Zebra25 (válaszként erre: 81. - Trapiti)
2014. jan. 22. 09:50
Semmivel nem jobb. Nem is értem igazán ezt. Csináljanak képeket, amennyi csak jól esik, aztán pedig az oviban lehetne ezeket kirakni, vagy valami tárhelyet csinálni ahol ezek a képek egycsoportba vannak és nem férhet hozzá akárki.
82. trapiti (válaszként erre: 80. - Zebra25)
2014. jan. 22. 09:50
Természetesen, csak akkor nem értem, miért problémázik azon, ha a gyerekét ettől fogva az ő véleménynyilvánítása szerint kezelik. Vagy hamarabb kellett volna gondolkozni.
81. trapiti (válaszként erre: 78. - Zebra25)
2014. jan. 22. 09:48
Nem akarlak kiábrándítani, de a zárt csoport mennyivel jobb? Akármi kikerülhet onnét is, letölthetőek a képek, feltölthetőek bárhová, minimum 30 szülőnek van hozzáférése, plusz akiknek ők megadják, plusz akik a gépeikhez hozzáférnek... ugyan már... ha valaki pont az ő gyereke képével akar valamit csinálni, akkor úgyis megteheti.
80. Zebra25 (válaszként erre: 77. - Trapiti)
2014. jan. 22. 09:48
Mindenkinek a magánügye, hogy miért nem akarja a gyereke képét az interneten látni szerintem.
79. geranna7 (válaszként erre: 52. - Kriszta773)
2014. jan. 22. 09:48
Teljes mértékben osztom a véleményed! Nálunk pl. most megy a régi képek keresése ezerrel. Olyan öröm 20 év távlatából megnézni,hogy milyenek is voltunk! Akkor most ez a kislány majd ilyenből kimarad?
78. Zebra25 (válaszként erre: 75. - Trapiti)
2014. jan. 22. 09:46
Pedig annyit megérne a dolog, hogy akkor kezeljék zárttan és akkor minden gyerek rajta lehet.
77. trapiti (válaszként erre: 71. - Zebra25)
2014. jan. 22. 09:46
Sokkal felelőtlenebb dolgokat megengednek maguknak szülők, minthogy egy csomó másik gyerek között megjelenni a gyerekük képe a neten, ráadásul név nélkül. Mi fog történni szerinted??? Ennyi erővel tényleg az utcára sem szabad kivinni, mert bárki ránézhet és ki tudja miket gondolhat.
76. Zebra25 (válaszként erre: 73. - Emagdi)
2014. jan. 22. 09:45

Ja, valószínűleg.

Az én csoportomban is vannak szülők akik nem engedik kirakni a képeket, mégis lehet fotókat készíteni a gyerekekről.

75. trapiti (válaszként erre: 71. - Zebra25)
2014. jan. 22. 09:43
Ha a többség nyíltan akarja kezelni a képeket, akkor nem fogják válogatni, illetve ha a saját képeiket amiatt nem tudják majd feltenni, mert ez a gyerek is rajta van, akkor nem fogják fotózni. Nem azért mert így helyes, hanem mert így működnek az emberek...
74. emagdi (válaszként erre: 72. - Zebra25)
2014. jan. 22. 09:42
de az óvónők valószínűleg azért fotóznak, hogy majd kitegyék a netre, tehát úgy fognak helyezkedni, hogy a letiltott kisgyerek még véletlenül se legyen rajta a képeken
73. emagdi (válaszként erre: 71. - Zebra25)
2014. jan. 22. 09:41

valószínűleg ezek után ki fogják válogatni a képeket, és csak olyanok lesznek amiken a te gyereked nem fog szerepelni.

a gond csak az, hogy valószínűleg már eleve úgy fognak fotózni is, hogy nehogy rajta legyen, és lehet, hogy ez fel fog tűnni a gyermekednek. amit akár negatívumként is megélhet, hiszen azt vélheti hogy esetleg valami baj van vele.


de amúgy szíved joga, hogy letiltatod a képeit, ezt nem vitatja senki.

2014. jan. 22. 09:38
Beszélj az óvónőkkel, hogy nem az a gond ha fotózzák, csak ne tegyék ki a képét. Nem tudom mit nem értenek ezen az óvónők.
2014. jan. 22. 09:35

Esküszöm, hogy ez már hihetetlen. Miért kellene már eltolni fotózás előtt a többiektől? nem az a baj, hogy lefotózzák, hanem, hogy kibaccák az internetre. Miért nem lehetne úgy lefotózni, hogy aztán nem teszik ki az internetre?

Atya ég:S

Az internet nem arra való, hogy mindent felduráljunk, hanem ha már használjuk, akkor próbáljunk már meg felelősségteljesen viselkedni és igen is akkor válogasság ki azt a ki....képet.

Vagy tegyék zárttá a csoportot és csak a szülők láthassák.

70. trapiti (válaszként erre: 69. - Chelsey)
2014. jan. 22. 09:13
A fórumindítónak két párhuzamos problémája van: az egyik, hogy kérése ellenére, név megjelölése nélkül van fent kép a gyerekéről a neten, ami persze jogos, hiszen tiltakozott. A másik, hogy most, miután nyomatékosította a kérését, a gyerekét nem fogják fotózni vagy félreállítják, nehogy rákerüljön a képre (mert a legtöbb szülő örül ha lát képet a gyerekéről az oviban), és a kislány esetleg hiába akar fotózkodni, meg fogják neki mondani, hogy neki nem szabad, mert anyukája nem engedi. Ha döntött, az hatással van a gyerekére, ezt el kell fogadnia szerintem.
69. Chelsey (válaszként erre: 68. - Trapiti)
2014. jan. 22. 08:14

Tudod, ebben az országban ezzel a hozzáállással van tele a padlás. Mégpedig: feltesznek egy kérdést, de nem is érdekli a kérdezőt a válasz, mert úgyis azt fogja csinálni, amit már eldöntött. Az egész csak formalitás, hogy "le legyen papírozva", mert van valami törvény, amire a többség nagy ívből ..., meg egyébként se értik a lényegét.


A fentiek nem kifejezetten csak erre az esetre jellemzőek, hanem úgy általában, ahogy itt történnek a dolgok :(((

2014. jan. 22. 00:22

Szerintem nincs semmi abban, ha több gyerek képe között megjelenik az ovi oldalán a gyerek, különösen hogy adatokat nem is közölnek a képek mellé.


A fórumindító szerintem nem gondolta végig, hogy a bele nem egyezése adott esetben milyen hatással lesz a gyereke ovis mindennapjaira. Ha a csoportban/oviban viszonylag gyakran fotóznak, akkor szegény gyerek elég sokszor lesz félreállítva. Meg kellett volna gondolni, megéri-e a gyerek dolgát megnehezíteni csak azért hogy a szülő tiltakozásának hangot adhasson. Nem kell mindig a falka után menni, de meg kell tudni különböztetni a lényeges kérdéseket a lényegtelenektől. És nem árt "hatástanulányt" végezni mielőtt az ember tiltakozik...

67. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 65. - 6b006fc769)
2014. jan. 21. 23:17
Ennyire azért nem kell szélsôségesnek lenni! :D
66. Chelsey (válaszként erre: 56. - Kriszta773)
2014. jan. 21. 19:25
Az sem más ilyen szempontból, mert nem tartozik másra az ott közölt információ csak az odajárókra és a gondviselőkre. Meg lehet oldani sokkal igényesebben is a neten keresztüli kommunikációt, de ahhoz először is kell valaki, aki gondolkozik...
65. 6b006fc769 (válaszként erre: 58. - 3b1a5ec920)
2014. jan. 21. 19:08
A régi időkben is felnőttek a gyerekek angol wc , írás-olvas, sőt kerék nélkül.
64. emagdi (válaszként erre: 63. - Kriszta773)
2014. jan. 21. 19:00
akkor egyetértünk, én is így gondolom:)
63. kriszta773 (válaszként erre: 59. - Emagdi)
2014. jan. 21. 18:59
én nem azt mondom, hogy milyen rossz dolog, ha egy ovinak van facebook-oldala :) csak ezt szülőként nem tartanám egy fontos dolognak. ha mégis érdekelne, pont a fórumindító hozzáállása ellentettjeként, éppen hogy örülnék annak, ha látom, mit csinál a gyerekem, mivel foglalkozik, amikor nem vagyok ott, belelátva a napközbeni életébe :) nem akadnék ki, hogy a neten van róla kép, de nem is osztanám meg mindenhol, biztos csak lementegetném magamnak emlékül :) én nem látok ebben semmi veszélyes dolgot, inkább úgy érzem, a történetben mindenki túlzásba esett. az óvonők is, hogy felháborodtak azon, miért veteti le a képeket a szülő és miért a vezetőnek szólt, és a fórumindító is, hogy felháborodott, miért van rajta a gyermeke egy-egy képen
2014. jan. 21. 18:56
csak nem ajanlott atesni a lo tuloldalara; de majd ez a gyermekbetegseg is kinovi magat;
61. emagdi (válaszként erre: 58. - 3b1a5ec920)
2014. jan. 21. 18:56
na ezt csak azért mondtam, mert szerintem nem jó dolog a technikai lehetőségeket okolni azért, mert nem beszélgetnek veled. attól, hogy van internet, vannak közösségi oldalak, még ugyanúgy szóba állhatsz bárkivel személyesen is, sőt, ezek a felületek tovább szélesítik a lehetőséged arra, hogy olyanokkal is felvedd a kapcsolatot, akikkel esetleg fizikailag nem találkoznál, vagy bármilyen okból sosem elegyednétek szóba.
60. emagdi (válaszként erre: 58. - 3b1a5ec920)
2014. jan. 21. 18:54
persze. de ennyi erővel teljesen felesleges a telefon is, a tévé is, sőt, akár a neandervölgyi ősökig visszamehetünk, az ősközösség is egy elég jól működő rendszer lehetett, baromira életképes az ember mindenféle eszköz vagy komfort nélkül is :)
59. emagdi (válaszként erre: 56. - Kriszta773)
2014. jan. 21. 18:52

nem azt mondtam, hogy CSAK ott kommunikáljanak.

de ez is egy lehetséges csatorna. nem értem, mi vele a gond? szülő több infót kap, óvónéninek nem kell ugyanazt ötvenszer elismételnie mindenkinek.


az oké, hogy azt nem ott kell közölni, hogy pistike ma nem akart aludni ebéd után, vagy hogy elvette józsikától a kisvonatot. de miért ne lehetne a napi életről képeket, infókat megosztani?

58. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 54. - Emagdi)
2014. jan. 21. 18:50
hanyan nottek fel fb-nelkul? es tudtunk mindent! ja, akkor beszeltek az emberek egymassal, nem pedig a gep mellet gornyedve maganyosan tajekozodnak a vilagrol :(
57. emagdi
2014. jan. 21. 18:50

az más, hogy ha valaki saját fészbuk oldalára nem tölti fel a saját gyereke képét, vagy csak korlátozottan látható módon. ott célzottan láthatná mindenki, hogy személy szerint kiről készültek a képek, azt megértem, hogy mondjuk nem kell látni minden kollégának vagy üzleti partnernek, hogy a gyerek épp hogyan kente szét magán a spenótot.


de egy ovis oldalon, megnevezés nélkül???

csak a gyereknek lesz rossz, hogy érzi, hogy őt direkt lehagyják majd a képekről, és nem fogja érteni, hogy miért.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook