Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ezt is megéltem ! Munkanélküliség és a munkaügyi központ ..... fórum

Ezt is megéltem ! Munkanélküliség és a munkaügyi központ ..... (beszélgetős fórum)


14. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Mina83)
2010. aug. 2. 09:30

Akkor te a Kassai utcába jársz, ezek szerint.

Ott nem lenézőek, hanem egyszerűen nem érdekli őket semmi.

A fiam is munkanélküli, és vele ugyanezt játszották. Határozatot akkor kapott, amikor megszűnt a munkanélküli járadék jogosultsága. Utolsó alkalommal elkisértem, mert nagyon elegem volt abból, hogy semmit nem mondanak. Kicsit kiosztottam a társulatot, de nem érdekelte őket. Kezdődött azzal, hogy 13 órára volt időpntunk és 14 órakkor még a hölgy, akire vártunk senkit nem hivott be, hát én megkérdeztem bizony tőle, hogy mikor szándékozik nyugdíjba vonulni, mert úgy látom, hogy ez a munka már nem neki való. felháborodva azt mondta, hogy csináljam én ha jobban tudom, cseréljünk állást. Én meg közöltem vele, hogy az én munkámba kb 2 perc alatt belehalna, mert ott dolgozni kell. Aztán vártunk még 2 órát arra, hogy odaadja a határozatot, amelyet elvileg az első jeletkezés után kellene megkapnunk. Nem tudott semmire válaszolni, amit kérdeztünk, és még sorolhatnánk.

Aztán a recepciós fiútól kicsit többet is megtudtunk. Tanfolyamra nincs pénz, Önkormányzattól kérhetünk támogatást, munkát nem tudnak adni, mert a munkáltatók nem keresik meg őket.

2010. aug. 2. 09:10
A nyakukra kell járni. Ha meg lenéznek, vagy úgy vélitek, hogy lenéznek, le kell sz...ni. Én ezt tenném. Annyi más rossz is történik az emberrel...
2010. júl. 19. 13:32

ezt nem nagyon értem. amikor vittem a papírt, akkor egyeztettük még az adatokat, két ügyintézőnél is voltam. aztán postán elküldték a határozatot. a számlámra meg a pénzt.


igazán akkor lennék szerencsés, ha már dolgozhatnék. :)

tudom, viszonyítás kérdése...........

11. Mina83
2010. júl. 19. 13:25
TUXY SZERENCSÉS VAGY NÁLAM IS VOLT HIÁNYPÓTLÁS DE MINEK AZÓTA SEM TÖRTÉNT SEMMI PFF
2010. júl. 19. 13:24
van viszont ellenkező tapasztalatom is, mivel van az afsz portál és ott találtam egy nekem való állást normális fizetéssel. felhívtam az adott mügyi kp-ot és folyton foglalt volt az ügyintéző, ezért kigugliztam egy mail-címet, amiben kértem, hogy legalább vegyük fel a kapcsolatot, ha már lehetetlen őket telón elérni. a mai napig nem válaszoltak, de szarok rájuk :D
2010. júl. 19. 13:22
ahova én járok, ott kultúrált a környezet, a recepciónál regisztrálnak, és adnak sorszámot. valami papíromat rosszul töltött ki a könyvelő, és kaptam asszem 10 munkanapot hiánypótlásra. az adataimat felvették, igaz rögzíteni nem tudták mivel megállt a rendszer. a határidőn belül pótoltam a papírost és azóta utalnak.
2010. júl. 19. 13:21
Én amikor bementem, és megtudták, hogy megbízási szerződéssel dolgozom (ami heti 1*6 óra csak), akkor rögtön mondták, hogy sorry, de ezzel nem regisztrálhatnak, munkanélküli támogatást se kaphatok, mert ez nem munkaviszony. Annyira meg mégis munkaviszony, hogy startkártyás nem lehetek, mert már megvan az 1. munkahelyem. De ha lejár a szerződésem, akkor regisztrálhatnak, de támogatást akkor se kaphatok, mert nem számít az ő szempontjukból munkának. Ez meg hogy van? Csak az kap támogatást, aki egyáltalán nem dolgozik?
2010. júl. 19. 13:21
HÁT HA VALAKI TUD VALAMI MUNKALEHETŐSÉGET UJPEST ÉS KÖRNYÉKÉN SZIVESEN VENNÉM :):):)
2010. júl. 19. 13:19
AZ A LEGSZEBB AZ EGÉSZBEN HOGY ÉN SOHA SEMMIEN SEGÉLYT NEM IGÉNYELTEM ÉS MOST EZÉRT A PÁR EZER FORINTÉRT UGY MEGALÁZNAK HOGY NEM GYŐZÖD MAGAD ÖSSZEKAPARNI PEDIG VANNAK AKIK CSAK EFAJTA SEGÉLYEKBŐL ÉLNEK ÉRDEKES NEM......
2010. júl. 19. 13:16
NOS A PAPÍRMUNKÁT IMMÁR MÁSODIK HÓNAPJA NEM TUDJÁK ELINTÉZNI MÉG MINDIG HATÁROZATRA VÁROK ÉS SAJNOS SEMMI FÉLE EMBERSÉGET SEM TAPASZTALTAM FELLENGZŐS LENÉZŐ STÍLUSBAN BÁNTAK VELEM ELÉG MEGALÁZÓ VOLT SAJNOS
2010. júl. 19. 13:16
jah de azt azért hozzáteszem, hogy ez nem mindenhol van így, mert a párom anyukája ahova "jár" ott nagyon rendesek, segítenek mindig, és tök gyorsan halad minden, itt meg....katasztrófa...
2010. júl. 19. 13:15
Én tavaly nyáron elmentem a munkanélküli kp-ba. Sorba álltam 2,5 órát, majd a kezembe nyomtak egy rakás papírt, hogy otthon töltsem ki, és kaptam 1 hónapra rá időpontot, hogy akkor vigyem majd vissza a kitöltött papírokat. Kérdeztem van e lehetőség arra, hogy esetleg általuk elmenjek valami tanfolyamra, azt mondták, hogy asztalos tanfolyam van csak oda mehetek...(persze valószínűleg ez a 21éves csajok álma....)de a tanfolyamos elbírálás is 2 hónap....tehát onnan számítva h elmentem először 4 hónapra rá derülne ki, hogy mehetek e tanfolyamra....Vissza se mentem...Beiratkoztam inkább suliba :S
2010. júl. 19. 13:13

nekem van tapasztalatom. nagyon emberségesek, de azon kívül, hogy elintézik a papírmunkát q-ra nem tudnak segíteni

valahogy nem érdekül

és hangyányi erőfeszítést sem tesz senki, hogy ez másképp legyen

tehát mindenki csak magára számíthat

kb ennyi

2010. júl. 19. 13:12
ÉN FEL VAGYOK HÁBORODVA !!!! SAJNOS ÉN IS MUNKANÉLKÜLI LETTEM TUDOM EZZEL NEM VAGYOK EGYEDÜL! ÉLETEMBEN ELŐSZÖR ELMENTEM A MUNKAÜGYI KÖZPONTBA HÁT.....MINŐSÍTHETETLEN AHOGY AZ EMBERREL BÁNNAK ARROL NEM IS BESZÉLVE HOGY 2 HÓNAP ALATT NEM SIKERÜLT SEMMIT ELINTÉZNEM BORZASZTÓ SZIVESEN BESZÉLGETNÉK ERRŐL VELETEK KIVÁNCSI VAGYOK VAN E VALAKINEK HASONLÓ TAPASZTALATA.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook