Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Extrém kézbőr repedezés okai fórum

Extrém kézbőr repedezés okai (beszélgetős fórum)


1 2
2017. aug. 17. 16:19
Szia! Érdemes lenne aloe vera alapú , foszfátmentes univerzális tisztítót használni a mosáshoz, mosogatáshoz.Sok vizet fogyasztani és aloe vera krémmel kenni rendszeresen a bőrt.Jobbulást!
15. bc681dac13 (válaszként erre: 14. - Massalhangzo)
2017. aug. 17. 15:44
Mint gyakorlott száraz kezes azt mondom, valószínűbb a hideg.
14. massalhangzo (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2017. aug. 17. 15:35
d-vitamin-hiany nem okozhat nalad ilyesmit? mert ha ennyire szembeotlo a valtozas, hogy nyaron alig, hidegben jobban, lehet hogy vitaminok, foleg a d-vitamin hianya okozza, gyengebb az immunrendszer. es akkor ott robban le az ember, ahol a leghajlamosabb ra, ahol a legvedtelenebb
13. Nyamitörp (válaszként erre: 2. - Bichi)
2017. aug. 17. 15:25

Szia!


Cinkhiány esetleg? Próbáljátok meg, hátha. Azt hiszem vannak cink tartalmú krémek is, bár én egyszer kerestem a gyógyszertárban, ott nem ismertek ilyet, csak a tablettát.

12. bnedora (válaszként erre: 10. - Massalhangzo)
2017. aug. 17. 14:21
Képtelen vagyok kesztyűben bármit is csinálni. A másik, hogy több anyagra is allergiás vagyok, legalábbis ezt állapították meg. És ami még fő, hogy a hidegben jön elő a legjobban. Ezért nem gondolom, hogy a mosogatószertől. Újabban elhagytam a tusfürdőket, samponokat, és szappannal mosakodok, és gyógysampont használok. Nagyon sok mindenben benne van a perubalzsam, ami okozhatja.
2017. aug. 17. 14:19
Bizonyos kor utan a kezfej bore elvekonyodik es szarazabb lesz. Multivitamin, B-vitamin, koromvirag krem, borkimelet. Mosogatas kefevel, kesztyu hasznalata. Hideg idoben kint kesztyu hasznalata.
10. massalhangzo (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2017. aug. 17. 13:54

de az elofordulhat konnyen, hogy osszeadodnak allergiak, besokall a szervezet. ez lehet eteltol is vagy mosogatoszertol, mososzertol, egyeb dologtol


mint irtad, nyaron is bereped a kezed, csak ritkan, nyilvan neked is irritalja valami. biztos nem a mososzertol jon ki, legalabbis valoszinutlen a te esetedben, de ha csak kimeletbol is kesztyuben mosogatnal, jobban ovnad a kezedet szerintem

9. bnedora (válaszként erre: 4. - Massalhangzo)
2017. aug. 17. 13:50
Én nyáron is mosogatok, és akkor mégsem reped be a kezem, csak nagy ritkán. Sajnos, az orvosok sem tudnak teljesen segíteni, mivel konkrétan ők sem tudják, hogy mi okozza.
8. Mezei Virág (válaszként erre: 7. - Globus)
2017. aug. 17. 13:13
Jól tetted, hogy erre is gondoltál! :)
7. globus (válaszként erre: 6. - Mezei Virág)
2017. aug. 17. 13:02

Immun részt még kiegészíteném allergiákkal, hiszen ez is az immunrendszert piszkálja, főleg ételallergia.

[link]

Ismerősöm édesanyja 81 évesen lett lisztérzékeny.

6. Mezei Virág (válaszként erre: 2. - Bichi)
2017. aug. 17. 12:59

Érdemes elolvasni:

[link]

4 ok a száraz bőr hátterében


Jobbulást!

5. spann (válaszként erre: 1. - Bichi)
2017. aug. 17. 12:40

Extrém kézbőr repedezés oka az extrém száraz bőr.

Hogyhogy egy orvos se tudott segíteni?

Nem is kell hozzá orvos, bármelyik gyógyszertárban adnak jó zsíros kézkrémet. Vastagon be kell kenni, ráhúzni egy kesztyűt éjszakára.

Ha annyira kirepedt, hogy sebes, vérzik, akkor a sebet természetesen kezelni kell, és csak ha begyógyult, akkor krémezni.

4. massalhangzo (válaszként erre: 2. - Bichi)
2017. aug. 17. 12:34

szerintem probaljon minden fronton egy kis segitseget, allergenmentes kajalas, gumikesztyu barmilyen mosogatashoz, hasonlo tevekenyseghez, valtson mososzert, es kenegesse koromvirag kremmel


ha valami ennyire irritalja es nem serulesbol tortent a dolog, akkor hasznalhatnak a fentiek

2017. aug. 17. 12:04
Sajnos, az én kezem is ilyen. Nyáron tűrhető, de szeptembertől májusig állandóan bereped. A Hansaplastnak van vízálló ragtapasza (a vágós), ezzel szoktam beragasztani. Ez használ, más nekem sem.
2017. aug. 17. 11:23

Sziasztok!

Hátha valakinek volt már ilyen, és tud segíteni. Édesanyámnak a kezén látványra nagyon száraz folt lett, ami folyamatosan felreped, de annyira mintha elvágta volna. Rengeteg orvosnál, bőrgyógyásznál, allergológusnál voltunk már, de senki nem tudja mi lehet. Egyik krém sem használ amit felírnak, és a helyzet egyre romlik. Már annyira fáj neki, hogy fogni is csak nagy fájdalom árán tud... Köszi, ha van valami ötlet, én/mi már kifogytunk :(

2017. aug. 17. 11:20
Extrém kézbőr repedezés okai
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook