Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Extra sírós 9 hónapos fórum

Extra sírós 9 hónapos (beszélgetős fórum)


1 2
2021. ápr. 7. 20:43
Szerintem csatlakozzon o is a tobbemberes babakkal az elet nevu csoporthoz fb-n :D nehez vele meg mindig
45. kolett1213 (válaszként erre: 44. - Barbus0501)
2021. márc. 5. 11:25
Szia. Köszi, hogy írtál. Barátnőm kislánya is hasonlóan viselkedik. Akkor jobb ha felköti a bugyeszt.
44. barbus0501 (válaszként erre: 43. - Kolett1213)
2021. febr. 27. 01:58
Szia. Na, meg jo hogy megneztem ezt a forumot, hogy irtal. Azota szuletett egy kisteso, de a naggyal tovabbra is vannak problemak. Akaratos, makacs, es egy percig nem birja figyelem nelkul. Szoval, o megmaradt ilyen extre esetnek. Egyebkent, aranyos, okos, de sokszor azon gondolkozom, meg kene mutatni egy szakembernek.
43. kolett1213 (válaszként erre: 42. - Barbus0501)
2021. febr. 25. 11:32
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy mikor változott nálatok a helyzet? Hogy vagytok azóta?☺️
42. barbus0501 (válaszként erre: 40. - Aileron44)
2019. márc. 6. 21:49
De, van, es szoktunk is talalkozni. De minden nap az o nyakukon se loghatok. Szoktam vele pihenni, a hazimunka miatt nem idegeskedek.
41. barbus0501 (válaszként erre: 39. - Klauka_)
2019. márc. 6. 21:44
Koszonom, hogy ezt leirtad. :) Nem egyszeru eset a gyermek, az mar biztos.
40. aileron44 (válaszként erre: 36. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 21:23

Nincs abban a házban ahol laktok gyerekes család?? Talán társaságban jobban érezné magát. Neked is könnyebb lenne. Biztos, hogy érzi rajtad a feszültséget ami rá is kihat.


Kitartást, próbálj akkor pihenni, ha ő is alszik. A munka tuti megvár :D.

2019. márc. 6. 21:16

Szia.

Első fiam minta baba volt, gondoltam is milyen szuper anya vagyok 😅 Aztán jött a kisebb... hat mit mondjak, túlélésre játszottunk. 10 hétig hasfajos volt, de utána is úgy maradt... sokszor ha elaludt le sem mertem tenni, inkább pihentem én is, olemben az alvó babával, mert bár kényelmetlen volt, de végre csend volt. 14 hónapos koráig volt anyatejes. Amikor levalasztottam, annyiban változott, hogy nem kelt éjjel, de ugyanolyan balhés, maradatlan volt napkozben.

Alvasbol mindig visítva ébredt, az kb 2 éves koráig megmaradt.

Mindig csak jott utánam, rángatta a nadragom, nem játszott egyedül, velem is csak úgy, hogy aktívan részt kellett vennem, a jelenlét nem volt elég. Nem szeretett babakocsizni. Kb 4 éves koráig sokat sírt (vinnyogott) Most 5 múlt. Rendkívül sokszínű, különleges, de mai napig mindenen varial, mindent meg akar fogni, sokkal szélesebb spektrumon mozog mindenben mint a kisebb és a nagyobb tesoja.

Nemrég zajlott egy hiperaktivitás vizsgálat, nem az.

Gyönyörűen, választékosan beszél, mindnenkit azonnal levesz a lábáról.

Nálunk azert nagy szerepe van annak is, hogy középső gyermek, de magában is egész más mint a másik kettő. Ha kettesben vagyunk, folyamatosan szóval tart, foglalkoztat, míg a 2,5 évesem mar sokkal többet eljatszik magában.

Hű annyi mindent tudnék mèg írni...

Lényeg hogy tarts ki, különleges kis gyerkőcöt kaptál. 😉

38. barbus0501 (válaszként erre: 37. - Fancsimancsi)
2019. márc. 6. 20:10
Persze. Szabadon tehet-vehet a lakasba.
37. Fancsimancsi (válaszként erre: 36. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 20:04
Azt kipróbálhatod hogy kimész a konyhába és hagyod, had pakolja az edényeidet. Azzal jól el szoktak lenni. Aztán ha alszik visszapakolsz.
36. barbus0501 (válaszként erre: 34. - BTB78)
2019. márc. 6. 18:37
Kuszik utanam mindenhova. Sajnos legtobbszor orditva. Van jo kis babakocsink, de tenyleg nagyon hideg van. Van tologatos autoja amibe ultetem, en meg tolom, de ahhoz is hideg van. Annyi, de annyi mindent probaltam. Csak annyira nehez minden napot igy tulelni
35. lapbarna (válaszként erre: 24. - Fancsimancsi)
2019. márc. 6. 18:36

És abbahagyta arra, hogy otthagytad?

Én nem hagytam direkt sírni őket. Semmi értelme. Egy babának mondhatod rogyásig, hogy ha nem hagyod abba, akkor nem foglalkozok veled! Nem tudatosak. Ösztönösen viselkednek.

Igen, vannak extra sírós babák. Amíg a legkisebbem meg nem született, azt hittem, a középső fiam volt a legsírósabb. Aztán felülírtam ezt. BTB78 jókat írt. Mondjuk nagyon hidegben, esőben elég szar sétálni. Lehetne ilyenkor mondjuk habfürdőzni (én a nagyokkal volt, hogy 2-3-szor is fürödtek, akkor mondjuk a hőség miatt nem tudtunk kimenni), vagy lefeküdni vele a földre, hagy csússzon-másszon rajtad.

Kitartást! El fog múlni!

34. BTB78 (válaszként erre: 32. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 16:24
Biztos, hogy megváltozik, nálunk ráadásul tényleg szinte egyik napról a másikra történt. Csak néztünk egymásra a férjemmel, hogy hogy mi ez a csönd? Rosszabb napokon mindig arra gondoltam, hogy nem marad így, sosem láttam még egész nap síró óvodást. Csak valahogy neked is ki kéne addig bírod ép idegekkel, ez nagyon nehéz feladat.
33. BTB78
2019. márc. 6. 16:18

Szerette ha kézben van, rengeteget mutogattam neki otthon, úgy hívtam, hogy tárlatvezetes. Az érdekelte, akkor nem sírt. Ami még jó volt, hogy kaptam kölcsön futó babakocsit. Nem vagyok nagyon sportos, ezért intervallum edzés ihlette módon futottunk, kb.fél perc futás fél perc séta felváltva. Szerette, ha szaladtunk, még kacagott is... Persze ehhez is jó idő kell. A fogzás is biztos zavarja a babádat, azért is akar talán annyit szopizni. Én rooibos teát adtam délutánonként, fél - egy csészével megitta az itatóból, állítólag nyugtat. Ja persze én is ittam. 😃 Meg arra figyeltem, hogy ne legyen túl sok inger egy napra, és este pláne nem mentünk sehova, fényeket visszevettük, nem szólt zene, TV.

Visszagondolva akkor lett jobb a helyzet, amikor rájött az önálló helyváltoztatás ízére, hogy a bútorok mellett oda-vissza közlekedve oda megy, ahova szeretne. Azt nagyon élvezte, fel alá járkált. Szokott a babád "messze" mászni? Kimászik utánad pl. a konyhába? Mi úgy játszottunk, hogy "elbújtam", hívogattam, ő meg "megtalált". Így rájött, hogy nem függ már tőlem, tudott mozogni szabadon a lakásban.

32. barbus0501 (válaszként erre: 30. - BTB78)
2019. márc. 6. 16:04
Nins segitseg. Ha jo az ido, nem unatkozunk itthon. De -14 a hoerzet odakint. Tenyleg az eg vilagon mar mindent kiprobaltam. Sajnos nagyon nehezen fogadom el, hogy semmi sem jo neki. Annyira remelem, hogy lesz egy nagyobb valtozas majd nalunk, mert ez igy nagyon nehez. Vannak o napjaink, olyankor minden annyira jo es egyszeru. De az egesz napos sikitva orditas kikezdi az idegeimet
31. barbus0501 (válaszként erre: 29. - Bözsi néni)
2019. márc. 6. 16:01
Hordoztam 6 honapos koraig kendobe. De egy kivancsi 9 honapos mar nincs el a kendobe. Van hordozonk. Megyunk minden nap 2x setalni, mert van kutyank es vele le kell menni. Penz pedig nincs arra, hogy valakinek fizessek a hazimunkaert. Es igazabol az a legkisebb gondom. Engem az bant es az a nehez, hogy miert sir egesz nap egy gyerek.
30. BTB78 (válaszként erre: 19. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 15:56
Mi sem "egyben" sétáltunk 4 órát, hanem 45-50 perces darabokban, volt,hogy egy nap 4-szer is sétáltam vele. Akkoriban a napok szinte csak arról szóltak, hogy öltözünk- sétáltunk - szopi - ha nem bírom a sírás megint öltözünk és megyünk. A túlélésre játszottam, nem volt segítségem. Neked van? Akár csak egy gyors séta egyedül a kedvenc zenédet hallgatva vagy 10 perc torna. Legjobb, ha nem kicsit kimozdulsz, mert akkor nem fülelsz, hogy mi van a másik szobában. Ha te ki tudod fújni magad, utána jobban viseled a sok sírást, és ezt a baba is megérzi. Nekünk az is sokat számított, hogy elfogadtam a helyzetet, sírós a babám. Nem agyaltam, nem idegeltem magam a hasonló korú szuper nyugodt babákat látva. Megvontam a vállam. Persze nem ment mindig könnyen...
29. Bözsi néni (válaszként erre: 25. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 15:32

Szia!

Nehéz ügy, hordozni már nyilván nem tudod, mert ahhoz már elég nehéz a pici. Pedig a hordozókendő lehet, hogy megoldaná a dolgot, testi közelség lenne és mégis látna mindent.


Talán segítséget kellene keresned (fizetett, ha nincs más), ha van rá módod, aki átvállalná a házimunkákat és akkor csak a babáddal tudnál foglalkozni. Legalábbis addig, amíg nem lesz jó idő, hogy ki tudj járni vele a szabadba.

28. barbus0501 (válaszként erre: 26. - Fancsimancsi)
2019. márc. 6. 14:32
Nem tudom mennyi idos vagy. De talan pont azert van ennyi lelkiserult felnott, mert a szulo nyert...nem versenyzek a gyerekemmel. Segiteni szeretnek neki es magamnak.
2019. márc. 6. 14:30
A fogzasrol meg csak annyit, hogy gondolj vissza, amikor a bolcsessegfogad jott.... nekem meg sem kottyant, mas meg lazas volt. Szoval ami az egyik gyereknek nem faj, az a masikat megorjitheti
26. Fancsimancsi (válaszként erre: 25. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 14:30
Van egy hozzáállásod. Ez a szorongás bár létezik, de nem muszáj hogy magadra vedd. Semmi baja nem lesz, ha 5-10 percig üvölt magában. Esetleg megunja. Nyertél.
25. barbus0501 (válaszként erre: 24. - Fancsimancsi)
2019. márc. 6. 14:24
Egy szeparacios szorongo gyereknel nem hiszem, hogy megoldas, ha magata hagyom. Egyebkent meg nincs kisagya, nem tudom betenni. Nalunk nincs mama. Nincs segitseg. Szoktunk menni babaklubbokba. De fel ora. Es utana? Mennenk mi is, ha nem lenne tenyleg durvan hideg. Gondolhatod, hogg alig varom, hogy jo ido legyen es mehessunk a szabadba hintazni.
24. Fancsimancsi (válaszként erre: 22. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 14:16
Viszont valamilyen szintű önnyugtatást tanulnia kell. Tedd be az ágyába, járókába es hagyd ott. Felé se nézz pár percig. Muszáj hogy ne készítsen ki. Nalam volt olyan, hogy inkább beálltam a zuhany alá, csak ne halljam.
23. Fancsimancsi (válaszként erre: 18. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 14:13

Fog még lesz elég sok, ez nem lehet indok.

Tessék eljárni vele baba klubba, gondolom az felétek is van.

Ahogy irtam az én gyerekem is siros volt, hidd el én se szerettem azt az időt. De mentünk, mentünk, mentünk. És 8-9 hónapos korában már eljártam dolgozni, addig a mamával volt.

22. barbus0501 (válaszként erre: 21. - Fancsimancsi)
2019. márc. 6. 14:12
Jo. Koszonom a hozzaszolasodat. Nem tanacsokat kertem, hanem olyan anyakkal beszelgetni, akik szinten ezen mennek keresztul. A te meg az en nevelesi stilusunk nagyon kulonbozik ezert csak veszekedes lenne a vege.
21. Fancsimancsi (válaszként erre: 20. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 14:10
Nem. Ez nem vicc. 6 bonapos kortol kell elkezdeni nevelni. Es annak az is része h bunti van. Nyílván nem a sarokban fog állni, de 1 v 2 perc a kiságyban, nyugodtan lehet. Lássa ki a főnök. És nem ő. Hanem te vagy.
20. barbus0501 (válaszként erre: 5. - Fancsimancsi)
2019. márc. 6. 14:05
Ugye viccelsz, hogy egy 9 honapos gyereket kezdjek buntetni???
2019. márc. 6. 14:00
Jo. Azt nem irtam, hogy a babakocsiba max fel orat alszik, utana egy ido utan ott is sir.
18. barbus0501 (válaszként erre: 15. - BTB78)
2019. márc. 6. 13:59
Nagyon koszonom Bori. Nalunk ugyanez a helyzet. Meg a fog attores utan bizom egy hatalmas valtozasban. Hatha....mar szinte minden gyereknek van 1-2 foga, neki meg nincs. Amit nem bannek, ha nem lenne nyugos..
2019. márc. 6. 13:53
Az eg vilagon mindent kiprobaltam mar. New Yorkba lakunk, itt nincs fantasztikus ido. Kemeny minuszok vannak most. Nem tudunk menni setalni. Mindent amit itt felsoroltatok, van neki. Van fejleszto jateka. Egyaltalan nem erdekli. Felboritja vagy ragja. Ha nem ugrok minden nyikkra, akkor is sir. Nem “elkenyeztetve” van, mert szuletese ota ilyen. En inkabb olyan anyukakkal beszelgetnek, akiknek szinten ennyire durva a helyzet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook