Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Évszakhoz, ruhához megfelelő táskát használsz vagy van egy, és azt használod mindenhez? fórum

Évszakhoz, ruhához megfelelő táskát használsz vagy van egy, és azt használod mindenhez? (beszélgetős fórum)

1 2
39. Briell14 (válaszként erre: 38. - Gribedli***)
2014. szept. 20. 18:32
Egy olyan kesztyűt nagyon szívesen fogadnék ajándékba. :D
38. gribedli*** (válaszként erre: 37. - D1e807c461)
2014. szept. 19. 10:06

A valóságban is nagyon puha és szép, igaz, nem olcsó ez sem, de tényleg nagyon szeretem, használom, tartós is.


Létezik olcsóbb is, textil vagy gyapjú, ami fekete és csak a szélein van egy vékony csík paul smith mintával, és létezik kasmírból is csupa csíkos, amihez van hozzáillő gyapjú sál és sapka is, talán a nagyon hidegben ez a legjobb. Mivel mifelénk télen is olyan 5 foknál hidegebb nem nagyon van, én nagyon kihasználom a bőrkesztyűt. Ha hidegebb lenne, akkor a gyapjút hordanám.

37. d1e807c461 (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2014. szept. 19. 09:52
a kesztyű nagyon szép. :D
2014. szept. 19. 09:21

Paul smith kézitáska (csak példa, kismillió modell van):

[link]


Paul smith csíkozás:

[link]


A kesztyű (látszik, hogy az előzőekhez képest ez téliesebb, több a barna, a mustárszín, stb):

[link]


Öv:

[link]


Kendő, foulard:

[link]



Na, azért linkeltem be ezeket, mert pár ilyen kiegészítő teljesen megoldja azt, ha valakinek mindig az a problémája, hogy milyen színű kiegészítőt vegyen fel mihez. Ha nem mintáshoz kell, ezek a csíkos kiegészítők mindenhez jók:)


Ami pedig a mintát illeti, ma az a szabály, hogy lehet mintásat mintással felvenni, de csak ha 2 geometriai minta vagy 2 virágminta összeboronálása a cél. Pl a merészeknek megengedett csíkoshoz kockás is, a kevésbé merészeknek pedig a csíkos egy másmilyen csíkossal. Megengedett virágmintás egy másik virágmintással is.


De pl virágmintát csíkossal, kockással azt nem.

35. gribedli*** (válaszként erre: 33. - 9089b602ef)
2014. szept. 19. 08:56

Hetente 1x cserélek és csak ilyenkor pakolok, nem naponta. Ilyenkor döntöm el a következő heti ruháimat is, így ahhoz választom a tatyót. Ez egy időkímélő megoldás.


Másik, amit anyóstól tanultam, ez mindent felgyorsít: egy cipzáros, fakkos szütyőbe teszed a fontosabb cuccokat a táskán belül is, és nem a kupit pakolod át a másik táskába, hanem 1 mozdulattal kiveszed a szütyőt az egyikből és be a másikba!:)))


Ez arra is jó, hogy a táskáink tiszták maradjanak, mert ha bármi kiszóródik, vagy kiborul, a szütyőnek lesz csak baja, a méregdrága táskának nem. Pl olyanokra gondolok itt, hogy a rágó véletlenül kiesik a dobozból és megolvad, vagy a szájfénykupak oldaláról egy kis szájfény lefolyik vagy ilyesmik.

34. gribedli*** (válaszként erre: 32. - Briell14)
2014. szept. 19. 08:49

Na ja, inkább azért:)))


Én pl szeretem a paul smith táskákat is, mert színes csíkos, és mindenhez jó ez is, úgy értem, bármelyik szín van rajtad, ami a csíkok között is van, az jó. Plusz a cipő nem kötelező, hogy paul smith legyen, hanem erre is vonatkozik, hogy lehet bármilyen színű. A bőr, amiből készül, szintén jó minőség és mivel ez a csÍkos alapminta nem változik, bármilyen más kiegészítőt időhatár nélkül megvehetsz később is.


Van tavaszi-nyári színű és télies is, de egyforma csíkosak csak a téliben vannak barnák stb.


Minden pár évben, amikor eszembejut, összespórolok 1 valamire, vagy kérem ajándékba, pl 7 évvel ezelőtt kaptam a táskát, és időközben lett sál is, öv és kesztyű, nyárra szandál. Szerintem ez is egy olyan márka, hogy sosem megy ki a divatból és mindenhez illik:)

2014. szept. 18. 20:30
Van vagy tizenöt, cserélgetem őket. Mondjuk átpakolni utálok, de ez van...ha fontos a jó kinézet...
32. Briell14 (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2014. szept. 18. 20:03

Kell kicsi - nagy, világos - sötét, alkalmi - utcai, "sportosabb", elegáns, vidám.... :DDDDDD

Na, ezért kell sok. :)

(Meg azért, mert szeretjük!)

31. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Aquatica)
2014. szept. 18. 08:31
Nem a táskák száma dönti el, hogy valaki jól öltözött, inkább az, hogy alkalomhoz illő legyen a táska. De végülis egy minimális 4-5 már elég lenne, 1 nem elég, de nem azért, mert gáz, hogy csak 1 táskája van (lehet az egy 5ezer euros hermès is, és cseppet sem gáz!), inkább azért nem elég, mert alkalmakra illetlenség nagy táskával vagy közepes méretűvel odaállítani, a pochet vagy retikül kell. Viszont munkába meg nem odaillő viselet a pochet és nem is fér el minden, ami kell, ezért a munkábajárós egy nagyméretű legyen. Plusz kell 2 szabadidős, 1 ami közepes (bárhova, akár bevásárolni menni vagy edzőterembe a sportszütyő mellé) és kell egy hátizsák, ami lehet bőr vagy egy sportosabb, de azt hiszem, a bőr jobban kihasználható mert kirándulhat is az ember ezzel, de városnézéshez is elegánsabb mint a sporthátizsák.
30. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Briell14)
2014. szept. 18. 07:35

Ez igaz. Nem tilos a cipőhöz választani a táskát de már nem is kötelező. Lehet az övhöz vagy a dzsekihez is választani és összesen max 4 szín lehet rajtunk, úgy értem, egymással harmonizáló 4 szín.


De aki szeretne csak egy színt választani, ami lehetőleg mindenhez jó legyen, az a barnát részesítse előnyben! Pl egy barna táska, ha nincs rajtunk semmi más barna, akkor is illik. Nem kötelező a sötétbarna vuitton, de leginkább ezt és barna guccit szokás úgy hordani, hogy bármilyen színű legyen a többi cuccod, a barna táskát hordod hozzá:)))

29. Briell14 (válaszként erre: 22. - Aquatica)
2014. szept. 17. 21:41
Igen! Mintha én írtam volna! :DDDDD
28. Briell14 (válaszként erre: 6. - 74740b7c7c)
2014. szept. 17. 21:37
Valahol itt a neten olvastam, hogy már régen megdőlt az az elmélet, miszerint a cipő és a táska színének megegyezőnek kell lennie. :)
27. grizus
2014. szept. 17. 21:32
Én szeretném, de sajnos kevés jó táskám van. Most szeretnék frissíteni. A kézműves táskákat szeretem.
2014. szept. 17. 21:29
van néhány táskám, de nem évszak szerint hordom őket.
2014. szept. 17. 21:14
Van nyári meg téli táskám. Meg van egy olyan amit munkába hordok.
24. agis
2012. nov. 29. 10:50

Kizarolag az oltozkodesemhez igazitom a taskam. Az oltozkodesemet meg az evszakhoz / idojarashoz.


Van meg kerdes?

23. 7dfc648351 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2012. nov. 28. 15:36

Igen, természetesen. Öltözékhez, évszakhoz, alkalomhoz, a cipőhöz egyeztetem a táskát.


Kizárólag bőrtáskát illetve bőrcipőket viselek.

2012. nov. 28. 15:32

sok táskám van. sok cipőm. :P,

egy táska az olyan ...gáz.jó nem kell 100féle de azért egy nőnek kellenek ezek a kiegészítők.

2012. nov. 28. 15:28
Kövezzetek meg, én most a tescoban vettem egy szuper táskát, f&f márkájú. persze ez relaítv kinek mi a jó, de az én igényeimnek megfelel,és tetszik :)
2010. nov. 28. 17:55
Épp táskát szeretnék venni, de nagyon válogatós vagyok, mert egyszerűen nem találok olyat, ami szinte minden stílushoz jó. Ne legyen túl elegáns, de túl sportos se. Én is mindig ezt csinálom: egyik táskából a másikba hajigálom a cuccokat, mikor mit veszek fel. Most kéne már egy "kaméleon" táska :))
2010. nov. 28. 14:53
általában hátizsákkal járok amiből többféle van, de olykor járok kisbőrönddel vagy konszolidáltabb táskával :D
18. agis
2010. nov. 28. 14:42
nekem a cipo az ov es a taska is harmonizal mind szinben mind anyagban....
17. Veronika27 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2010. nov. 28. 13:00

Ezt akár én is írhattam volna, csak én még a fehéret sem szeretem, sőt kheki is kizárva:)


Van csomó táskám, de útálom pakolgatni a cuccokat, volt amikor így felejtettem otthon az üzletem kulcsát, a vendég meg már az ajtóban toporgott:S Vagy a jogsim maradt el...

Cipőből feketét hordok, kivéve nyáron, akkor van más színű is.

A fekete táskát szeretem a legjobban, de nem fontos, hogy egyszínű legyen, csak mindenem elférjen benne, ami kell.

2010. nov. 28. 12:30
Soha nem érdekelt, hogy a cipőm meg a táskám színe mennyire illik egymáshoz...
2010. nov. 28. 09:24

Én mindig fekete táskát és fekete cipőt, csizmát hordok, igy nincs gondom, hogy jó e egymáshoz:) Vannak sportosabb fazonú, kinézetű táskáim, cipőim, igy azokat szoktam összhangba hozni. Nyáron hordok más szinű táskákat is főleg fehéret, vajszinűt, halványszűrkét, khekit, de ezekhez van megfelelő stilusű papucsom, vagy szandálom.

Szerintem az a lényeg, hogy az összes rajtunk lévő ruha és kiegészitő harmonizáljon sznben, stilusban egymáshoz. Ha nincs rajtunk 2 szinnél több egyszerre, akkor nagy baj nincs.:)

Én a barna szint utálom, azt gondolom, hogy öreges, ezért nincs semmilyen barna cuccom, még táskám sincs ilyen szinben.


Anyit azért agyalni felesleges ezen a témán, hiszen a férfiak sem figyelnek arra, hogy a zoknijuk és nyakkendőjük szine azonos legyen...

14. Linda111 (válaszként erre: 13. - 74740b7c7c)
2010. nov. 28. 09:20
Hát ha imádod, akkor meg főleg hordjad nyugodtan :D
2010. nov. 28. 09:17
Én imádom a barna táskámat!!!!!! Főleg, hogy 2 hete kaptam.. csak a csizma(fekete) miatt kérdeztem, de ha ok. akkor jó:D
12. Linda111 (válaszként erre: 11. - 74740b7c7c)
2010. nov. 28. 09:11
Akkor szerintem ilyen kabáthoz hordhatsz fekete táskát is :) ami neked a kényelemsebb és praktikusabb :)
11. 74740b7c7c (válaszként erre: 8. - Linda111)
2010. nov. 28. 09:06

A kabát szövet, de az a sportosabb fazon.. (kocká-kockában)

Nagy szőrös kapucni..

A táskám meg barna, amin vannak ilyen ezüst karikák--- és ezek a karikák a csizmámon is megtalálhatóak.. (de ez véletlen)

10. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2010. nov. 28. 09:04

Szia!

Próbáltam rá figyelni,de nálam ez nem működik.

Aki minden nap mozgásban van annak nagy macera állandóan pakolgatni egyik táskából a másikba.

Valamit tutkó ,hogy otthon hagytam,és pont azt amire a legnagyobb szükségem volt.

Így marad a fekete táskám ,mert az majdnem mindenhez illik,nyáron meg világosabbat hordok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook