Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Év végi bizonyítvány fórum

Év végi bizonyítvány (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. jún. 20. 07:26
Sajnos a gyermekek egyéni teljesítményét nem önmagukhoz viszonyítva mérik.
2015. jún. 19. 23:28
Nekem most megy 5.-be nekem sajnos elég lusta is viszont szerencsére csak egyszer bukott meg 2. év végén,de átment.Nekem a lányom 3 dixes.Igazäbol mikor kicsi volt akkor láttam már,hogy nem olyan mint a többi gyerek.A mozgása nagyon jó volt de a másik részbe meg nagyon le volt maradva.
13. Kilimcs (válaszként erre: 9. - Unom)
2015. jún. 19. 22:46

Nem kell kitunonek lenniuk ;)


De gondolj bele a suliban teperes legalabb papiron ott van. Aztan lehet kesobb sirankozni hogy pedig kituno volt olyan szepremenyu... meg racsodalkozni hogy masok nem mindenbol voltak jelesek de a valasztott teruletukon megis nagyon jol boldogulnak.

12. reload (válaszként erre: 10. - Epervirág)
2015. jún. 19. 20:52

Mi is 2 évente járunk.

Heti 2 fejlesztés a suliba,plusz heti egy magánba,plusz itthon. De azt gondolom,hogy amìg olyan òrarendet készìtenek,hogy a matek fejlesztésre a matek óra helyett jár,addig csoda,hogy a 2-est összeszedte. Neki is az megy a legnehezebben, most megy 7-be.

11. wencus
2015. jún. 19. 19:18

Nálunk azt mondta a tannéni. hogy 3 tárgyból bukott volna ha nem foglalkozunk vele annyit. Heti 2 fejlesztő magánba, és napi szinten 1-2 óra gyakorlás suli után.

Kettő háromasa lett a többi 4-5. Másodikosak voltunk. Figyelem koncentrációs zavar, lehet hogy diszgráfiás nevtanban még nemtudták biztosra.

10. epervirág (válaszként erre: 6. - Reload)
2015. jún. 19. 16:45
Mi 2 évente járunk nevelési tanácsadoba ahol mindig felmérik a képeségeit igy külön a suliba is fejlesztik plusz egy héten egyszer egy utazó tanár is kijár hozzá a suliba.Viszont most megy 5.-be ami nagyon nehéz már elöre félek mi lesz.
9. unom
2015. jún. 19. 16:42

Sose értettem, miért kellene egy gyereknek kitűnőnek lennie.

A nagylányom most érettségizett, egy négyese lett, a többi ötös. De a 13 év alatt sose volt kitűnő, még elsőben sem. Szégyellnem kellett volna?

8. epervirág (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2015. jún. 19. 16:40
Neki sajnos a matek megy nehezen.Csak 2-es mondjuk a többi tárgybol is.De ez megy a legnehezebben.Még magántanárhoz is jár.Az igaz,hogy akinek nem dixes a gyereke el sem tudja képzelni,hogy milyen ez.Nekem a kicsi lány szerintem nem lesz az mert teljesen más mint a nagy.
7. Kilimcs (válaszként erre: 6. - Reload)
2015. jún. 19. 15:34
Reload hat hja... sokan ezt latjuk. Nekunk felrotta a tanito a fiam kapcsan hogy tul sokat tud a felsos anyagbol. Es buntette us erte.( mert szerinte aki tud nast is anbak csak a 100% ra jar a jojegy!) Persze a gyerekbol csak dacot valtott ki. A vegen nar mondtuk hagyjuk egymast, jovore ugyis masik tanar lesz (itt kisfelmeno van)
6. reload (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2015. jún. 19. 15:26

Sziasztok!

Az én lányom is disz-es, végig gyötrődtük ezt az évet is , erős közepes lett. Ugyanolyan büszke vagyok rá,mint a másik lányomra,aki nem diszes és kitünő lett ):

Èn azt látom,hogy a pedagógusok nincsnek felkészülve az "átlagtól" bármerre is eltérő gyerekekre ,ráadásul tanulni sem tanìtják meg őket...

2015. jún. 19. 14:46

epervirág: Tőlünk is kérdezgették már tavaly is, biztosan idén is fogják. De itt nincs bizonyítvány :)

Amúgy rettenetesen gonosz dolog hogy egy diszlexiás gyerek nem lehet kitűnő olyasmi miatt amiről nem tehet.

2015. jún. 19. 14:44
Kilimcs :) jó lenne több ilyet is látni... én nem láttam.
2015. jún. 19. 14:30
Nekem van olyan ismerősöm aki eddig minden évbe felrakta a fia bizonyitványát a facebookra ami mindig kitünő volt.Tölem meg mindig kérdezte ,hogy a lányidnak milyen lett holott tudja,hogy dixlesziás.Ebbe az évbe nem rakta fel gondolom nem lett kitünő és ezt már szégyeli.
2. Kilimcs (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2015. jún. 19. 14:19

nekem van ismerős, aki büszkén posztolta a nem kitünőt, és szeretlek írás mellé. Van ilyen.


Amúgy meg megy a nyalós szülőktől sok helyen a kavarás, ha valaki nem ért egyyet, vagy nem úgy sikerült, jobb hallgatni ezért sok helyen..


Amúgy meg, piciknél ugye a kitünőség az alap amit mindenki elvár, van aki két évet is szalajtja akár ezért a ygerekét, hog előretanulva kitünősíthesse a gyerekét. Mást minek posztolnának?


nagyobb gyerekek, meg örömködnek maguknak.


azok a szülők posztolnak sokszor túláradóan akik a maguk eredményének érzik a kicsik jegyét.


Én inkább azon lepődtem meg, hogy szülőnek jár oklevél :O valami nagyon elcsúszott az egészebn... Én már kaptam szülőként beírást fekete pontot, most meg oklevelet :O :O :D :D :D sírvaröhögős. nem én vagyok sulis... evel az energiával a gyerekekkel kéne foglalkozni ;)

2015. jún. 19. 11:18

Bizonyítványosztás ideje van: amikor látod, hogy néhányan büszkén, elégedetten térnek haza az évzáróról, mások inkább hallgatnak. Érdekes megfigyelni milyen stratégiákat választanak a kitűnő bizonyítványt felmutatni nem tudó szülők - mire nem jó a facebook...

Van aki ugyanúgy fotózza és megosztja az évzáró eseményeit mint a szülinapi vagy a nyaralási képeket, de mintha szégyellnivaló lenne egy-egy négyes vagy hármas eredményben, erre nem utal... A többség viszont hallgat és csendben szégyenkezik. Elszomorító ez, rengeteg gyerekes ismerősöm van, mégsem olvastam egyetlen olyan bejegyzést sem, hogy büszkék vagyunk, mert a gyerekünk becsülettel végigdolgozta az évet. Matekból is elérte a hármast pedig ez neki 5x annyi munkájába került mint másnak a kitűnő. Ez tragikus... hogy egy gyerek hajt egész éven át, próbál a teljesen agyament elvárásoknak megfelelni, mégis mondjuk a néhány négyest és sok ötöst tartalmazó bizonyítványra nem lehet büszkének lenni, mert mindenkiben elültetik az érzést, hogy csak a kitűnő ér valamit, csak a tökéletes az elég. Miközben valahol mélyen mindenki tudja, mennyire köze nincs a bizonyítványnak se teljesítményhez, se befektetett munkához, se fejlődéshez, se készségekhez.

Persze, a kitűnők mögött néha rengeteg munka van (néha meg ugyanannyi vagy kevesebb mint egy közepes mögött), ami szerencsésen párosul jó képességekkel, szorgalommal, olyan adottságokkal amelyek jó iskolai beválást hoznak és a gondos szülői háttérrel. De soha senkinek nem kellene azt éreznie, hogy a közepes bizonyítvány miatt ő vagy az ő gyereke kevésbé jobb mint a többi.

Az évzárókon példaként nem - vagy nem csak - a kitűnőket kellene állítani. Ott lenne a helyük azoknak a négyeseknek, hármasoknak sőt ketteseknek akik ezt az eredményt szívós kitartó munkával érték el, akik átlépték ezáltal a saját árnyékukat, vagy akik nem, de mondjuk kedvesek és segítőkészek a többiekkel, szépen énekelnek, ügyesen rajzolnak vagy mindig vidámak stb. stb. stb.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook