Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Etetem a szomszéd kutyáit. Nagyon soványak. Gyanítom akkor... fórum

Etetem a szomszéd kutyáit. Nagyon soványak. Gyanítom akkor... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

11. Icuska538 (válaszként erre: 7. - Tien)
2022. jún. 21. 21:59
Lehet.... Jegyzőnél.. Vagy valamelyik menhelyen. Megérné... Meglátogatnák legalább.... Tedd meg....
10. keki70 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 21. 19:52

Mit tehetünk az állatkínzások mennyiségének csökkentése érdekében?

Amennyiben bárki is az állat elhanyagolt tartását tapasztalja, azonnal jelentse be a jegyzőnek, mint állatvédelmi hatóságnak, a rendőrkapitányságnak, mint állatkínzás bűncselekménye esetén eljáró hatóságnak, vagy egyéb állatvédő szervezetnek.


Ha nem akarod adni hozzá a nevedet,a jegyzőnek név nélkül írásos formában be lehet nyújtani a panaszt.

Rendőrségen is lehet név nélkül bejelentést tenni-akár telefonon.


És nem utolsó sorban:


[link]

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Shanalyl)
2022. jún. 21. 12:56

Az állatédőket már rég nem vagyok hajlandó hívni.

Az elmúlt 3 évben nem egyszer kértem segítséget, hol hozzánk bedobott macska, hol öreg kóborló kutya miatt. Rendre leráztak.


Ami itt van 2 állatmenhely a "közelben" , azokat színtén hagyjuk. Ott semmivel se lenne jobb helyük.

2022. jún. 21. 11:30

A környéken legközelebb eső állatvédőknek azonnal jelenteni kell,nem is tudom,hogy eddig ez miért nem történt meg.

Ennyi állatot etetni nem tudsz,a maradék az kevés,te is írod,hogy így is soványak,a pitbullnak kilátszik az összes bordája.

Ezek az állatok szenvednek,éheznek,segítségre van szükségük.

Nemes cselekedet,hogy próbálsz segíteni rajtuk,de ejts meg egy telefont az állatvédőknek,ezzel segítesz a legtöbbet.Az ellenőrzés során ha beigazolódik,hogy nem megfelelően tartják őket,stb...az állatvédők megteszik a szükséges intézkedéseket az állatok védelmében.

7. tien (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 21. 11:00

Sokan nem ,de mi vagyunk a kevesebben.

Egy szebb világban ,nem lennének éhező állatok.

Ők függnek tőlünk,ezért ha nem engedhetem meg magamnak a tartásukat inkább lemondok róluk.

Ne legyen az ilyennek kutyája ,macskája.

Normális tartás mellett ,nem olcsó .

Oltás ,tàp ,játékok,törődés.


Mi pár hónapja vagyunk gazdik,de első a ,,kismocsok,,🥰.


Valamelyik fajtamentőnél nem lehetne jelezni ,hogy rosszul bánnak velük?

6. Shanalyl (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 21. 10:55
Ha vannak állatvédők a környéken, azért bejelenteném náluk, lehet már attól javulna a helyzet, h valaki odamegy és megkérdezi, h mi is van itt? Ha nem is azért, mert felérik ésszel, h rossz, amit csinálnak, de sokaknál elég, ha bejön a "mit szólnak hozzá mások?" faktor. Szomorú, de ez van.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Tien)
2022. jún. 21. 10:43
Persze, hogy nem az én feladatom lenne. De ezt megbírná állni bárki is, hogy ne etesse őket?
4. tien (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 21. 10:38

Remélem , legalább oltva vannak 😳

Nagyon kedves tőled ,hogy törődsz velük.

Nem a Te feladatod lenne.


Szegény kutyókák.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 7962decf87)
2022. jún. 21. 10:34

Egyet értek.

Sajnos itt jönnek, mennek a kutyák. Jelenleg 3 kutya van, de ennél több is volt. Tipikusan csak dísznek vannak, mert "jaj, de cukik" , de etetni, foglalkozni ne keljen velük.

Egy pitbull, egy bernáthegyi és egy csivi.

A pitbull fogalmam sincs hogyan élte túl a telet, most 2 fokkal jobbant fest, pedig még mindig kilátszik az összes bordálya.. Szerencsétlen egész télen így volt kint a hidegben.

Emellé még van egy macskájuk is, az is nagyon sovány.

Szóval a saját 2 cicám és 1 kutyám mellett, ami van maradék azt viszem nekik.

2022. jún. 21. 09:58

Itt ismét egy felelőtlen kutyatartóról van szó, amit mélységesen elitélek!!!!

Vajon miért tartanak az ilyen emberek kutyát (vagy más háziállatot?) ha nem látják el rendesen. Ha hasonlót látok, nekem is a szívem szakad meg értük!!


Nagyon jó lenne, ha már végre lenne olyan rendelet, ami bünteti is az ilyen embereket, akár börtönnel is.


Sajnos ami most van, SEMMIT nem ér!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook