Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ételallergia (glutén, tej, laktóz, tojás, stb) fórum

Ételallergia (glutén, tej, laktóz, tojás, stb) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
57. Huncutka10 (válaszként erre: 52. - Kszb)
2013. jan. 7. 21:45

Ezt a tésztát láttam a bioboltban 345 Ft-ért, most ezt akarom majd kipróbálni, mert azért mégis csak több mennyiségileg mint a Tóthék tésztája. Árilag pedig ugyanott vagyok.


Tescoban én voltam, de nálunk nincs gluténmentes részleg, csak diabetikus. Vagyis csak azt találtam meg. De lehet rossz helyen kerestem? A tésztás osztályon keressem?

56. Huncutka10 (válaszként erre: 50. - Zebra25)
2013. jan. 7. 21:43

Nem, nálam nem volt siettetve semmi gyerekként. Soha nem is voltak gondjaim. Doki szerint a terhesség alatt alakulhatott ez ki, ugyanis nekem akkor candida diétát kellett tartanom, hogy nehogy kiújuljon, mert akkor nem szülhettem volna természetes úton. S elképzelhető, hogy akkor terhelődött meg a szervezet. Illetve a stressz is okozó lehetett, mert sajnos nem volt problémamentes a kismama életem, gyakorlatilag végig problémák voltak. Még az is előkerült, hogy lehet downkóros a gyermekem, szóval nem volt egyszerű. De szerencsére van egy csodaszép, egészséges gyermekem.

Nagyon igyekszem, bízom benne, hogy minél hamarabb belejövök.


Ma krumplifőzit csináltam, saját magával sürítettem, és nagyon jó lett. Azt kell hogy mondjam, hogy még jobban is ízlett, mint tejfölös liszttel készítve.


Holnap pedig császárzsemlét szeretnék készíteni a főzihez, remélem összejön. :)

55. Ágnestestvér (válaszként erre: 54. - Kszb)
2013. jan. 7. 18:11
oké köszi. hátha kiderül végre
54. kszb (válaszként erre: 53. - Ágnestestvér)
2013. jan. 7. 18:05
vegyél egy lisztérzékenységi gyorstesztet gyógyszertárban! Nálam is volt ilyen.... és persze, amikor meg kellett volna mutatni orvosnak, naná, h egy sem "jött"....
53. Ágnestestvér (válaszként erre: 49. - Huncutka10)
2013. jan. 7. 17:56

jézusom!!

Azért kérdeztem, mert nekem olyan problémám van, hogy folyamatosan valahol a testemen kiütések jönnek elő. Ha a talpamon, vagy a sarkamos az sajnos nem viszket, hanem fáj. A védőnő szerint figyelgessem (ezzel le is tudta, a nőgyógyász szerint kenegessem síros krémmel, biztos csak feszül a bőröm. Voltam már terhes, és feszült a bőröm, az nem ilyen volt. valahol a testemen el kezd viszketni, ha megvakarom, mert már nem bírom, bepirosodik, és apró kiütések jelennek meg azon a helyen. Aztán 10-15 perc múlva elmúlik és máshol jön elő. És a legrosszabb, hogy amikor a háziorvoshoz elmentem, éppen nem viszketett sehol, így meg sem tudtam neki mutatni. Szerinte is csak a bőröm van kiszáradva. DE A TALPAMON HOGYAN????? nem értem, és félek is

52. kszb (válaszként erre: 46. - Huncutka10)
2013. jan. 7. 16:27

én Auchan-ben veszem a gm tésztát, 1/2 kg 440 Ft. Sztem ez jó ár érte. Zöld zacskóban van Sam Mills fajta Pasta d' oro. Sztem tökéletes! Simán a tésztasoron van (nálunk legalábbis), minden fajtánként (spagetti a spagettiknél, stb.).

Tescoban is érdemes nézelődni, mert ott van külön polcrész a gluténmentes termékeknek, és rá is van írva a polcra, h csak azok vannak rajta!

51. Chiron (válaszként erre: 50. - Zebra25)
2013. jan. 7. 15:41
Hasonló gondok vannak a mi családunkban is. Ajánlom figyelmedbe a szenhidratmentesteszta pont hu oldalt. Nekem nagyon sokat segít ez a tészta - és egyáltalán nincs szénhidrát tartalma. Van egy gyakorlatilag mindenre érzékeny gyerek- tej, tojás, gabonák, hüvelyesek, és néhány gyümölcs, zöldség allergiás. Neki ezt tudom adni szerencsére. Hátha neked is segít- cukorbetegeknek kimondottan ajánlott.
50. Zebra25 (válaszként erre: 29. - Huncutka10)
2013. jan. 7. 14:52

Jaj Istenem, nagyon sajnálom.

Nem lehet tudni, hogy ez mitől van? korai terheléstől? mármint lehet e ennek köze ahhoz, hogy mondjuk gyerekkorodban korán megterhelték a szervezeted ilyesmivel?

Nekem tejfehérje gondjaim vannak, de Nálam se nagyon siettetik a kivizsgálást, annyit mond a házidoki, hogy diétázzak.

Igyekszem, de annyira benne van a mindennapi életünkbe a tejtermék, hogy nagyon nehéz teljesen kiiktatni. Ráadásul cukorbeteg diétát is kell tartsak.

Neked a legjobbakat kívánom.

ezek a dolgok mind olyan ételek(amikre allergiás vagy) amit a gyerekeknél bevezetéskor nagyon óvatosan kell

ilyenkor Én is megijedek, hogy nehogy túl korán kezdjük el

49. Huncutka10 (válaszként erre: 48. - Ágnestestvér)
2013. jan. 7. 12:00

Szia

Nálam 2011-ben kezdődött, év vége felé egyik hónapról a másikra ledobtam több mint tíz kilót. Ekkor még nem igen foglalkoztam a dologgal, ráfogtam arra, hogy stresszelek, mert akkor terveztem már visszamenni dolgozni, de gondok voltak a munkahelyemen, ahonnan eljöttem szülni, szóval nem volt egyszerű a dolog. Viszont nem sokkal a ledobott kilók után már tüneteim is lettek. Nagyon erős migrén görcseim voltak, amik sajnos mindennapossá váltak, folyamatosan fel voltam puffadva, és sajnos széklet gondok is voltak. Hol olyan hasmenésem volt, hogy a wc-re is alig értem el, hol pedig olyan székrekedésem, hogy a szemeim is ki akartak potyogni mikor a wc-n ültem. Mindemellett nagyon görcsölt a pocim, szó szerint sokszor felállni is alig bírtam, folyton összegörnyedve mentem. Nos, ekkor elmentem házi orvoshoz, aki elküldött gasztroenterológiára. Sajnos a kálváriám itt nem fejeződött be, ugyanis a gasztrón elintéztek annyival, hogy kaptam görcsoldót, és a puffadásra gyógyszert, és egy sima labor vizsgálat volt, aminek eredményeképpen megállapították, hogy nincs semmi bajom. Ugyan az egyik értékem nagyon magas, ami ételallergiára utal, de még nem elég magas, és mivel ez nagyon drága vizsgálat, még nem végzik el. Ha nem változik semmi, menjek vissza. 3 hónap sem telt el, gyakorlatilag a tüneteim sokkal rosszabbak lettek. Szó szerint már élni sem volt kedvem, depressziós lettem, és mindemellett még lelkiismeretfurdalásom is volt, hogy a kisfiam sokszor nem tudtam még ellátni sem olyan migrén görcseim voltak, és fájdalmaim. Na itt mondta a férjem, hogy ebből elég, menjünk el magán úton. Így is lett, és egyik napról a másikra elindultak a kivizsgálások. Átestem gyomor és vastagbél tükrözésen, ahol biopsziát is vettek, volt széklet vizsgálatom, alapos labor vizsgálat mindenféle bacira, és volt tumorkutatás is. Szerencsére minden negatív lett, de az ételallergia bebizonyosodott. Elmentem magán úton vérvételre, ahol pedig 100%-ig beigazolódott, hogy sajnos nem bírom a gabonákat, tojást, tejet, laktózt, olajos magvakat, gyümik közül elvileg a málnát. De a pontos képet kedden kapom meg, akkor megyek a dietetikushoz, és akkor kapom meg az eredményt is.

2013. jan. 7. 09:59

sziasztok

Hogy jöttetek rá az étel allergiára? Mik voltak a tünetek?

47. Chiron
2013. jan. 7. 09:55
Sziasztok, glutén érzékenység és cukorbetegségh is jelen van nálunk. Én decemberben találtam egy nagyon érdekes tésztát ami nem tartalmaz glutént, szénhidrátot és kalóriát sem, és teljesen megfizethető. Gyakorlatilag vízben oldódó növényi rostokat tartalmaz és gabonamentes. Paleós ismerőseim is fogyasztják. Ha bárkit érdekel szenhidratmenmtesteszta pont hu oldalon többet is megtudhattok. Én nagyon örülök, hogy rátaláltam, hátha másnak is örömöt okozok vele.
46. Huncutka10 (válaszként erre: 45. - Szilvamama)
2013. jan. 7. 08:54

Az alfamixet én az auchan-ben vettem, 1kg volt 999 Ft. Semmi gond, kérdezz csak nyugodtan, pont ezért nyitottam ezt a fórumot. :)


A Tóthéktól én a tésztájukat próbáltam ki, azt Bio boltban vettem, 200 gramm volt 340 Ft.

Viszont ebben a bio boltban találtam egy másik márkát is, most nem emlékszem a nevére, és abból 500 gramm kerül 340 FT-ba. Azt is ki fogom próbálni, melyik a jobb. A hölgy szerint aki ott árul, és 12 éve diétázik, mindkettő finom, de a tóthéké sokkal puhább főzés után. De ki kell próbálni mindkettőt, mert van akinek meg a másik jön be.

Barbara terméket még nem próbáltam.

45. Szilvamama (válaszként erre: 33. - Huncutka10)
2013. jan. 7. 08:34
Az Alfamixet hol veszed? Kinek a terméke, és mennyibe kerül? Bocs, hogy ennyit kérdezek :) Közben eszembe jutott, hogy a Tóthék és a Barbara termékeket szokta dícsérni. :)
44. Szilvamama (válaszként erre: 23. - Kszb)
2013. jan. 7. 08:29
Ja, szokta mondani, hogy megint mennyit hagyott ott a drogériában :(
43. Huncutka10 (válaszként erre: 38. - Kszb)
2013. jan. 6. 22:05

Szerencsés vagyok e téren, mert férjem nem igényli a külön főzést. Ma pl a pizzát is megette, és ízlett neki. :) Mondta is, hogy miatta nem kell külön, eszi azt amit én.

Kisfiam megoldott, hiszen a bölcsiben van főtt kaja, este meg már nem igényli, de egyébként már kóstolta az enyémet, és neki is ízlett. :)

42. kszb (válaszként erre: 41. - Wencus)
2013. jan. 6. 21:30
hát ez az, h ő sem tudja, h miért puffad. Venni kellene egy lisztérzékenységi gyorstesztet neki gyógyszertárban, meg meglátogatni egy gasztroenterológust.
41. wencus (válaszként erre: 39. - Háziangyalka)
2013. jan. 6. 21:26
Ha glutén érzékeny vagy v gabona allergiás akkor tilos a búza fű lé, és tönölybúza is, és minden gabona. Csak a rizs, kukorica liszt a jó de csak az is ellenőrzőtt, és a Gm lisztek
40. Huncutka10 (válaszként erre: 37. - Háziangyalka)
2013. jan. 6. 20:45

Ha valóban felpuffadsz tőle, akkor elképzelhető hogy nálad is intolerancia van. Viszont az több mindentől lehet. Lehet élesztő, liszt, stb.


Élesztő helyett ha jól emlékszem szódabikarbónát szoktak javasolni, de nem fog úgy feljönni vele, mint élesztővel. De nem biztos , hogy jól emlékszem, nekem régen candida diéta alatt kellett megvonnom az élesztőt, de ha gondolod utána nézek neked, hogy akkor én mivel helyettesítettem.

2013. jan. 6. 20:43

Hallottalok már a búzafű italról? Mire jó ez pontosan? Próbálta már valaki? Hol lehet hozzájutni és mennyiért?

És a tönkölybúzát beszerezni?

38. kszb (válaszként erre: 36. - Huncutka10)
2013. jan. 6. 20:43

belefogsz, ne aggódj! :) férjed miatt kell külön főznöd, vagy elfogadja, h te kénytelen vagy így enni, és eszi ő is azt?

Nekem szerencsém van, mert páromnem kér külön főzést. Csak pékárú van itthon neki saját, meg ha tészta ételt főzök, abból főzök neki külön adagot. Illetve a levesbe nem főzöm bele a tésztát, hanem külön- külön főzök neki ki kis edényben, meg egy másikban magamnak.

2013. jan. 6. 20:42

Sziasztok, tud esetleg valaki segíteni? Imádom a pogácsát és péksüteményeket, de az az érzésem, különösen házi készítésű pogácsánál, hogy rettentően felpuffadok?

1. Van esetleg természetes gyógymód ennek kiküszöbölésére?

2. Élesztő helyett mivel készíthetném el otthon a pogikat, hogy azok mégis szépen feljöjjenek jó agasra sütés közben:)

36. Huncutka10 (válaszként erre: 35. - Kszb)
2013. jan. 6. 20:38
Hát ez az. Ráadásul bele gondoltam abba is, hogy most sajnos itthon vagyok, mert megszűnt a munkaköröm, így munkanélküli lettem, de álláskeresésben vagyok. Szóval ha végre sikerül elhelyezkednem, akkor ugyebár én munka után főzök majd másnapra, szóval össze kell szednem azt is, hogy mik azok amik hamar elkészülnek, hogy esténként ne kelljen órákig a tűzhely mellett állni. Szóval bele kell jönnöm, az tuti.
35. kszb (válaszként erre: 34. - Huncutka10)
2013. jan. 6. 20:33
ismerős a szitu.... tavaly tavasszal nagyon meg voltam lőve én is.... hiába tudtam az elméletet, elképzelni nem tudtam a gyakorlatban. No meg ugye a hétköznapokba is átültetni a dolgokat... Pld. egy egyzserű fasírozott.... csak járt az agyam, h most akkor merre, mivel, hogyan....
34. Huncutka10 (válaszként erre: 30. - Kszb)
2013. jan. 6. 20:29

Nos, én itt és most leszögezem, hogy nem érdekel, hogy ki mikor lépett be a fórumra. Én ezt a topikot tényleg azért nyitottam, hogy megosszuk egymással a tapasztalatokat. S ha jól tudom, akkor ételallergia/intolerancia néven nyitottam.

Megmondom őszintén, hogy engem a paleo nem érdekelt, és nem is érdekel. Ennek ellenére nem ítélek el senkit, örülök, hogy bevált, de én nem szeretnék kísérletezni. Köszönöm szépen, nekem elegem van már a kísérleti nyúl szerepéből, hogy bejön, vagy nem alapon szórakozzak valamivel, ami nincs alátámasztva orvosilag.


Nagyon örülök, hogy többen is jelentkeztetek, és kérlek benneteket, hogy emiatt a paleo hozzáállás miatt ne menjetek el.

Örülök, hogy végre találtam olyan embereket, akik hasonló cipőben járnak velem, mert nekem ez nagoyn sokat számít.

Én most csöppentem bele ebbe az egészbe, azt sem tudom sokszor hol áll a fejem, merre induljak, és nagyon jó kiadni magamból a dolgokat.

33. Huncutka10 (válaszként erre: 22. - Szilvamama)
2013. jan. 6. 20:22

Abból még nem próbáltam, de megmondom őszintén azért, mert nagyon drága :(

Most az Alfamixet próbáltam ki, pizzát sütöttem belőle, és sikerült :) Volt ám sikerélményem. :) S az íze is jó volt. :)

32. Huncutka10 (válaszként erre: 18. - Wencus)
2013. jan. 6. 20:19

Wencus megkérdezhetem , hogy a szója tejszínt hol veszed?


A tejpor amit használsz ahhoz, hogy tejet csinálj, azt lehet használni tejérzékenyeknek?

31. Huncutka10 (válaszként erre: 17. - Textilbaba)
2013. jan. 6. 20:17

Textilbaba ha szépen megkérlek , receptekkel is gazdagítanád a topikot? Mert megmondom őszintén, én azzal vagyok a legnagyobb bajban.


Illetve nagyon szívesen beszélgetnék arról is, hogy nálatok milyen tanácsokat adtak a férjednek.

30. kszb
2013. jan. 6. 20:16
na látod! Itt a legfőbb gond pont a tudatlansággal, a tájékozatlansággal van.... a cikk, amit belinkeltem, az 1es típusú diabéteszről szól, a te édesapád pedig legnagyobb valószínűséggel 2es típusú diabos.... ne keverjük a szezont a fazonnal.... jánlom figyelmedbe, h hívd fel a SOTE gyermeklínikáját, és intervjuvold meg az vosokat, h a paleo diéta miatt hágy 1es típusú diabost szállított be a mentő hozzájuk..... mert a kétségbeesett (és gyakran instabil, kiutat kereső) szülőket a neten, meg itt- ott megetetik azzal, h ettől meggyógyul a ygerek.....
29. Huncutka10 (válaszként erre: 15. - Zebra25)
2013. jan. 6. 20:15

Zebra25, nem tudom, hogy pontosan tőlem kérdezted e, hogy miként derült ki, de válaszolok rá.

Igen, nekem problémáim voltak. 2011-ben kezdődött, év vége felé egyik hónapról a másikra ledobtam több mint tíz kilót. Ekkor még nem igen foglalkoztam a dologgal, ráfogtam arra, hogy stresszelek, mert akkor terveztem már visszamenni dolgozni, de gondok voltak a munkahelyemen, ahonnan eljöttem szülni, szóval nem volt egyszerű a dolog. Viszont nem sokkal a ledobott kilók után már tüneteim is lettek. Nagyon erős migrén görcseim voltak, amik sajnos mindennapossá váltak, folyamatosan fel voltam puffadva, és sajnos széklet gondok is voltak. Hol olyan hasmenésem volt, hogy a wc-re is alig értem el, hol pedig olyan székrekedésem, hogy a szemeim is ki akartak potyogni mikor a wc-n ültem. Mindemellett nagyon görcsölt a pocim, szó szerint sokszor felállni is alig bírtam, folyton összegörnyedve mentem. Nos, ekkor elmentem házi orvoshoz, aki elküldött gasztroenterológiára. Sajnos a kálváriám itt nem fejeződött be, ugyanis a gasztrón elintéztek annyival, hogy kaptam görcsoldót, és a puffadásra gyógyszert, és egy sima labor vizsgálat volt, aminek eredményeképpen megállapították, hogy nincs semmi bajom. Ugyan az egyik értékem nagyon magas, ami ételallergiára utal, de még nem elég magas, és mivel ez nagyon drága vizsgálat, még nem végzik el. Ha nem változik semmi, menjek vissza. 3 hónap sem telt el, gyakorlatilag a tüneteim sokkal rosszabbak lettek. Szó szerint már élni sem volt kedvem, depressziós lettem, és mindemellett még lelkiismeretfurdalásom is volt, hogy a kisfiam sokszor nem tudtam még ellátni sem olyan migrén görcseim voltak, és fájdalmaim. Na itt mondta a férjem, hogy ebből elég, menjünk el magán úton. Így is lett, és egyik napról a másikra elindultak a kivizsgálások. Átestem gyomor és vastagbél tükrözésen, ahol biopsziát is vettek, volt széklet vizsgálatom, alapos labor vizsgálat mindenféle bacira, és volt tumorkutatás is. Szerencsére minden negatív lett, de az ételallergia bebizonyosodott. Elmentem magán úton vérvételre, ahol pedig 100%-ig beigazolódott, hogy sajnos nem bírom a gabonákat, tojást, tejet, laktózt, olajos magvakat, gyümik közül elvileg a málnát. De a pontos képet jövőhét kedden kapom meg, akkor megyek a dietetikushoz, és akkor kapom meg az eredményt is.

28. kszb (válaszként erre: 27. - Mariann63)
2013. jan. 6. 20:10
:D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook