Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ételallergia (glutén, tej, laktóz, tojás, stb) fórum

Ételallergia (glutén, tej, laktóz, tojás, stb) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2013. jan. 6. 19:54

Azért a 72 éves apám 4 hónap tej és gabona elhagyásával már 4 helyett csak 1 tablettát szed a cukorbetegségére.Szerencsére kipróbálta, és sikerült.És már tud újra kertészkedni, mozogni.Nekem ez számít, nem a hozzád hasonlók megjegyzései.

Az én egészségem köszönöm, jól van, hála a paleonak.:))

Nem sértődtem meg, azt az arra érdemeseknek tartogatom.

26. kszb (válaszként erre: 25. - Mariann63)
2013. jan. 6. 15:36

:) ha te képes vagy egy fórumon megsértődni, az már a te bajod :) és akkor egészségedre! :)

Ez a másik fele, ami miatt amúgy nagyon nem szimpatizálok a paleoval.... ha nem ért vki egyet a táplálkozási elvetekkel, meg az állításaitokkal (amik igencsak falsak sok helyen), akkor jön a vagdalkkozás, meg a sértegetés.... jmint egy óvodás, akitől elvették a játékát.....

És akkor íme egy link ami egész egyszerűen felháborító... Tele hazugságokkal, álinfókkal....

[link]

25. Mariann63 (válaszként erre: 24. - Kszb)
2013. jan. 6. 15:29

Aki tegnap lép be a hoxára, a keresztnevét se árulja el, azt se lehet tudni, hogy nő-e vagy férfi(esetleges fotóról már nem is beszélek), és ontja a sértéseket, azzal semmi dolgom.Számomra egy szürke, imbolygó pont.

Shilladora csak segíteni akart, nagyon jó szándékú ember.Nekem elmúlt a pollen és a macskaallergiám, és már nem jönnek rám viszkető kiütések egyes ételek elfogyasztása után.

Tényleg nem értelek benneteket, leléptem.

24. kszb (válaszként erre: 21. - Mariann63)
2013. jan. 6. 13:55
persze, persze....
23. kszb (válaszként erre: 22. - Szilvamama)
2013. jan. 6. 13:44
az nagyon drága! 1500 Ft 1 kg.... :(
22. Szilvamama (válaszként erre: 11. - Kszb)
2013. jan. 6. 13:33
Szia! Próbáltad már a kenyérsütéshez a S...r kenyérmixet? Kolléganőm abból süti a kenyerét, és meg van vele elégedve. Igaz ő kisebb kenyeret süt, 3-4 naponta, de guszta, és "normál" kenyérevőként is ízletesnek találtam.
2013. jan. 6. 10:30

Nekem elmúlt az ételallergiám a paleoval.

Nektek pedig további kellemes próbálkozást.:))

20. wencus
2013. jan. 6. 09:41
Alpro pont itt van egy ilyen hirdetés a fórum mellett.
19. wencus
2013. jan. 6. 09:41
Keress a lakóhelyeden TAC boltot, táplálék allergia centrumot ott kapsz minden féle finomságot. Vagy a Mester család boltját ők GM glutén mentes, tej tojás mentes termékeket árulnak és forgalmaznak.
18. wencus (válaszként erre: 1. - Huncutka10)
2013. jan. 6. 09:38
Az én kisfiam tej fehérje, tojás allergiás. A tavasszal oldották fel a szója allergiát, így szója tejszínt tudok tejföl helyett használni, szója ízesített joghurtot, és szója pudingot, és szója v rizs tejet inni. Valamint kókusz és rizs tejport veszek ebből is tejet tudok csinálni.
2013. jan. 6. 08:24

sziasztok

a férjem lisztérzékeny, így a főzésben és elég sok dologban otthon vagyok :-) szívesen beszélgetnék én is.

2013. jan. 6. 06:20

Én is étel intoleranciával küszködöm.Nálam puffadással,görcsökkel és kiütésekkel debutált.Mint mindenki a bél panaszokat pirulákkal javítottam egy ideig,de aztán a kiütéseim elfekélyesedtek,bőrgyógyászaton pedig kimondták a vaszkulítisz diagnózist és kezdtük a góc kutatást.Nos..semmit sem találtak,legalábbis addig ameddig én kezdtem a netet bújni a miértekért és rábukkantam egy blogra amiben valaki ugyanebben szenvedett és aki a Móra intézet bemérése után étkezést változtatott.Hát elmentem és is,miután meguntam az orvosok váll vonogatását és nem voltam hajlandó szteroidos pirulákat szedni.

Hosszú tiltó listával a kezemben jöttem ki 2011 januárjában az első bemérés után.És azzal a döntéssel hogy be fogom tartani.Fél évig keményen betartottam,kb 7 kilóval is karcsúbb lettem(nagy örömömre),kiütéseim megszűntek,lassan a fekélyek is begyógyultak.Hat hónap elteltével még egy bemérésre mentem.A konklúzió:minden jobb volt,de egész életemben vigyáznom kell mit eszek.És igen,így is van.Kerülöm a fehér lisztet,a cukrot és a tejet.Tej termékeket ehetek,módjával.Ha netán megkívánok valamit,módjával ehetek..de rögtön figyelem a lábam szárát is.

Mondanom sem kell hogy amióta figyelek az étkezésemre nincs emésztési panaszom,a közérzetem tökéletes és hát eltűnt a vaszkulítisz!De azt is tudom hogy ezt így is kell folytatnom!De nagyon megéri!

2013. jan. 6. 00:30

szia

Megkérdezhetem, hogy ez, hogy derült ki Nálad? volt valami problémád és azért vizsgálódtak?

14. kszb (válaszként erre: 12. - Huncutka10)
2013. jan. 6. 00:03

nem mondom, h 100% ízleni fog az én kenyerem! De próbáld ki.... Tudod, ízlések és pofonok... Ha nem jön be, akkor az arányokkal, vagy olivaolaj, és más zsiradékok hozzáadásával tusz kísérltezni még.

Amúgy nekem dietetikus mondta, h lenmagot szoktak beáztatni vízbe, és mikor kioldódott belőle az a kocsonya, amit már említettem, akkor tojás pótlására azt lehet használni. És te tojás allergiás is vagy. Az arányokat abszolút nem tudom, meg az időt sem, h meddig áztatják.

13. kszb (válaszként erre: 12. - Huncutka10)
2013. jan. 5. 23:48
én úgy szoktam, h előmelegített sütőbe teszem be, és ott 175 fokon sütöm kb 40 percig. Majd ha az lejárt, feltekerem 200 fokra a sütőt, és úgy még 10-15 percig hagyom sülni, h szép piros, ropogós legyen a héja! (nyilván ezt a ropogósságot a tárolás alatt idővel elveszíti majd, de frissen isteni! :) ) Ha megsült, kiveszem, és mielőtt kiborítanám a jénaiból, hagyom hülni benne, h kicsit beleizzadjon, akkor biztosan egyben jön ki (még a margarinozás ellenére is képes odaragadni.... nálam legalábbis....)
12. Huncutka10 (válaszként erre: 11. - Kszb)
2013. jan. 5. 23:39

Azért köszönöm a receptet. :)

Igen, nekem a kefír, tej nem használható.

A következő kérdésem az lett volna, hogy meddig fogyasztod, és hogy tárolod a kenyeret, de ezt a választ már meg is kaptam. :)

Én vettem lisztkeveréket, természetesen minden mentes. A te recepted alapján ki is fogom próbálni a kenyeret, persze a kefírt és tejet kihagyva.

Még azt megírnád, hogy te mennyi ideig sütöd?

Mert nekem az első próbálkozásom kudarcba fulladt, 1 órán át sütöttem, és gyakorlatilag nem sült át a közepe. :( Nem nagy darab, de sajna nem sült át, úgy pedig nem ettem azért meg.

11. kszb (válaszként erre: 10. - Huncutka10)
2013. jan. 5. 23:21

hát... van saját kenyerem, én is inkább sütöm, mert sztem megfizethetetlenül drága a bolti (legalábbis ahhoz, h rendszeresen azt vegye/ egye az ember). Csakhogy én szemmértékre teszek bele mindent, tehát pontos adatokat lerni nem tudok. 2 kg körüli kenyereket sütök egyzserre. Ahhoz adok kb. 1/2 kg kukorica lisztet, 1/2 kg rizslisztet, étkezési keményítőt (vagy glutén mentes lisztkeveréket, ha van), 3 közepes szem sós vízben főtt (majd alaposan összetört) krumplit, vmennyi lenmagot, és szezámmagot. Ez az alap. Ehhez adok még sót + 1 pohár kefírt(2 dl). 1 kk-nyi cukrot feloldok meleg vízben, amihez egy löttyenet tejet adok, és ebben amikor kézmeleg, felfuttatok 1,5 db élesztőkockát. Annyi vízzel kell eldolgozni az egészet, h ne legyen folyós, de azért lehessen keverni! 1 órát hagyom kelni/ pihenni a masszát meleg helyen letakarva, aztán kivajazott jénaiba öntöm, és abban megsütöm. Akkora edényt válassz a sütéshez, h a mikor beleöntöd a tésztát, ne follyon ki belőle, de azért a széle közelében legyen! A tetejét jó alaposan kend meg vízzel, avgy permetezd be sütés előt, h ropogós legyen!A kefír és a tej elhagyható, sőt, neked el is kell, ha tejfehérje és laktóz intoleranciád is van! A magokat azért teszem bele, mert ha ezek nedves közegben vannak, akkor kioldódik belőlük vmi kocsonyás anyag, ami ragasztóként funkcionál. Amikor a hagyományos lisszttel dolgozol akkor annak a glutén tartalma ez a ragasztó, de a glutén mentes dolgok sajna szétesnek, morzsálódnak, darabosak, és nehezek a kelezstéshez, ha nem lazítjuk őket.

Amit mindig tarts szem előt!!!! Soha nem fogsz oylan gasztro élményt visszakapni ezekből az alternatív lisztekből készült ételekből (kenyér, pékárúk), mint a hagyományos lisztből készültekből! Ehhez hozzászokni lehet csak! Frissen az én kenyerem is nagyon finom (már párom is rákapott, pedig ő nem cölis), viszont nem lenne gazdaságos energia felheasználás miatt sem, ha állandóan sütnöm kellene, ezért sütök 2 kg-osat. Az nekem 2 hétig elég tutira. Nejlonban, hűtőben tárolom. Ha boltba veszel kenyeret, mert nincs módod sütni, akkor kicsit tedd be a kenyérpirítóba! Meg fogsz lepődni, h frissen pirítva mennyire hasonlít a normál kenyérhez! :) Ha melegszendvicsre vágyom, akkor én is veszek boltban, mert a sajátom meg ahhoz nem finom.....

10. Huncutka10 (válaszként erre: 8. - Kszb)
2013. jan. 5. 22:56
Azt megkérdezhetem, hogy a kenyeret hogy készíted? Van hozzá bevált recepted? Mert megmondom őszintén, én vásároltam egy kenyeret, de számomra ehetetlen votl. Ezért úgy gondoltam, hogy sütnék, de jó lenne egy bevált recept, ami ehető is.
9. kszb (válaszként erre: 6. - Huncutka10)
2013. jan. 5. 22:36
jah, a paleolitba még nagyon sokszor fogsz beleszaladni, és mint a hittérítők, rá akarnak venni a követésére.... én itt lassan már nem nagyon tudok olyan eü fórumot, ahol ne bukkant volna fel vki az igét hirdetni, h majd ez az életmód meggyógyítja az adott betegséget..... Nálam ez már olyan mértékű unszinpátiát váltott ki, h el se tudom mondani.... Nem is értem minek az orvostudomány, amikor itt egy paleolit életmód, ami minden betegséget gyógyít (értsd ezalatt pld. 1-es és 2-es típusú cukorbetegség, Chron, Colitis, Coeliakia, allergiák, menstruációs görcsök, pre mens szindróma, nem is jut minden eszembe, aminél olvastam... Még a gyógyíthatatlant is gyógyítja! csoda egy dolog ez!) .... no comment....
8. kszb (válaszként erre: 6. - Huncutka10)
2013. jan. 5. 22:31

zt jól tetted, h dietetikushoz bejelentkeztél. Eleinte kemény az átállás. Merőben új formákat kell kitalálni ételeknek (panírozás, sűrítés, kenyér, pékárú, sütik, stb.)

De idővel megszokja az ember. Néha van elcsábulás, nem mondom, de olyankor mindig gyorsan bebizonyosodik, h nem kellett volna, és egyre hosszabb időket bírok ki hagyományos módon készült pékárúk nélkül. Pld. Karácsony előtt elfogyott a saját kenyerem, venni nem kaartam, sütni készültem, de már nagyon éhes voltam, így bekajáltam párom normál kenyeréből.... hát, az éjszakát a wc-n töltöttem, mert meghánytatott..... Szóval, azt hiszem, most ismét alaposan bebizonyítottam magamnak, h nem lehet játszani.... Igaz, minnél régebb óta tartom a glutén mentes diétát, annál rosszabbul reagálok rá, ha újra eszek vmi hagyományost....

7. kszb (válaszként erre: 5. - Huncutka10)
2013. jan. 5. 22:25
hát, igen, az nem ugyan az, és valóban a szálas gabonákat kerülnöd kell akkor. Én kukorica lisztet és rizslisztet használok a normál liszt helyett + keményítőket, ami nme búzából, és társaiból van.
2013. jan. 5. 22:24

Kszb, te hogy étkezel? Sikerült megszokni már a diétát? Hogy kezdted?

Én felvettem a kapcsolatot egy dietetikussal, kedden megyek hozzá, nagyon remélem, hogy tud majd segíteni étkezésben, mert sajnos nagyon sokat fogytam, és híznom kellene.


A paleolit életmódot már mondták egy páran nekem. Nem tudom, számomra nem volt meggyőző.

5. Huncutka10 (válaszként erre: 2. - Kszb)
2013. jan. 5. 22:20
nem, még nem vagyok lisztérzékeny, ténylegesen csak gabona allergiám van, de úgy kell étkeznem állítólag, mint a lisztérzékenyeknek.
4. kszb
2013. jan. 5. 22:18
jajj, hagyjátok már ezt a paleolit hülyeséget..... látszik, h szcientológus a kitalálója az egésznek....
2013. jan. 5. 22:16

a paleolit életmód azt mondja, hogy a mai gabonák, a tej, nem emberi eledel, ezért nem te vagy allergiás beteg, hanem normálisan reagál a tested a mérgekre, ezért egyszerűen nem eszünk ilyesmit soha :D


a tojás, és olajos magvak már más kategória, mert azok hasznos élelmiszerek, csak a gabonáktól áteresztővé válik a bélfal, ezért tudtak a tojás és magok megemésztetlenül átférni rajta, és gyulladásokat elindítani a testedben. ha már nem eszel gabonát, akkor a bélfal meggyógyul, és megszűnnek a problémáid.

az is lehet, hogy pár év alatt elfelejti a tested a tojás és magok elleni harcát, és akkor újra eheted majd őket :D

2. kszb
2013. jan. 5. 22:10

mármint, a gabonákat úgy érted, h lisztérzékeny (glutén érzékeny) vagy? Vagy tényleges gabona allergiád van? nme mindegy...

Én lisztérzékeny. Tavasszal derült ki. Szóval szintén zenész.

2013. jan. 5. 22:08

Szeretnék beszélgetni olyan emberekkel, akik ételallergia, vagy ételintolerancia betegséggel küzdenek.

Nálam sajnos most, 33 évesen diagnosztizálták ezt a betegséget. Nálam a gabonák, a tej, laktóz, és tojás derült ki, illetve az olajos magvak.

Kérlek benneteket, hogy aki hasonló, vagy ugyanebben a cipőben jár, jelentkezzen, osszuk meg egymással a tapasztalatokat, és gyűjtsünk együtt recepteket.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook