Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Estával az USA-ba fórum

Estával az USA-ba (beszélgetős fórum)

1 2 3
18. Krisz42 (válaszként erre: 16. - Eperlevél)
2013. febr. 10. 14:39
Nekem volt tb-m,miután hazajöttem.Bementem és felújìtottam,ennyi.
2013. febr. 10. 14:38
Egyâltalán nem kell fizetni,Kangaroo tûl sok filmet nézett.Simân kinn maradhat,be lehet adni a papírokat is,hâzasságnâl egyszerűbb,de ha munkát is talál,akkor se nehéz,mert bizonyítani tudja,h el tudja magát tartani.10évig éltem Kanadában,Amerikáról is tudtunk.
16. eperlevél (válaszként erre: 7. - Vikucka)
2013. febr. 10. 14:37
ha nem fizeti, nem lesz tb-je....sógoromnak sincs....már tizenx éve él usa-ban, itthn semmije sincs
15. erikpipi (válaszként erre: 8. - Suerte)
2013. febr. 10. 14:36

Ha meg akarja tartani a lakást, és fizetni is akarja, akkor intézze el, hogy csoportos beszedéssel a díjfizetéseit.

Majd az USA ból utalja a rávalókat, az itteni számlára.

14. suerte (válaszként erre: 12. - Ágio8405)
2013. febr. 10. 14:32
Hát ilyenre gondolt, mikor azt mondta, hogy nem akarja leadni az önkormányzati lakást egyből, így belátható időn belül haza tud jönni, ha mégsem úgy sikerül minden, ahogy szeretné. Csak én sem tudom, hogy ilyenkor halmozódik-e a rezsi és behajtják, vagy elévül ha nem jön haza? Szóval ebben szeretnék segíteni neki
13. f64f0d9a69 (válaszként erre: 8. - Suerte)
2013. febr. 10. 14:28
Ismerősnek, rokonnak esetleg "kölcsön adni" rezsi fejében.
2013. febr. 10. 14:27
Attól hogy megházasik nem kap állampolgárságot. 2 Évig feleség/férj vizum van, ezalatt ha elválnak elveszik tőle ezt a vizumot. 2 év után kap zöldkártyát, ezt már nem veszik el csak ha pl olyan törvénysértést követ el (pl gyilkosság). Rá 3 évre, szóval 5 év után lehet kérni állampolgárságot, de gyakran elutasítják, ilyenkor késöbb ujra lehet próbálkozni.
11. suerte (válaszként erre: 9. - Kangaroo Island)
2013. febr. 10. 14:26
Estával 90 napig túristáskodhat legálisan, közben lesz az esküvőjük, szeretik egymást.
10. suerte (válaszként erre: 7. - Vikucka)
2013. febr. 10. 14:25
Vicuka, pont az előbb írtam le, hogy még miért nem akarja visszaadni az önkormányzati lakását.
2013. febr. 10. 14:23

ha tovább marad kint, mint lehetne, amint el akarja hagyni az államokat, kiderül h feketén van ott, kitoloncolják és nem mehet vissza egy jó darabig.

ha megházasodik akkor kap állampolgárságot, itthon meg ki nem sz*ja le, hogy mit szólnak hozzá, de ha nem szerelemből házasodik akkor ne várjon túl sokat, fizetni kell a házasságért, nem is keveset, utána meg ki tudja miket nem vár el akit elvett/akihez hozzáment.

persze ez a legegyszerűbb megoldás, de inkább tanuljon meg angolul, próbáljon meg dolgozni kint és legyen ott legálisan, mindenféle "magyar furfangoskodás" nélkül.

Itt se szeretjük aki csak idejön, nem dolgozik és mi fizetjük helyette az adókat, ott sem szeretik, sőt...

8. suerte (válaszként erre: 6. - F64f0d9a69)
2013. febr. 10. 14:23
Nem tudom hogyan lehet önkormányzati lakást "eladni", én ilyenről még nem hallottam, mivel itt az önkormányzat ugye a tulajdonos. Ismerősöm pedig nem akarja egy ideig visszaadni, mert vésztartaléknak jó lesz, ha kint mégsem jönnek össze a dolgai, legalább egy pár hónapig lenne biztosítéka,hogy van hová hazajönnie. Én sajnos nem tudok neki használható tanácsot adni, ezért gondoltam, hogy talán itt valaki tudja. Több szem többet lát alapon:)
2013. febr. 10. 14:19

Miért nem adja vissza a lakást az önkormányzatnak, tisztán, a rezsit kifizetve.


Itthon mindenképpen fizessen tb-járulékot, különben az NAV kegyetlenül bevasalja rajta, és a NAV-os követelések nem évülnek el.


ha van itthoni bankszámlája, akkor arra tesznek inkasszót, de a rezsitartozásokat egy idő után nem fogják tudni behajtani. Szerintem a legjobb, ha mindent szépen elrendez. Amúgy utána senki nem fog menni Amerikába!

6. f64f0d9a69 (válaszként erre: 5. - Suerte)
2013. febr. 10. 14:19

:)) Na így azért már mindjárt más!

Egyszerűen vissza kell adni a lakást és nem lesz gondja.

De akár el is adhatja...

Vannak erre módszerek, már régóta.

5. suerte (válaszként erre: 4. - F64f0d9a69)
2013. febr. 10. 14:17
Nem rólam van szó:) És az illető rendez minden számláját, mielőtt elmegy, csak a további időszakra nem akar már itthon költeni, a lakás valószínűleg visszakerül az önkormányzat tulajdonába.
2013. febr. 10. 14:14

Úgy gondolod, hogy majd a sok hülye itthon maradt kifizeti helyetted?

Remélem, hogy behajtják.

:((

2013. febr. 10. 14:11
Önkormányzati lakás
2. tavasz007 (válaszként erre: 1. - Suerte)
2013. febr. 10. 14:09
sajat lakasban lenne a rezsi szamla, vagy alberletben?
2013. febr. 10. 14:06

Szeretnék véleményeket, hogy ha valaki az USA-ba megy túristaként, ESTA-val és mondjuk "elfelejt" hazajönni, (pl. férjhez megy/megnősül amerikai állampolgárral), annak itthon milyen következményei vannak? Felhalmozott adósságokat (pl. rezsiszámla)hogyan hajtják be raja? Behajtható-e egyáltan, bár kétlem, hogy ezt ne tudnák Mo-n megoldani:)

Kérem csak azok írjanak, akik valóban hozzá tudnak szólni, a "szerintem", "úgy gondolom" válaszokkal nem leszek előbbre. Köszi mindenkinek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook