Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvőre pénzt kér a pár. Mennyit tennél a borítékba, ha családostól mész? fórum

Esküvőre pénzt kér a pár. Mennyit tennél a borítékba, ha családostól mész? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. júl. 31. 08:13

Általában 10 000 ft-ot szoktak fejenként. De ez attól is függ, hogy milyen közeli és milyen a pénztárcátok.

Nem kell azt nézni, más mennyit ad, vagy mennyi szokás. És ha nem telik rá? De én mindig azt nézem, mennyit tudok tiszta szívből, szeretettel odaadni, hogy később ne mondjam azt, hogy valamit nélkülözök, mert nekik adtam a pénzt. :) A mai világban...

53. 72f62a66ed (válaszként erre: 1. - Hancsalean)
2012. júl. 31. 07:47
Attól függ mennyire közeli rokon, vagy ismerős. Szerintem barát, ismerős esetén 20-25.000 Ft. Testvér esetében kicsit adhattok többet. Persze ez rajtatok múlik, mennyit bír a pénztárcátok. És persze ha ők voltak a ti lagzitokban, akkor azt is mérlegeld hogy ők annak idején mennyit adtak.
2010. szept. 23. 09:54
10.000/fő
51. Gummy
2010. szept. 23. 09:47
Általában 10ezer ft/fő szokott lenni az ajándék pénz.
2010. szept. 23. 09:19

A múltban szinte mindenki olyan dolgokat vitt ajándékba, aminek majd az ifjú házaspár örül az együtt elkezdett életükben...Na, meg jól is jött nekik, mert nem volt még semmijük.


Ma már a legtöbben előtte jóóóó ideig együtt élnek, megvan már szinte mindenük, dugig van a kis lakásuk, már 1 vázát sem tudnának a polcra feltenni ;D, persze, hogy a pénznek örülnek a legjobban...


Mi a férjem öccsééknek 30 ezret adtunk, a hugoméknak most októberben lesz, nekik is 30 ezret adunk (férjem, én és 18 hónapos fiúnk).


Adnánk többet is, ha tudnánk, de ennyit tudunk kipréselni a családi kasszánkból...

És szerintem így, 10ezer/fő, korrekt összeg.

2010. szept. 22. 18:25

a másik oldalrl nézve: mikor az esküvőnk volt, én éreztem kellemetlenül magam, mikor tolták a borítékokat. Úgy gondolom, hogy én vagyok a vendéglátó, és nagyon nem akartam, hogy olyan szaga legyen, hogy gyertek-gyertek, hogy sok-sok pénzt hozzatok.

Kerezstapáméktól 100ezer F-ot kaptunk. Tudom, van akinél ez normális, de én meglepődtem, és mivel tudom, hogy élnek (mindenük megvan, de nem luxusban), kellemetlenül éreztem magam. Apám egyik igazán tehetős barája a feleségével szintén 50ezret adtak, tőlük sem vártam volna, de ők úgy érezték valószínű, hogy társadalmi helyzetüknél fogva ez elvárás. Unokatesómék 60ezret adtak, én ezt is sokalltam.

Egy bafátnőm pedig nekiállt magyarázkodni, hogy bocsi, hogy kette csak 20ezret tudtak adni de ez van stb. Azt hittem, lecsapom!

Szóval, én olyan menyasszony voltam, akinek nem számított a pénz, persze azért jól jött utána.

48. kryszy
2010. júl. 16. 08:27

A mi esküvőnk 5 éve volt. Általánosságban pénzt kaptunk 10 000/fő, de volt aki többet adott. A barátnőmtől kaptam a legszebb ajándékot az esküvői ruhámat ami külön erre a célra volt tervezve.

Természetesen nem jöttünk ki nullára, de csodálatos volt a lagzi nem bántam, hogy a többit mi egészítjük ki.


Tavaly voltunk lagziban ketten, mi is 20-at adtunk.

2010. júl. 16. 01:08

Egyébként nem tudom. mi a gond a pénzkéréssel, ha ez a pár kifejezett kérése?

Nyilván nem véletlenül.

Aki ezzel szembe megy egyedül azoknak az óhaját hagyja figyelmen kívül akiket elvileg ünnepelni megy.

2010. júl. 16. 01:04
amennyit az anyagi helyzeted megenged, nem hiszem, hogy utána majd ujjal mutogatnak, hogy blöee ez csak ennyit adott.
45. 0d717b184a (válaszként erre: 42. - Sibetti)
2010. júl. 16. 00:27

szia

szerintem ezzel nincs semmi baj

mi is így voltunk

bár nekünk van saját ház, meg autó meg minden

hála istennek hitel nincs

de mi is pénzt kértünk

vagyis először kijelentettük, hogy mi semmit, de tényleg semmit nem szeretnénk, mert amire nekünk szükségünk van azt megvesszük

de nem, a nagytatám csak erősködött, hogy de ő akkor is túzhelyet akar venni

de mondom az van és akkor mit csinálok kettővel

és akkor mindenki rákezdte, hogy ezt meg azt

és ekkor mondtuk, hogy akkor jó, pénzt kérünk még mielőtt mindenki kenyérpirítót venne

egyedül anyukám és a nagymamám akitől ajándékot kaptam, egy csodálatos porcelán étkészletet

amit majd az unkáimnak is mutogatni fogok

2010. júl. 16. 00:02

Amikor a barátnőm lagzijára mentünk, én megkérdeztem hogy minek örülnének. Volt néhány ötletem, kb. 5-6. A barátnőm a felére rábólintott, és én azok közül választottam ki a mikrót. Azzal nem lehet nagyon melléfogni. És mivel nekik SEMMIJÜK SINCS, mindennek örültek.

Amikor később beszélgettünk, hogy miket kapott, örült -e stb...azt mondta: nagyon örült a mi ajándékunknak, legalább ezt sem kell később megvenni!

Egy másik példa:a nővéremék nyáron mennek lagziba, ahol ajándéklistát készített az ifjú pár-hozzáteszem jó ötlet-! csakhogy ilyen szerepel rajta: plazma tv! Hmmmm. És ez csak egy azok közül amik a listán vannak Írhattak volna, mondjuk kocsit is.

2010. júl. 15. 15:30

A pénz soha nem ajándék, ezért nem adok azt. Mi személy szerint csak olyan esküvőre megyünk, ahol jól ismerjük az ifjú pár legalább egyik tagját, tehát tudjuk milyen a stílusuk, így dísztárgyat vásárolunk. Nem tudok arról, hogy melléfogtunk volna. Legutóbb 3 éve voltunk, ott is az volt, hogy pénzt, pénzt, pénzt! Mi vettünk egy zsolnai vázát, azóta is a lakásuk dísze. Az ifjú pár be is vallotta, hogy egyedül ez maradt meg, és egy festmény, mert a pénzről már fogalmuk sincs, hogy mire ment el... Ez meg mindig az esküvőjére emlékezteti őket.


Nem kell vasalóban, mikróban gondolkodni, létezik más is. Volt olyan közeli rokon, akiket egy wellnesshétvégével leptünk meg, ha az ember egyébként is rászán 40-50.000-et, abból már lehet jó helyre befizetni.


Olyan érzésem van, hogy a vendégek közül sokan azért adnak szívesen pénzt, mert ez olyan egyszerű... Nehogy már gondolkodni kelljen, picit utánajárni...

2010. júl. 15. 14:59

Sziasztok!

Akkor én most leendő menyasszony szólnék hozzá! Mi is pénzt kérünk! Hogy miért? Mert négy éve együtt élünk, és van a rádiótól a mosógépig mindenünk. Ami meg nincs az nem is férne, mivel albérletben lakunk, és van ami oda tartozik (pl. tűzhely a szekrénybe beépítve). Nyilván nem a nászajándékban kapott pénzből szeretnénk majd házat építeni, de jól fog esni, ha legalább nullára tudjuk hozni az esküvői költségeket, és nem kell elölről kezdeni a gyűjtögetést. Nem lesz nagy esküvő, csak egy harminc fős vacsival. Se menyasszony tánc, se semmi.

És még mielőtt valaki megkérdezné, hogy miért rendezünk egyáltalán lagzit, ha nincs rá keret, annak válaszolok, hogy azért nekünk is voltak álmaink ezzel kapcsolatban, és legalább annyit megvalósítunk belőle amennyit tudunk!

Elnézést, ha ezzel megbántanék valakit, csak szerettem volna, ha a másik oldalt látjátok.

Lehet, majd idővel én is másképp fogom gondolni, sajnos előre nem tudhatjuk.

2010. júl. 15. 13:42
Mi megyünk nővérem esküvőjére egy 30at adunk, sajnos nincs több rá. 2en megyünk, vagyis inkább 2en fogyasztunk. A mi esküvőnkön is mondtuk hogy pénzt szeretnénk, mert nincs szükségünk semmire, meg be sem férne piciny lakásunkba. A 2000-től az 50ig volt minden. Persze a szülőktől többet kaptunk de most csak az egyéb rokon, barátot írtam le.
2010. júl. 11. 09:22

Hát, ha vki nem pénzt akar adni, biztos illik megkérdezni, hogy mi az, amit szívesen fogadnának.


De én személy szerint a pénzt azért tartom jobbnak, mert azon azt vesznek, amit akarnak.

Nincs az, mint a tesóm barinőjéknél:

mosógépet kértek, olyant kaptak, ami nem passzol be a fürdőbe, szóval 5 éve már csak vhol áll.

Olyan étkészletet kaptak, ami nem is tetszik nekik, és még sorolhatnám...


Mert hiába szeretne vki mikrót, étkészletet, ágyneműt, vagy akármit, ha jószándékkal kapnak, és nem passzol, nem tetszik nekik.

39. Anka71 (válaszként erre: 36. - Baa8646580)
2010. júl. 10. 19:12

Ezzel egyet értek. Ez olyan, mintha "belépőjegyet" váltanál a buliba.

Amúgy én tényleg ritkán voltam lagziban, életemben ötször. De most ha meg is hívna valami rokon, nem is tudom, elmennék-e, nekem ez nem szimpi:(

2010. júl. 10. 18:29
Köszönöm mindenkinek, azért ha vki még hozzászólna, tegye nyugodtan. Nem hinném, hogy ilyen kevesen mentek lagziba:)
37. baa8646580 (válaszként erre: 35. - AnciPanci)
2010. júl. 10. 18:05
Maximálisan egyetértek veled, mi is így szoktuk csinálni.:)
36. baa8646580 (válaszként erre: 32. - Pmjudit)
2010. júl. 10. 18:04
Szerintem a meghívottakkal szemben semmiféle elvárásnak nincs helye, nem értek egyet ezzel a "legalább a vacsora árát adja oda elvvel".
2010. júl. 10. 18:02

Mi is nemrég voltunk esküvőn, a legjobb barátnőmnél. Ő is pénzt kért, de én kerek perec megmondtam,hogy nem adok borítékot. És ennek oka van. Amikor mi összeházasodtunk, mindenünk megvolt amire szükségünk volt, és itt nem házra stb. gondolok, azt nem ebből kell megoldani. Így ez volt a legkézenfekvőbb. A vége az lett, hogy bár szinte mindenkitől azt kaptunk, semmi olyan "nászajándék ajándékom" nem maradt, amire azt mondhatnám majd egyszer a gyerekemnek, hogy :"Nézd ezt akkor kaptam..."

Így én úgy döntöttem, apa jóváhagyásával, hogy az egyébként rájukszán pént ajándék formájában kapják meg. Így vettünk egy mikrót, és persze a menyasszonyi táncba is dobtunk. Összesen 20 ezret szántunk rájuk.

34. Boszy28 (válaszként erre: 33. - Boszy28)
2010. júl. 10. 18:01

ja, és igencsak jó körülmények közül jött a menyasszony

Egy biztos: én leszögeztem a páromnak, hogy ha valaha is összeházasodunk, nem vagyok hajlandó lakodalmat csinálni.

Másik 2 unokatesóm a párjaikkal és a 2 tanúval elmentek, összeháasodtak, aztán volt egy össznépi bográcsparty. Na, az volt a jó. Persze ott is volt ajándék+pénz, de közel sem ilyen mértékű.

33. Boszy28 (válaszként erre: 25. - 864c5534c9)
2010. júl. 10. 17:58
szerintem is sok, de igazi "rongyrázós", Apuci egyetlen kicsilánya végre férjhez megy lakodalom volt :S
2010. júl. 10. 17:51
Úgy illik, hogy legyen min. annyi a borítékban, amennyibe a meghívott család vacsorája kerül.
2010. júl. 10. 17:45

Sziasztok! Augusztus 14-ére vagyunk lagziba hivatalosak. Mi is pénzt adunk, mert megkérdeztük Tőlük, hogy mit szeretnének. 1 éve már együtt élnek, sok mindenük már megvan.

Mi is 20 eFt-ot gondoltunk, ketten megyünk és ennyi igazán elég. A férjem unokatestvérének a fia nősül.

2010. júl. 10. 17:37

Ne bolondozz, nem az számít hány tagú a család. Egy háromgyermekes pár ugyanannyit kell, hogy adjon, mint egy gyermektelen pár. A rokonság foka az ami számít. Annyit adj, amennyit tudsz egyébként, amennyi nem hiányzik majd neked. Nem a násznéppel kell kifizettetni az esküvő költségeit, mint ma azt sokan szeretnék... Én soha nem adok pénzt, akkor sem ha direktben kérik, vagy céloznak rá. Pénz a menyasszonytáncnál jár, sehol máshol.

Ha van pénze az ifjú párnak nagy esküvőre akkor tartson olyat, ha nincs akkor szerényebbet. Van olyan rokonom, akinek a szülei még mindig nyögik a nagy lagzira felvett kölcsönt, pedig már 1 éve elvált az ifjú pár.

2010. júl. 10. 17:36
fejenként 10-et szerintem s illik,de ha nincs annyi,akkor kevesebbet!
2010. júl. 10. 17:33
Fejenként 10, de a gyerekeket nem nagyon szokták ilyenkor számolni.
27. hancsalean (válaszként erre: 24. - Sorceress87)
2010. júl. 10. 17:31
Párom unokanővére.
26. hancsalean (válaszként erre: 23. - Boszy28)
2010. júl. 10. 17:29

Azt mi nem várjuk ki, kicsik a gyerekek.

Persze, nem néznek rögtön bele, de utána látni fogják ki mennyit adott...

25. 864c5534c9 (válaszként erre: 12. - Boszy28)
2010. júl. 10. 17:28

Ez nagyon sok...

Ennyit szerintem senki nem vár el a mai világban, csak ha olyan anyagi körülmények között él az illető...


Férjem öccsének volt tavaly az esküvője. Férjem volt a tanú.

Én, férjem + bébikénk: 30ezret adtunk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook