Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Esemény utáni tabletta milyen hatással van a későbbi teherbeesésre ill. terhességre? fórum

Esemény utáni tabletta milyen hatással van a későbbi teherbeesésre ill. terhességre? (beszélgetős fórum)


1 2
11. Szasz23X (válaszként erre: 7. - Ajnácska85)
2010. jan. 5. 18:35

hát, dolgoztam 3 évet szülésznőként, de ilyet még ne hallottam, hogy a cataflam kúraszerű szedése indokolt...

A Cataflam enyhíti a gyulladás tüneteit, pl. a duzzanatot és a fájdalmat, és a lázat is csökkenti, de nem hat a gyulladást és/vagy a lázat kiváltó okokra.

EZ PEDIG A BETEGTÁJÉKOZTATÓBÓL:

"A Cataflam megnehezítheti a teherbeesést. Amennyiben Ön teherbe kíván esni, vagy nehézségei vannak a teherbeeséssel, csak feltétlenül szükséges esetben szedjen Cataflam-ot."

Tessék. Itt a válasz a kérdésedre :)

10. Bucóka20 (válaszként erre: 1. - Ajnácska85)
2010. jan. 5. 18:35

A cataflamra nekem azt mondták a korházba,hogy aki rendszeresen szedi annál gyomorvérzés is előfordulhat.Nem ajánlatos amúgy huzamosabb ideig szedni.

Ja, a fő kérdésre kitérve szerintem se befolyásolja az esemény utána a babavállalást.

9. Ajnácska85 (válaszként erre: 5. - Mel81)
2010. jan. 5. 18:35
hát, nem merek kísérletezni, mert annak mindig rossz vége lett (kórház vagy ügyelet). A flektor használ még, de az meg ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza. Nospa-algopirin-homeopátiás szerek-meristin-algoflex m... semmi hatásuk:S
2010. jan. 5. 18:34

mellékesen a cataflamot én a helyedben abbahagynám, pláne ilyen mennyiségben. Keress rá másmilyen bogyót, vagy homeopátiás módszert, akármit...

A gyomrodat fogja tönkretenni, de nem kicsit.

7. Ajnácska85 (válaszként erre: 3. - Szasz23X)
2010. jan. 5. 18:33
sajnos orvosi előírásra szedem a cataflamot kúraszerűen, mert anélkül szinte száz százalék, hogy elájulok / ügyeletet kell hozzám hívni stb...állítólag alkati, anyunak is ilyen volt, azt mondta még a szülésnél is jobban féjt egy-egy alkalommal:S
2010. jan. 5. 18:32
Én is használtam már,de gond nélkül teherbe tudtam később esni.
5. mel81 (válaszként erre: 1. - Ajnácska85)
2010. jan. 5. 18:32

Ha másfél éve vettél be utoljára ilyen tabit, és nem okozott gondot a mensesnél, nem hiszem, hogy bármi utóhatása lenne.

Ennyi cataflam viszont nagyon nem egészséges. Én a fogamra szedtem egy időben, addig míg a végén már nem nagyon volt hatása. Erre a fogorvos válasza az volt, hogy akkor semmiképpen ne szedjem. Nincs más gyógyszer, ami segít?

4. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - Ajnácska85)
2010. jan. 5. 18:31
Ilyenektől nem hiszem, hogy félni kellene..Inkább attól a rengeteg méreganyagtól, amit nap mint nap bejuttatunk a szervezetünkbe...
2010. jan. 5. 18:30

A szakirodalom szerint (ezt tanítják) elvileg a későbbi fogamzóképességet nem befolyásolja.

De tény, nem kellene ennyi gyógyszert bekapkodni, egyik sem használ a későbbiekben a babásodásnak, az fix.

2010. jan. 5. 18:30
Szerintem semmi hatással nem lesz rá.Én 2-szer vettem be ilyen bogyót és most várom a 2. babámat.
2010. jan. 5. 18:28
Most 24 éves vagyok, hamarosan babát szeretnénk. Ma nagyon megijedtem, mert eszembe jutott, hogy az elmúlt 6 évben 4-5 alkalommal előfordult, hogy kiszakadt gumi miatt esemény utáni tablettát vettem be. Van valakinek valamilyen informáviója vagy tapasztalata arról, hogy emiatt nehezebben fogant meg a baba vagy emiatt gyakoribb a vetélés? Az utolsót másfél éve vettem be... Ill. rendszeresen szedek cataflamot amikor megjön.(van, h majdnem egy doboz elmegy egy hónapban-nagyon erősen görcsölök) ennek lehet valami nagtív hatása?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook