Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdekes mellkasi fájdalom fórum

Érdekes mellkasi fájdalom (beszélgetős fórum)


1 2
2018. ápr. 17. 13:17
a pici eltérést (a vérképre értem)
2018. ápr. 17. 13:16
reumatológiás szakorvoshoz utalt, röntgen vérkép (pici eltérés itt ott de nem vészes) ekg szív ultrahang, minden negativ. Most próbálok tornázni nyujtani minden nap majd. Leteszem a cigit (nem e az okozza), bár én gyanakszom hogy az ülő munkahely éveken át, ahol időm 90% ban tényleg ültem, és nem épp egyenes háttal, mivel a székünk támlája lapos volt , nem lehetett hátra dőlni benne. Onnan gondolom, hogy már akkor emlékszem hogy jelentkezett ez a fajta fájdalom bizonyos mozgásoknál. És ennek már 3-5 éve.
7. 124637ff9b (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2018. ápr. 17. 13:13
Nonszteroid gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító..olyan nincs, hogy elsősorban.
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - VersEmber)
2018. ápr. 17. 13:00

Igen, ez esetben talán a neurológus az illetékes.


Aki a xilox-ot felírta, annak eszébe juthatott volna.


A xilox elsősorban fájdalomcsillapító, attól meg nem gyógyul a fájdalom oka.

2018. ápr. 17. 12:23
Bordaközi krónikus ízületi gyulladás vagy bordaközi idegzsába (intercostális neuralgia).
2018. ápr. 17. 12:16
pl annyira örültem mikor a xilox szedése mellett teljesen szinte tünetmentes lettem. Abban reménykedtem így marad, de visszajöttek a tünetek ahogy elhagytam.. :(
2018. ápr. 17. 12:15

Nemtudom de azért az nem okés hogy ülő helyzetben ha kicsit kifujom a levegőt szakad le a mellkasom. Nyomás nélkül is. Szóval nem hiszem hogy ez normális.

A másik a minap mikor beduvrult nem kellett rá figyelnem szándékosan, mert másra sem tudtam a fájdalom miatt. Csak szűk sávban tudtam már levegőt venni is, kaptam rá fájdalomcsillapitó injekciót de semmit nem használt.

Nem érzem normálisnak. Természetesen nem szándékosan keresem a tüneteim.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Norma2)
2018. ápr. 17. 01:47

Ma hallgattam egy érdekes előadást, többek között a fájdalomról.

A fájdalom közismerten stressz-tényező.Minél jobban figyeled, koncentrálsz a fájdalomra, annál inkább nő a stressz, ez azt okozza, hogy egyre érzékenyebb leszel a fájdalomra. Ettől persze még jobban stresszelsz, és megindul egy folyamat, "beledarálod" magad a tünetbe.


Én azt javaslom, mint többszörös anya és nagymama, hogy ne foglalkozz ezzel az érzéssel. Nekem soha eszembe nem jutott volna, hogy ennyit "tornázzak" a lélegzetvétellel. Ha viszont nyomkodom a szegycsontomat, azt én is kis nyilallásként érzem, de alapesetben az ember nem nyomogatja a szegycsontját, mert minek?

Ha minden elképzelhető leleted rendben van, akkor örülj annak, hogy egészséges vagy. Nem kell keresgélni a tüneteket!


(Mondták már esetleg, hogy kissé hipochondernek tűnsz?)

2018. ápr. 16. 22:58

Sziasztok

Sok hónapja, talán már éve is hogy a következő tünetet észleltem magamon, mondhatni állandó jelleggel jelen volt hol erősebben hol gyengébben, télen erősebben.


Alap testhelyzetemben, beszívott levegővel teli mellkas, nincs fájdalom, nincs tünet. Ám ha a mellkasomból kifujom a levegőt teljesen, már némileg jelentkezik + ha ekkor a szegcsont felközép táját meg nyomtam akkor a mellkasba kisugárzó fájdalom jelentkezett.


Nagyon érdekes, ha mindezt kicsit levegővel megszívott tüdő, vagy teljesen megszívott állapotban nyomom meg, nem volt fájdalom. Ám, ha tele szívott tüdő mellett a két válam hátra hajtva vállaim lefele feszítem, akkor szintén feszülés, fájdalom féle jelentkezik a szegcsont közepéből kiindulva, ám ez nem sugárzik szét am ellkasomba mint mikor kifujt levegő mellett nyomást gyakorlok arra a pontra (felközép szegycsont).


Ha mellkasom egyéb helyein nyomást gyakorlok a bordákra pl, akár milyen testhelyzetben, nincs fájdalom, nincs tünet. Hátamat ütögetve, nyomogatva sem. Röntgen (több oldalról készített) negativ, vérkép jó, szív ultrahang jó, EKG rendben. Kb 2 hónappal ezelőtt ez a szegycsont pont egy téli nap utáni biciklizés másnapján, annyira érzékeny lett bizonyos mozgásoknál (szerintem begyuladhatott) hogy az ágyból felkelés is komoly fájdalommal járt a mellkasomon. Kaptam háziorvosnál rá Xilox port, 2.-ik napra elmúlt ez a kölönböző mozgásokra a heveny fájdalom. Ám a levelem elején kifejtett "bizonyos testhelyzetekben jelentkező kellemetlen ám viselhető fájdalom érzet megmaradt, igaz akkor csak talán ha 2 napig szedtem.


A minap ismét bedurvult, felfokozódott a fájdalom ahogy 2 hónapja is, kaptam injekcó formájában a fenekem fölé fájdalom csillapítót a az orvosi ügyelettől, ám az nem használt semmit. AZtán hazaérve ismét xilox, jobban lettem már mánapra, ekkor ezt 4 napig szedtem, és joformán az utlsó 2 nap már teljesen tünetmentes volt, nem volt semmi tünet semmilyen helyzetben, leszámítva ha ide oda nyujtottam a karom akkor éreztem hogy a csont nem az igazi...tudjátok mint mikor mozgáshiányos vagy.

Most hogy abbahagytam xilox (mivel elég erős ahogy olvastam) 3. napban vagyok is ismét bujnak elő a tünetek igaz enyhébben. És szintén bizonyos testhelyzetekben csak érzem hogy "befásultak a csontok ott fent". Valamint kipréselt levegőnél ha a jobb válam felhuzom és úgy nyomom meg a mellkasom ismét az a fura égő fájó érzés (bár sokkal enyhébben) ha viszont a bal vállam emelem közben fel és a jobbat letolom akkor nincs tünet.

Nem tudom mi lehet ennek az oka.


Találkoztatok már hasonlóval? vagy másnak?


Orvos nem tudott válaszolni mi lehet a baj. Gondolkoztam CT-n de nem tudom mennyire lenne indokolt egy ilyen sugárterheléses vizsgálat.

32F

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook