Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdekes étkezési szokások. fórum

Érdekes étkezési szokások. (beszélgetős fórum)

1 2 3
23. Donyta
2007. okt. 26. 09:35
Gabonapehely, ropiként rágcsálva.
22. gerna
2007. okt. 25. 10:21

Káposztástészta borssal, porcukorral, túróscsusza tepertővel, cukorral - én is így.


De van egy saláta, nem tudom, ismeritek-e:


reszelt sárgarépa, zúzott fokhagyma megsózva, pici olajjal összekeverve, majd beleteszünk áztatott mazsolát. nagyon finom!

2007. okt. 25. 09:10
Inádom a csokit ivójoghurttal :)
20. Donyta (válaszként erre: 18. - Apokrif)
2007. okt. 25. 08:19
ahhhh....
19. Donyta (válaszként erre: 16. - Apokrif)
2007. okt. 25. 08:17
A túrós csuszát én sem tudom másképpen megenni. Akkor inkább nem kérem!
2007. okt. 25. 08:16

Jut eszembe ...

Jó pár évvel ezelőtt volt a tv-ben egy úti film, két cseh utazó /Hanzelka és Zigmund/ járt a nyamikvare indiánoknál

- pattogatott pajorokat, pondrókat ettek, a fehérje szükségletük pótlására. Nagy fák héját lefejtették, összeszedték az ott található lárvákat, hosszú tüskére tűzték, és parázs fölött, ki pattogtatták.


- Úgy csináltak a törzs nőtagjai a férfiaknak - akik közben akár több napra is beszerző körúton voltak - "Csicsát" /erjesztett ital/, hogy egy fa gyökérgumóját beáztatták, körbe ülték az edényt, mindenki egy adagot a szájába vett, jól összerágta, majd visszaköpte /így turmixolták/. Aztán több napra eltették erjedni. A mikor megjöttek a törzs férfitagjai, nagy élvezettel kábították magukat.

2007. okt. 25. 07:53
Én a káposztás tésztát cukorral és borssal eszem, másképp nem is enném meg. A lekváros kenyeret pedig csak sajttal. Isteni finom.
2007. okt. 25. 07:49

- Láttam olyat, hogy valaki a "Halászlét" tejjel ette, mert csípős volt, és a "Tepertős, turóscsuszát" meg cukorral, mert az tészta.

- És olvastam egy helyen - "Gesztenyepürével töltött pulykamell, sárgabarack dzsemmel".

15. Donyta
2007. okt. 25. 06:20
Jaj. Majd el felejtettem! Gyerekkorom óta szeretem a cukros-zsíros kenyeret, és a gyerekeim átvették tőlem!
2007. okt. 25. 06:12
Paprikás krumpliba uborkalé,tésztaleves tejjel:párom így hűti ha meleg...
2007. okt. 25. 06:05
Vajas- mákos kenyér. Párom specialitása. Brr.
12. Donyta
2007. okt. 25. 06:04

Látom vannak azért bőven akik szeretik a fura ízeket kevergetni! De biztosan azért kedvelik, mert egyéni ízviláguk van!


Én nagyon szeretem, az édes kalácsot, vajjal sósan! A párom ki van akadva ettől, pedig ez még nem is vészes, ahhoz amit néha eszem.

2007. okt. 25. 05:58
Nálunk a párom eszi édesen a bundás kenyret.Cukros,tejes,tojásos cuccba kell a kenyeret mártani. :/
10. Donyta
2007. okt. 25. 05:06

A legnagyobb lányom imádja az üres kenyeret mustárral.


A fiam, (ő a leg kissebb) az üres kenyeret kechuppal.

2007. okt. 24. 11:37
Amin nálam mindig meglepődnek, hogy egy időben sokszor kellett üres levest ennem, és utáltam már a végén. Akkor szoktam rá, hogy mindegy milyen leves, egy - két kanál tejföl belefér. Azóta majdnem mindig tejfölell eszem a levest, a rokonok meg nagyon felháborodnak - de a krumplipüré üresen, mustárral menü után már azt hiszem elég jól reagálnak. :D
2007. okt. 24. 11:37

Apropó!

Apám simán megeszi a csokitortát szalonnával az "úgyis egy helyre megy " elvét követve :DD

Hát nem mindig eszem vele szívesen :DD

2007. okt. 24. 11:35

Még a gimiben mesélte az osztályfőnököm, hogy amikor a német férje először volt Mo-on. egészen beleszeretett a kolbászba és a házi baracklekvárba.


Ennek az lett a következménye, hogy jó vastagon megkente a kenyerét lekvárral, és telerakta kolbászkarikákkal. Senki nem bírta végignézni, ahogy megeszi. :D

6. Donyta (válaszként erre: 5. - B2076ec79b)
2007. okt. 24. 11:17
Nem, de jókat rötyöghetünk egyes kajázásokon...
2007. okt. 24. 11:12

Remélem nem néztek hülyének, mert tényleg finom :D


Fokhagymás sárgabarack lekvár túrós pitével

4. Donyta (válaszként erre: 3. - Freshlinda)
2007. okt. 24. 10:49
Ez sem rossz! Te is tudod élvezni az ízeket!
3. freshlinda (válaszként erre: 2. - Donyta)
2007. okt. 24. 10:45
Én nem felezem meg, egyszerűen sózom-borsozom és utána szórok rá cukrot is! :)))
2007. okt. 24. 10:43
Én nagyon szeretem, a káposztás tésztát. Fele sós-borsos, másik fele cukros.
2007. okt. 24. 10:41

Sziasztok! Voltatok már talán többször is étkezésben eltérő szokásaitok. Értem ebben, azt ami nem passzol a megszokott étkezési sémákhoz.


Pl.: vajas-lekváros kenyér, savanyúsággal.


vagy: virsli-mustárral, mézekenyér...


Ha van ilyen érdekes étkezési szokásod, írd meg Te is!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook