Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilepszia - A teljesebb életért fórum

Epilepszia - A teljesebb életért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Epilepszia - A teljesebb életért

❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
8510. border05 (válaszként erre: 8509. - Martian)
2011. szept. 23. 21:03

jóóóó van mááááá, a dr.nő mondta :)

én is megnéztem,tényleg csak 20.000 lesz

8509. Martian (válaszként erre: 8504. - Ncilány)
2011. szept. 23. 20:49

töltsd le te is az oep listát, és nézd meg, mert írnak az újságok össze-vissza


border ketije, se lesz 40 ezer, úgyhogy nem tudom melyikre írták

8508. agnes1219
2011. szept. 23. 19:41
sziasztók,kitartás,és róham,mentes,estét kivánók.ágnes
8507. Ncilány
2011. szept. 23. 19:12
Most a rivotrilt szedem, február óta.. Bevált nekem. Ehhez is hozzányúlnak?
8506. border05
2011. szept. 23. 18:54

epire a Lamolepet, a Topamaxot, és a Xanax SR-t szedem

remélem, ehhez nem nyúlnak, bár tudom, ezeknek több klónjuk is van

8505. border05 (válaszként erre: 8504. - Ncilány)
2011. szept. 23. 18:48

ez pont az én fő gyogyimra vonatkozik, a Ketileptre

pont ma voltam a pszichiáternél, és mondta,hogy 30.-ig váltsam ki, mert 10.01.-től ez lesz, de lesz másik gyogyi ugyanezzel a hatóanyaggal (quetiapine)

hát nagyon remélem, mert nem tudom,mi lenne velem nélküle

8504. Ncilány
2011. szept. 23. 18:20

" . Az egyik pszichiátriai szerért például az eddigi 300 forint helyett 42 ezret kell majd fizetni."

Mondjátok hogy rosszul olvastam!!

2011. szept. 23. 10:02

aliasdj!

Kösz a választ

Erről halottál vmit? [link]


az epis gyógyszerek emelkednek? csak mert mi nem szedhetünk helyettesítő gógyszereket, és szeretném kérdezni h halottál e valamit ez ügyben? Lesz változás?

8502. aliasdj (válaszként erre: 8500. - Timcsike89)
2011. szept. 21. 10:47

6.1.4. Epilepsziás betegséget követően az egészségi alkalmasság akkor állapítható meg, ha neurológus szakorvosi vélemény szerint a kérelmező gyógyultnak tekinthető. E pont tekintetében a kérelmező akkor tekinthető gyógyultnak, ha háromévi gyógyszerszedés melletti, majd kétévi gyógyszerszedés nélkül eltelt időszak után is teljes rohammentesség áll fenn.

6.1.5. Egyszer vagy többször lezajlott epilepsziás rohamot követően az egészségi alkalmasság csak neurológus szakorvosi vélemény ismeretében állapítható meg, a következő feltételek együttes fennállása esetén:

a) a szakorvosi vélemény epilepsziás megbetegedést bizonyítani nem tudott,

b) a lezajlott roham (rohamok) az „alkalmi epilepsziás roham” kategóriájába tartoztak és egy év után gyógyszeres kezelés nélkül újabb rosszullét nem jelentkezett és

c) az EEG eltérést nem mutat.

6.1.6. Vertebrobasilaris keringési zavar esetén az egészségi alkalmasság neurológus szakorvosi vélemény ismeretében állapítható meg, ha a keringés és az otoneurológiai leletek normalizálódtak.

6.1.7. Agysérülést és agyműtétet követő egy éven belül az egészségi alkalmasság - lehetőleg a műtétet végző - egészségügyi szolgáltatónál végzett kontrollvizsgálat eredménye és neurológus szakorvosi vélemény ismeretében állapítható meg.

6.2. A 2. alkalmassági csoportra vonatkozó előírások

6.2.1. Egészségi alkalmatlanságot kell megállapítani

a) olyan betegség esetén, amely epilepsziás rohamokkal vagy a tudatállapot hirtelen megváltozásával járó egyéb idegrendszeri zavarokkal járhat együtt,

b) rosszulléttel járó vertebrobasilaris keringési zavar esetén,

c) az arteria carotis rendszer működési zavara esetén,

d) a központi vagy környéki idegrendszer valamilyen megbetegedéséből eredő bénulás esetén vagy

e) myopathiás betegség esetén.



Bővebben minden betegségre kiterjesztve és a Szakállamtitkárság ezirányú levelét is elolvashatjátok a www.eboc .hu Jogosítvány oldalán

8501. aliasdj
2011. szept. 21. 10:42

A Magyar Epilepsziával Élők Alapítványa Köszöni, hogy segíthetett ezen a fórumon is fórumozó sorstársainak.

Sajnálattal közöljük az idén már nem tudunk több Béres cseppet osztani, küldeni.

Akik eddig kértek azok megkapták illetve már postázva vannak.


Készült egy nem nemzetközi felmérésünk a www.eboc.hu oldalon Az Epilepsziások a világban címmel. Nagyon érdekes adatok érkeztek 68 országból.Ajállom figyelmetekbe.


Rohammentes szép napokat mindenkinek

Üdv Laci

2011. szept. 20. 16:01

üdv. érdeklődni szeretnék egy többször vitatott témában, a jogosítványról. Akiknek megvan, hogy van meg? ki adta meg háziorvos vagy szakorvos?


nem tartom jó ötletnek a jogsít, viszont a jobb munkákhoz már kell, nincs mit tenni, hozzáteszem nem vagyok felelőtlen, több éve nem voltam rosszul(ami nem jelenti azt hogy nem is leszek)

8499. agnes1219
2011. szept. 19. 10:54
sziasztók,mindenkinek,róham ,mentes napót,kivánók.ágnes
8498. moofly (válaszként erre: 8497. - Timcsike89)
2011. szept. 17. 10:11

Nem hari Timcsike. :) De ezt a párbeszédet két fórumon futtatjuk,ott írtam mást is ezek fejleményében.(az első válaszomban még nem teljesen fejtette ki Amati a "történetet")

A kiegészítő gyógyszert idézőjelbe tettem,mert nem szó szerint kell venni.-de tény hogy sok epis szed nyugtatókat/antidepresszánsokat az antiepileptikumok mellé.


De ez csak egy beszélgetős fórum.És a meredeken különböző vélemények és tanácsok bizonyítják,hogy nem vagyunk orvosok,csak különböző betegek,különböző tünetekkel és tapasztalatokkal,valamint véleményekkel.olykor ez félre vezethető lehet,hisz az orvosaink is mások,és azok véleménye és tanácsa is más..

Szóval mindenképp orvossal kell beszélni,vagy lecserélni a gyógyszert és/vagy az orvost is,ha az a jobb megoldás..

2011. szept. 16. 22:58

Amati67!

én nem teljessen értek egyet mooflyval(bocsi moofly)

ha a gyógyszereknek olyan mellékhatása van amit úgy érzed nem tudsz tűrni és egyébként minden vizsgálat rendben van, jogos lenne a gyógyszercsere. Azt moofly nem szabad elfelejteni h a mellékhatások is lehetnek károsak és néha szükséges a cseréjük(példa: hajhullás, mert gyógyszer esetén a hajhagymákat is elvesztjük és nem nő helyette új haj de ennek most semmi köze a témánkhoz:D)

A másik ami szemet ütött: miért szedsz antidepresszánst? nem ismerlek de szerintem az egyik legroszabb megoldás szorongásra az antidepresszáns, kivéve ha kivannak az ideid akkor ok de akkor is pszichiáter döntsön úgy h szedned kell, de ha szorongásod van, ideges vagy és ezt nem tudod megoldani akkor nem gyógyszert kell szedni hanem elmenni szakemberhez, pld pszichológus vagy pszichiáter, a gyógyszer a legútolsó megoldás, ezenkívűl az antidepresszánsokra gyorsan rá lehet szokni ezért csak kúraszerűen lehet őket alkalmazni max 3-4 hét és abba kell hagyni folyamatossan tilos szedni. Az utolsó eset ha antidepresszánst kell szedni. És megint mooflyval nem értek egyet mert ezt írta hogy: "az olyan kiegészítésféle" pedig nem. Az epilepsziának nem kiegészító gyógyszere a nyugtatók!!! Roham után szoktak valóban nyugtatót adni, ha orvos van a közelbe, de kiegészítésnek soha nem adnak antidepresszánst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vszont a modern gyógyszerek nem jelentik azt hogy jobb is, régen is most is ugyanaz volt a cél. Most finomítottak rajta pld ne legyen olyan súlyos mellékhatások a gyógyszereknek stb, de egy régi gyógyszer is lehet jó.


De mindenesetre ha mellékhatások jelentkeznek a gyógyszertől vagy allergiás reakció alakult ki, jogos a gyógyszer lecserélése ezt beszéld meg a dokival, ha nem akarja mond meg hogy te ragaszkodsz hozzá. Könyörgöm mi szedjük be, mondhatjuk azt is h mást írjon ki. Te szervezeted te döntessz! Vissze lehet utasítani Ha mégse ír ki másikat akkor van még elég neurológus. Kérdezz meg más véleményt. De Szerintem jogos


Még annyit hogy hosszantartóan antidepresszánsokat nem szabad szedni,ez fontos, függőséget okoz, mit írt ki? melyiket?

8496. moofly (válaszként erre: 8495. - Amati67)
2011. szept. 15. 12:06

Szia!

Látom több fórumon is feltetted ezt a kérdést..

A véleményem az,hogy az új szerek alkalmazása nem azon múlik hogy az orvos hajlandó e felírni vagy sem.Tény,hogy figyelembe kell vennie a mellékhatásokat is.Az hogy elküldtek vizsgálatokra,az még oké.Az is tény,hogy a lamotrigin jó szer,nem igazán van olyan mellékhatása ami elviselhetetlen.(én is azt szedem)

Figyelembe kell vennie az orvosnak,a gyógyszered hatásosságát.-pl ha rohammentes vagy évek óta tőle,nem hiszem hogy jó ötlet lecserélni,csak mert "új szert" szeretnél helyette.

Az említett mellékhatás kb az összesnél jelentkezhet.Nekem is,pedig én lamotrigint és kepprát is szedek.

És ha már az év gyógyszere: valóban jól tolerálható szer,meg széles spektrumú és egyéb okosságok,de bizony van mellékhatása.Nálam pl homályos látást csinál,és a "kísérletek" szerint egyensúlyzavar is attól van...

Bárkit megkérdezel,mind azt mondja hogy a gyógyszer amit szed,ilyen a mellékhatása.

Ha rohamod nincs,akkor ne bánd az antidepresszánsokat,az olyan kiegészítésféle.Lényeg hogy közreműködj...

Ha ezek ellenére sincs javulás,hozd fel témának a gyógyszer cserét,és meglátod mit szól a dokid.Viszont ha rohammentes vagy ezektől,akkor nem tartom jó ötletnek a váltást.


Minden más ha érdekel,akkor priviben. Cupp

8495. Amati67
2011. szept. 15. 00:30

Sziasztok!


Szeretnék érdeklődni, hogy mostanában milyen gyógyszereket írnak fel, illetve milyen nehezen írják fel az újabb, modernebb gyógyszereket?


Majdnem 30 éve vagyok epilepsziás, ezalatt az idő alatt elég sok gyógyszert szedtem. Jelenleg Lamictalt szedek 9 éve, illetve mellette Rivotrilt 19 éve. Hozzá kell tenni, hogy gyógyszerérzékeny vagyok, főleg a penicilin származékokra, de korábbi epilepsziaellenes orvosságoknál is merültek fel allergiás tünetek.


A problémám a következő: egy éve elkezdett dagadni az arcom, de igazán nem foglalkoztam vele. Az utóbbi hónapokban azonban egyre inkább jönnek elő más tünetek, jelenleg folyamatos erős fejfájásom, beszéd-, memória és koordinációs zavaraim is vannak, illetve szorongok és ideges vagyok. Úgy érzem, az orvosság mellékhatásai erősödtek meg.


Az orvosok viszont nem hajlandóak ezt tudomásul venni... Elküldtek a fülorrgégészettől kezdve sok helyre, de minden eredményem jó volt, ami valószínűsíti, hogy az orvosság mellékhatásai miatt jelentkeztek a tüneteim. Az orvosok viszont nem akarnak felírni új orvosságot, szerintük a Lamictal egy nagyon jó orvosság... Helyette felírtak 2 antidepresszánst....


Tehát szeretnék érdeklődni, hogy manapság az orvosok mennyire hajlandóak felírni az újabb orvosságokat? A Keppráról hallottam, mint a 2005-ös év gyógyszere, ami nagyon jó. Ez esélytelen?


Köszi a válaszokat!

8494. agnes1219
2011. szept. 14. 20:24
sziasztók,minden,sós társnak,,kivánók,tünet mentes,estét .ágnes
8493. agnes1219
2011. szept. 10. 10:58
sziasztók,tünetmentes ,napót kivánók.ágnes
8492. aliza43
2011. szept. 8. 10:29

Sziasztok!

Mindenkinek tünetmentes szép napot kivánok!

2011. szept. 7. 20:08

Sziasztok!


Mindenkinek rohammentes napokat kívánok.

8490. agnes1219 (válaszként erre: 8489. - Bb.andi83@citromail.hu)
2011. szept. 4. 16:09
bb.andi83-szióka,köszi,megvagyúnk,és minket,is megvisel a meleg.}javúlást,kivánók,és ha lehet,róham,mentes napót.üdv ágnes
8489. bb.andi83@citromail.hu (válaszként erre: 8472. - Kjuliaa)
2011. szept. 3. 21:03

Sziasztok!


kjuliaa Neked írtam privát a Vimpattal kapcsolatban.


Mindenkinek rohammentes napokat kívánok.

Párom megint kicsit "összetörte" magát roham közben. Bár most megúszta egy kis borda zúzodással. Ezek a nagymelegek Őt is megviselték.

Remélem Ti jól voltatok.

8488. agnes1219 (válaszként erre: 8487. - Moofly)
2011. szept. 2. 11:06
moofly-sziókaköszi,én,móst már a hideget,se biróm,de a vihar,és a vilámlás az kiakaszt./róham,mentes napót kivánók.
8487. moofly (válaszként erre: 8486. - Agnes1219)
2011. szept. 2. 10:55
Köszönjük Ági,neked is hasonlókat.Most már nem lesznek ezek a nagy melegek,sokkal jobb lesz.Mondjuk én a hideget nem várom (már azt a nagyon cidrit) mert rosszabb hatással van mint a meleg. :D
8486. moofly (válaszként erre: 8483. - Kjuliaa)
2011. szept. 2. 10:54

Gondoltam... :P

Én csak hozzá fűztem hogy én már mondtam. :*

8485. kjuliaa
2011. aug. 31. 09:11
Szép napot mindenkinek, vigyázzatok magatokra!
8484. agnes1219
2011. aug. 30. 11:36
sziasztók,róhammentes napót,kivánók.ágnes
8483. kjuliaa (válaszként erre: 8482. - Moofly)
2011. aug. 28. 16:54
többiek véleménye is érdekel:)
8482. moofly (válaszként erre: 8478. - Kjuliaa)
2011. aug. 28. 13:13
émmá elmondtam :P :*
8481. agnes1219
2011. aug. 26. 18:24
sziasztók,róham mentes estét mindenkinek.üdv ágnes
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook