Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epidurál fórum

Epidurál (beszélgetős fórum)


1 2
27. szafaripók (válaszként erre: 26. - Szafaripók)
2013. márc. 13. 09:46
Amíg megkaptam, az viszont nekem szinte fel se tűnt, tényleg olyan volt, mint egy szúnyogcsípés...
26. szafaripók (válaszként erre: 1. - Brooke1542)
2013. márc. 13. 09:45

Én úgy szültem, bár nálam nem sokat ért. Igaz, valójában ideje se volt hatni!:)

Viszont mire varrta a doki a gátsebemet, már tényleg nem éreztem semmit!:)

2013. márc. 13. 09:45

Sziasztok.Én is edával szültem.Nekem borzasztó volt,míg a tűt behelyzteé,de ez a kemény hátgernicferdűlésemnek köszönhető.Könnyű volt a szülés,a vajúdás allat segített nagyon sokat,de a végén mindent éreztem,sőt én a varrást is éreztem.Ha még egyszer szülök csak és kizárólag EDÁ-val :)

Valaki írta,hogy ordított és vísított egy nő a szülés vajudás közbn.Hát ez is változó.Nálunk a szülőszobán mindenki hallkan beszélt,mert gondolom egy picibabának amúgy is "megterhelő" a születés maga,hát ha még ilyesztő hangokat hal.És ráadásul anyától aki 9 hónapo át csak suttogva beszélt hozzá-De ez csak az én véleményem és nem itélkezni szerezzem volna.

2013. márc. 13. 09:39
Nekem sajnos szükség volt az EDA-ra, mert nem bírtam a fájást. Puhány vagyok, vagy nem tudom, de akármikor elkezdődött egy fájás, azonnal elveszítettem az eszméletemet. Szülés előtt én is azt mondtam, hogy nem kérek fájdalomcsillapítást, a szülés fáj, kész, a lényeg, hogy a baba rendben megszülessen. Azonban, mivel ilyen érdekesen reagáltam a fájdalomra, az orvosom azt mondta, hogy vagy EDA, vagy császár.
2013. márc. 13. 09:35
Azért van még módszer arra hogy könnyebben viselje az ember :-D
2013. márc. 13. 09:33

Én nem kértem epidurált és majd most sem fogok.A papírt alá íratták már jóval előtte ha esetleg mégis meggondolom magam.

Érdekes hogy van aki azt írja a tóló fájás mennyire fáj én a végén nem éreztem semmit úgy szóltam a páromnak és a szülésznőnek hogy szóljanak mikor fájást mutat a gép hogy tudjam mikor kell nyomni.

Szóval ilyen is van.Én nem kértem és nem is kaptam semmit.

Ezt nem azért írom hogy dicsekedjek csak hogy lehet így is szülni.

Amúgy éjjel 2re értünk be 6-40kor megvolt a fiam.


Remélem a kishugija májusban hasonlóan fog megszületni.


Könnyű szülést kívánok.

2013. márc. 13. 09:31

Szia!

Én kaptam eda-t, az első adag nagyon jó volt, még nevetgéltem is, nyugodtan sétálgattam, aztán ahogy kiment a hatása a következő "adag" nem úgy hatott, igazgatták a tűt is, de a hasam egyik oldalán meg nem szűnő fájdalom volt, állítólag nagyon feszítette a szalagokat a baba. De összességében jó volt, sajnos nálam nem úgy hatott ahogyan kellett volna, de először felüdülés volt :) Aztán a végén császár lett, ott spináris érzéstelenítést kaptam, na attól tényleg semmit nem lehetett érezni! A lábamat ahogyan láttam, hogy mozgatják, olyan volt, mintha lebegne.

20. brooke1542 (válaszként erre: 18. - Vica66)
2013. márc. 13. 09:28
a spinárisról még nem halottam..
19. r-iett
2013. márc. 13. 09:27

Az elsővel megszenvedtem....jó lett volna akkor az érzéstelenítés,de nálunk a kórházba nem volt rá lehetőség.Este kezdődtek a fájások és másnap délutánra lett meg...a fáradság miatt a fájdalom is rosszabb volt stb stb :S

A másodiknál a még simán tűrhető,de azért már fáj dologtól 1,5 órán belül kint is volt.Közel se éreztem olyan fájdalmasnak mint az elsőt,igaz közel se kínlódtam annyit.

18. vica66
2013. márc. 13. 09:23
Úgy érzem, nem árt, ha azt is tisztázzuk, hogy két féle fájdalomcsillapítás van szülésnél, az egyik a spináris, amikor egy injekciót adnak a gerinc mellé, és az epidurális, amikor egy katétert vezetnek be, és szükség szerint adagolják a fájdalomcsillapítót a szülés során: [link]
17. brooke1542 (válaszként erre: 15. - Vica66)
2013. márc. 13. 09:17
igen, halottam már én is olyat hogy hamar kipottyant a baba és fájdalom alig volt,,, :)
16. brooke1542 (válaszként erre: 13. - Kriszti1212)
2013. márc. 13. 09:15

és mennyire biztos, hogy ha egyszer császáros voltál, akkor a második babbával is az leszel???

van erre valami tapasztalatotok???

15. vica66
2013. márc. 13. 09:15

Én szültem epidurállal, és anélkül is. Az első gyermekemnél epiduráltak, félelmetesnek tűnt, de nem fájt és hamar megvolt. A katéter segítségével szükség szerint adagolták az érzéstelenítőt. A szülésnél annyit adtak, hogy a fájások érkeztét érezzem, de ne "kaparjam a falat", a varrásnál adtak egy nagyobb adagot, akkor semmit sem éreztem. Utána feküdni kellett 6-8 órát. Jó volt, mert nem fáradt ki a fájdalmakban az ember, és nem megrázó, fájdalmas emlék maradt a szülés.

Nem szükségszerű, hogy nagy fájdalmak között szülessen egy gyermek. Nem ettől válik anyává valaki.

A második gyermekem születésénél nem volt idő az epidurálra, bár szerettem volna. Rettegtem, hogy mi lesz, ha jönnek a tolófájások. Végül is nem volt vészes, és a vajúdás sem tartott sokáig, kibírható volt érzéstelenítés nélkül szülni. Azonban lehet, másképp látnám, ha mondjuk fél napon át kellett volna vajúdni, és nehezen született volna meg a baba. Akkor nyilván sokat segített volna a fájdalomcsillapítás.

14. brooke1542 (válaszként erre: 12. - Glória2010)
2013. márc. 13. 09:14
hát... szeretném mégis elkerülni ::.
2013. márc. 13. 09:14
csaszaros elozmennyel nem kaphatsz EDA-t, mert nem erzed,ha baj van. sajnos turni kell a megprobaltatasokat :(
12. Glória2010 (válaszként erre: 11. - Brooke1542)
2013. márc. 13. 09:12
Nekem nem jött vissza. Még a varrás idején is hatott. Szóval én, miután beadták a szert egy minimális fájdalmat se éreztem. Én vagyok a cáfolata annak, hogy kell a fájdalom ahhoz, hogy meg tudd szülni a babát. Nem a fájdalom kell, hanem a méhösszehúzódás, a görcs, és ezt jelzi a fájdalom. De nekem a fájdalom ki lett iktatva, csak feszülést éreztem, ami tökéletesen elég jelzés volt. Amit viszont hozzá kell tenni, hogy nekem nagoyn hirtelen indult be a szülés, nagyon gyors volt, és feltételezem, nem volt idő kiürülni a szervezetből. Ha a tolófájások előtt már elmúlik az érzéstelenítő, akkor gondolom újabb adagot már nem adnak. Úgy tudom, hogy kb. 3-4 órát hat egy adag. Nekem ez alatt az idő alatt meg is született a fiam. Kicsit lelassította a szülést, mert a dokim azt mondta, hogy ha nem ad epidurált, akkor fele ennyi idő alatt is megszülethetett volna, de én ezzel a 4 órával tökéletesen kiegyeztem.
11. brooke1542 (válaszként erre: 9. - Glória2010)
2013. márc. 13. 09:08
azt olvastam múltkor, hogy visszajön a fájás a szülésre,,,
2013. márc. 13. 09:07
kérdeztétek, h miért baj az ha fáj, elsőnek én is rendesen akartam szűlni de mikor vittek a műtőbe, hallottam, hogy egy nő szülés közben mennyire visít meg ordít, az orvosok pedig kiabáltak vele,, elég rémisztő volt hallani,,, utána már örültem, hogy nem kell rendes úton szülnöm,,, most pedig rossz ez a bizonytalanság, hogy most rendes szülés lesz vagy császár,,,,
9. Glória2010 (válaszként erre: 8. - Brooke1542)
2013. márc. 13. 09:06
Nálam úgy kezdődött, hogy beadták az epidurált, amit egyáltalán nem is érzetem. Aztán az egyik oldalamon teljesen megszűnt a fájdalom. Szóltam, hogy csak az egyik oldalon szünt meg a fájdalom. Kiderült, hogy egy hártya van a gerincemben, ami megakadályozta, hogy a szer teljesen hasson. Ekkor kicsit kijebb húzták a tűt, amit szintén nem éreztem, és onnantól tökéletes volt a fájdalom-mentesség. Egyáltalán nem fáradtam ki, minden erőm megmaradt a végére. Mikor megszületett a kicsikém mondtam, hogy ha ilyen egy szülés, akár azonnal nekiállnék egy újabb megszülésének.
8. brooke1542 (válaszként erre: 4. - Glória2010)
2013. márc. 13. 09:03
most megnyugtattál,:) szóval akkor a fájdalom nem érezhető:)
2013. márc. 13. 09:02
Én tökéletesen fájdalom nélkül szóltem. A tolófájások se voltak fájások, hanem feszülések. Egyáltalán nem volt fájdalom érzetem, mégis tökéletesen tudtam, hogy mit kell csinálni, és tökéletesen tudtam nyomni, megszülni a kicsikémet.
2013. márc. 13. 09:02
Sziasztok:)Brooke,de jó,hogy feltetted ezt a kérdést ez a téma engem is érdekelne :)) Meg a tapasztalatok:)
5. pillangó28 (válaszként erre: 1. - Brooke1542)
2013. márc. 13. 09:00

szia!

én eda-val szültem. azt azért nem mondanám, hogy nem érezhető a szülés :)) De lényegesen könnyebb! Nekem az utolsó 20 perc volt durva a tolófájások. Én örülök, hogy kértem!!


és amikor bekötik, egyáltalán nem fáj! Szinte nem is éreztem.

2013. márc. 13. 09:00
Szia, én epidurállal szültem. Tökéletesen éreztem mindent, kivéve a fájdalmat. Tehát éreztem, hogy feszül a hasam (ez volt a méhösszehúzódás), éreztem, hogy egyre lejjebb érzem a feszülést (ahogy haladt lefele a baba). Éreztem, hogy mozog a kicsike. Tökéletesen tudtam, hogy mikor kell nyomni, mert a feszülés figyelmeztetett rá. Viszont nem éreztem fájdalmat, így könnyebb volt a szülés, nem éreztem a varrást. Én a következő babát is epidurállal szereteném szülni.
3. jozsi.38 (válaszként erre: 2. - 5ed73a72bc)
2013. márc. 13. 08:59
akkor remélem hogy foghúzáskor sem kérsz érézstelenítő injekciót, hiszen az a természetes ha fáj
2013. márc. 13. 08:57

Miért baj az ha fáj?

Ez a lényeg az egészben.

2013. márc. 13. 08:56

sziasztok!!!

szült már valaki epidurális érzéstelenítővel??

tényleg nem érezhető a szülés? vagy visszajönnek a fájások amikor szülni kell???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook