Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
770. dincsu63 (válaszként erre: 748. - BriBri77)
2016. okt. 18. 17:57
szia! Szúr még az oldalad?
769. 328e1b30ab (válaszként erre: 768. - LC52)
2016. okt. 18. 13:03
Leginkább ott, sajnos, ahol az orvos nem törődik vele, azaz nem elég jó.
768. LC52 (válaszként erre: 767. - Cs. Viki)
2016. okt. 18. 09:55

Viki!


Rémlik,hogy a gasztrós dokim beszélt nekem is erről a gyűrűs izomról.

Nem tudom,hogy ezek a hasmarsos problémák a hagyományos módon vagy az LC műtötteknél jelentkeznek nagyobb számban?Lehet,hogy nincs összefüggés...:(

2016. okt. 14. 13:48

Sziasztok!

Mindenkinek mielőbbi, teljes gyógyulást kívánok :) ! Egy ideje már olvasgatom a fórumotokat. Hasonló tünetekkel küzdöttem. Röviden: 11 éve műtöttek epekővel, hosszú felépülés után állandósult hasmarssal küszködtem.

Beképzeltség nélkül, szinte szakértőjévé váltam a problémának.

Én úgy tűnik, találtam megoldást, ez motivál abban, hogy megosszam másokkal a tapasztalataimat.

A tünetek oka: a műtét során, amikor az epehólyagot kiveszik, megsérül egy gyűrűs izom. Ez néhány esetben kevésbé sérül és idővel regenerálódik, néhány esetben visszafordíthatatlanul sérül. Utóbbinál jön a hasmars, mert a szervezet az epeváladék körforgását egyáltalán nem tudja befolyásolni. Az epeváladék a belekben irritációt vált ki, a szervezet igyekszik tőle megszabadulni, ezért máshonnan vizet gyűjt, és azzal együtt távolítja el a belekből. Ez a tipikus epés hasmars.

Az orvosok nagyon sok esetben nem tudják, nem értik, mi ez (saját tapasztalatom).

Ennek az ellenkezője, amikor kevés epeváladék termelődik, akkor viszont szorulás van.

Saját, sok éves tapasztalataim szerint a megoldások:

Hasmenésre: Főtt rizs, útifű maghéj (más néven bolhamag, gyógyszertárban, gyógynövényboltban beszerezhető), súlyos esetben COLESTYRAMIN (ez a gyógyszer sajnos, csak külföldről beszerezhető és elég drága is :( .

Szorulásra: CHOLAGOL csepp, ROWACHOL tabletta, útifű maghéj.

Remélem, tudtam valakinek segíteni :) ! Ha esetleg bárkinek kérdése van, írjon nyugodtan :) !

766. juliemi
2016. okt. 13. 12:44
Mèg pár dolog eszembe jutott. Inka kávè (gabona kávè)? Zöld tea? Ezeket lehet?
765. juliemi
2016. okt. 13. 10:32
Sziasztok! Szeptember 7.-èn műtöttek epepolip miatt, epehólyagom is kivettèk. Már 8 ève vanbak emèsztèsi problèmáim. Az utolsó 3 hónapban súlyosbodott, állandó hasmenèsem, gyomorfájás, puffadás, görcsök. Vègül 44 kg-al megműtötték. Mèg mindig vannak emèsztèsi gondjaim. Gyomrom fáj-èg, puffadás, ès az epehólyag helye is szokott fájni. Lenne pár kèrdèsem. Piritóst melegen lehet enni, vagy csak teljesen kihűlve? Sütőtök? Cèkla? Banánnal mi a helyzet, egyik helyen ajánlják másikon tiltják? Tapasztalat?
764. LC52 (válaszként erre: 763. - Dóraanyus)
2016. szept. 30. 10:36

Én saját tapasztalatból tudom,hogy ha valamim gyulladásban van,irritál valami,akkor azt érzem is.

Ha nincs gyulladás....az más.Vannak pl. alvó kövek,amit véletlenszerűen találnak meg és soha semmilyen panaszt nem okoznak. A gyulladás mindenkor jelez.....:(

2016. szept. 25. 13:12
Hát igen...
762. 328e1b30ab (válaszként erre: 761. - Dóraanyus)
2016. szept. 24. 19:24
Egy dolog, hogy mit éreztél, és egy másik dolog, hogy irritálta hasnyálmirigyed, a májad és gyulladás volt.
2016. szept. 24. 07:42
Pont ellenkezőleg tökéletesen jól voltam engem nem fájdalmak miatt műtöttek 😞... Állandó sárga-krémszinű székletem volt és ez aggasztott elmentem dokihoz ultrahangon kiderült h. Kövem van az amiláz érték volt mindig kicsit emelkedettebb ( hasnyalmirigy enzim) meg kicsit nagyobb lett amájam és a doki ráfogott mindent arra a nyomorult 17 nem-es kőre de mondom semmi más fájdalom v. Rosszullét nem volt és hát ezek nem tipikus epés tünetek amiket leírtam ezért is voltam bizonytalan h. Most műttessem vagy ne , évekkel ezelőtt volt egy- két epés fÁjdalmam de mondom a műtét előtti egy évbe semmi... Na azóta meg minden szarság van. A doki szerint azért kellett műteni mert irritálta a hasnyálmirigyet meg a májat meg nem jó helyen volt de ebből semmit nem éreztem... Hmmm..
760. 328e1b30ab (válaszként erre: 758. - Dóraanyus)
2016. szept. 23. 14:33

Ugyanazt írtad le, amiről beszéltem: gyulladásban műtöttek meg, nem is voltál jól. Nem értelek.

A nagynénédet dettó.


A jó sebész meg ... úgy és akkor operál, hacsak nem halaszthatatlan, ami után tünetmenetes gyógyulás van.


Sokmindenre hajlamosak vagyunk ráhúzni a szerencsét, holott befolyással lehetünk az életünkre.

2016. szept. 23. 12:59
Én inkább azt hiszem ,hogy vannak szerencsésebb esetek és ennyi...
2016. szept. 23. 10:40
Nem hinném, hogy ez a 3 dolog a befolyásoló tényező sajnos nem ennyire egyszerű .... Nagyon jó sebészem volt a diétát tartottam a hólyag szövettanija Idült gyulladásban volt .... És tavaly május 26.-ÁN műtöttek, az első évemet inkább nem részletezném... Mindenféle hasi diszkomfort nyomás fájdalom hasmenés annyira, hogy délután 2- ig nem mentem sehova... Mostanra valamivel jobb a helyzet, de nem jó!!! Az egyik baratnőmet utánam műtötték gyulladásban volt a hólyagja diétát nagyjából tartotta jó sebésze volt kutya baja.. Nagynénémet győrben műtötték ott dolgozik a Petz Aladár kórházba 8 éve minden baja van mint nekem...
2016. szept. 23. 10:26
LC 52 nekünk nagyon egyforma tüneteink vannak ha valami nem jó... Amúgy köszönöm aranyos vagy igyekszem szép körmöcskéket gyártani 🙂.
756. 328e1b30ab (válaszként erre: 755. - Akos-2)
2016. szept. 22. 13:09

Nem tudom, mi lehet az oka ennek. Ahogy olvasgatom, és beszélek emberekkel, egyre inkább világossá válik, hogy 3 dolog határozza meg a műtét utáni sikeres és gyors gyógyulást:

'1, elegendő ideig tartották-e a diétát előtte és utána is?

2, Gyulladásban volt-e ennek elmaradása vagy elégtelen volta miatt a terület a műtét idején?

3, Melyik orvos operált? Némelyik ugyanis hentes.


Én tudtam aludni háton az első perctől kezdve, nem volt feszítő fájdalmam a légbefúvás miatt sem. Oldalt alvásnál feszült picit pár hónapig a heg, de elmúlt.

755. Akos-2 (válaszként erre: 753. - BriBri77)
2016. szept. 21. 21:33
Kozben beszeltem a korhazzal, sot kivettek a varratokat is. Minden oke, elvileg most mar csak varni kell turelmesen a gyogyulast. Aludnom nehez, mer haton nehezen megy, oldalra fordulva pedig meg erzekeny...
754. 328e1b30ab (válaszként erre: 748. - BriBri77)
2016. szept. 21. 11:40
Nézd, kb. 2 év, mire belül tökéletesen helyreáll minden. Türelem.
753. BriBri77 (válaszként erre: 752. - Akos-2)
2016. szept. 19. 16:56
Nekem nincs. Nem rendes varrat van bent?
752. Akos-2 (válaszként erre: 751. - BriBri77)
2016. szept. 19. 10:39
Hmm, sajnos nincs tippem nekem nincs ilyen tapasztalatom. Viszont ma reggelre a cső sebe szivárgott nálam. Volt valakinek ilyen tapasztalata?
751. BriBri77 (válaszként erre: 750. - Akos-2)
2016. szept. 18. 17:04
Szia. Ha fekszem, csak akkor érzem, szúr bele, ( az oldalamba deréktájon, kb a volt brain cső magasságában, csak kicsit kijjeb, )amikor nagyobb levegőt veszek, bagy csuklom, vagy fordulok egyikről a másik oldalamra. Viszont a wc vel minden rendben, az második nap kicsit nehézkes volt, de nem is csoda, hiszen alig ettem, két napig, abban sem volt semmi rost. Ahogy visszatértem a rostos normális étrendjez, rendbe jött a dolog. Nekem azt mondta a doki, mindent egyek ugyan úgy, ahogy előtte is ettem. A napi gyümölcsadagom nélkül, lehet, nekem is gondom lenne.
750. Akos-2 (válaszként erre: 748. - BriBri77)
2016. szept. 18. 14:26

Szia, es ha lefekszel, akkor valtozik, vagy stagnal a fajdalom? Nekem jobb oldalt felul van levegobeszorulasos fajdalmam, ha lefekszem sokat csokken, ill ma mar egyebkent is javul.


Drukkolok.


Szep napot, Akos

749. Akos-2 (válaszként erre: 747. - LC52)
2016. szept. 18. 14:24

Szia, koszi a valaszod. Vegul segitett a hashajto, de nem volt konnyu ejszakam. Hajnali 1 korul felebredtem, kb masfel oran keresztul jarkaltam pihenesek mellett hogy mozgassam a belsom. Eloszor nem sikerult, aztan 4 korul ismet felebredtem hascsikarassal es vegul sikerrel jartam, azota rendezodott ez a resze.


Szep napot, Akos

2016. szept. 18. 09:21

Sziasztok!


Új felhasználó vagyok, azért regisztráltam, hogy tanácsot kérhessek tőletek.

38 éves vagyok. 5 napja volt endoszkópos epehólyag eltávolításom. Tünetem nem nagyon volt, de egy nőgyógyászati okokból készült Mri miatt Kiderült, sok apró epekövem volt. Tényleg sok volt, 65 db ot vettek ki 3 mm és 2,5 cm közöttieket.

Amiért írok az, hogy eléggé aggódom a fájdalom miatt. Nem csak ott fáj, ahol a lyukak környéke van, nanem az oldalam is. Minden mélyebb lélegzetvétel, csuklás, köhögés, erős, éles, hirtelen fájdalmat csinál az oldalamban, valahol úgy a köldököm magasságában, de OLDAL t, és azonnal el is múlik ez a késszúrás szerű valami. Olyasmi, mint amikor rosszul futsz és szúr az oldalad.

Volt már laparoszkópos műtéten, de nem rémlik ilyen jellegű fájdalom. A doki, Mielőtt kiengedtek, azt mondta, ez a befújt levegő miatt van, és nemsokára elmúlik, de nem múlt....

Van ötletetek, tapasztalt valaki hasonlót?

747. LC52 (válaszként erre: 744. - Akos-2)
2016. szept. 16. 22:44

Dokinak említetted a problémádat? Engem haza sem engedtek volna széklet nélkül. Műtétet követő nap már kérdezte is a doki:széklet?

Tej,szilvalekvár?...esetleg együtt a kettő?

Azért a kérdőjel,mert nekem egyik is sok.Én /több sorstárssal együtt/ az ellenkezőjével küszködök.



Remélem már összejött. :)))))

746. LC52 (válaszként erre: 745. - LC52)
2016. szept. 16. 22:39
....bocs...privátban akartam.Ha reklám,akkor töröljétek.
745. LC52 (válaszként erre: 743. - Nyírfa50)
2016. szept. 16. 22:38

Szia!


Ugyan nem írtad,hogy engem kérdezel,de következtettem.

Egyszerű teafaolaj.Pár száz Ft,gyógyszertárban kapható és nekünk nagyon eredményes volt.

Remélem tudtam segíteni.

Gyógyulást!

744. Akos-2 (válaszként erre: 742. - Nyírfa50)
2016. szept. 16. 19:08
Szia, koszi a valaszt. Sajnos meg sikertelen, veszek be hashajtot azt hiszem. Szep estet, gyogyulast, Akos
2016. szept. 16. 16:40

Szia!

Engem nagyon is érdekel, mert folyamatosan járok a bőrgyógyászatra, de csak égetéssel tudják elmulasztani, ami nagyon kellemetlen (fagyasztással)

Köszönöm ha válaszolsz. Kati

742. nyírfa50 (válaszként erre: 741. - Akos-2)
2016. szept. 16. 16:35
Szia! Engem hétfőn műtöttek , szerdán már volt székletem, bár én ittam egy pici tejeskávét Nem sokat csak két-három kortyot. Kati
741. Akos-2
2016. szept. 16. 05:08
Sziasztok! Engem kedden mutottek meg, kivettek az epeholyagom. Sajnos azota nem volt szekletem, jart meg igy valaki? Koszi elore is, Akos
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook