Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » "Engedjük" az anyósomnak nálunk tölteni az ünnepeket? fórum

"Engedjük" az anyósomnak nálunk tölteni az ünnepeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
78. 9de8aadb1a (válaszként erre: 77. - Keszazsu)
2018. nov. 30. 09:46

Nálunk nem jött be ez... Igaz mi még nem régóta vagyunk házasok. Decemberben lesz egy éve, az esküvő után ahol persze balhézott anyósom még a fiával se nagyon volt hajlandó beszélni...

Az én szüleim se azonnal fogadták el a párom de ennek ellenére soha sem bántották.

A párom is sokszor beszélt az anyjával de feleslegesen. Egyszerűen nem tud elfogadni.

2018. nov. 30. 09:29
Én már 33.éve élek házasságban. Kapcsolatunk elején megállapodtunk abban, h ha valamelyikünknek a másik szüleivel akad gondja, akkor az érintett ember a saját szüleivel beszéli meg a problémákat, hiszen őt szeretik - valószínűleg jobban- és ők tudják jobban megbeszélni, megoldani a problémákat. Nálunk bejött ez a módi.
76. Andi.Bobi (válaszként erre: 75. - Mézes-Krémes)
2018. nov. 30. 09:16
Fu ez durva...
2018. nov. 30. 09:11

Tiszteletet nem lehet követelni, de azt igen, hogy megfelelő módon bánjon velünk egy ember. Vagy nem? Bááár ideális esetben ezt mindig a saját szülővel kell lemeccselni szerintem. Pl. ha anyám/apám a párommal genyózna, ott azonnal folytanám el még a próbálkozást is, gyökerestül! Az biztos. És ez így a normális.


A volt anyósjelöltemnek olyan dolgai voltak pl., hogy családi ebédnél tudta, hogy hárman leszünk jelen, és tüntetőleg 2 szelet húst sütött. Egyet magának, és egyet a fiának... Én csak köretet kaptam! A fiának fel kellett volna állnia, és elhagyni a lakást velem együtt egy ilyen húzásra, de nem tette meg! Soha többé ilyen kapcsolat... Bár a mamával aztán nagyon jóban lettünk. :)

74. Tüsszy (válaszként erre: 72. - 9de8aadb1a)
2018. nov. 30. 08:21
Csak hogy írjak vakami pozitívat is: az idővel azért javul a helyzet...😊..ki kell várni👍
73. Tüsszy (válaszként erre: 70. - Guruljka)
2018. nov. 29. 20:40
Elváltak, egyedül nevelte fel a fiait. Ezt mondjuk tisztelem benne. Apósom lelépett egy másik nővel. Majd az új nő 30 év után otthagyta. Apósom már nem él, öngyilkos lett.😕
72. 9de8aadb1a (válaszként erre: 67. - Channa*)
2018. nov. 29. 20:07

Nem gondolom magam bunkónak ha az volnék apósom sem szívesen járna hozzánk...

Leírom miért nem kedvel.

A párom 17 évvel idősebb mint én (egyébként simán letagadhatna egy tizest :) fiatal vagyok ami nem tetszik az anyósomnak.

Miattam ideköltözött ez sem tetszik neki.

Ez az ok, de apósom szerint mindíg mindenkivel volt baja.

70 éves idős nő már a kora miatt sem tudnám bántani pedig sok rosszat tett a három év alatt.

71. Guruljka (válaszként erre: 68. - Ab61752c45)
2018. nov. 29. 18:40

Úgy bizony!

Ezt egyszer négyszemközt elmagyarázta ex anyósom. Hogy mi nők ugye megtisztulunk havonta, de a férfiak csak "ÚGY" tudnak megtisztulni, és ezért nekik kell "AZ".

70. Guruljka (válaszként erre: 65. - Tüsszy)
2018. nov. 29. 18:38
Mit szólna a férjed? :D Apósodról nem is szólva, de őt nem is vállalnám! :D
69. Channa* (válaszként erre: 48. - Sasha.)
2018. nov. 29. 18:31
Van testvére a volt párodnak?
68. ab61752c45 (válaszként erre: 64. - Guruljka)
2018. nov. 29. 18:28
azért kellett a nagy kötény,hogy takargassa az ilyesmiket.
67. Channa* (válaszként erre: 35. - Mezei Virág)
2018. nov. 29. 18:26

Hát nem tudom....

Tegye fel a kezét az, akit utál az anyósa és nem egyke a férje vagy nem egy szem fiú. Na?


Itt a Hoxán nem az egykék anyjával van a gond. Én úgy vettem észre, hogy ez inkább elenyésző, hiszen mi, akiknek egykéje van, arra törekszünk, hogy a gyerekünknek jó kapcsolata legyen, hogy ne legyen egyedül, majd ha mi már nem leszünk, és nem magunknak akarjuk megtartani.


És azért kíváncsi lennék rá, hogy a fórumindító mit követett el (az ilyenhez 2 ember kell, csak azt nem szeretik elmondani, hogy ők is bunkók esetleg), mert ugye múltkor is nyílt egy hasonló anyósos fórum és lássunk csodát 20 hozzászólás után, már velünk is bunkó volt a fórumindító, azaz már nem is volt fura, hogy utálja az anyósa...

66. Tüsszy (válaszként erre: 63. - Mezei Virág)
2018. nov. 29. 17:54
65. Tüsszy (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2018. nov. 29. 17:53
Nem akarsz az anyósom lenni? 🤗
64. Guruljka (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2018. nov. 29. 17:38
Az ex anyósom viszont rémes volt, a fő életművének az egy szem fiát tartotta, a két lánya után "szült az urának" - aki ugyan néha baltával kergette a családját, de csak az ura volt!
2018. nov. 29. 17:37

Azért remélem, majd eszekbe jut, hogy milyennek nem szabad lenni, ha egyszer ti is anyósok lesztek!!! :D

Nem árt tanulni ezekből a dolgokból!

62. Guruljka (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2018. nov. 29. 17:37
A vejemmel szeretjük egymást. Menyem még nincsen, de remélem, leszek olyan anyós, mint az enyém volt. Nagyon szerettem, de ő is az első pillanatban szerette, aki a fia mellé állt társnak.
61. Tüsszy (válaszként erre: 54. - 9de8aadb1a)
2018. nov. 29. 17:22

Szerintem sem lesztek barátok, márha a saját példámat nézem.


Én hülye az elején meg akartam neki felelni, 100%-ra törekedtem. Balgaság volt. Emlékszek egyszef jött. A párommal suvickoltuk a lakást, ö még ablakot is pucolt.🤣 Anyós abban us talált kivetni valót.

Jaj, könyvet tudnék róla írni, annyi eset volt.🤤

60. Tüsszy (válaszként erre: 48. - Sasha.)
2018. nov. 29. 17:15
Megerősítelek. Nem változik meg. Ha egy városban laknánk, már mi is elváltunk volna. Áldom az eszem, hogy anno elköltöztünk.🙄
59. Tüsszy (válaszként erre: 40. - 9de8aadb1a)
2018. nov. 29. 17:10
Ezt az elvételt szimbólikusan értsd. Szeretetféltés lehet jobb szó.
58. Guruljka (válaszként erre: 31. - Birebora)
2018. nov. 29. 17:08

Ismertem ilyen anyát, a férjem kollégája volt az egy szem fia, és voltunk náluk párszor.

Csodálnám, ha a srác nem lett volna élből valami perverz, de már rég nem tudok róluk.

57. Tüsszy (válaszként erre: 36. - Mézes-Krémes)
2018. nov. 29. 17:08
Egyébként tisztel😁bármilyen fura. Csak ő olyan anyós tipus 😁
56. Tüsszy (válaszként erre: 39. - Mézes-Krémes)
2018. nov. 29. 16:59

Mondjuk engem nem gyűlöl, csak ellenség vagyok.

Nem vagyok lábtörlő. Én vagyok az okosabb. Tudod a mondást😊

Sokat olvastam e témában sz elején. Az anyák helyzeti előnyben vannak a fiatal feleséggel szemben. Elvégre ők a születésétől ismerik. Feleséget lehet cserélni, anyát nem.🥂

55. Mezei Virág (válaszként erre: 54. - 9de8aadb1a)
2018. nov. 29. 16:53
A remény hal meg utoljára...
2018. nov. 29. 16:50

Nem tudom mi van az anyósommal ez az első év, hogy nem hívtuk ő akart jönni de még apósomnak sem mondja el az okát...

Biztos nem azért jönne, hogy "barátok legyünk" de talán most az egyszer nem tenne semmi rosszat...

Mostmár hajlok afelé, hogy jöjjön... Apósom meg ellene van inkább :D

53. Mezei Virág (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2018. nov. 29. 16:38

:D

Nagyon helyes! De addig még lefolyik egy kis víz a Dunán!

Én meg már gyakorló anyós vagyok!

Ráadásul évek óta 3 napot velünk van az anyósom is karácsonykor, néha máskor is! ;)

52. birebora (válaszként erre: 44. - Mézes-Krémes)
2018. nov. 29. 16:34

Én is így gondolom. Mégis csak a családról van szó. Rajtad ne múljon és megbocsátani felemelő és nemes.

Ha menni akar, fogadd szeretettel, mosolyogva. Ha nem tud viselkedni mindenki számára nyilvánvalóvá válik, hogy ő az akivel nem lehet kijönni.

51. michelle.r (válaszként erre: 36. - Mézes-Krémes)
2018. nov. 29. 16:34
Hogy lehet tiszteletet kikövetelni?
50. Mézes-Krémes (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2018. nov. 29. 16:34
:DDDD
49. michelle.r (válaszként erre: 35. - Mezei Virág)
2018. nov. 29. 16:33
Gondolod? Én már szeretem a majdanyi menyemet, hogy elviseli az Ördögfi rigolyáit. De azt előre elmondom neki, hogy miután aláírta a kizárólagos szerződést, megnyerte, vigye, vissza nem hozhatja :DDDD
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook