Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Engedjem/ne engedjem S.O.S.!!!! fórum

Engedjem/ne engedjem S.O.S.!!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jún. 17. 14:41

Nem mondtam,h bárki is szar anya csupán nekem furcsa egy anya szájából ilyen tanács hallata.

De persze döntse el mindenki maga,a kérdező hallott megoszló véleményeket.

lisa!

Kevés a gyerekünket ismerni egy tóparti kiruccanáshoz idegenekkel,uszni nem tudó gyerekkel (ami alapvető lenne ebben az esetben)

49. lisa65 (válaszként erre: 45. - Dallam)
2010. jún. 17. 14:41

Hát ezzel vitatkozom! Hidd el tapasztalatból beszélek, nekem van egy 26 és 18 éves fiam és végig csináltam mind a két oldalt!

Pedig megbiztam a gyerekemben csak féltettem (bár okom is volt rá, mert a gyerekem apját elvesztettem egy balesetben), rosszul tettem, sokkal nehezebb volt vele minden.

A kicsivel már nem volt ilyen, őt korán engedtem 7 évesen is volt táborban 9 évesen pedig még bicikli táborba is elengedtem, úgy hogy egy tanárral végigbiciklizték az egész utat oda-vissza. Ha megbeszélsz a gyerekkel mindent nem lehet baj, amúgy meg ha veled van is ugyan úgy történhet bármi.

48. 78826dc958 (válaszként erre: 44. - Lisa65)
2010. jún. 17. 14:38

Egyet értek!!!

Az én gyerekem 2 éve egyedül megfürdik,ma már szendvicset csinál magának!A kádba se fulladt bele és a kezét se vágta el!!

Nem lehet mindig a szoknyám mellett!!Én sem lehet állandóan a seggébe!

év végén 3 napos lovastáborba mentek osztály kirándulásra!És elsős!!!Nem kellett volna elengednem??

Okos,ügyes,talpra esett!

büszke vagyok rá!

Nem anyámasszony katonáját akarok belőle nevelni hanem egy embert aki a jég hátán is megél!!

47. dallam
2010. jún. 17. 14:37
Ahogy olvasom, a hozzászólók többsége a víz mélységben látja a veszélyt. Igen, ez is óriási veszély, de a gyerek kiegyensúlyozott lelki világa is veszélyben van, akár egy életre is sérülhet...
2010. jún. 17. 14:37
Háááááááát! Nem egyszerűsítitek meg a dolgomat!
45. dallam
2010. jún. 17. 14:34

Én nem engedném el, a lányom is tudna menni több fajta táborba, de nem akar, nem is engedném el. Nem akar menni, mert tudja, hogy mivel jár egy táborozás, hiányoznánk neki, hiányoznának a napi rituálék, amik még nagyon fontosak egy elsős gyerek életében. A nagyszülőknél ő is szokott nyaralni, de ott megkapja ugyanazt az odafigyelést, szeretetet, biztonságot, mint mellettünk.


Szerintem az önállóságra nevelésben a szülőnek fontos szerepe van, ott kell legyél, hogy tudjad irányítani, védeni, ha szükség van rá. Az ilyen feladatokat ne bízzuk a felügyelő pedagógusokra, ez a szülő feladata ! Ugyanakkor az önállóságra nevelést nem egy több napos táborral kell kezdeni, hanem fontos itt is a fokozatosság elve.

44. lisa65 (válaszként erre: 42. - 480b578442)
2010. jún. 17. 14:33

Bizony Anya vagyok, sőt már lassan nagymama!

És igen is el kell engedni a gyereket, ha menni akar!

Itt a hiba veletek! Nem ismeritek a saját gyereketeket, és féltek mi történik, nem biztok meg benne! Pedig ez az alap! 4 nap nem nagy idő, és ha bármi van érte lehet menni.

Én biztos, hogy leülnék elbeszélgetnék a gyerekemmel, hogy elengedem de mi az amire nagyon kell vigyáznia és ha megbizom benne (és ismerem a gyerekem) akkor nem lesz gond! Természetesn csomagolnék neki megfelelő karúszót, stb. és a tanárnak is felhivnám a figyelmét ezekre. Egy 7 éves gyerek nem olyan kicsi, sőt sokkal okosabb mint gondolnátok!

43. 78826dc958 (válaszként erre: 42. - 480b578442)
2010. jún. 17. 14:32

Igen képzeld anya vagyok!És azért mert elengedem a gyerekemet még nem vagyok szar anya!!!

Ez mindenkinek a saját döntése!

2010. jún. 17. 14:25

Ne vicceljetek már!

Ti mind anyák vagytok?

Hogy lehet olyat tanácsolni egy anyukának nyugodt szívvel engedje el a 7 éves gyerekét a tópartra aki még uszni sem tud egy tőlle idősebb gyerekcsoporttal?

41. 2cb29de033 (válaszként erre: 38. - 78826dc958)
2010. jún. 17. 14:21
Roniiiiiiiiii! Kispaládon lakik rokonod???? Nekem igeeeeeen!!! :)))))))
2010. jún. 17. 14:21
Én beszélnék a tanárokkal, elmondanám nekik a félelmemet, természetesen a kicsivel is megbeszélném, leülnék vele, hogy miről szól a tábor, és hogy szeretne-e menni. :)
39. 480b578442 (válaszként erre: 36. - Fehérleander)
2010. jún. 17. 14:21

És aggaszthat is mert fognak!

Figyelj szerintem ez nem kérdéses ne engedd el!

Hiányzik ez neked? 4 napig parázni,a körmödet rágni?Ha pedig valami történik vele soha nem bocsátod meg magadnak.Még csak 7 éves számtalan alkalom lesz az önállósodásra de ne a mélyvízbe dobással kezdjétek főleg ha még uszni se tud!

38. 78826dc958 (válaszként erre: 35. - Fehérleander)
2010. jún. 17. 14:20
Kispaládra!
37. lisa65
2010. jún. 17. 14:17

Na kiakadtam! Aki még nem engedte el a gyerekét az honnan tudja milyen lehet az? Már bocsánat, de a pletykák sajnos rossz tanácsadók!


El kell engedni, a nagyok is vigyázni szoktak a kicsikre ilyen helyen és általában a kicsik mindig a tanár közelében vannak. Sokat tanulhat a nagyoktól! Ha nem érzi jól magát majd érte mész!

36. fehérleander (válaszként erre: 34. - 480b578442)
2010. jún. 17. 14:15

Nem tud úszni, de én ismerem a Tiszát és igazából benne még azsincs biztonságban, aki tud!

Ettől függetlenül itt nem az én gyerekemben nem bízom, ő óvatos, tudom, hanem a többi aggaszt, hogy majd a "kicsivel" szórakoznak!

35. fehérleander (válaszként erre: 31. - 78826dc958)
2010. jún. 17. 14:13
És hová? mi is Szabolcsiak vagyunk!
2010. jún. 17. 14:13

Én is a víz miatt legfőképp.

Az én fiam 10 éves,én még most sem engedtem el a Tiszapartra judo táborba.

Tud uszni?Mert ennek hiányában aztán végképp ne!

FELELŐTLENSÉG!

Nem tudnak ugy figyelni rájuk a pedagogusok és a gyerekek szertelenek,vagányak.Főleg a fiuk.

Nyomkodják egymást a víz alá stb.

2010. jún. 17. 14:13
Szerintem ez a felügyelet minőségétől is függ...ha megbízhatók a tanárok akkor igen, ha nem akkor nem...
32. fehérleander (válaszként erre: 30. - Lisa65)
2010. jún. 17. 14:12

Az az igazság, hogy 3-4-5-6 osztályosok mennek elsősorban, csak az én kisfiam nyári napközis és rá gondoltak, mert valaki visszamondta és beférne!

Jaj nem tudom, de azt hiszem, ha olyan tanár lesz vele, akiben maximálisan megbízom, akkor adok neki egy feltöltőkártyás telót, és ha menni akar, hagy menjen, ha gond lesz, hazahozom én a világ végéről is, 90 km nem akadály!

31. 78826dc958 (válaszként erre: 1. - Fehérleander)
2010. jún. 17. 14:11
Az én fiam is ennyi idős és szombaton visszük Szabolcsba az anyukámhoz nyaralni.450 km-messze lesz tőlünk.Már tavaly is volt.Tudtam,hogy jó helyen van!engedd el nyugodtan szerintem!
30. lisa65
2010. jún. 17. 14:09

Engedd el! Önállósodik és ez jó! Még ha picit sir is esténként, majd a többiekkel megnyugszik, gondolom nem csak ő lesz ilyen kicsi.

Nekem már két nagy fiam van és tapasztalatból irom: a nagyobbat én is féltettem - nem tett neki jót, mig a kicsit jobban engedtem és talpraesetebb is lett. Ráadásul 4 nap nem olyan nagy idő, és ha mégsem birná menny érte! De akkor legalább megpróbáltátok! Nehogy mond neki, hogy milyen rossz lesz neked, ha elmegy, hanem azzal biztasd, hogy jól fogja magát érezni.

29. fehérleander (válaszként erre: 23. - Tamianyu)
2010. jún. 17. 14:09
Oké-oké! Igaz! Dolgozom rajta, de hidd el nehéz!
28. Tamianyu (válaszként erre: 26. - Bun Csilla)
2010. jún. 17. 14:08

Én csak emiatt aggódnék,különben elengedném.

Az a 90km nem olyan nagy távolság,hogy bármikor ne lehetne érte menni ha annyira rosszul érezné magát.

Tudom,hogy nehéz kicsit elszakadni tőlük,de az Ő érdekeit kell nézni,és az ilyen táborok nagy élményeket szoktak adni.Egyébként én sem aludtam éjszaka amikor a gyerkőcöm először táborozott,Ő is elsős volt akkor.De semmi baj nem volt szerencsére,nagyon jól érezte magát.

2010. jún. 17. 14:06

Nekem már nem kicsi a fiam, de minden évben volt erdei iskola vagy mi. 2 hetes volt. Hétfőn mentek pénteken hazajöttek, és ismét.

Az én fiam elég sírós volt, és bevallotta, hogy esténként sirdogált is:) Elengedtem. Igaz nem vizparton voltak. Nyaralni sosem akart menni, így ezért nem kellett aggódnom. Ovis korában, a napközis táborba alig tudtam otthagyni, mindig sírt. Azt gondolom, hogy mi nehezebben viseljük az elválást, mint a gyerekek:)

Azt nem támogatom, hogy elengedném, és bármikor haza akar jönni érte megyek. Mégiscsak 90 km, és munka stb...

26. Bun Csilla (válaszként erre: 24. - Tamianyu)
2010. jún. 17. 14:04
Én is a víz part miatt keveslem a felnőttet!
2010. jún. 17. 14:04
Bár az én fiam még kicsi, de én először 6 évesen mentem nyári táborba. igaz, hogy esténként pityeregtünk, hogy hiányzik az anyu meg az apu, de napközben, huss! elszállt, mert annyi program volt. Összességében nagyon kellemes élmény volt. Szóval, ha ő szeretne menni, szerintem engedd.
2010. jún. 17. 14:02
Az viszont aggasztó ha folyó partra viszik őket,túl kevés a felnőtt a gyerekekhez.Én csak emiatt problémáznék,semmi másért,hogy nem érezném biztonságban.
23. Tamianyu (válaszként erre: 9. - Fehérleander)
2010. jún. 17. 14:01
Akkor nem a gyerekkel van gond,hanem veled.Kivetíted rá a saját félelmeidet,és ez hidd el nem jó neki.Hagyd,hogy önálló személyiség lehessen,ne akard,hogy függjön tőled.Így nem tudja majd jól érezni magát sehol,ezt Te sem akarhatod.
22. Fiatal nő (válaszként erre: 1. - Fehérleander)
2010. jún. 17. 14:01
Persze, menjen! Miért ne?
2010. jún. 17. 14:01
Én nem engedném el! Szerintem Sok a gyerek kevés a tanár!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook