Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


944. makrai.lilla (válaszként erre: 943. - Bobett)
2010. szept. 20. 08:04

úúú nem semmi.sajna nekem sem jöttek rá egyböl,söt..évekig mentem ide oda mig egy nagyon jó dokinál kötöttem ki,prof.pesten és van vagy 43 éves...

mire rájött.de ö egyböl.megtapogatott és érezte h ott van vmi.na ez a nem mindegy.akinek olyan érzéke van, nem kell Uh stb,tapintás is elég.

943. Bobett (válaszként erre: 942. - Makrai.lilla)
2010. szept. 19. 15:46

Tőlem kérdezed? Na mindegy is, válaszolok! :)

Begörcsöltem nagyon, rosszul lettem, majdnem elájultam, de nem foglalkoztunk vele, mert pont meg volt a mensim! Aztán amikor elmúlt csak éreztem valami fájdalmat a hasam alján, de azt hittem, hogy vakbél, s be is mentem vizsgálatra, ahol közölték, hogy ez nem az, hanem valami nőgyógyászati dolog! Akkor felmentem a nőgyógyászatra, ahol az okos doki közölte, hogy kétoldali petefészek gyulladás, s írt fel gyógyszert! Más okból másnapra volt időpontom hasi uh-ra, s ott mondta a doktornő, hogy ciszta van a petefészkemen! Ez volt 2006.május! A nődokim közölte a lelet alapján, hogy az nem ciszta, hanem tüsző betokosodva! Ezt játszotta velem 2007.februárjáig, amikor is én közöltem vele, hogy most már vagy megműt, vagy keresek mást! Na ekkor megcsinálta a lapart, s mondta, hogy minden rendben van, szép a méh, szépek a petevezetékek, ciszta eltávolítva, simán teherbe fogok esni, de menjek fel Pestre, mert ott írnak ki nekem gyógyszert! Pesten meg kaptam a hideg zuhanyt, hogy ez bizony endo és rohadt nehezen fogok teherbe esni! Akkor meg is kaptam az első gnRh-mat! Azóta tart a kálvária! De a naplóm elején részletesen is le van írva minden!

2010. szept. 17. 23:48
neked hogy derult ki ez?
941. makrai.lilla (válaszként erre: 940. - Bobett)
2010. szept. 17. 23:48
szegenyke,kivänom h minden ok legyen...amugy attol mert ez esetleg nem jott vissza,nem jelenti h jol vagyok,sosem voltam nougyileg,sosem pontos,gorcsolok,cisztäk mindig.,hormon zavarok,szoval minden....
940. Bobett (válaszként erre: 938. - Makrai.lilla)
2010. szept. 17. 22:51
Szerencsés vagy, hogy nem jött vissza! Jó lenne, ha nekem sem kellene már ezzel foglalkoznom, mert már nagyon elegem van az egészből!
939. Bobett (válaszként erre: 937. - Aszta)
2010. szept. 17. 22:50

Szia!

Mi is nagyon szeretnénk már babát, de sajna nem jött össze, most meg nem tudjuk bevállalni! Már túl vagyok négy műtéten, négy lombikprogramon, de semmi! A naplómba részletesen le van írva minden! Ezért is tanácsolom, hogy menjetek egyből lombikra! Én ezt tenném!Nagyon sok sikert kívánok!

938. makrai.lilla (válaszként erre: 936. - Bobett)
2010. szept. 17. 16:36

szegényke..nem irigyellek

engem 2009 feb ban mütöttek azota hálistennek nem érzem h elöjött volna a bajom ,lehet azért mert nekem csak kisfoku volt ?..mindenesetre szövettan szerint endo ....

937. aszta (válaszként erre: 936. - Bobett)
2010. szept. 16. 18:02

Szia Bobett!

Köszönöm, hogy válaszoltál! Megnyugodtam, hogy csak UH-t csináltak, és nem volt ilyen ellenőrző laparoszkópia.

Mi szeretnénk már babát, nagyon, tehát akkor el kell felejtenem a spontán próbálkozást, az a biztos, ha rögtön megyünk a lombikra.

936. Bobett (válaszként erre: 934. - Aszta)
2010. szept. 15. 20:30

Szia!

Hát nekem elég friss élményem van ezzel kapcsolatban! Most kaptam 9 ilyen injekciót! Nekem egyszer sem csináltak a kezelések után lapart ( 2x volt ilyen kúrám), hanem uh-n nézték meg, hogy mi a helyzet! Nekünk egyből a lombikot tanácsolták, csak sajna most nem tudunk menni, ezért időhúzás gyanánt fogamzásgátlót kell szednem szünet nélkül! Az első kúra után próbálkoztunk spontán, de csak annyit értem el, hogy ismét cisztáim lettek! Még egyszer nem esnék ebbe a hibába! Most az utsó injekciót július 16-án kaptam és még nem jött meg, most meg már nem is fog a fogamzásgátló miatt! Amúgy a doki azt mondta, hogy 4-5 hétig hat az injekció, utána indul be a működés, s azután fog majd megjönni!

935. aszta
2010. szept. 11. 11:55
És még egy: arra gondoltam kúra után elkezdeném az Arwen tornát: van valakinek tapasztalata?
934. aszta
2010. szept. 11. 11:55

Lányok!


Segítséget szeretnék kérni. A héten volt LSK-m, a IV stádiumban vagyok.


Lenne pár kérdésem:


Akinek már volt injekció-kúrája (6 havi), ami klimaxos állapotba hoz, mesélne nekem erről?


Kezelés után mennyi idővel jött meg neki?


Kezelés után spontán próbálkozhattatok a babával (petevezetékeim átjárhatóak) vagy inkább lombik-bébi programot tanácsoltak a mihamarabbi terhesség miatt?


Kezelés után át kell esni még egy laparoszkópián?

2010. aug. 7. 18:46
Sajna látom nem vok egyedül...:( Kitartás!
932. 58c241a362 (válaszként erre: 930. - Makrai.lilla)
2010. máj. 27. 19:34
Hát az nagyon nem jó! Nekem fél éve van gyomor gyulladásom, és most állapitották meg a refluxot is. Ez engem nem érdekel se a sav. De, hogy mostmár enni se tudok cigiről is leálltam és fáj mindenem tőle, az már sok. Most emelték a gyogyszer erősségét, egy kicsit jobb, de nem vonhatok meg mindent magamtól :S Neked milyen jellegű?
2010. máj. 23. 14:30
neked milyen gyomor???
930. makrai.lilla (válaszként erre: 927. - 58c241a362)
2010. máj. 23. 14:30
gyomor sajna nekem is 8 eve............
929. 58c241a362 (válaszként erre: 928. - Dórinéni)
2010. máj. 16. 20:14
Sztem se, köszönöm!
928. dórinéni (válaszként erre: 927. - 58c241a362)
2010. máj. 16. 15:44
Köszi szépen az infót!Remélem sikerrel jársz és meggyógyulsz hamar!Ha hallok valami jó gyógymódot szólok,de szerintem a gyógynövényeknél nincs jobb:-))))
2010. máj. 15. 22:23
Persze nekem van az endon kivűl gyomor betegségem, és pánikbetegségem amire még szednem kell gyógyszert.
926. 58c241a362 (válaszként erre: 925. - Dórinéni)
2010. máj. 15. 22:22
A közgyógyót a házidokinál intézem, ő kitölt egy papirt, azt el kellett vinnem az önkormányzatba. Nekem a havi gyógyszer kiadásaim jóval meghaladják az 5 ezer forintot. Sajnos a többi gyógyszer az nem rendszeresen szedett, ahogy a kamillát se tudta felirni a doki, pedig az rendszeresen kell minden nap, az űlőfürdőhöz. Várom a határozatot. Az Alveót interneten tudod csak megrendelni. Ird be a keresőbe, hogy "Alveó rendelés"...ki fogja dobni azt az oldalt!
925. dórinéni (válaszként erre: 924. - 58c241a362)
2010. máj. 15. 21:36
Ezt az alveot hol tudom beszerezni?A közgyógyot hol intézed,mi kell hozzá?....én is megpróbálnám,mert egyszerűen nincs pénzem ilyen drága szerekre!
924. 58c241a362 (válaszként erre: 923. - Dórinéni)
2010. máj. 15. 14:41
Teljesen igazad van, én most probálok közgyógyot intézni mert a havi gyógyszer kiadásom sokszor több mint tiz ezer. Az az alveo nevezetű cucc 26 gyógynövényt tartalmazott. Tényleg az égatta világon mindenre jó volt. Gyulladás csökkentő volt benne, gyomorra, bélre, felgyorsitotta az anyag cserét, ez álltal fogytam is tőle. Nagyon jól aludtam, nagyon jó volt az emésztésem, egy csoda volt tényleg!!!
923. dórinéni (válaszként erre: 922. - 58c241a362)
2010. máj. 15. 11:37
Szia!Ez többféle gyógynövényből összeállított készítmény,állítólag csepp formájában.Úgy 8-9000 körül van a havi adagja.A tiéd is biztos jó,de nagyon húzós 15000-ért!Én örülök,ha összeszedek 8000-et rá.Az az idegesítő,hogy ami jó az drága...aki meg nem tudja megvenni az dögöljön meg!Nemhogy ezt támogatnák,amikor egyre több nő szenved tőle!!!Vicc
922. 58c241a362 (válaszként erre: 921. - Dórinéni)
2010. máj. 14. 09:59
Én is hallottam róla, de az mi a fene lehet? Én tavaly nyáron ittam egy gyógynövényt, Alveo-nak hivják 1 liter, 1 hónapra elég, 15000.-Ft. Sajnos csak fél évig tudtam rendelni, már el is kezdtem volna melozni, mert teljesen rendbe rakott, de ahogy abba hagytam kezdtem leépülni újra :( Azóta vagyok megint rosszul.
2010. máj. 13. 21:41
Sziasztok!Én olvastam az Endo-ex nevű gyógynövényes készítményről,ti nem hallottatok róla?Egy lányzó írta egy másik fórumon,hogy szedi és neki úgy néz ki bevált.A neten lehet megrendelni.Ha valaki tud valami infót róla ossza meg velünk.Köszi szépen!!
2010. máj. 7. 11:43

szia Zsanett

fájdalmakat leszámítva hogy vagy.babaprojekttel mi a helyzet?sokszor úgy vagyok az egésszel hogy már nem érdekel mi lesz velem.nincs erőm,fáradt vagyok.ma kiderült hogy nagyon vérszegény vagyok,kaptam gyógyszert.te azért értesz a dolgokhoz valamennyit,szerinted lehetek a vérszegénységtől folyton fáradt,szédülős ingerlékeny?

2010. máj. 6. 16:28

szia


Én is szedek fogigátlót én cerazettét szedek ez csak progi tartalmú az endónak állitólag jó.

Nekem is fáj most is a hasam mára elmúlt a mensim de fáj mert az endóm igen aktiv .

Napok mig elmúlik a fájás.

2010. máj. 6. 16:13

sziasztok!

hát 3 napja szedem a milligest,iszonyúan fájnak a petefészkeim.ez azóta van hogy szedem a gyógyszert én nem tudom hogy ez normális vagy nem,de bele pusztulok a fájdalomba!!!!!!!ti mit gondoltok,ez így normális?

2010. máj. 5. 19:32
Egyelőre még szingli, vagyok, szóval fogalmam sincs, mikor jutok el egy babáig :(
916. 58c241a362 (válaszként erre: 915. - Dórinéni)
2010. máj. 5. 19:31
Szia, én yasmenelle-t szedek. Azt a gyógyszert nem ismerem amit irtál. Én jelenleg állandó gyulladásoktól szenvedek, állandóan kamillás űlő fürdőt kell csinálnom, hogy létezni tudjak. Nem nem szültem, de nekem is azt mondták, hogy segitene.
2010. máj. 3. 22:57
Szia Kis Marcsi!...köszi,hogy írtál,te milyen fogamzásgátlót kaptál?Ha nem tudsz gyógyszert szedni akkor,hogy bírod ki ezt a fájdalmat????Undorító ez a betegség,beledöglök minden hónapban.Te szültél már?..én még nem,azt mondják utána elmúlna.Hááát nem is tudom.A depo proverát ismered?Annyira megoszlanak a vélemények róla!..ezért parázok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook