Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


1004. 9266cdf08c (válaszként erre: 999. - Zsanetta)
2011. febr. 20. 20:09
Igen, azt értem, hogy ezt mondják. Csak azt szeretném megérteni, hogy miért, hiszen elvileg a hozzáértő orvosok azt mondják, hogy a műtét és a gnrh után egy darabig teljesen kipucolják belőlünk az endot. Valami akkor mégiscsak rosszul működik bennünk ezután is?
1003. 9266cdf08c (válaszként erre: 994. - Abarta)
2011. febr. 20. 20:07

Köszi! A hajhullás alatt egyébként mit értetek? Csomókban hulló hajat és látványos ritkulást?

A leírtak közül sajnos a szőrösödés jelen van nálam is, hajhullás van, de szerintem az még a normális kategóriába esik.

1002. Zsanetta
2011. febr. 20. 19:41

Ez a szerencsésebb ,de val. neki nem volt súlyos fokú.

DE a legtöbben nem esnek teherbe,persze vannak kivételek és nem is azt mondtuk,hogy sosem volt.

Volt is,lesz is!

2011. febr. 20. 19:40
Egyik volt csoporttársam szenvedett ettől, őt műtötték és kapott utána hormonokat. Védekezés mellett esett teherbe és most szülte meg a picit, mind a ketten egészségesek. :)
1000. Zsanetta (válaszként erre: 997. - Abarta)
2011. febr. 20. 19:38
Nem tudom mit lehetne még tenni,de kur..ra elegem van belőle már,gondolom neked is!!
2011. febr. 20. 19:37

Mert ilyen betegséggel a spontán teherbeesés esélye szinte 0.

Azért mondják endónál a lombikot rögtön.

De ez attól is függ milyen fokú.

998. 9266cdf08c (válaszként erre: 992. - Zsanetta)
2011. febr. 20. 18:34

Az én dokim a lapar után azt mondta, 6 hónapig spontán próbálkozzunk és utána lombik. Mivel én a BMC-ből mentem hozzá, így most inkább visszamegyek oda és megkérdem az ottani orvosomat, ő mit javasol, nem kellene-e rögtön inkább inszem/lombik. Én amúgy bízom benne, hogy nem akar rögtön lombikot. Igazából nem értem, hogyha minden szervem károsodás nélkül megúszta a műtétet, akkor miért mondják mégis, hogy endosoknak a lombik javasolt?

Mondjuk nekem is súlyos, 4-es fokozatú endom volt, viszont szerencsére nem voltak ennek durva tünetei.

997. abarta
2011. febr. 20. 18:20

Nekem azt mondta hogy le kell tornaznom lombik elottre 3ra, mert a lombikkal megint romlani fog gondolom a Suprefacttol es nem akar cukros kismamikent viszontlatni akkor sem ha sikerul.

Viszont eddig nekem se tortent semmi es nem is lattam a neten sem hogy barmi mast ezutan fel tudna irni. Mar csak 1 graham toastot eszek / etkezes ami kb 10gr, de igy legalabb nem fogyok olyan gyorsan...en is radobtam +750et, igy most ossz 2450nel tartok, gondoltam belehuzok meg van kb egy honapom hogy eredmenyt produkaljak.

Full ketsegbe vagyok esve... Nem akarok egy evet kihagyni es tul oreg lenni hozza...

2011. febr. 20. 18:08

Nekem sem hat ,hónapok óta stagnál ,én bepróbáltam így egy lombikot,persze hogy nem sikerült.

Én 3x1000mgot szedek,de a Tűű ezt nem tudja.

Majd márc 31-én megyek hozzá.

Nem tudom lehet a meforal a nem jó?

995. abarta
2011. febr. 20. 17:59
Szia Zsanetta, mi ujsag veled? Kepzeld egyaltalan nem hat rajtam a 2*850gr met... Mintha pez cukorkat szednek. Kesz leszek ha nem enged nyaron lombikra...nem tudom van e egyaltalan mas amihez nyulhat, vagy csak egyszeruen ennel is magasabbra emeli az adagot?
994. abarta (válaszként erre: 989. - 9266cdf08c)
2011. febr. 20. 17:55
Szia, A pajzsmirigyek ha jol tudom nem ciklushoz kotosnek, de a TSH az igen es a prolaktin is. Ha en orvos lennek az alabbiakat csinaltatnam minden ilyen beteggel: CA125 endora, antiTPO, T3 T4 pajzsmirigyre ha vannak rautalo jelek pl hajhullas, terhelt 120 perces inzulin ha vannak rautalo jelek pl hajhullas szorosodes cisztak, HgAC1 glikonizalt hemoglobin szinten IR gyanura, es egyebkent ami minden fogamzasgatlashoz sztem kotelezo lenne a hormonpanel a 2 napon: ami osztrogen-progeszteron, LH-FSH, prolaktin, tesztoszteron, TSH. Ez utobbiak kozul az LH-FSH rossz aranya, a tesztoszteron vagy a prolaktin szintje mutathat meddosegi gondokat. De mondjuk en olvastam olyat is akinek a terhessege utan ujra visszatert az endo, szval az sem biztos megoldas. De mondjuk engem peldaul kb 1 eve mutottek 2szor es elmondhatom, hogy az intezet alatt folyamatos uh kontrollal bizonyitottan eddig nem jott vissza. Szval egy lutri. De mondjuk en IR es lassan cukros is vagyok, igy nalam mar 2 eve kemeny 160 gros dieta van. Udv, Adri
993. Zsanetta (válaszként erre: 988. - Bea0917)
2011. febr. 20. 17:43

És most már állítják dokik,hogy az endometriosis összefüggésben van az Inzulinnal.

Én is IR vagyok,szóval nem csak a PCO betegségre jellemző.

992. Zsanetta (válaszként erre: 988. - Bea0917)
2011. febr. 20. 17:42

Szia Bea!!!


Mivel több éve küzdesz endóval,sajnos nagy val. vissza is fog térni.

Nem mindenkinek ,de a legtöbb eset ezt mutatja.

Ha van most endód a teherbeesésed szinte lehetetlen ,de vannak csodák.

Az ,hogy vki terhes lesz spontán vagy egy műtét után az %-lag nagyon kevés ,alig.

Ezért mondják ,hogy rögtön meddőségi klinika és lombik.

Nézz utána,olvass utána ,az orvosok legtöbb százaléka nem bíztatja a betegét a természetes teherbeeséssel,rögtön küldi lombikra.

És az a baj,ha olyan az endód,hogy vissza vissza jön akkor minden mensinél meg van az esély a cystákra és az endometrikus szigetek kialakulására,majd újabb műtét.

És minél több műtét annál nagyobb összenővés,akár petevezető károsodás az endótól ,akár esetleg petefészek csonkolás.

Én is érzem a székelési ingereket,borzalom mensikor és előtte -utána.

Hidd el tudom miről beszélek 6x operáltak vele,rögtön lombikra küldtek.

Vannak olyan szerencsések mint Lilla ,akinek enyhe volt és ha jól tudom tünetmentes.

De te évek óta szenvedsz vele.

Tudom nehéz elfogadni és feldolgozni,de szerintem keress fel egy meddőségi intézményt.

Egyébként szia Lilla ,remélem jól vagy rég beszéltünk!

991. 9266cdf08c (válaszként erre: 990. - Makrai.lilla)
2011. febr. 20. 17:14
De jó lenne! Reménykedjünk ebben:)
990. makrai.lilla (válaszként erre: 988. - Bea0917)
2011. febr. 20. 16:28

én csak annyit tudook ezzel kapcs ban h a lány aki velem szembe feküdt a kórterembe neki talán az ország legsulyosabb endoja volt mert emlékszem 4 órás mütétje volt,beleegyezéssel fel is vették videora és az Ö esetét adták le a tv be anno...)söt.asszem az egyetemen külön tananyag lett :) és rá rögtön terhes lett !!! azóta van egy 2 éves fia...de sajna nemtudok rola semmit,nemvagyok már iwiwen is megszakadt a kapcsi.

szóval egy jó tanács.,mütét után tuti a siker :D

989. 9266cdf08c (válaszként erre: 987. - Abarta)
2011. febr. 19. 15:50
Abarta, ezeket (antiTPOt, T3, T4) a hormonokat a ciklusnak egy meghatározott időpontjában nézik? Ha igen, mikor? Ezek ugye a pajzsmirigy vizsgálatára irányulnak? Én eddig valami TSH-ról olvastam, az más?
988. bea0917
2011. febr. 19. 12:30

Sziasztok! Én is több éve küzdök endometriózissal. Egy ideje elkezdtünk próbálkozni a babával, mivel a doki azt mondta, minél később kezdjük el, annál kisebb az esély a sikerre... Eddig persze semmi pozitív tapasztalattal.. :( Már kezdem úgy érezni, nem is leszek képes teherbe esni.. :( Abban kérnék segítséget, hogy nem tudjátok, ha valakinek összejön a baba, rögtön megszünnek a fájdalmak? Egy hét múlva esedékes a nem várt mensi, és ma ismét jöttek (bár kisebb mértékben) a végbéltáji szurkálások.. :( Teherbeesés esetén ezek rögtön megszünnek, azaz megint meg fog jönni, ugye?

Köszi előre a segítséget, és szép hétvégét mindenkinek!! Bea

987. abarta (válaszként erre: 970. - A2bbd13f84)
2011. febr. 19. 08:25
Szia, Ha az endometriozis nem is, pajzsmirigyproblemak vagy IR okozhat hajhullast. Nezess antiTPOt, T3, T4, es terheleses inzulint. Udv, Adri
986. makrai.lilla (válaszként erre: 984. - 51cdc4ed1e)
2011. febr. 19. 08:15
endo volt nekem is,2 éve mütöttek,hálistennek azóta sem jött vissza,én akkor sem kaptam semmilyen kezelést ,mert nekem nagyon kisfokú volt,ellenben 2 éve szedtem IBS re gyógyszert mert nem tudták hogy ez van...szóval nem egyszerü a kideritése..és akármilyen kisfoku is volt,mióta kiszedte,elmult a panaszom...
985. 51cdc4ed1e (válaszként erre: 983. - Makrai.lilla)
2011. febr. 18. 20:43

ja pcos és endó

hát sajna van ilyen

lásd én

984. 51cdc4ed1e (válaszként erre: 983. - Makrai.lilla)
2011. febr. 18. 20:42

ha az endóra gonszolsz és az IR re akkor bizony lehet

sajnos van ilyen sok esetben

ha nem erre gondoltál akkor bocsi

983. makrai.lilla (válaszként erre: 979. - 9266cdf08c)
2011. febr. 18. 15:53
én nekem egy orvos mondta egyszer ,egyszerre a 2 tuti nem lehet vagy ez vagy az !!!
2011. febr. 17. 20:04

akkor már elég nagy lehetett, ha uh-n vették észre

nekem évekig nem jött a baba és sort kerítettünk egy laparra és a petefészekcisztáimat is el kellett távolítani és észre vették az endót a hasfalamban

még nem jött vissza az endó, a doki 1-1,5 évet mondott, hogy ott küröl visszajöhet

addig kéne teherbeesni

2011. febr. 17. 19:50

Igen, pont az nem szeretném, hogy jó sok pénzt kidobjunk az ablakon a lombik miatt és a végén kiderül, hogy más baj is van...1 éve mentünk el a meddőségi kp.-ba.

Neked akkor az endo nem jött vissza, ugye? Hogy vették észre? Nekem csokicisztám volt, UH-n vették észre.

980. 51cdc4ed1e (válaszként erre: 979. - 9266cdf08c)
2011. febr. 17. 19:33

hallottam már ilyet én is

meg olyat is, hogy a 3. lombik után derült ki az IR

az endót igazából műtéttel kezelték, nem volt annyira nagyon komoly, de ahhoz igen, hogy megakadályozza a teherbeesést

metforminos kezelést kapok és az rendbeszedi a hormonjaimat

diétáznom is kell

mióta vártok babára?

2011. febr. 17. 19:30

Hú, PCOS és endo egyszerre...:( Hogyan kezelnek? A két dolgot külön kezelik, vagy esetleg a diéta hat az endora is?

Még egy injekció van hátra, csak közben visszamegyek a meddőségi kp.-ba és azon parázom, hogy nehogy rögtön lombikra akarjanak küldeni (állítólag szoktak olyat csinálni, hogy az utolsó GNRH beadása után rövid időn belül stimulálni kezdik az embert), mert addig nem szeretnék lombikozni, amíg ez az IR dolog nincs tisztázva. Nehogy azzal is gond legyen és így a lombik eleve kudarcra legyen ítélve.

978. 51cdc4ed1e (válaszként erre: 977. - 9266cdf08c)
2011. febr. 17. 19:08

biztos, hogy befolyásolhatja

azt várdd meg, hogy leteljen

mennyi van még hátra?

+ pcos és IR

2011. febr. 17. 19:04

Mindenképp megnézetem, azt nem tudom csak, hogy vajon az, hogy GNRH kúrán vagyok (nemrég volt a műtétem), befolyásolhatja az eredményét a vizsgálatnak?

Zöldike, milyen más gondok vannak Nálad?

976. 51cdc4ed1e (válaszként erre: 974. - 9266cdf08c)
2011. febr. 17. 11:44

szia

érdemes megnézetni a terhelt inziulinodat, az sosem árt



Sziasztok

Én is sajnos endós vagyok és még más komoly betegségem is van ami nagyon megnehezíti a teherbeesést.

975. Zsuzska0610 (válaszként erre: 974. - 9266cdf08c)
2011. febr. 17. 08:39

Akkor viszont igazad van, csináltasd meg, nincs vesztenivalód! Majd írj, hogy mi volt!

Szép napot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook