Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tehetnék? fórum

Mit tehetnék? (beszélgetős fórum)


2023. okt. 9. 21:24

Mérlegelni kell, hogy mekkora a tartozás, tudjátok-e fizetni a tartozást, miben tudtok megegyezni a bankkal/végrehajtóval, érdemes-e fizetni, tudjátok-e vállalni a törlesztőt.

A tartozásról csak úgy tudtok lemondani, ha az örökségről is lemondotok, gondolom ez nem opció.

Meg ahogy más is írta, ha megtartjátok a házat, van hova menned akár a pároddal is, mert hosszú távon a szülőkkel nem a legjobb megoldás. Bármennyire is jóban vagytok most, azért az együttélés alatt elkerülhetetlen a surlódás

13. Juci88
2023. okt. 9. 18:57
Nem szerencsére nem.
12. MariannK54 (válaszként erre: 11. - Juci88)
2023. okt. 9. 16:37
A tartozás rászáll az örökösre. Ha többrn vagytok mindrnkire. A ház elvan zálogosítva?
11. Juci88
2023. okt. 9. 16:30
Ez egy régi tartozás, csak szüleimen nem tudták behajtani.
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Juci88)
2023. okt. 9. 10:56

Akkor eldöntött, hogy a tesódé a ház, ha jól értem, azaz ő fog benne élni, így neki kell fizetni.


Te oda költözöl a párodékhoz? Mármint a párod szüleihez?


Nem égetném fel magam mögött teljesen a múltamat! Akkor legyen a ház közös a tesóval és ha nem úgy alakulnak a dolgok, akkor van hova menned.

9. Ghost👻 (válaszként erre: 8. - Juci88)
2023. okt. 9. 10:28

Ki vette fel a kölcsönt??

A testvèred felnőtt ember.

Mièrt veszed az ő gondjait a saját nyakadba? Oldja meg.

2023. okt. 9. 09:50
Párommal gyereket szeretnénk. Oda fogok hozzájuk költözni. 2en vagyunk testvérek. Neki van 1 fia, nem adjuk el a házat(talán később) és ott laknának.
7. Alnisa (válaszként erre: 1. - Juci88)
2023. okt. 9. 09:35
Adjátok el és mindenki mehet a saját útjára. Értem én, hogy család, de most életed végégi Te fogsz szenvedni, mert a testvéred nem képes normális munkát találni?
2023. okt. 9. 08:11
Őszinte részvétem! Én is azt tudom mondani,párod biztos segít.. nézzetek érdeklődjetek utána mindennek.A legjobbakat kívánom!
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Juci88)
2023. okt. 9. 08:05

Fogadd részvétem!

- Először is beszélnék a bankkal, mennyi is pontosan a fennálló tartozás, és egyáltalán a te fizetésedre átvállalhatod-e a kölcsönt. Vagyis átírja-e a bank a te nevedre, vagy már eleve végrehajtásra küldi???


- Azt is tudni kellene, jelenleg mennyi a piaci értéke a háznak, és ahhoz viszonyítva mekkora a rajta levő teher.


- Ezek ismeretében egyezkedni a bankkal, hogy mennyi időt adjon az ingatlan általatok történő eladására, vagy hogyan ütemezze át a havi törlesztőt, hogy azt te továbbra is tudjad fizetni.


- A tesó, amennyiben nem szedi össze magát, és nem tud beszállni a törlesztésbe, mondjon le az örökrészről!!!


- Amennyiben az örökölt tartozás jelentősen nagyobb, mint az örökölt vagyon, minden további nélkül lemondhattok a közjegyzőnél az örökségről, ez esetben nem öröklitek sem a házat, sem az adósságot!


Nem vagy könnyű helyzetben, éppen ezért alaposan végig kell járni a különböző lehetőségeket, és azt az utat választani, ahol még anyagilag stabil maradsz.

4. hpetra22 (válaszként erre: 1. - Juci88)
2023. okt. 9. 08:01
El kell adni a házat és a két testvérnek külön-külön kell szerencsét próbálnia. Ilyen az élet rendje.
2023. okt. 9. 07:33

Részvétem!


Hány évesek vagytok? Milyen a testvéred? Együttműködő? Miért nem dolgozik rendes állásban? Jó testvérek vagytok?


Merre van a ház? Mennyi az értéke kb.? Mekkora a ház? Van rajta tartozás?


A párod hol lakik? Milyen terveitek vannak a jövőre együtt?


Mi hárman vagyunk testvérek, amikor a szüleink meghaltak, mindent megbeszéltünk. A biztosítás ment háromfelé, a lakás azé lett, akinek épp szüksége volt rá, azaz nem volt saját lakása.

2. pteri (válaszként erre: 1. - Juci88)
2023. okt. 8. 22:30

Fogadd őszinte részvétem! Amikor ilyen rosszul vagy lelkileg, nem kell és nem is szabad ilyen komoly döntéseket hozni.

Majd úgyis hónapokig tart a hagyatéki eljárás. Nyilván ha ketten vagytok, megöröklitek a fele-fele házat és tartozást is. Addig beszéljétek meg mit kezdetek vele? Ha a pároddal komoly a kapcsolat, esetleg megkérdezheted őt is, ő józanabbul tud gondolkodni, ő mit javasolna. Akármilyen jó testvérek vagytok, nem tarthatod el a tesódat örök életében, a saját életed rovására. Ha eladjátok a házat és megszabadultok az adósságtól , akkor tiszta lappal kezdhetitek. Te elköltözhetsz a párodhoz, vagy albérletbe. A testvéreddel pedig próbálj beszélgetni, hogy nem lehet örök életében közmunkás. Költözzön el egy nagyobb városba, ahol van munka és munkásszálló. Vagy keressen párt és kezdjenek együtt valamit.

2023. okt. 8. 21:03

Édesanyám meghalt, Apu meg pár

évvel ezelőtt. Lelkileg rosszul vagyok. Van párom, de még itthon lakok. Sajnos testvérem közmunkás, nekem van rendes állásom. Sajnos annyira elveszitettem a reményt hogy eltudjak költözni. Ha elkölközöl akkor miból fogja a házat fennt tartani. Fizetni a kölcsönt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook