Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emma kislányom születése fórum

Emma kislányom születése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Emma kislányom születése

1 2
2011. jún. 24. 22:03

kedves Anett!

Ne legyen benned semmilyen rossz érzés, bár ismerem mert nekem is a 4 gyerekből a második császáros lett, és én is ugyanezeket éreztem.Elmaradt a katarzis és hiány érzetem volt. Szégyen érzetem is volt, hogy császár lett.

Aztán még kétszer szültem spontán, rendesen a császár után! Van ilyen is, láttam más is írta ugyanezt. Ahogy Te is írtad, fejben dől el, ha eldöntöd, legtöbbször sikerül (azért lehetnek egyéb körülmények is!)

Nem a szülés számít, hanem hogy mennyire empatikus az orvos!!!!!!!!A császárt is meg lehet olyan élményként élni, csak megfelelő orvos kell hozzá, aki úgy tudja kommunikálni.

Ha érdekel priviben írok még erről!

Nekem a legkevésbé problémás, pont a császáros gyerekem, ő a legokosabb is, és vele teljesen azonos hullámhosszon vagyok.Pedig kamasz és fiú, most kéne a legtöbb problémának lenni vele. A jobb kezem, pedig eljár bulizni, haverok, stb..

Véletlen? Talán....

Nézd innen a dolgokat!

Ha érdekel leírom a doki nevét, címét akinél a császár után szültem rendesen.A negyedik nagyon szép élmény volt, pedig kifejezetten nehéz szülés volt és ugyanaz a probléma fellépett, amivel a második császár lett, de ez az orvos ügyesebb volt, és megkérdezte, hogy mit akarok inkább? Császárt/vagy rendes szülést...Mondta, hogy ha baj van nem fog kérdezni, akkor azonnal műtét lesz. Nem sürgetett, nyugodt volt, mosolygós, türelmes, magabiztos, így meg tudtam szülni, de ha nem ilyen lett volna a doki... Biztos ez is császár lett volna nekem is.

Melyik a jobb? Amit Te annak élsz meg. A gyerekkel a kapcsolat így is, úgy is lehet jó.

Ez sok mindenen múlik, hiszen a gyermeket kapjuk, nem válasszuk, előre senki sem tudja,hogy milyen gyermek érkezik hozzá majd. Hiszen a gyermek "Vendég a háznál" örülni kell amíg velünk van, mert hamar felnőnek és kirepülnek.

Ha kérdésed van írj, nyugodtan!

Brátsággal:egy 4 gyermekes anyuka

2011. jún. 20. 08:02
Szia!Én is csak gratulálni tudok a kis tünemény leányzódhoz!!A császárról az a véleményem,hogy egy döntés,amit a baba egészsége érdekében hoz a doki!Én is császárral szültem és teljes bele voltam betegedve,hogy nem lehetett simán!Az Én Marci babám faros volt,de az utolsó pillantig reménykedtem a megfordulásában!Sírtam,mikor kiírtak császárra!De amikor kivették és megmutatták,már nem érdekelt,hogy milyen módon,de itt van egészségesen!Most 4 hónapos,de tudom,hogy szeretnék mégegyet,akit remélem megszülhetek természetesen!Engem,ha valaki arról kérdez milyen volt a szülés,akkor azt mondom,hogy a fiatalember a vészkijáraton érkezett!Nem megszültem, de semmivel sem érzem rosszabbnak vagy kevesebbnek magam!Majd a következő máshogy lesz!!Próbáld ne ilyen tragikusan felfogni,bár gondolom neked a bánásmód,ami a legszörnyűbb ebben az egészben!A lényeg hogy mindketten egészségesek vagytok!Jó babázást és kívánom,hogy a kistesó természetes úton érkezzen!!
2011. jún. 19. 21:18
szia!gratulálok a kislányodhoz nagyon szép.én 2,5 éve szültem császárral de a mai napig nem tudtam megemészteni.szeretnénk kistesót és bízom benne,hogy öt már természetes úton fogom megszülni.de hálás vagyok a dokimnak a döntéséért,mert így egy egészséges kisfiú anyukája lehetek.
28. SZNÉANETT (válaszként erre: 27. - Aniella1987)
2011. jún. 19. 12:11
Szia!Jó tudni, hogy a császármetszés nem csak engem érintett ily módon, hanem van pár "sorstársam" is, akiknek nem kell megmagyaráznom mit érzek,köszönöm!
2011. jún. 19. 11:47

Szia!

Először is gratulálok a kislányodhoz!Nagyon szép!

Én is császárral szültem, ami nagy trauma volt, teljesen megértem amit érzel!Én is így éreztem, nem tudtam belenyugodni nagyon sokáig, h csak ugy kivették belőlem a babát ,az ismerőseim, barátnőim meg átélhették a szülés élményét.

De, hidd el,ez az érzés meg fog változni el fog mulni!Egy idő után (nem tudom mi történik), vagy elfogadja az ember vagy elmúlik a sok negatív, de elmúlik.Nekem igy volt.Kívánom, h neked is igy legyen és h a következő babátokat könnyen és természetesen sikerüljön megszülni!

26. SZNÉANETT (válaszként erre: 25. - Belladonna3)
2011. jún. 19. 07:29
Kedves belladonna3, nem írtam el semmit. Az információk nagy részéhez a szülésznőtől illetve a jelenlévő férjemtől jutottam utólag.
2011. jún. 18. 23:09

Kedves Anett 4 ujjnyi tágulásnál már eltűnik a méhszáj és megkezdődik a kitolási szakasz.

Ha nyolc ujjnyira lettél volna kitágulva mint ahogy írtad,enyhén szólva a gyerek kiesett volna belőled,nem hiszem hogy császárra lett volna szükség. :D Gyanítom elírtál valamit...

Ettől függetlenül élmény volt olvasni!Gratulálok,és kívánom hogy a vágyad valóra váljon.Nincs kizárva a sima szülés lehetősége ha kivárod az időt.

2011. jún. 18. 14:55
Gratulálok a gyönyörű kislányotokhoz! Sajnálom,hogy a császárt így fogod fel! Én is császárral szültem (igen, én annak tekintem, szülésnek),és az egyetlen érzelem ami bennem van ezzel kapcsolatban,az a hála. Hálás vagyok,hogy nem a középkorban élek, és nem egy halott, hanem egy nagyon is eleven gyerekem van. Az Ő élete nagyrészt ezen múlott, és ha jól sejtem a magzatvízből,nálatok is nagy szerencse, hogy létezik ilyen beavatkozás. Azt viszont nagyon sajnálom, hogy az orvosod így állt hozzá. Azt hiszem, az én férjem,ha nálunk is így alakul,nagy balhét rendezett volna.
2011. jún. 18. 09:39

Szívből gratulálok a kislányotokhoz! Megnéztem a képeket, hát nagyon tündéri kislány.

A szülést én is nagyon sajnálom, hogy nem úgy alakult ahogy tervezted! De a lényeg, hogy szép egészséges kislányotok lett! Mi is szeretnénk majd egy kislányt. De még nem most. Most a kisfiúnk 4 éves. :o)

22. moki-kopi (válaszként erre: 1. - SZNÉANETT)
2011. jún. 18. 02:01

Gratulálok a kislányotokhoz :)

A szülést sajnálom, maximálisan megértelek, nekem is császárral született meg a kislányom (21 hós), köszönhető ez nagyrészt a választott orvosomnak :( A következő gyermekünket másik orvosnál természetes úton fogom megszülni ;)

2011. jún. 17. 22:24

Drágáim! Engedjétek meg, hogy "öreganyai" koromban (61), de fiatal anyukaként (19 éves a lányom) hozzászóljak a cikkhez. Először is csatlakoznék azokhoz, akik azt mondák Neked, hogy a császár is szülés. De mennyire! S az epidurális érzéstelenítés miatt, illetve, hogy a kórházak nem tartják be a kötelező 24 órás fekvést, nagyon sok szövődménye van. Az azt megelőző fájásokról, szülésindításokról már ne is beszéljünk.

Nagyon rövid leszek. Fiatalon, főiskola után rögtön gyereket akartunk. Lett egy bűbájos, koraszülött, felsírás után leállt életfunkciók miatt újraélesztett fiúnk. Ez a szülés nem is volt szülés, semmi fájás, csak elfojt a magzatvíz és nem lehetett várni. Doki belekönyökölt a hasamba és ketten kinyomtuk a gyereket. Enyhén fogyatékos. Rá két és fél évre megszületett a második fiúnk. Ő meg ráhúzott. Én is befogtam a számat és csak akkor szóltam, mikor már tolni kellett. Kiderült, hogy burkot kellett repeszteni. Rá három évre megszületett a harmadik fiúnk. Ő volt a legsímább szülésem. S nagyon örültem, mert azonnal láthattam a gyerekeimet. Akkoriban a császárt altatásban végezték. Aztán szerettünk volna még egyet, de nem jött. Véletlenül derült ki majd 42 éves koromra, hogy terhes vagyok ismét. Az orvosok féltek tőlünk, mint a tűztől. NST-k sorozata, lányunk "cipzárt" produkált. Volt terhességi diabetes inzulinnal, a magas vérnyomásom, a pánikbetegségem. De imádtam a csöppséget. Az első után mindegyikkel veszélyeztetett terhes voltam, így vele is. Nem volt más dolgom, mint rá figyelni. Aztán 92. februárjában annyira rosszak voltak az eredmények, hogy meg akartak császározni. Hála égnek egy másik kismamánál sürgősebb volt a beavatkozás, s mire rám került volna a sor a főorvos úr megnézte a "csíkot", s leállította a műtétet. Aztán jött az indítás március 16-án, 18-án - erős fájásokkal egész nap, de 21 óra körülre mindkétszer megszüntek. Amikor harmadszor akartak indítani, megkérdeztem, hogy ugyan hányszor játszuk el ezt. Másnapra kiírtak. Kényelmesen besétáltam a műtőbe, előkészítettek, jött az epidurális. Fejemnél az altató orvosnővel beszélgettünk. Közben denevérfüleket növesztettem, hogy halljam, ha felsír. Hát nem. Doktornő mondta, hogy kiemelték, elvitték, aztán egyszer csak ott volt a lányom pólyában. Bűbájos, édesdeden alvó baba. Hidd el, legalább olyan, ha nem nagyobb élmény volt, mint a normál szülések. Egy szavam nem lehet az orvosokra - nem volt fogadott, rossz tapasztalataim voltak a barátnőim révén - körbeugráltak a terhességem és a műtét utáni felépülésem során. Másfél napot voltunk távol, azóta elválaszthatatlanok vagyunk. Amikor odahozták az ágyam melletti kiságyba, elmondtam neki, hogy ki vagyok. Odatettem az ujjamat, ő megfogta és úgy éreztem, ez a legnagyobb csoda, ami érhet. (A fiúk a 70-es években csak szoptatásra kerültek ki).

Sajnálom a szülésed és császárod körülményeit - de nagyon nagyra becsüllek, hogy ennek ellenére szülni szeretnél. A császárt ne becsüld le, életeket menthet. Téged egyébként előbb kellett volna megműteni, mivel a magzatvíz nem volt tiszta!

Gratulálok a kis Emmához, nagyon szép kislány. S Neked is, a párodnak is, hogy együtt végigéltétek ezt a nehéz időszakot.

20. jucus30 (válaszként erre: 1. - SZNÉANETT)
2011. jún. 17. 16:35
Szia.Az első kislányomat(már 9 éves),túl hordtam 1 héttel.Nem volt császár de a szülés brutális volt.Utána még 1,5 hónapig nem bírtam ülni.Akkor azt mondtam soha többet.A legkisebbik lányom 6 hónapos.A két szülés között ég és föld a különbség.Igaz 11 nappal korábban jött és féltem is.De kellemesen csalódtam.Miután Emma megszületett boldog voltam,elfelejtettem a fájdalmat.Csodálatos volt.Azt mondtam jöhet a következő.A saját lábamon sétáltam ki a szülőszobáról,tudtam wc-re menni,ettem,ittam és az izgalomtól nem aludtam.Kívánom,hogy Neked is legyen részed benne mert leírhatatlan érzés egy pici születése.Minden jót nektek!
19. jucus30 (válaszként erre: 7. - Martin3)
2011. jún. 17. 16:26
Szia.Nekem is Emma a kislányom.Ő nagyon sietett és nagyon ügyes volt végig.A szülés csodálatos volt:).
18. pic74
2011. jún. 17. 13:53
Sajnálom,hogy így alakult a szülésed,nem úgy ahogy vártad,biztos csalódtál,amit fel kell dolgoznod.A következő szülés biztosan sikerülni fog,ha ennyire vágysz rá. Azonban az mindig rosszul esik kicsit amikor itt vagy máshol azt olvasom,hogy a császár nem szülés.De,az. Ugyanúgy végigmegyünk mi,császáros anyukák a 9 hónapon,ugyanúgy várjuk a gyerekünket,ugyanúgy elindulnak a fájások,ugyanúgy fájnak,ki hogy éli meg, de a vége máshogy alakul.Belőlünk kiveszik a kicsit,mert valami nem stimmel. Vagy nagy a baba és az istennek nem fér ki,vagy tekeredik a köldökzsinór vagy farfekvéses vagy a fene tudja mi lehet még.Egy orvos dönti el,hogy így legyen,nem mi.Én hajnalban ébredtem a fájásokra és másnap 0.50kor született meg a lányom,császárral.Én is kivettem a részem a vajúdásból,nekem is fájt,de mivel nem tágult rendesen,a kicsi is túl nagy volt(4kg),ezért császár lett. Nem szégyellem magam miatta.Rendesen szülőknél lehet más érzés lelkileg,nem tudom.Én azt tudom,hogy a fájások nem voltak kellemesek,nagyon fájtak és megkönnyebbültem,mikor megmondták,hogy így nem lesz jó és jön a császár.Aki rendesen szül,az is megkönnyebbül amikor kicsúszik a baba,neki tovább és még intenzívebben fáj.Én ebből kimaradtam. Nem lettem tőle rosszabb anya,nem vagyok kevésbé nő,mint az,aki rendesen szül.Elkedvetlenít viszont az,amikor hülyének néznek ezért.Volt amikor megkérdezték,hogy anyának érzem azért magam,hogy császár volt? Puff.Ez butaság.Anyává válik az ember,az egy folyamat.Amikor először rád néz a gyereked,azt nem felejted el,amikor hozzáérsz először,amikor szopni próbál,amikor nézed ahogy alszik,amikor először lesz beteg és ott ülsz az ágyánál,amikor a védőnő/doki dicséri,amikor először eszik nem tejet,amikor felemeli a fejét,amikor hasra fordul stb. Ezektől válsz anyává,ezektől alakul ki a szoros kötelék,nem attól,hogy te nyomtad ki,vagy kivették.A lényeg,hogy velünk van és hogy a miénk.Más nem számít.
2011. jún. 17. 12:56
Sziasztok!Ezt a történetet az írtam le, mert így érzek, és nem azért, hogy valakinek is lelkiismeret-furdalást okozzak a császármetszés ténye miatt. Én nem érzem szülésnek.Azonban, ha a császármetszést megelőző események nem így zajlottak volna, mint ahogy, lehetséges, hogy nem így éreznék.De mivel az orvos nem méltatott arra sem engem, sem a férjem, hogy beavasson a miértekbe, teljesen kiszolgáltatottnak éreztem a helyzetünket.Ha mellém áll és elmondja, Anett ezt és ezt azért tesszük, hogy...,nyugodjon meg nincs semmi baj... akkor biztosan azt érzem,hogy törődnek velem és nem csak azért kezdenek velem foglalkozni, mert rossz a gyerekem szívhangja,mert veszélyben vagyunk. Egyébként köszönöm szépen a jeleket és a hozzászólásokat.
2011. jún. 17. 12:53

"Vegyes érzelmekkel teli a szülésem, már ha a császármetszést szülésnek lehet nevezni."

-Igen,annak lehet nevezni!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. jún. 17. 11:40
gyűlölöm amikor valaki azt írja h a császár nem szülés
14. katicabogár85 (válaszként erre: 1. - SZNÉANETT)
2011. jún. 17. 10:05
Szia! Sajnálom, hogy nem úgy alakult a szülés ahogy tervezted, de a lényeg, hogy egészségesek vagytok! Nálunk meg pont fordítva történt, lehet jobb lett volna a császár, mert elhúzódott a szülés és a babánk nagyon megnyomódott és a meconiumos magzatvíz miatt fertőzést kapott, ami még a tüdejébe is jutott. Láttam az adatlapodon, hogy te is Békés megyei vagy. Priviben megírod ki volt a dokid?
2011. jún. 17. 09:07

Szia!

Gratulálok a kislányotokhoz! Gyönyörű baba! Sajnálom ami veletek történt, remélem a következő babát sikerül természetes úton kihordani.

Egyetlen egy dologgal nem értek egyet, mégpedig azzal, hogy a császárt te nem nevezed szülésnek. Ezzel nagyon sok anyának csinálsz lelkiismeretfurdalást, akik hibájukon kívűl csak így tudták világra hozni a gyermeküket. Lásd: saját magad.

Szerintem teljesen mindegy hogy születik a kisbabád, csak egészséges legyen! És nem a szülés módjától leszel jó anya, hanem attól, hogy neveled fel a gyermekedet.

12. szipi1
2011. jún. 16. 21:35
Szia! Megkönnyeztem a történetedet, sajnálom, hogy átélted (és így!) a császárt. Nekem 3 gyermekem van, az első császárral született (farfekvés miatt)és én egy traumának éltem meg a műtétet, nagyon odavoltam. És utána kétszer szültem rendesen!!!!!!!!!!!!!! Én is azt éreztem, mint te, hogy nagyon vágytam szülni és sikerült is. Biztos vagyok benne, hogy Neked is sikerülni fog, ha ennyire akarod!!!!!!!! Nagyon átérzem a történeted és kívánom, hogy váljon valóra az álmod és a következőt simán szülhesd meg! Gratulálok Emmához, csodás kislány!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. jún. 16. 17:44
Nagyon szép a lánykátok, gratulálok hozzá! A szülészorvosod egy szemétre való, még jó, hogy nem adtál neki egy forintot sem!! Minden jót kívánok egy következő szüléshez:))))
2011. jún. 16. 17:38

Nagyon meghatott a történeted, szerencsére nem lett senkinek semmi baja!

Gyönyörű szép lányod van, GRATULÁLOK! :)

2011. jún. 16. 17:23

Gratulálok én is! Nagyon szépek vagytok!

Sajnálom,hogy így álltak hozzád,nem értem miért kell egy szülés előtt álló nővel "nem normális" hangnemben és lekezelően beszélni. Talán,ha az orvosod másképp áll hozzád,nem éreznéd ennyire negatívnak a császárt.

Az én szülésemnél a szülésznő szavai voltak a legmegnyugtatóbbak,nagyon sokat segített!

Kívánom,hogy átéld majd az "igazi" szülést!

Sok boldogságot és egészséget Nektek!

2011. jún. 16. 17:04

Gratulálok a Kislányodhoz! S Neked is martin3! :)

Nekem is van egy Emmám, ő januári baba, s Ő is császárral született, bár az én dokim nagyon ott volt! :)

Kívánom, hogy a Tesó úgy szülessen majd, ahogy azt elképzeled, s a következő szülés kárpótoljon a mostani negatív érzésekért! :)

7. martin3 (válaszként erre: 1. - SZNÉANETT)
2011. jún. 16. 13:58

szia! nekem július 16-án született meg Emma kislányom:)

ő már a 4.baba, de őt volt a legnehezebb, legfájdalmasabb megszülni, és nála az én orvosom is bénázott rendesen, illetve abszolút rossz élmények fűznek hozzá...úgy látszik az Emmák így jönnek világra:) jó csak viccelek.

egyébként 4 szülésem közül a legszebb és legjobb szülésem egy fiatal ügyeletes orvosnál zajlott(a dokim épp nem tudom merre járt, az utolsó pillanatban ért be), de az az ügyeletes pasi valami hihetetlen jól vezette a zsülést, szinte nem is fájt, pedig nem is kaptam semmi fájdalomcsillapítót...

2011. jún. 16. 13:40

Nagyon szép történet csodáltam ahogy írtad milyen hangtalanul álltál szembe a fájdalmakkal:)

Nagyon szép a leányzód:))

2011. jún. 16. 13:00
Nagyon megható a történeted.Sok örömet,boldogságot kívánok nektek!:-)
2011. jún. 16. 12:21
nagyon szépek vagytok a pici lányodal együt,
2011. jún. 16. 11:15

Gyönyörű kislányod van.

Sok-sok boldogságot és jó egészséget kívánok!

2. dus
2011. jún. 16. 11:07

Szégyellheti magát a nőgyógyász! Nem is értem, miért nem néztek hamarabb ctg-t, amikor már túlmentél a kiírt időn??? (én az utolsó 2 hétben heti 3x mentem ctg-re)

Szerencsétek, hogy se Neked, se a babának nem lett baja! A császár utáni szövődmény meg egyenesen döbbenetes!

Nagyon szép a kislányod! Jó egészséget és sok boldogságot kívánok, és még egy szülést, ami természetes módon, jó orvos keze között zajlik!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook