Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eltiltva a csúzdázástól?! fórum

Eltiltva a csúzdázástól?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
128. Pen80 (válaszként erre: 124. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 18:06
Mármint a kis alávaló akasztófáravaló SZERINTED milyen szörnyű bűnöket követett még el? Esetleg elvette a kanalat is? És az óvónő addig mit csinált?
2011. szept. 13. 18:06
Egyébként látom, a vérért ordító elfogult szűlők ismét örvendenek, hogy Bcicuson kívül ismét lehet valakit kövezni az óvónő helyett. Érdekes, titamilla kérdése felett a sok okos elsiklott, hogy pontosan hogy képzeli el a megoldást. OK, hallotunk a "beszélni kell vele", "max ennyi meg annyi" (azért az rögtön érdekes mégis honnan akasztották le azt a számot), de néhány általánosságon kívül semmi építő jellegű válasz. Ezért van ennyi tróger gyerek, nem a média miatt, mert mindent megengednek a kis drágáknak a féltő szülők, nehogy lelki sérülést okozzanak neki. Egyből bűnbak kell. Mert nem odavaló a pedagódus, mert úgysem árt ennyivel a másik gyereknek, és semmi más nincs a szemük előtt, mint AZ ÉÉÉÉN GYEREKEM, mert az neki jár!
126. 32816cc1a8 (válaszként erre: 85. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 18:03

Agresszor,problémás,verekedős,kötekedős?

Ismered a gyermeket,hogy ilyen jelzőkkel illeted?!

Akkor azt mondom,hogy eleget bűnhődött már a gyermek!!!!!

125. cef15f164f (válaszként erre: 124. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 17:58
Hozzátenném, az az előzmény, amiről az istenítő anyuka lapít, és arról sem írt, hogy ő azokat miként próbálta kezelni az óvónővel karöltve. Mert csak áradozik itt arról hogy szereti a kisöccsét, meg előtte milyen kis tündér volt, meg másokat megvéd.
124. cef15f164f (válaszként erre: 122. - Pen80)
2011. szept. 13. 17:56

Zovónő monnyon fel, zorbán meg monnyon le! :PP



Kiemelek neked valamit, mert nyilván ezt sem olvastad sehol.

"SOKSZOR tettekkel mutatta ki hogy mit akar. Elvette a lapatot a homokozoban stb. " Úh. kattanj le a lapátról, és az óvónő bűnlajstroma helyett inkább fantáziálj arról, hogy a kis Damien mit művelt!

123. Pen80 (válaszként erre: 122. - Pen80)
2011. szept. 13. 17:52
Ja és nyilván előre kitervelte a kis agresszor.
122. Pen80 (válaszként erre: 117. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 17:51

Milyen előzmény? Elvette valakinek a lapátját?! Akinek a gyereke nem csinált még ilyet, az emelje fel a kezét! És gondolkodjon el, mert inkább ott lehet valami gond. Nehogy már emiatt rögtön agresszornak meg vakarcsnak nevezzük, jesszus!

A csúszdáról lelökést pedig együtt kell megoldania az óvónőnek meg a szülőnek. Amelyik óvónőnek a tiltás erre az egyetlen eszköze, az mondjon fel. Nem engedném gyerek közelébe. Ez nem megoldás. Beszélni kell a gyerekkel és lehet büntetni is. 1 hónapig (max 2) nincs csúszda.

Hogyan várod el, hogy megtanulja hogyan viselkedjen ott, ha eltiltod tőle?! A lehető legrosszabb, amit tehetnek. Örüljenek neki, ohgy nem lett tőle dacos a gyerek és nem rúg meg üt szét mindent. De nyilván az is a kis sátánka bűne lenne, nem? Semmi köze hozzá másnak, csak a gonosz 3,5 évesnek.

121. cef15f164f (válaszként erre: 111. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 13. 17:49
OK, neked egy csomó rossz tapasztalatod volt. Ettől még nem kell látatlanba egyből ráhúzni a sémádat egy konkrét esetre.
120. cef15f164f (válaszként erre: 116. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 13. 17:46
Nem nagyobb torzítás, mint az én mondanivalómból a gyereknek kuss a neve kifacsarása.
119. cef15f164f (válaszként erre: 115. - Michelle.r)
2011. szept. 13. 17:45
Ó, ez már a sokadik tipp a ki és mi létemre, de ismét nem jött be.
118. cef15f164f (válaszként erre: 113. - Pen80)
2011. szept. 13. 17:43
Keresd a többi hozzászólás között!
117. cef15f164f (válaszként erre: 110. - Reload)
2011. szept. 13. 17:42

Én nem hiszem, hogy csak ennyi volt a bűne, és bár csak kis utalás volt rá, de nem is csak ennyi történt, már előzmény is akadt.

Azért veszik fel az idegennyelvű gyereket, mert majd ott megtanulja az nyelvet. Ezzel nincs baj, de akkor a szülőnek ennek tudatában jobban ki kell vennie a részét, mikor meg kell értetni valamit a gyerekkel.

116. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 99. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 17:39

Ez azért a mondataim erős torzítása,de amennyiben igaza van és ha értelmes a gyerek tudja már 3 évesen hogy igen, vagy rossz fát tett a tűzre, akkor ha igaza van ne viselje el az igazságtalanságot.

Normálisan nevelt gyerek tudja, hogy nem elfutni kell, vagy rúgni, köpni stb.

Valahogy úgy érzem csupán a felnőttek szemével nézed a világot.

115. michelle.r (válaszként erre: 109. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 17:39
Csak nem egy "bántalmazott" óvónéni vagy? :)
114. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - Netlady)
2011. szept. 13. 17:38
Ugyanezt mondanám.
113. Pen80 (válaszként erre: 109. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 17:37
Ilyenről itt szó sem volt, nem tudom ezt hol olvastad.
112. michelle.r (válaszként erre: 104. - Titamilla86)
2011. szept. 13. 17:34

A gyerek csak kicsi és rá van bízva a nagy és okos felnőttekre. De ez nem jelenti azt, hogy ne lennének jogai.

Szerinted okos dolog ugyanazért másfél éven keresztül büntetni egy gyereket? Ha pedig nem ez az egyetlen bűne, hanem folyamatosan veszélyezteti a többieket, miért nem tud róla az anyja? Akkor talán nem abban a csoportban van a helye, akkor el kell küldeni nevelési tanácsadóba, pszichológushoz, de nem szívatni amíg oda jár.

2011. szept. 13. 17:33

de azt sem úgy kell tálalni, hogy a buta, gonosz óvónéni szemét. Mert onnantól kezdve az óvónéni akármit mond, a gyereket hidegen fogja hagyni.


Nem írtam konkrétan, sőt írtam nem konkrét eset.

Szerencsére nekem nem volt ilyen problémám csak egy óvónővel és egy napközis tanítóval más dologban. Egyik letépte a gyerekemről az ünneplő ruhát, ne haragudj nem mondtam a gyerekemnek, hogy igen ez így helyes, de azt sem mondtam előtte, hogy hülye. Másik eset a napközis rendszeresen nem engedte ki a gyereket pisilni, és már a bugyijába folyt. Mondtam a gyereknek álljon fel és menjen ki, és ne foglalkozzon a pedagógussal. Hozzá meg bementem és megmondtam, ha így folytatja tovább a fejére húzom a pisi bugyit. kitették a szűrét. Eset és est között nagy különbségek vannak. Más azért szégyen egy óvodai testületre nézve, hogy 3-4 éves gyerek szól, hogy ne dohányozzanak, mert betegek lesznek, fekete lesz a tüdejük. Persze hangsúlyozom, hogy nem mindenkire jellemző, és a gyerekeimről csak jót hallottam a szülői értekezleteken :) Én mindig ott és akkor tisztáztam a dolgot, nekem így gömbölyű, ha úgy érzem igazam van.

110. reload (válaszként erre: 94. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 17:29

Ezzel nagyjából egyet értek. Önmagában az, hogy 1,5 éve büntetik ezért, nem normális szerintem.

A nyelvi dologra csak annyi, hogy nem is értem miért vették fel az oviba, ha nem tud magyarul?? Azt hiszem ez az alap, hogy megértse a gyerek amit az óvónő mond.


Ha az én gyerekemet lelökné az, aki már előtte fejbe verte egy lapáttal stbstb nem tudom hogy reagálnék, valószínű beszéltem volna már a gyerek szüleivel az óvónővel és a saját gyerekemmel is. De azért szerintem más az, ha valaki egyszer csinál ilyet, meg más az, ha folyamatosan.

109. cef15f164f (válaszként erre: 103. - Zebracsikó)
2011. szept. 13. 17:25
A felnégyelt rohadék legyek lepte teste alatt égessük el mágián. :DDD A pedagógusé minden sárr még akkor is, ha a gyerrekkel nem tud beszélni, mert történetesen nem érti, hogy mit beszél. Ez tök jó! A szülők meg dőljenek hátra (bocs, azért kérjék ki maguknak meg a gyereknek), hiszen a pedagógus dolga tudni, mi a tennivaló.
2011. szept. 13. 17:23
Zebracsikó,mesélj nekem hogyan oldanád meg, az agresszív gyerek kontra 24 másik helyzetet óvónő létedre? Nem iróniából,nem gonoszságból, hanem tényleg kíváncsiságból kérdezem, hátha van ötleted.
107. cef15f164f (válaszként erre: 101. - Michelle.r)
2011. szept. 13. 17:21
Én meg neked, hogy fogalmad sincs, mi is az bizonyos stb., de rögtön tudod, hogy a "kis rohadék" amúgy egy angyalka, aki soha senkinek nem ártott.
106. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 82. - Incó)
2011. szept. 13. 17:21
Tudod hányszor láttam, hogy az x térre kivitt kisgyermekeket szabadjára engedték? Óvónők, dadusok egy kupacban beszélgettek. Szeretem a kicsiket és volt ismerős is közte, odajöttek hozzám csacsogni, cipőt kötöttem, sapkát, sálat igazítottam , lehetettem volna a cukros néni, ott van a parkoló mellette elvihettem volna bármelyiket, és a 6-8 felnőtt közül senki nem jött oda miért csoportosulnak körülöttem a kis manók, mondjuk én is gyerekkel voltam, de akkor is idegen. Meg hányszor látom annak ellenére, hogy nem szabad dohányozni, hogy ott pöfékelnek a gyerekek mellett,és mindig hozzáteszem TISZTELET A KIVÉTELNEK, de sajnos attól, hogy valaki képesítést kapott nem biztos, hogy alkalmas is gyermeknevelésre :S
105. michelle.r (válaszként erre: 93. - Titamilla86)
2011. szept. 13. 17:21
Erről nem szól a fáma. De ha így is van, az anyja miért nem tud róla?
2011. szept. 13. 17:21

Egyrészt,elnézést,de nálam a kölök szó, nem jelent semmi negatívumot, oké a vakarcs az igen,de minden attól függ milyen hangsúllyal mondod. Másrészt nem az a baj Enissa,hogy kiáll az igazáért, és hogy te igazat adsz neki,úgy gondolod jogosan,hanem, hogy eleve úgy álltok hozzá,hogy a gyereknek van igaza. Ő persze,hogy úgy fogja beállítani,hogy neki van igaza, vagy nem érti mi történt és miért is nem neki van igaza, te meg csak a felét tudod. Csak azután ítélkezz,ha beszélték a pedagógussal és a gyerekkel is. Úgy lesz tiszta a kép. Nem mondom hogy te ilyen vagy,de a legtöbb szülő, felháborodva jön vissza,hogy miért lett a gyerekre rákiabálva, aztán pislogva megy el,mert kiderül,hogy joggal.

És ezzel azt sem mondom természetesen,hogy a gyerkőcnek nem lehet igaza, mert lehet, de azt sem úgy kell tálalni,hogy a buta, gonosz óvónéni szemét. Mert onnantól kezdve az óvónéni akármit mond, a gyereket hidegen fogja hagyni.

2011. szept. 13. 17:20

Húúú, vannak itt azért túlzóan radikális megoldások!!!


Szerintem pedagógiai abszurdum és nagyon nagy melléfogás, hogy másfél éve ez megy.

Akkor érteném meg talán féli, ha azóta is égetnivaló rossz és agresszív kölök lenne a fórumindító fia, bár akkor is a pedagógus dolga lenne tudni, hogy oldja meg a helyztetet.


ez egy lusta óvónő!!!!

102. Pen80 (válaszként erre: 100. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 17:17
Látszik. :)
101. michelle.r (válaszként erre: 92. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 17:16

Elvette a lapátot?????? A kis rohadék!! Fülébe forró olmot önteni, felnégyelni, négy vármegye tornyára kitűzni.


Gratulálok neked is, meg annak az óvónőnek is, aki egy 5 évesen éli ki a frusztrációit :(

100. cef15f164f (válaszként erre: 98. - Pen80)
2011. szept. 13. 17:07
Nem, én csak tamagotchikat láttam, sőt magam sem voltam gyerek.
99. cef15f164f (válaszként erre: 97. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 13. 17:06

Biztos az igazságérzet uralkodott el rajta, amikor a másik gyereket meglökte. :P

Nem arról van szó, hogy kuss a neve, hanem arról, hogy az igazságérzetétől vezérelve nem mehet a csúszdára, ha az óvónő nem engedi. Vagy mondjuk nem rohan át egyedül az úton, ha kimennek sétálni, még akkor sem, ha ő úgy érzi miért ne. Majd akkor is jól jön ez, ha nincs kedve megtanulni, mert minek... Nincs kedve megírni a leckét, mert már úgyis megy neki az osztás-szorzás, meg nincs kedve tanulni, mert ő már órán megjegyezte, vagy mondjuk nincs kedve bemenni az iskolába, mert úgyis hülyeségekkel tömik a fejét. Nehogy már egy 5 éves gyerek döntse el maga, hogy neki igaza van, az óvónő meg fogja be és alkalmazkodjon.

1 2 3 4 5 6 7 8

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook