Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eltiltva a csúzdázástól?! fórum

Eltiltva a csúzdázástól?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
188. Pen80 (válaszként erre: 187. - 410b0a7789)
2011. szept. 13. 21:38
:))
187. 410b0a7789 (válaszként erre: 182. - Pen80)
2011. szept. 13. 21:34
Az biztos, hogy a gimit már nem szeretném ha itt járnák a gyerekeim,de nem az oktatás miatt. A tinédzserek és a felnőttek számára ez egy túl szabad ország. pl legális kábítószer..stb. Én nem nagyon ismerek problémás felnőttet , itt mindenki boldog és sokkal a föld felett száll...ha érted amit mondok ;) Itt úgy szívják a joint-ot mint otthon a sima cigit. Ettől teljesen kivagyok :S Bocs, hogy elkanyarodtunk a témától!
2011. szept. 13. 20:48
Ne haragudj én nem írtam,hogy óvónő vagy, és ha úgy gondolod ez a módszer működik egy igazán eleven, összezavarodott, vagy szimplán neveletlen gyerkőcnél akkor sajnos el kell látogatnod néhány reális óvodába. Nem vagyok híve a büntetésnek, ez a büntetés,amiről beszélünk is butaság, értelmetlen. És alapból úgy gondolom,hogy a büntetés egy agresszív fellépés ami pedig védekezést szül, a gyermek pedig vagy agresszióval vagy a sokkal rosszabb depresszív, szorongásos tünetekkel reagál,ami nagyon nem jó. És nagyjából 10 éves korig áll az is,hogy csak aznapra büntetünk,ha büntetünk is, nem dühből, és úgy,hogy pontosan tudja mi a baj, értsd a saját szavaival ő is mondja el,hogy mit csinált rosszul, mit kell máshogy legközelebb, ha ezt igazán jól csináljuk,akkor nem is kell büntetés,mert a cél az,hogy a gyerkőc megértse a problémát. Egy rosszindulatúbb, agresszívebb gyereknél, aki adott esetben a pedagógus idegesítésére rosszalkodik, már nem jó ez a megoldás, ott egy kicsi fordított pszichológia, kognitív megerősítés, kondicionálás működhet. És persze az első helyzetben is, főleg piciknél.
185. zebracsikó (válaszként erre: 110. - Reload)
2011. szept. 13. 20:33

dugig vannak az ovik kínai gyerekekkel, akik nem beszélik a nyelvünket!

nem lehet megtenni, hogy nem beszélőt nem vesznek fel!

184. zebracsikó (válaszként erre: 108. - Titamilla86)
2011. szept. 13. 20:32

óvónő létemre??? nem vagyok óvónő!!


véleményem szerint minden óvodás gyerekhez meg lehet találni az utat, csak energia kell és akarat. Beszélgetés, apróbb megbízások, amikből értheti, hogy fontos, bíznak benne -először ellenőrzöttebb keretek közt, majd egyre nagyobb szabadságot engedve neki.

Ennyi idő alatt már igazán sokat érett (valószínűleg) a fórumindító gyermeke.


Vagy szerinted örök életére le kell tiltani majd csúszdáról, hintáról, akármiről , csak mert kiscsoportosként tett valamit? Mert a kérdésed, miszerint mégis mit kéne tenni vele, ezt sugallja!



És a szülőnek is nagyon sok dolga van, neki is meg kell változtatni a nevelési gyakorlatát, ha ilyen eleven, meggondolatlan továbbra is a gyereke. Igen, minden felnőttnek dolga van ezzel a szituációval.

183. netlady
2011. szept. 13. 20:31
Különben ez a szép kisfiú egyáltalán nem látszik ördögfiókának:))
182. Pen80 (válaszként erre: 169. - 410b0a7789)
2011. szept. 13. 20:24

Mondjuk szerintem ott se oké valami, mert kicsit több a problémás felnőtt.

Szerintem nincs gond a büntetéssel, csak megfelelően és megfelelő mértékben kell alkalmazni.

181. Pen80 (válaszként erre: 170. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 20:22

Fura, mert ezzel én is így vagyok. A tippemnél jobbat pedig te se tudsz, legalábbis célravezetőbbet biztosan nem. Én következetes vagyok és nem vagyok engedékeny. Főleg nem olyan, mint aminek te próbálsz beállítani.

Szerintem viszont te látod rosszul a dolgokat, amikor egy 3,5 évest úgy állítasz be, mintha ő lenne a világ gonosza. Ismétlem, a másfél év tiltás sok. Gondolj bele. Bár, ha képes lennél erre, nem vitatkoznánk már.

Aki egy 3,5 éves gyerekről úgy nyilatkozik, hogy agresszor meg vakarcs, abba nem sok empátia szorult, úgyhogy kétlem, hogy nagy nevelő lennél.

ISMÉTLEM, utoljára, bár úgysem fogod érteni, mert nem akarod: senki nem mondta, hogy a gyerek mintapéldány. Azt sem, hogy csak egyszer vette volna el valakinek a lapátját. Azt mondom, hogy ez a büntetés túlzás az elkövetett "bűnökhöz" képest egy ennyi idős gyereknél.

Ha emlékeznél a gyerekkorodra és nem csak kötekedni jöttél volna ide, te is tudnád ezt.

180. cel (válaszként erre: 178. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 20:06
Ne lovald bele magad a dologba, értelmetlen.
2011. szept. 13. 20:02

Te magad írod, hogy van egy rosszcsont fiad, aki nem egy álomgyerek...

Ha egy anya ennyire reálisan látja a gyermeke hibáit, akkor mit szóljanak a többiek, akiket bánt??? Még szerencse, hogy nem árulkodik...

178. cef15f164f (válaszként erre: 177. - Cel)
2011. szept. 13. 20:01
Te meg tudod, hogy mit kell tudnia, úgyhogy hadd tudjam meg én is! Az őrjöngő gyerekkel mit kell kezdeni, hogy ne legyen megbüntetve és ne csinálja ugyanazt. Tudom, tudom, beszélni kell vele... És ha az nem elég?
177. cel (válaszként erre: 175. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 19:59
Nem is neked kel tudnod, hogy hogyan gondoltam, hanem a pedagógusnak, hisz ezt tanulta, erre van diplomája.
176. cef15f164f (válaszként erre: 174. - 410b0a7789)
2011. szept. 13. 19:55
Belső infoim vannak. :) Sejtem hogy mennek a dolgok. ;)
175. cef15f164f (válaszként erre: 167. - Cel)
2011. szept. 13. 19:54
Én ezt nem is tudom hogy gondoltad... Problémás esetről van szó. Pl. gyere le, ne püföld a társad és kapsz érte egy matricát? :S
174. 410b0a7789 (válaszként erre: 171. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 19:53
Az még viccesebb hogy ezeket hol és ki állapítja meg :D Vannak Hollandiában furcsa dolgok is amúgy, de ez más téma és hosszú :D
2011. szept. 13. 19:48
Jaj ez hasznos volt, a jutalmat úgy érted,hogy ha nem csinálod akkor meg kapod ezt vagy azt? Mert akkor az összes többi is jön, joggal. Hogyan keltse fel az óvónő egy olyan gyermek figyelmét,aki éppen a csúszdáról készül lelökni valakit? Többről nem is írok,mert látom,hogy halálosan felesleges. Az óvónő a szemét, aki nem érti a dolgát, a gyerek meg anya meg született zseni és persze áldozat.
172. 410b0a7789 (válaszként erre: 167. - Cel)
2011. szept. 13. 19:47
Igen, itt is alkalmazzák ezt. Mindig nap végén körbeülnek és kapnak a gyerekek valami meglepetést. PL kekszet, vagy sütit, vagy csak matricát a kezükre. Ez a matricázás az iskolában is van. Itthon a gyerekeim mondhatni nagyon elevenek, de az oviban, suliban egy angyalok. Csak tudnak valamit az itteni óvónők, hogy ezt képesek minden gyereknél elérni, néha van egy-egy gyerek aki "bekattan", de pár perc alatt elintézik és utána az is szépen részt vesz a tevékenységben.
171. cef15f164f (válaszként erre: 160. - 410b0a7789)
2011. szept. 13. 19:47

Nem kell nevelési tanácsadónak lenni, hogy az ember rájönnön, hogy a hisztit rá kell hagyni.

Amúgy érdekes különbség az is, hogy több az ADHD-s gyerek Hollandiában. :P

170. cef15f164f (válaszként erre: 155. - Pen80)
2011. szept. 13. 19:42

Akkor fussunk neki még egyszer.


"sokszor tettekkel mutatta ki hogy mit akar. Elvette a lapatot a homokozoban stb"


Ha valakit úgy írnának le neked, hogy

sokszor tettekkel mutatta ki hogy mit akar. Pl. kérés nélkül kitápi az ember kezéből a könyvet.

Ez után te azt gondolog, hogy amúgy keblére ölel mindenkit, és mutogat, hogy mit szeretne? Én nem hiszem el, hogy amúgy csak ártatlan dolgokat csinált, de anyuka pont ezt az egy rossz pillanmatát ragadta ki ennek a gyereknek, aki amúgy (mint már tudjuk) egy feddhetetlen minta példány.


Attól, hogy egy szemét szipirtyónak próbálsz beállítani, a gyerekek a környezetemben (akik persze nem léteznek, mert olyat én még nem is láttam) még szeretnek is, és szívesen vannak velem. Valamiben nincs apelláta, mert nem fog egy kis taknyos a fejemre nőni, viszont valamiért mégis csak érdemesnek tartják, hogy az én szabályaim szerint játszanak. Úgyhogy nyeld le a jó kis tippjeidet!

169. 410b0a7789 (válaszként erre: 164. - Titamilla86)
2011. szept. 13. 19:38

Nem csak erre válasz: igen, sajnos annak idején tapasztaltam osztálytársaimnál, hogy az óvó és tanári szakokat a legutolsónak írták be. Igazából egyik se gondolta komolyan. Ha valaki a tanítóképzőbe járt, már kibeszélték, hogy tényleg ilyen buta, hogy csak oda vették fel?! Én meg se jelöltem ilyen szakokat , mer tudtam nem vagyok pedagógusnak való.

Itt Hollandiában nagyon sok a bevándorló. Több évig jár valaki nyelvsuliba, hogy letegye a nyelvi vizsgát, majd jár dajka, meg óvónőképzőbe..stb. Nagy elismerés jár érte, tisztelik és becsülik a pedagógusokat. Legalábbis felénk. Tudom, hogy sok választja el a két országot. Én mindig készülök haza, de mikor ilyet hallok, nem biztos, hogy jót tennék a gyerekeimmel ha hazavinném magyar oviba őket. Tudom, hogy a rendszer rossz, és dühít, hogy itt miért működik valami és otthon miért nem?! És itt nemcsak az óvodára és iskolára gondolok , de ez már más téma, nem akartam ennyire elkalandozni.

168. michelle.r (válaszként erre: 164. - Titamilla86)
2011. szept. 13. 19:38
Már vártam, hogy mikor kerül elő a szegény, alulfizetett óvónő :S. Igen, tudom, igazad van. De eddig is tudtuk, hogy alul fizetettek. Aki ennyiért is vállalja, az ne jöjjön azzal, hogy azért nem elhivatott, mert nincs megfizetve.
167. cel (válaszként erre: 166. - Titamilla86)
2011. szept. 13. 19:35

Az a pedagógus szegénységi bizonyítványa, ha csak a büntetést tartja az egyetlen nevelési eszköznek. A nevelés alatt nem (csak) a fegyelmezést értem.

De elárulom, jutalmazással is lehet nevelni, figyelem felkeltéssel, majd annak lekötésével, felelősség áthelyezéssel. De itt ugye nem ez a téma.

2011. szept. 13. 19:30
Más eszköze viszont nincs a pedagógusnak. Komolyan várom az ötleteket,mert én sem vagyok mindentudó és hátha kamatoztathatom egy-két gyereknél,mert ami az egyiknél beválik az a másiknál nem biztos, és fordítva is.
165. cel (válaszként erre: 5. - Netlady)
2011. szept. 13. 19:28
Nyilvánvalónak gondoltam, hogy figyelik a gyermek reakcióját. Képzett pedagógus abból sokat leszűrhet, mármint, hogy tanult e a kicsi a büntetésből vagy sem. Mind e mellett az a véleményem, hogy büntetéssel nem lehet nevelni.
2011. szept. 13. 19:21
Na pont ez a hozzáállás a baj Christy, gondolom a holland óvónő nem 12 órázik nem egyedül vagy egy dajka nénivel van 25-30 gyerkőcre, nem 80 ezer forintért, nem egészségileg lerokkanva, nem szarnak nézve, és nem olyan gyerekekkel akinél ha ilyen, egy nyílt napon lenne,hogy hisztizik és az óvónő nem figyel rá akkor a, addig csinálja míg de,mert otthon is ez a módszer működik, és hiába tanulja meg,hogy itt nem, próbálkozni fog b, a szülő, a nem cselekedésért,ami egyébként valóban jó módszer nem ordítja le az óvónő fejét c, a többi szülő nem kezd el sutyorogni, hogy "Nézd már, a Pirike óvónéni le se szarja, Mirandácskát" és d, ez a gyerkőc nem ön és közveszélyesen őrjöng mondjuk 6 másikkal egy hinta tetején, vagy nem éppen asztalokat borogat,hanem le lehet ültetni. Ügyesen csinálod,ha nem találkoztál még azzal a hisztivel amit csak lefogni lehet, úgy hogy közben nem a másikat,hanem téged rúg a gyerkőc. Vagy a másik probléma,hogy a gyerekek 90%-ára ez vagy nem hat, mert otthon csak a magas C-t kapja és a szép szóra már immunis, vagy 2 egész percig megérti, és mást se csinálna a 2 dolgozó csak a 30 fős csoportban gyakorlatilag valakivel éppen elbeszélgetne, míg persze a többi 28 öli egymást, a mini udvaron,ami egy maximum 2 gyereknek lenne elég. A közelünkben lévő óvodának pl 2 egész kocsibejárónyi az udvara és jár oda 100 gyerek, na ha ott nem akaszkodnak össze akkor sehol, és nálunk is alkalmazzák az elkülönítős módszert, de 100 gyerek közül,ha 11 tájékán arra sétálsz akkor csak úgy sorakoznak gondolkodni a gyerekek a falnál, meg a padoknál.
163. michelle.r (válaszként erre: 160. - 410b0a7789)
2011. szept. 13. 19:20
Elnézést kérek minden elhivatott óvónőtől, de a kérdésedre a válaszom: mert oda a legkönnyebb bejutni, ha valaki diplomát akar :((
2011. szept. 13. 19:17
Jól felkavarta itt a kedélyeket ez a gyönyörű szemű ,szőke kis srác:O)) Én beleszerettem:O)))))))
161. Pen80 (válaszként erre: 160. - 410b0a7789)
2011. szept. 13. 19:00
Sajnos azért, mert oda veszik fel.
2011. szept. 13. 18:56

Ne haragudjatok, de el vagyok hűlve ezen a vitán. Három gyerekes anyuka vagyok. Nekem egy időben volt egy 3 és egy 5 éves gyerekem, gondolom nagy titkot árulok el, hogy ez a két korosztály más értelmi szinten van.Gondolom amit 3 évesen csinált azt valószínűleg a 2 év alatt megtanulta, hogy nem szabad.

A nyelvi kérdés se lehet probléma. Mi egy éve Hollandiában élünk. Az oviban majdcsak minden gyerek máshonnan jött, más nyelvet beszél/beszélt. Itt megtanulják a hollandot. Itt kb 10-15 főre van 4 óvónéni. Végtelenül türelmesek. A gyerekekkel együtt ugrálnak, beülnek a homokozóba, ráülnek a libikókára..stb. Kéthetente van egy anyatalálkozó, vagyis arra az adott napra ott van az anyuka is a gyerekkel és részt vesz a foglalkozásokon. Van egy másfél óra, amikor egy nevelési tanácsadóval külön vonulunk kávézni. Minden anyuka elmondja a problémáját, megpróbálunk rá megoldást találni. A tanácsadó is elmondja milyen helyzetbe mi a jó megoldás...stb. Ezen anyatalálkozók alkalmával láttam, hogy hogy fegyelmeznek, nevelnek az óvónénik. A nagyon kezelhetetlen gyereket, aki pl verekszik, vagy zavarja a többit pár percre elkülönítik, elmondják neki hogy mit nem szabad, hogy kell viselkedni, majd pár percre magára hagyják gondolkodni, majd visszahívják a csoportba. A hisztit is úgy kezelik, hogy nem vesznek róla tudomást. Se negatív se pozitív reakciót nem mutatnak felé. Pl épp ma körben ültünk és énekeltünk, ment a foglalkozás, mikor az egyik kislány elkezdett hisztizni,kiment a kör közepére, vergődött ..stb. Óvónéniktől semmi reakció, nekünk is intett, hagyjuk. Énekeltünk tovább, majd nem kellett két perc, abbahagyta a kislány , visszaült a helyére, mintha mi se történt volna. Nem ért el a hisztivel semmit, így nem is volt értelme folytatnia. Itt pedig olyan sok kultúra van, sokféle ember, sokféle vallás, mégis tudják kezelni a helyzetet.

A kislányom Magyarországon járt bölcsibe és oviba, van összehasonlításom. Anyós is óvónő. Otthon csak frusztrált óvónőkkel találkoztam, akinek teher a sok gyerek, olyan utálattal beszélnek a gyerekekről, hát még a "sok hülye" szülőkről. Csak tudnám az miért megy óvónőnek, aki nem képes elvégezni a munkáját.

159. Pen80 (válaszként erre: 154. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 18:37
Direkt félreértelmezed, amiket írunk.
1 2 3 4 5 6 7 8

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook