Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elszíneződött fog fehérítése fórum

Elszíneződött fog fehérítése (beszélgetős fórum)


4. b9e097a9f6 (válaszként erre: 1. - AVIUS)
2023. jún. 29. 15:14
Az a baj, hogy a gyökérkezelt fog azért van elszíneződve, mert belülről “halott”, belülről jön az elszíneződés. Így a kívülről történő fehérítés nem sokat ér. Bizonyos rendelőkben csinálnak kémiai fehérítést. Ha jól tudom az a menete, hogy megfúrják a fogat, behelyezik a fehérítő anyagot, majd ideiglenes töméssel lezárják. Visszarendelnek 1-2 hét múlva, megnézik az eredményt, és ha kell, raknak még bele anyagot, ha nem, akkor meg lezárják végleges töméssel. Nekem magyarázta ezt egy orvos, mert van egy gyökérkezelt fogam, amely szintén elszíneződött. Végül nem csináltattam meg, mert hátsó és alsó is, nem látszik, tehát tapasztalatom sajnos nincs.
3. aszparagusz (válaszként erre: 1. - AVIUS)
2023. jún. 29. 14:12

Gyökér kezelt fogat nem lehet fehéríteni.

Sem rendelőben, sem otthon. Annak nem változtatható a színe.

Honnan veszed, hogy egy korona max. 10 évig tart? Nekem az egyik fogamon lévő korona cirka 25 éves.

2. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - AVIUS)
2023. jún. 29. 09:51
Nekem 1 fogamon van héj, érdemes fogorvossal megnézetni, hogy rá tudja-e tenni reszelés nélkül, nekem úgy ragasztották fel. Igaz, más okból tetettem fel, de nekem minden fillért megért.
2023. jún. 29. 08:35

Van valakinek tapasztalata, ténylegesen bevált módszere elszíneződött fog házi fehérítésére?


Nem rég voltam a körzetinél, kérdésemre azt mondta , hogy ő nem tud segíteni, menjek fogtechnikushoz, de készüljek, hogy nagyon zsebbe nyúlós mulatság, mert pl. foghéjat lehetne felhelyeztetni. Utánanéztem, ennek darabja 70-100.000 Ft között mozog. Egyébként nem is annyira nagy a baj, csak az egyik fogam egy régi gyökérkezelés miatt mára megadta magát, és csúnyább a többi mellett. Korona mehetne rá, de nem annyira rossz állapotú a fog, hogy "levágják" egy korona miatt, ami ugye max. egy 10 évig tartana. A doki azt is mondta, hogy vannak mindenféle "boltban kapható" megoldások is, nézelődjek, viszont készüljek fel, hogy ez csak kicsit javít majd a helyzeten - nekem már ennyi is elég lenne.

A kérdésem az lenne, hogy valaki próbált-e már ilyesmit, melyiket és milyen eredménnyel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook